אמני הצילום הגדולים - המשך

Nat King Cole

New member
דיאן ארבוס Diane Arbus

צלמת אמריקאית נולדה ב-1923 מתה ב-1971 ארבוס גדלה בניו-יורק, בת להורים יהודים, התחברה בצורה מהירה לצדדים הפחות סימפטיים של העיר, הדמויות המשונות והמוזרות. היא נקשרה אז לחברה אלן ארבוס שהיה לבעלה בהמשך. הוא היה צלם צבאי. הצילום הפך אט אט לחלק מחייהם. בסוף שנות החמישים החלה ללמוד צילום מהצלמת ליזט מודל. היה זה תור הזהב של צלמי העיתונות כשבראשם עמד אז קרטייר-ברסון. ארבוס נפרדה מבעלה והדגש המרכזי בצילומיה היה השונה, המוזר והגרוטסקי. היא הציגה עבודותיה בסוף שנות השישים כשהיתה כבר צלמת מוערכת. וזכתה לשלל ביקורות בזכותה ובגנותה. המשך בקרוב

Nat King Cole

New member
דיאן ארבוס - המשך

בתחילת שנות השבעים מיעטה לקבל עבודות צילום, חיה הפכו למסובכים גם על רקע חיי מין סוערים ביותר. ביולי 71' היא שמה קץ לחיה בגרינץ' וילג' בניו-יורק. מות זה עורר עוד יותר את שמה של ארבוס כמנציחת שברו של החלום האמריקאי.

Nat King Cole

New member
צילום אחד שאהבתי

בין הדמויות הפופולריות של ארבוס היו תאומים ושלישיות. היא צילמה בשחור לבן בד"כ ובפריים ריבועי. יש בצילום הזה טקסטורה מאוד חזקה של הרקע שמעליהן ושל כיסוי המיטה אותה מפלחים המבטים של שלוש הבנות.

אז הנה עוד אחד - צ'רלי וייט../images/Emo47.gif

לא יודעת הרבה להגיד עליו, אבל מי שרוצה יכול לקרוא באתר רק יכולה להגיד שפעם במקרה נקלעתי לגלריה שלו בלונדון ופשוט.... נפעמתי, עמדתי מרותקת לצילומים במשך יותר משעה. למי שלא מכיר, שווה גם שווה להכיר

OhFear

New member
קודם כל תודה לאבי, על המסירות ועל

שממשיך להפציץ בצלמים ידועים. אחרי שרואים את התמונות שלהם נשאר לי רק לבכות, ולראות כמה עוד יש לי ללמוד כדי לנסות להגיע אליהם... יופי. אהבתי את התמונות, ובין היתר את האישה הפוארטו ריקנית

לארי

New member
../images/Emo51.gif בזכותך הרחבתי את ההשכלה

הצילומית שלי
הצילום של המשפחה היהודית בניו יורק, תפס אותי אישית,דווקא בקושי של ההורים היהודים שרוצים בן רופא או עו"ד ופתאום נולד להם ילד שהוא קצת "שונה" בגודלו....והורים, נראה על פי הצילום, די תוהים לגביו

פומפיה

New member
תודה גדולה - השכלתי

הצילומים האלה, מהשוליים (השונה, החולה, המוזר), מרתקים. צילומים שתפסו אותי אישית - הצילום של הורים יהודים "רגילים" עם בן כל-כך "לא רגיל" <טייק 1>. הצילום של שתי הבחורות החריגות. הניסיון דווקא להחצין <טייק 2>. הצילום המשפחתי, שבו הילד מפר את האיזון בפריים (וביחסים?) <טייק 3>.

elistein

New member
הפעם אני חושב שהצלחת להביא דמות

שתמונתיה באמת מושכות את העין, ולא בגלל הקומפוזיציה או טכניקת הצילום. הדמויות שבצילום יוצרים את המוזרות בתמונה, שמה שמושך את הצופה וגורם לו להשקיע זמן במבט עליהם. החכמתי תודה רבה לך. אלי

למעלה