מנסה להעלות שוב...

erezor

New member
מנסה להעלות שוב...

כי קודם הופיע רק איזה איקס מעצבן במקום התמונה... מקווה שיילך הפעם.

shayt

New member
מגניב

ממש מדהים, אני לא מבין את התאורה, הכל חשוך מסביב אבל יש אור עליהם, ואין סיכוי שזה פלאש. הסבר ?

erezor

New member
לא פלאש...

שמתי בד שחור מאחורי הצמח כדי שלא יהיה רקע שיפריע, התאורה זו תאורת חלון רגילה... התמונה צולמה בחשיפה כפולה - אחת עם פוקוס רגיל, השניה בלי פוקוס בכלל, וזה מה שנותן את ההילה שסביב העלים...

OhFear

New member
יפה מאד. נראה באמת לא מהעולם הזה

ולגבי החשיפה הכפולה - איך? העמדת על חצובה וצילמת פעמיים? איך המצלמה לא זזה אפילו מעט בין החשיפות? ועוד שינית פוקוס בין לבין?

erezor

New member
המדריך הזריז לחשיפות כפולות

או - איך ליצור הילה אז ככה - חובה, כמובן, להשתמש בחצובה. במקרה הזה, לדעתי, החצובה לא חייבת להיות יציבה מדי, כי גם כך החשיפה השנייה היא לא בפוקוס. החצובה שלי, בכל מקרה, היא חצובה די מסיבית, ככה שיכולתי לבעוט במצלמה והיא עדיין לא תזוז... כשמצלמים תמונות בחשיפה כפולה, צריך לתת פיצוי חשיפה לכל תמונה שמצלמים - במקרה הזה, ובגלל שאני חסיד של תת חשיפה, עבור 2 התמונות שצולמו נתתי פיצוי של מינוס סטופ אחד. בגלל שתמונות כאלו נוטות להיות מבולגנות, רצוי שהרקע יהיה אחיד ושהצבעים יהיו שונים במובחן מהצבעים של האובייקט, אחרת בתמונה הלא מפוקסת, הצבעים של ההילה ייבלעו ברקע, או ייווצר בלגאן ברקע עצמו. בגלל זה העדפתי לשים בד שחור. וזהו! מכוונים את המצלמה, מפקסים על האובייקט, נותנים קליק אחד, מסובבים את טבעת הפוקוס עד שהכל מיטשטש, נותנים קליק שני. בדיגי קצת קשה לצלם כזה דבר. נדמה לי שברוב הדיגי אין אפשרות לחשיפה כפולה, וצריך לערוך את התמונות בפוטושופ לאחר מכן. זה, כפי שהצהרתי חזור והצהר, עדיין מעבר ליכולתי...

למעלה