לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769227,692 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-'איך תופסים ברק ?'
איך תופסים ברק ?
23/11/2004 | 16:44
26
2
מישהו יודע איך אפשר לתפוס ברק בצילום ? לא נראה לי הגיוני שאנשים פשוט מצלמים הרבה תמונות עד שבמקרה הם מצליחים לתפוס אחד.. אני מתאר לעצמי שיש איזה שיטה שאני לא יודע עליה :)

ואפשר לעשות את זה עם מצלמה דיגיטלית ??
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/11/2004 | 17:33
3
3
בכדי לתפוס ברק יש להשתמש באחת מהאפשרויות הבאות:
1. צילום תמונות ברצף
2. צילום בחשיפה ארוכה (עדיף יותר)
התמונה המצורפת, צולמה במצלמה דיגיטלית,
חשיפה - 10 שניות, f3.5, iso 100.
מומלץ לצלם בסביבה חשוכה, הברק יספק את התאורה.
כמו כן, רצוי לצלם בחשיפה קצרה ככל האפשר, אך לא קצרה מדיי בכדי לתפוס ברק, החשיפה הממולצת היא 10 שניות, אומנם במידה והסביבה חשוכה לחלוטין, ניתן לצלם גם בחשיפה ארוכה יותר.

בהצלחה!
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אפשר גם חשיפה ארוכה יותר'
אפשר גם חשיפה ארוכה יותר
23/11/2004 | 21:36
1
4
20 או 30 שניות אחרי הברק להסתיר את העדשה עם היד או המכסה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אפשר לקבל הסבר למה להסתיר עם היד...'
אפשר לקבל הסבר למה להסתיר עם היד...
24/11/2004 | 18:45
4
או העדשה אחרי זה?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ד"א, החל ממחר בערב-שבת בבוקר'
ד"א, החל ממחר בערב-שבת בבוקר
24/11/2004 | 17:46
3
הזדמנות מצויינת לצילום ברקים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'Bulb'
Bulb
23/11/2004 | 17:40
4
2
אם יש לך את האופציה הזו במצלמה. זו אופציה שמאפשרת להשאיר את הסגר פתוח כל עוד כפתור הצילום לחוץ. כל שצריך לעשות הוא להעמיד את המצלמה על חצובה, לכוון לאיזור הרצוי לכוון צמצם (לנסות כמה), ללחוץ על הכפתור (רצוי באמצעות שלט) ולחכות להבזקות הברקים. לאחר מס` ברקים אפשר לעזוב הכפתור ולסגור הסגר ולבחון את התוצאה. הדבר הבא שעושים הוא... לנסות שוב... ושוב... וכו`.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה... אין לי את האפשרות של לחיצה'
תודה... אין לי את האפשרות של לחיצה
23/11/2004 | 18:13
1
2
על הכפתור כדי להשאיר את הצמצם פתוח אבל אני אנסה את זה עם זמן של 10 או 15 שניות.. אולי אני אצליח לתפוס משהו

בכל מקרה תודה על התשובות המהירות :)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אם אתה יכול על 30 שניות - עדיף.'
אם אתה יכול על 30 שניות - עדיף.
23/11/2004 | 21:22
2
חשוב לסגור צמצם לחלוטין ולעבוד על 50 או 100 אס"א.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לי יש פוג'י S304 אני יכול?'
לי יש פוג'י S304 אני יכול?
24/11/2004 | 19:02
1
10
לצפיה ב-'לא.'
לא.
25/11/2004 | 03:10
3
המינימום אצלך זה 3 שניות, כמעט בלתי אפשרי, למעט במקרה של סופת ברקים רצחנית + צילום רציף.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'צריך להוציא שאלות כאלו אל מחוץ לחוק'
צריך להוציא שאלות כאלו אל מחוץ לחוק
23/11/2004 | 21:21
7
3
באמת. עכשיו זה יימשך ככה כל החורף?
אולי כדאי להוסיף לינק בראש הפורום - "איך לצלם ברקים"?

אנשים, יש המון המון המון טיפים במאמרים ובקישורים. זה אל"ף בי"ת של גלישה חכמה בפורומים .

אם אחרי זה עדיין יש שאלות, כדאי לשאול כאן, אם כי בעצם - עדיף לחפש בחיפוש המתקדם .

זה לא אישי, זה פשוט לא הגיוני שחצי מהפורום ילך על טיפים שנחרשו.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אם תמצא את הקישור הישיר-ותעלה כאן'
אם תמצא את הקישור הישיר-ותעלה כאן
24/11/2004 | 08:44
4
3
אצרף לטאגליינס .

(אם לא איכפת לך לנדב מזמנך כדי לפתור את בעיית העצלנות של אחרים)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'הנה רשימה חלקית:'
הנה רשימה חלקית:
<< ההודעה הנוכחית
24/11/2004 | 09:06
1
31

http://www.blackrabbit.com/lightnng.htm

http://www.mindspring.com/~josephmatthews/

http://www.home.earthlink.net/~botronics/index/lightning.html

http://www.weather-photography.com/techniques.php?cat=lightning&page=lightning

http://www.strikingimages.com/billhow2.htm

http://www.genesisfineart.com.au/html/lightning_tips.html

http://www.uscoles.com/howtolightn.htm

וגם בקובץ וורד, לנוחותכם (לשנות לסיומת DOC)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה! - צורף לטאגליינס'
תודה! - צורף לטאגליינס
24/11/2004 | 09:21
2
לצפיה ב-'גם צורף.'
גם צורף.
24/11/2004 | 16:23
2
לצפיה ב-'את זה צילמתי בצילום רציף'
את זה צילמתי בצילום רציף
24/11/2004 | 20:25
1
1
לצפיה ב-'זה נראה ממש כמו פנים'
זה נראה ממש כמו פנים
25/11/2004 | 18:05
2
לצפיה ב-'אני לא שיכת ואני בורה בתחום על אף'
אני לא שיכת ואני בורה בתחום על אף
25/11/2004 | 00:58
8
1
ההתענינות שלי, יש המון מה ללמוד. אז הנה שאלה שתחשבו אותי טיפשה בגינה, בכל זאת אודה לעונים: איך אני משאירה את המצלמנ בחשיפה של 20 שניות? האם הכוונה להשהיה?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'שינוי מהירות סגר זה דבר פשוט,'
שינוי מהירות סגר זה דבר פשוט,
25/11/2004 | 01:03
7
1
אבל יש שאלה פשוטה יותר ובסיסית יותר - מה דגם המצלמה שלך?

בקאנון ניתן לשנות את מהירות הסגר במצבי M ו-TV בלבד.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'והנה שאלה בסיסית יותר: האם צימצום'
והנה שאלה בסיסית יותר: האם צימצום
25/11/2004 | 12:04
6
1
סגר ניתן לעשות רק במצלמות ידניות.
לי יש מצלמה דיגיטלית.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'בכל מצלמה,אפילו באוטומטיות.רק שבהן'
בכל מצלמה,אפילו באוטומטיות.רק שבהן
25/11/2004 | 13:37
5
לא ידוע עד כמה הצמצם נסגר
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ומה לגבי חשיפה של 20 שניות. יש כזאת'
ומה לגבי חשיפה של 20 שניות. יש כזאת
25/11/2004 | 23:06
4
אפשרות בדיגיטליות?
איך אני מגיעה לזה,כלומר איך נקראת האפשרות? (וזה בסדר תסביר לי כמו למפגרת כי אני ממש מתחילה) מצפה לתשובתך כי אני מתה לתפוס תצלומי ברקים (חלום ישן כמו יציאת מצרים)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'הכל קשור באיזה מצלמה יש לך...'
הכל קשור באיזה מצלמה יש לך...
26/11/2004 | 00:52
2
יש עשרות דגמים של מצלמות דיגיטליות, ואי-אפשר להגיד משהו שתקף לכולם..
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אני מבטיחה לתת לך דגם מדויק מחר,ב"ה'
אני מבטיחה לתת לך דגם מדויק מחר,ב"ה
26/11/2004 | 01:35
1
4
לצפיה ב-'אני לצערי לא אוכל לעזור, כי...'
אני לצערי לא אוכל לעזור, כי...
26/11/2004 | 03:31
א. אני לא מכיר את רוב הדגמים.
ב. הייתי מחפש, אבל לצערי אני עסוק מחר במשך כל היום, עקב מעבר דירה וגיוס קרוב.

מצד שני, אני בטוח שיעזרו לך בפורום הטכני(קישור בראש הדף) אם תפני את שאלתך לשם כולל הדגם.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לא צריך ולא קיים במרביתן,כי החיישן'
לא צריך ולא קיים במרביתן,כי החיישן
26/11/2004 | 08:40
נחשף יתר על המידה וכמות הרעש מתרבה בצורה דרסטית.מספיקות כמה שניות.פשוט מחכים,לומדים את 'תבנית' הברקים,ו'מכינים 'את המצלמה חצי שניה לפני הברק,כשהיא על החשיפה הארוכה שלה.
מוד ידני לחלוטין,וצמצם קטן.
לא טיימר,כי זה מעכב את כל הפעולה.
לא לשכוח חצובה.
צילום - אמנות הצילום >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ