לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769327,693 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-'< צלמים גדולים >'
< צלמים גדולים >
03/11/2004 | 18:14
68
32
לצפיה ב-'סקירת אמני הצילום הגדולים'
סקירת אמני הצילום הגדולים
<< ההודעה הנוכחית
30/10/2004 | 13:58
66
377
הפינה של אבי יוצאת לדרך !
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אנסל אדאמס'
אנסל אדאמס
30/10/2004 | 13:39
12
52
צלם אמריקאי, נולד ב-1902 מת ב-1984.

מגדולי הצלמים של ארה"ב, נולד בקליפורניה, התמקד בעיקר בצילום נוף של מערב ארה"ב עם דגש מיוחד לפארקים הלאומיים שם.
אדאמס הוא ממציא "שיטת הסולם" Zone System שמשמעותה היכולת לקבוע את
דרוג גווני האפור האופטימלי בכל תמונה - כל הגוונים נפרשים מהצל הכבד
ועד לאזורים הבוהקים. בשיטה יש עשר רמות של אפור וניתן לשנותן באמצעות
שינויי צמצם. בכל שנות היצירה שלו 1923-1963 צילם בשחור לבן.
ניתן לגלות שברוב יצירותיו קל לצופה לזהות את כל גווני האפור בין הלבן לשחור.
התמקד כאמור בפארקים הגדולים של מערב ארה"ב: עמק היוסמיטי והרי הסיירה נבאדה, ילוסטון, גלאסיר וגרנד-טיטון. אותם צילם גם בכל מזג אויר.
יצירותיו המדויקות להפליא ביכולת מדידת האור מהוות נכס חשוב לטבע של מערב ארה"ב. תופעות טבע מדהימות כמו האולד פיית'פול בילוסטון ו-האפ-דום והקפיטן ביוסימיטי זכו להיות מונצחות על ידו.

לצילומים יש לינקים. עמכם הסליחה (זכויות יוצרים)

צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'צילום אחד שאהבתי'
צילום אחד שאהבתי
30/10/2004 | 14:13
32
כמובן שכל יכולותיו של אדאמס שציינתי מופיעות כאן בנוסף: פסי אור (קרניים) בקירבה לשתי הגבעות וכן האבנים שנראות לי לפחות כמו
אנשים מתפללים (מוסלמים). התמונה מחולקת לשני חלקים ולכל אזור יש את
היחוד הגראפי שלו.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גדול, הייתי בטוח שיקח זמן עד שיתחיל'
גדול, הייתי בטוח שיקח זמן עד שיתחיל
30/10/2004 | 15:24
11
כל העניין הזה.

מקווה שימישיך כך

אלי
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'זה צילום נחמד'
זה צילום נחמד
30/10/2004 | 16:06
8
http://www.pbs.org/wgbh/amex/ansel/gallery/gal_ansel_03.html

למרות שהייתי מעדיף לחתוך קצת למעלה
בכלל, אני לא מתלהב מהצילומים שיש בקישור...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'הומאג' ל"זקן"של אדאמס '
הומאג' ל"זקן"של אדאמס
30/10/2004 | 18:02
1
16
לצפיה ב-'יפה - רק שהוא צעיר יותר.'
יפה - רק שהוא צעיר יותר.
30/10/2004 | 18:15
6
לצפיה ב-'מאלף.כל צילום הוא בי"ס בפני עצמו.'
מאלף.כל צילום הוא בי"ס בפני עצמו.
30/10/2004 | 19:05
6
למשל
זה
וגם פה
ובכלל.

תודה לשיתוף ולהשקעה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'איזה תמונות ציוריות!'
איזה תמונות ציוריות!
31/10/2004 | 18:49
5
ממש מדהים... ועוד עם מצלמה כמו שהיה לו...
תחשבו מה הוא היה עושה עם ציוד מתקדם כמו שיש לנו היום...
אגב לא הבנתי את עניין הרמות אפור. אם מישהו יוכל להסביר זאת בצורה יותר מפורטת אודה לו.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ובזכות הפורום הזה'
ובזכות הפורום הזה
01/11/2004 | 11:38
2
7
הייתי בתערוכת צילומים שלו ב- moma.
זה הזמן לומר תודה לבחורה שסיפרה לי שכשאהיה בניו יורק תוצג שם התערוכה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תערוכה נהדרת'
תערוכה נהדרת
01/11/2004 | 18:12
1
5
בMOMA QUEENS
איך לא נפגשנו שם?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מי אמר שלא?! '
מי אמר שלא?!
02/11/2004 | 19:46
4
לצפיה ב-'השחור לבן שלו..'
השחור לבן שלו..
02/11/2004 | 07:01
4
באמת מדהים, יותר ממאה צילומי צבע של נוף.
אף פעם לא חשבתי שנוף - שצבעוניות היא מה שמושך בו - יכול להיות כל כך יפה בשחור לבן.
השימוש שלו בשחור לבן בהחלט מראה שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לי פרידלנדר Lee Friedlander'
לי פרידלנדר Lee Friedlander
30/10/2004 | 16:41
22
57
צלם אמריקאי, נולד ב-1934.

פרידלנדר הוא אומן צילום הכרך האמריקאי של שנות השישים והשבעים.
צילומיו הם סוג של צילום חטף מוקפד Snapshot. כל צילומיו בשחור לבן.
הוא מרבה לצלם: כבישים, עמודים, שלטי כיוון, מדרגות, פסלים וכן דמויות הן למעשה האנשים ברחוב שלא נותר לנו אלא לתהות מעט על קנקנם.
באמצעות שילוב של אלה הוא הופך את התאור האורבני למענין יותר.
הוא מצלם ומשאיר לנו הצופים כעין חידה קטנה בכל צילום.
הוא לא משנה את הדמויות אותן הוא מצלם ולכן אלו באמת צילומי חטף.

פרידלנדר משתמש בציוד פשוט: מצלמת כוונת ועדשות קצרות אורך מוקד.
בישראל הצלם אלכס ליבק הולך בדרכו לדעתי - צילומים אורבניים שנונים.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
צילום אחד שאהבתי
30/10/2004 | 16:48
20
19
האספקטים החזקים בצילום הזה: הדמות של עו"ד המוקפת בדלת מרימה אותו ונותנת לו כבוד, יש דינמיקה צורנית חזקה בין שתי הדמוית כשהצל של אחת מגיעה אל הדמות השניה, שהיא כאן הדמות המסתורית.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני עובר על הצילומים שלו עכשיו'
אני עובר על הצילומים שלו עכשיו
30/10/2004 | 16:50
15
16
ורובם בכלל לא מלהיבים אותי
יש כמה נחמדים, אבל לא ברמה שאני אומר "וואו" כמו לא מעט צילומים
שאני רואה בימינו
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תמיד צריך להיות "מבקר המדינה"?'
תמיד צריך להיות "מבקר המדינה"?
30/10/2004 | 18:42
14
9
רגע לפני שאתה שופט, כדאי אולי לנסות לשים בצד את שאלת ה"וואו", ולתת צ'אנס למשהו לחלחל? בכל זאת הבנאדם עשה משהו בחיים שלו.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'את לא עשית כלום בחיים שלך ?'
את לא עשית כלום בחיים שלך ?
30/10/2004 | 19:05
12
8
לצפיה ב-'גם אם עשיתי, לא נראה לי שאני ברמה'
גם אם עשיתי, לא נראה לי שאני ברמה
30/10/2004 | 19:40
11
10
של לי פרידלנדר, וכמובן לא כל דבר שצילם מביא לי את ה"וואו", אבל עדיין נראה לי שיש הרבה מה להעריך אצלו וללמוד ממנו.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לא צריך להעלב בשמו של הצלם'
לא צריך להעלב בשמו של הצלם
31/10/2004 | 01:06
10
10
כל אחד וטעמו האישי. יכול להיות שמה שאותך הדהים את מישהוא אחר אפילו לא ריגש.
גאוסטנס בסך הכל אמר שאותו התמונות לא הלהיבו, אפילו את אמרת שלא כל דבר שצילם גרם לך להגיד "וואו".
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'עזוב אותה'
עזוב אותה
31/10/2004 | 07:52
9
12
נראה לי שהיא / הוא או מה שזה לא יהיה
שמה לעצמה מטרה לסכסך בפורום
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'עזבי '
עזבי
31/10/2004 | 08:27
5
לצפיה ב-'המוטו שלך geostant הוא באמת זה?'
המוטו שלך geostant הוא באמת זה?
31/10/2004 | 16:42
7
10
"פעם אמרו לי שלרדוף אחרי נשים זה טיפשי, זה בדיוק כמו לרדוף אחרי האוטובוס שהרגע איחרת, הרי תמיד תבוא אחת אחרת במקום..."
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני עם ג'אז'
אני עם ג'אז
31/10/2004 | 17:00
1
7
אתם לא מוסיפים כבוד לשרשור הזה.
יש הרבה על מה לדבר אז למה דווקא על זה?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כן זה המוטו שלי ושל עוד 99% מהגברים'
כן זה המוטו שלי ושל עוד 99% מהגברים
31/10/2004 | 18:39
4
5
לצפיה ב-'so you say'
so you say
31/10/2004 | 19:14
4
יש לך עוד הרבה לאן להתפתח. בתור התחלה אתה מוזמן ביום שלישי, י"ח חשון תשס"ה, (2/11/2004) בשעה 10:00 להשתתף ב”כנס שדרות לחברה 2004” - מושב בנושא: ”מעמד האישה - הקרב שלא נגמר” בראשות יושבת-ראש הוועדה לקידום מעמד האישה - חה”כ אתי לבני. בהמשך תוכל להשתלב בפעילות לגברים מפותחים יותר.  

צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אנשים-Get A Room -ותמשיכו בפרטי'
אנשים-Get A Room -ותמשיכו בפרטי
31/10/2004 | 19:20
2
5
כל הקטע כאן מפריע ומציק,ובטח שלא מחמיא ומעודד את היוזם והמשקיע פה-שבמקום להתרכז בחומרים שהעלה מתרכזים בויכוחים אישיים בין גולשים,שבודאי לא מעניינם של הגולשים כאן בפורום.

בבקשה להפסיק כאן!(בפורום!-אם רוצים תמשיכו בפרטי)-זו בקשה רישמית משניכם.

(אני רוצה למחוק את הלא רלוונטי - אבל חוששת ששוב,כמו תמיד,יהפוך השרשור ל'למה מחקו את דברי הכל כך צודקים ונכונים' - בקיצור - זה מפריע ל כ ו ל ם ! בבקשה לקחת פסק זמן ולהמשיך במקום אחר)

צ'טערת שהתערבתי

אנא כבדו את במת הפורום,
את פותח ומחבר השרשור הזה,
את היוזמה המבורכת הזו (סוף-סוף משהו אחר ומרחיב את הדעת,כן,גם לדעתי)
את ההשקעה הזו של מישהו אחר שישב וטרח וחיבר על חשבון זמנו הפרטי והאישי,וכעת מחרבים את זה עם ויכוח אישי שבכלל לא קשור ויורד לרמות אישיות:
אנשים - סימניה וגיאוסטנט - בבקשה כבדו את Net King Cole ואת הפינה הזו
(את חילופי הדברים וההשגות הפרטיות תעשו כך - בפרטי)

תודה ויום טוב.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אכן, מתוך כבוד לו וללי פרידלנדר'
אכן, מתוך כבוד לו וללי פרידלנדר
31/10/2004 | 19:24
7
מן הראוי לעצור את הויכוח על הגבריות.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'גם אני בעד'
גם אני בעד
31/10/2004 | 19:57
5
ובאותה הזדמנות כשאת ב-ADMIN תדאגי לטפל במחרחרת המריבות
אחרת...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'חבריםלא לגופו של כותב אלא להודעה'
חבריםלא לגופו של כותב אלא להודעה
30/10/2004 | 19:23
7
לצפיה ב-'גם אני אהבתי את הצילום הזה'
גם אני אהבתי את הצילום הזה
31/10/2004 | 19:03
3
5
וגם 90% משאר הצילומים המוצגים, אבל...
בכל זאת יש צילומים שנראים לי ממש, אבל ממש סתמיים. שלא תבינו אותי לא נכון. קטונתי מלבקר את האמן. פשוט ראיתי שם תמונות שאם לדעתי היו מעלים אותן לפורום היו די נקטלים מייד. יכול להיות שאיני רואה דברים שאחרים כן רואים. לכן אשמח התייחסות לשתי תמונות ספציפיות שבחרתי משם.
הראשונה
השניה
תודה מראש...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אכן צילומים תמוהים קצת'
אכן צילומים תמוהים קצת
31/10/2004 | 20:11
4
בראשונה - אני לא מכיר את לזלי כץ ומה הוא מסמל. יכול להיות שיש שם
משהו אירוני עליו.
בשניה - שוב צילום שלא ברור לי לגמרי למה הפסל במרכז? זה מציק קצת
יש שם שילוב מענין של עמודים ארובות ומעגלים זו עיר תעשיתית
ועדיין ממש לא הבנתי אותו שם.

אבי.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'התייחסות:כשאתה 'אמן' הכל נכנס'
התייחסות:כשאתה 'אמן' הכל נכנס
31/10/2004 | 20:24
3
תחת האיצטלה הזו,כולל תמונות פחות מוצלחות,בבחינת-אם האמן רצה כך-אז בטח יש לו סיבה\רעיון מופלא ומוצדק.פתאום מתחילים לחפש גם בתמונות אחרות שלו.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה על התשובות...'
תודה על התשובות...
31/10/2004 | 21:33
3
לצפיה ב-''
30/10/2004 | 20:35
1
אף פעם לא עקבתי אחרי צילומים של צלמים ידועים. זו פעם ראשונה. עברתי על עשרים או שלושים צילומים. בהחלט גיבשתי לי דיעה.

קודם כל אני חושב שיש משמעות לתקופה.
שנית, אני מרגיש שכיום רוב הצלמים החובבים (לפחות) מצלמים בהרבה מאד גוונים ונושאים וזה נראה לי דיי שונה מרוב הצלמים הגדולים (לא שאני מכיר. סתם תחושה).
אני חושב שגם לי עצמי וגם לעוד כמה צלמים בפורום (לפחות) יש כמה צילומים שנוגעים בסגנון של לי פרידלנדר למעט הענין של צילום בשחור לבן (לא מצלם ככה).

הצילומים שלו חלקם בהחלט בעלי רעיון ומסר שאני מבין. לפעמים מעניין יותר או פחות.

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תמונה שצילמתי'
תמונה שצילמתי
30/10/2004 | 20:34
4
18
לפני שנתיים בערך, והעלתי אותה כבר לפורום בשם המשתמש הקודם שלי. אחת התגובות לתמונה הייתה שהיא דומה לתמונות של צלם ששכחתי את השם שלו. חיפשתי בפורום את השרשור אבל לא מצאתי. אז אני מעלה עוד פעם ומקווה שאחת מכם ידע לזהות על איזה צלם מדובר.

נ.ב
התמונה עברה סריקה רעה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'יפה'
יפה
30/10/2004 | 20:47
2
9
צילום מצוין מהמון בחינות. שוב הדמות המסתורית כמו אצל פרידלנדר.
ואכן סריקה גרועה.
הצילום מספיק טוב שהוא עובר יפה את הסריקה הזו.

אבי.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/10/2004 | 00:58
1
7
יש לי תמונות שאני פוחדת להעלות לפורום בגלל מה שקרה להן בסריקה.. במיוחד תמונות שחור לבן שאחרי הסריקה הפכו לתמונות סגול לבן!

מצטערת שגלשתי מהנושא
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תיקון קל בפוטושופ יסדר את הבעיה'
תיקון קל בפוטושופ יסדר את הבעיה
31/10/2004 | 15:01
6
לצפיה ב-' מצויין'
מצויין
31/10/2004 | 19:04
4
אהבתי איך שהמדפים מרמזים על העומק בתמונה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אנרי קרטייר ברסון'
אנרי קרטייר ברסון
30/10/2004 | 21:04
19
Henri Cartier Bresson
צלם צרפתי, נולד ב-1908 מת ב-2004.

אנרי קרטייר ברסון היה אחד מצלמי התעודה הידועים בעולם כולו.
הוא מפורסם בעיקר בתפיסה של מה שהוא מכנה "הרגע המכריע" Decisive Moment
אותו הגדיר כנקודת בזמן בה מצטרפים כל יסודות התוכן והצורה הקבועים והמשתנים לקומפוזיציה הרמונית ומלאת משמעות.
קרטיה ברסון הפך את צילום החטף לדרגת אומנות.
הוא אינו משנה את המצולמים אלא עומד כצופה בלבד (פסיבי).
כל צילומיו בשחור לבן. ציודו פשוט: מצלמת כוונת ועדשה קצרת אורך מוקד.
בדומה לפרידלנדר הקפיד שזווית הראיה תהיה טבעית ככל האפשר.
קרטייר ברסון לא חבב את העבודה בחדר חושך ו"התעלם" מחלק זה של הצילום.
הוא גם הקפיד שצילומיו לא יחתכו אלא ישארו כפי שצילם אותם.
היום הוא לא היה חובב של פוטושופ מן הסתם.
המשך יבוא.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'קרטייר ברסון - המשך'
קרטייר ברסון - המשך
30/10/2004 | 21:13
11
16
למרות שנחשב לצלם עיתונות, רב האירועים שהוא מצלם אינם סנסציוניים במהותם ועדיין רצף התיעוד שלו מלווה אירועים "פרטיים" כביכול ודמויות שרצה להנציח.
נוסף לתיאורי הערים והדמויות ברסון היה גם צלם פורטרטים, בד"כ בסביבתם
הפרטית של המצולמים.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
צילום אחד שאהבתי
30/10/2004 | 21:40
10
6
בצילום זה תפישת "הרגע המכריע" היא עדינה יחסית, כי לא רואים את פניהם של רב המצולמים ועדיין היא קיימת בין דמויות התלמידים בשחור לבין הזוג החבוק באפור. גם כאן יש חלוקה בין העיר הרחוקה והסביבה הקרובה לצלם:
הצורה המשולשת גורמת למשיכה טבעית ומבלבלת בין שני האזורים.
והסיין ממשיך לזרום.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מאוד אהבתי...'
מאוד אהבתי...
31/10/2004 | 00:24
7
את הצילום הזה.
רואים את האיש, רואים את הבעת ההתפעלות על פניו, רואים את הנוף עליו הוא מסתכל והכל ממוסגר בצורה גאונית.

לצערי אני לוקה בחוסר היכרות של צלמים מפורסמים ולכן אין לי מה לתרום לשרשור הזה (שהוא, אגב, רעיון מצויין). אני מקווה ללמוד ולהחכים ממנו (יותר ממה שכבר למדתי והחכמתי).

שבוע טוב.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'טוב, אז עם הזכרת את קרטייה'
טוב, אז עם הזכרת את קרטייה
31/10/2004 | 00:36
8
10
ברסון, שהוא הגדול מכולם לדעתי, אזכיר עוד מהאבות המייסדים:
רוברט קפא. גדול צלמי המלחמה, יהודי ממוצא הונגרי, שחי בארה"ב, והנציח את מלחמת האזרחים בספרד, מלה"ע ה 2, ואף צילם כאן אצלנו.
רוברט דוזנאו, צלם פריזאי, אם צילומים יפיפיים, תאטרליים, מדהימים.

יש עוד כמה...
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'רוברט דוזנאו מצא חן בעיני הכי הרבה'
רוברט דוזנאו מצא חן בעיני הכי הרבה
31/10/2004 | 08:24
7
10
עד כה.
מאד יכול להיות שאנחנו נוטים להתחבר יותר לצלמים מהזמן היותר חדש. הם מצלמים דברים שאנחנו יותר מבינים.

אבל לכל אחד מהצלמים המפורסמים שהובאו היו הרבה תמונות שלא אמרו לי הרבה. אני מניח שלאנשים בתקופתם ובמקומותיהם הם היו מיוחדים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'שאלה לעמית'
שאלה לעמית
31/10/2004 | 15:40
2
6
מה הכוונה ב"זמן יותר חדש"? כי דוזנאו צילם בארבעים ובחמישים בעיקר
ואכן אהבתי את צילומיו.

אבי.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מבחינתי 40 50 זה עתיק'
מבחינתי 40 50 זה עתיק
31/10/2004 | 18:09
1
4
תביא אולי שמות של צלמים שמצלמים בזמנים יותר מודרני אני אשמח.

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'גם אותי מעניין לראות תמונות'
גם אותי מעניין לראות תמונות
31/10/2004 | 20:30
3
של צלמים בזמננו
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'קוראים לו דואנו'
קוראים לו דואנו
31/10/2004 | 16:47
3
5
לצפיה ב-'זה'
זה
31/10/2004 | 18:16
2
2
שכאן? (הופיע קודם בשרשור)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אולי שוב טעיתי, אבל משיעורי הצרפתית'
אולי שוב טעיתי, אבל משיעורי הצרפתית
31/10/2004 | 19:17
1
4
נדמה לי שלא מבטאים את ה-S.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כעת ברור.תודה.כנראה נשכחה הצרפתית'
כעת ברור.תודה.כנראה נשכחה הצרפתית
31/10/2004 | 19:23
3
לצפיה ב-'סינדי שרמן Cindy Sherman'
סינדי שרמן Cindy Sherman
31/10/2004 | 21:00
15
צלמת אמריקאית, נולדה ב-1954

סינדי שרמן נולדה בניו ג'רזי ובסיום לימודי האומנות שלה עברה לניו יורק.
דמותה של האשה היא במרכז יצירותיה של האמנית הפמיניסטית.
הפרוייקט הראשון שלה מ-1977 נקרא צילומי סטילס מסרטים
Untitled Film Still ובו היא מצלמת את עצמה כשהיא מדמה דמויות של נשים מסרטי קולנוע של שנות החמישים. דמות האישה שם הוא פרודי ומייצג את התפישה של שרמן לגבי האישה האמריקנית בתקופה ההיא. בצילומים האלה היא מתלבשת, מתאפרת ומצטיידת בפרטי לבוש נשיים-מפתים. היא מצלמת/מצולמת בעיקר בבתים ומעט ברחובות ניו יורק. הצילומים כולם בשחור לבן.
מ-1980 הצילומים צבעוניים ועצובים יותר. היא ממשיכה בשלב זה לצלם את עצמה בסיטואציות דומות. האמירות שלה הופכות לקיצוניות יותר והדגש הוא על האישה כקורבן עכשיוי.
המשך יבוא
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'שרמן - המשך'
שרמן - המשך
31/10/2004 | 21:11
1
8
בסוף שנות השמונים ובתשעים התמקדה בנושאים כמו נשים כקורבנות אונס ואלימות אולם יצירתה המשמעותית היתה בין 1977-1985.
מובן שבתחום האמירות של שרמן בנוגע לאישה ולמעמדה קשה להרחיב כאן,
אולם היא זכתה להכרה ציבורית כבר בשנות ה-80 ויצירותיה מופיעות בגלריה טייט בלונדון וב-MOMA ובמטרופוליטן בניו יורק.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
צילום אחד שאהבתי
31/10/2004 | 22:08
5
אני לא חובב גדול של צילומים מבויימיפ אז קצת קשה לי כאן.
יש כאן צילום שאומר המון ביחס לדברים ששרמן רצתה להגיד בתקופה ההיא
המראה היא "טריק" מפתיע מאחור היא נראת מושכת ומלפנים היא יפה אבל יש
לה מראה סובל מעט כמו בצילומים רבים שלה. פס האור על פניה מדגיש קיצוניות
ומרחק בין אור לצל, אבל נראה לי שאני נסחף, מקווה שאהבתם גם.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'עידוד לאשכול'
עידוד לאשכול
03/11/2004 | 12:43
9
אחלה אשכול - אני קורא , ונהנה מכל רגע.
חשבתי אולי לכתוב על דיאן ארבוס , שגיליתי לאחרונה ספר צילומים שלה.
אז אם יהיה לי זמן אני אתרגם מהאתר הנפלא masters of photography
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'רוברט מייפלת'ורפ'
רוברט מייפלת'ורפ
03/11/2004 | 13:08
18
Robert Mapplethorpe

צלם אמריקאי, נולד ב-1946 מת ב-1989.

מייפלת'ורפ למד אומנות פלסטית ומאמצע שנות השבעים התרכזה עבודתו בצילום,
לאחר שקודם לכן עסק בעבודות קולאז' להן צרף צילומים של חברתו הזמרת פטי סמית ודיוקנאות עצמיים.
מייפלת'ורפ רכש מצלמות דף בפורמט גדול, המאפשרות צילום באיכות גבוהה.
הוא הרבה לצלם: חברים, אמנים, אנשי חברה וחברים מקבוצת סאדו-מאזו.
בהמשך עסק יותר בצילום פרחים, עירום גברי ונשי ואלמנטים שמרכזם הוא היופי המושלם.
למייפלת'ורפ יש איכויות חזקות הנובעות מהצילום בפורמט גדול, מההבנה שלו את תכונות האור בסטודיו, מהיכולת האסטטית הגבוהה ומתחושת השקט והחושניות שכל צילום מעביר.
המשך בקרוב
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מייפלת'ורפ - המשך'
מייפלת'ורפ - המשך
03/11/2004 | 13:12
6
6
חלק מצילומיו עורר סערה בעולם והוא נגע במקומות פחות מוכרים לאוהב
האומנות הממוצע, אם כי שמר על דרכו האומנותית בכל צילום.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
צילום אחד שאהבתי
03/11/2004 | 13:35
6
צילום סטודיו באיכות גבוהה הגבר השחום נראה כמעט כמו פסל.
מהבזקי האוד ניתן להבין בכמה אמצעי תאורה מייפלת'ורפ השתמש.
גם עמידתו דומה לעמידה של פסלים יווניים.
צילום - אמנות הצילום >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'התפלאתי..'
התפלאתי..
03/11/2004 | 18:35
3
10
שגם היה הומוסקסואל, ושמת מאיידס.
זה סתם ניחוש שלי, אבל אולי זאת גם אחת מהסיבות שלא אהבו אותו כל כך?

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'התפלאתי שלא ציינת*'
התפלאתי שלא ציינת*
03/11/2004 | 18:39
8
לצפיה ב-'תשמע'
תשמע
03/11/2004 | 21:52
1
6
ציינתי שמת מאידס בשרשור אחר על מה הופך אמנים לקלאסיים.
רציתי להוסיף מת ב-1989 מאידס אבל זה נראה לי מיותר.
וברסון מת השנה מזיקנה- אז מה?
אני לא חושב שבגלל המחלה שלו אהבו אותו פחות.
ואני מסכים לגמרי לגישת שנות השמונים העליזות (לא במובן הגיי).
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'יש הבדל'
יש הבדל
03/11/2004 | 22:08
5
פחות דיברתי על האיידס, למרות שעדיין אתה חייב להסכים איתי שזה שונה כמו מוות מזקנה, ושזה מראה שהוא יכל אולי לחיות היום ולהמשיך לעבוד, ואולי אפילו להתקבל יותר טוב בעיני האנשים, שהיום הרבה יותר פתוחים להומוסקסואלים וכו'.
בכל מקרה, זה פשוט נראה לי די מוזר להזכיר אותו בלי להזכיר את הגישה של האנשים אליו (ודאתי, חשבתי נכון מקודם), וזה שחלק מהפרסום שלו גם בא בגלל זה, לטובה או לרעה.
ובכלל (ואולי אני מתחיל לחזור על עצמי), אם כבר מזכירים אמנים, אז זה נחמד להוסיף דברים שאפיינו אותם או השפיעו על יחס החברה אליהם, ולא רק עובדות יותר "טכניות" על הצילומים שלהם - למרות שהפינה מצויינת גם ככה!
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'רוח התקופה'
רוח התקופה
03/11/2004 | 19:38
5
אני חושב שהצילומים משקפים את התקופה.
איזור שנות השמונים,צילומים של פורטרטים עצמיים
עם איפור,ופורטרטים של הזולת. חיפוש עצמי של ממש.

אלו הצילומים שדיברו אלי יותר,מאשר משחקי הצורה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כשאת אומרת "צלמים גדולים"'
כשאת אומרת "צלמים גדולים"
04/11/2004 | 13:10
15
את מתכוונת אלי?
צילום - אמנות הצילום >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ