פורטרט בתחנה

windyday

New member
פורטרט בתחנה

תחנה מרכזית בת"א חוסר החדות מכוון

windyday

New member
נסיון בפוקוס רך יותר

בשילוב השתקפות האורות בצדדים

ted

New member
ליאור - יש הבדל בין רך למטושטש.

החלקים החדים מושכים את תשומת הלב. את זה בוודאי לא רצית, אבל זו הפיסיולוגיה של העין שלנו. אם אתה רוצה צילום רך (חסר קונטורים חדים וחסר קונטרסט), יש כמה טריקים לזה. פילטר מיוחד הוא אחד מהם. צילום דרך גרב ניילון הוא טריק ישן - מזמן המצאת גרבי הניילון ועובד טוב. טריק נוסף הוא שימוש בטלקונברטר בעדשה לא איכותית. התוצאה למרבית ההפתעה יוצאת טובה ורכה. מאידך, בצילום מטושטש העין מחפשת משהו חד, ואם אין, היא מאבדת עניין מהר.

ליאור

הפריים הראשון מעניין (וההסבר של יוסי חשוב ומעניין גם כן). נהניתי מהרעיון אך שתי הערות : 1. הפליירים מימין לחיילת מציקים בעין. 2. חיתוך כף היד. נראה שעם הכף היה הצילום טוב יותר.

elidgani

New member
לאחר ההסבר של יוסי שהזכיר לי את ..

הגרביים שאף אני השתמשתי , אפשר להוסיף הבל פה על העדשה ולצלם מהר .. נותרה הבחירה שלי .. הראשונה עם ההבעה המהורהרת ... בשנייה , הכניסה של התלתל בפנים מאוד מפריעה .

drifter

New member
לא הבל פה!!!

לחות לא עושה טוב לעדשה ועשויה לפגוע בציפוי!!! גרבונים - יותר עדיף (למרות שעוד לא ניסיתי)

ted

New member
מילה על גרבונים. כשעליתי על הפטנט

הפשוט הזה (שאח"כ גיליתי שחצי עולם משתמש בו כבר) גיליתי גם את עולם הגרבונים העשיר. הואיל ותפקידם אז אצלי הסתכם בהסרה בלבד (
), לא הכרתי את תכונותיהם האופטיות. גיליתי שיש להם צפיפויות שונות, מרקמים שונים וגוונים שונים, ולכל וריאציה האימפקט שלה על התמונה. חיש קל איבדו חברותי את גרביוניהן לטובת הצילום, ובשמחה רבה ומשותפת גזרנו דיסקה מהגרביון, שבתפירת מכפלת סביב שולי הדיסקה והשחלת גומיה במכפלת נוצר פילטר גמיש שמתלבש על העדשה ומתהדק בקלות עליה. בהתחלה לא הבנתי את הציחקוקים כשהייתי מתכונן לצילום ומלביש את העדשה...

ממש קינקי ../images/Emo3.gif

אולי הצחקוקים היו כיוון שהמצולמות חששו / קיוו שאתה מתכוון לצלם אותן בלי ה... גרביונים

drifter

New member
Kinky

strange, weird, odd; curly, twisted; stiff; sexually perverted (זכויות שמורות לbabylon.com) מונח אלמנטרי באנגלית

ted

New member
תודה דרור על התרגום...

אוי וויי...תודה רון על המחמאה...

בדיוק שלחתי לך תרגום ממורפיקס ../images/Emo13.gif

קח את זה פשוט כ"שובב" בכל הנוגע לחדר המיטות וסביבו

למעלה