סיפור וחומר למחשבה:

xfwind

New member
סיפור וחומר למחשבה:

המים היו צלולים וריצוד הסלעים שמתחת היה מרגיע עם כתמי הצמחיה המתחלפים. לפתע, מעל המים צץ לו הראש המוכר והגדול עם מבט התמה של צב הים. התרגשתי. תמיד אני מתרגש כשהטבע בא לבקר אותי יפה כל כך. הצב חזר למים ואני חתרתי לכיוון שלו. ואז, ראיתי אותו ממש מתחתי - בעומק רדוד, עסוק בענייני יומו - בראנצ' שכזה.
אינסטנקטיבית, נעצרתי ותוך שאני מתבונן בו התחלתי לפתוח את רצועות התרמיל שעל גבי כדי לשלוף את ה"כמו-פרו", ולצלם את המראה המרהיב של הצב הגדול שלועס בנחת מתחתי.
זה הסתבך והייתי צריך לאחוז במשוט ולהתיישב על הסאפ. ואז, התחרטתי.
עזוב, מה לצלם עכשיו, צבים כאלה תמצא בכל גוגל ויוטיוב. תהנה מהרגע.
עד שהתעשתתי - הסאפ נסחף, הצב נעלם ואני נשארתי עם תסכול ותובנה.

סיפרתי לבני הצעיר אודות החוויה, והוא שלח אותי מיד לסרט "חייו הסודיים של וולטר מיטי". שם, באחד משיאי הסרט הצלם שמחפש כל חייו את נמר השלג האגדי, מגיע לרגע השיא. ואז, הוא לא מצלם - הוא משאיר את עצמו להתמכר לרגע ולא להפסיד אותו בעיסוק עם המצלמה.

מוגש כחומר למחשבה לעת רגעים מיוחדים אבל נפוצים.

dudi4321

Member
Been there done that

באיזו שבת בבוקר טיילתי וראיתי *** לצלם.
רצתי הביתה לקחתי את האופנים ואת המצלמה D5100 מגיע ו... אין כרטיס זכרון.

נושא כל כך במקום!!!

לרוב אני מצלמלת בטיולים/חופשות של המשפחה, למרות שפעם בחודש אני יוצאת עם קבוצת צלמים חובבים לצלם, ואני חיה במקום יפיפה, אז הרבה פעמים יוצאת לבד. אבל איך אפשר לוותר על צילום בטיול משפחתי? ואני מחפשת את הקו הדק בין הצורך שלי לתפוס את הפריימים שאני רואה בטיול, לבין לחוות בכייף טיול עם המשפחה. קו דק ומאוד מבלבל

שמחה בשבילך שיכולת להגיע לתובענות האלה, למרות התסכול. גדולה!!!!

sagiKor

New member
סרט נחמד אבל...

צלם אמיתי לעולם לא היה מוותר על הצילום.

xfwind

New member
ברור שזו הקצנה. אבל קצת פילוסופיה להמחשה לא תזיק....

ומי זה צלם אמיתי?

הנקודה ש xfwind העלה היא חשובה לדעתי. אם אני לא טועה, מישהו העלה פה תמונה של מצעד. כולם מצלמים בניידים, ורק אישה מבוגרת אחת, במרכז הפריים, פשוט רואה את המצעד. לא דרך המסך, פשוט נמצאת שם באותו רגע, להנות ממה שהיא באה לראות. לא חושבת על הפריים או על התיעוד לעתיד. כאן ועכשיו!!!!

תמונה מאוד חזקה לדעתי, ומאוד נכונה לנושא הזה. לצערי לא הצלחתי למצוא אותה בחיפוש מהיר

sagiKor

New member
מכיר את התמונה

הכוונה כאן בצלם אמיתי - צלם מקצועי שיצא למטרה מסויימת לא מוותר עליה כשמגיע לרגע. בטח ובטח אם מדובר בצילום שהוא פרוייקט חיים או חלום ארוך טווח.

לוותר על פריים זה משהו שצריך ללמוד לחיות איתו כצלם שלוקח את התחום ברצינות, על אחת כמה וכמה שזה המקצוע או החיים עבור חלק.
כחובב למשל לא אסכן את חיי בשביל פריים אל אני מבין צלמי מלחמות (והמון מהם נהרגים בשביל פריים).

אני מפריד בין צלמים שצילום זה חלק חשוב מחייהם וממי שהם לבין הטירוף העכשווי שכל אחד חייב להעלות כל רגע בחייהם לאינסטגרם...

lightflake

New member
אמן הוא קודם כל אדם

אם הוא קודם כל צלם הוא אולי מצלם מצויין אבל אני בטוח שהוא לא אמן טוב

big ass blue

New member
צריך לדעת מתי לעצור לרגע וליהנות

דווקא הרבה אנשים לא יסכימו עם מה שהוא עשה.

בעיניי זו מחשבה נהדרת,
לחכות כל כך הרבה זמן למשהו ובסוף להיות אנושי כל כך,
ולא אנוכי.

בעיניי זה יפה.

כשהוא ייצלם, פה זה נגמר, הוא לא רצה שכל חיו יגמרו ברגע אחד קצר.

xfwind

New member
בסה"כ רובנו מכירים את ההרגשה שאתה רואה משהו או נמצא במקום

שהצילום (מעבר למזכרת) לא יכול להעביר את התחושות/חויה/נפח.

אתה כן יכול לנסות ולצלם משהו שהוא יחודי למפגש שבין החויה שלך לטכנולוגיה של הצילום.

דליה קו

New member
סיפורך מעניין כולל הסרטון המרתק.

חומר למחשבה. בטיולים עם בעלי פעמים רבות הוא אמר לי תהני מהרגע לא רק לצלם. פשוט זכרון טוב

כבר שנים רבות אני חושב שאלמלא הייתי עם מצלמה, מחפש

.
צילום טוב - ההנאה שלי הייתה הרבה יותר קטנה:

ההסתכלות שלי - בשל החיפוש אחרי צילום טוב - הרבה יותר מרוכזת, בוחנת, חקרנית, משוטטת, מחפשת, ... .

.
.

למעלה