אמנם גם כאן יש מדרגות, אבל יש גם תוכן ...

אמנם גם כאן יש מדרגות, אבל יש גם תוכן ...

.
.
.

lightflake

New member
לדעתי זה שהילד בשמאל הביט אל המצלמה, הרס.

אחרת זו תמונה מוצלחת, החלוקה של הפריים לשניים בצד אחד הילדים בצד שני המבוגר
מחוות הידיים גם שך הילד השני וגם של המבוגר נהדרות אבל כאמור פחות אוהב שהילד מסתכל למצלמה, הרגע הטבעי הופרע מבחינתי... לגבי חוקיות של צילום קטינים בגרם מדרגות של בניין מגוריהם אני לא רוצה שנפתח פה דיון כי כבר היו פה בעבר מספיק מזה, רק מציין ששאלתי אז משפטן וגם גרם המדרגות בבניין משותף נחשב על פי החוק כחלק מהמרחב הפרטי... על כן צילום גם מחוץ לבניין אל תוכו דומה לצילום אל תוך בית בו יושבים הילדים ועלולה להווצר פה בעייה חוקית, במיוחד כשהמדובר בדתיים... שפחות אוהבים פרסום תמונותיהם... קח לתשומת לבך...

lightflake

New member
יש פה גם חלוקה אסטטית למרובעים

וכמובן זה שהראש של הבחור מימין נמצא בדיוק בתוך מסגרת מוסיף המון.
יש מצב שהייתי מנסה חיתוך קצת אחר (להוריד את המכונית) אבל לא ציינת בכותרת (לביקורת) ולכן אני אפילו לא מנסה.

אכן, נסיתי לקצוץ (אך לטעמי - לא שיפר),

.
א ב ל,
הנסיון שלי היה לקצץ בחלק ה"משעמם" של הצילום, שהוא: צד שמאל.
*
לא רציתי לוותר על תוספת הצבע (והצורה) שבחלון הרכב.
.
.

הפלא ופלא.

.
הנה, נסיתי - והתוצאה בכלל-בכלל לא רעה (למרות הפסדי שטחים של צבע).
יתכן שאפילו יותר טובה מהמקור [דרך אגב - אתם יכולים להדגים כל הצעה שעולה בדעתכם לצילומים שלי. "תתעללו" כאוות-נפשכם (ועל אלה שלא מרשים זאת - עוד אבטא את דעתי ...)].
.
.

כשקראתי את ההערה - הייתי בטוח

.
.

שהוא מתלוצץ.
.
כשגיליתי - יותר מאוחר - את "ניסיון שכנוע מספר #1" שלו (למטה, בשיחה על צילומי-אבסטרקט) ... כבר הבנתי יותר.
.
.

אהה, עכשיו התמונה מתבהרת יותר ...

.

מדובר במי שבְּפורום לצילום מוצא לנכון לבטא (להטיף?) את דעות המיעוט שלו שלא בענייני צילום (הוא חושב שכדי לְהָזִין בני-אדם - חייבים "לרצוח חיות", ושלא התאפק מלהעיר למישהו שמעשן במסעדה, ואפילו ... ליד ילדים).
.
.

התגובה הנ"ל שלי הייתה כתובה בחריפות, אך תיקנתי

ומיתנתי - עכ"פ, היא ניתנה גם כתשובה לשאלה שלך למטה:
"למה אני מטריד אותך עד כדי כך שאתה מתבטא בצורה מכוערת כל-כך?"
(... ואני בכלל לא מבין איך הצלחת לראות בדברי "צורה מכוערת כל-כך" ?!).
- - -
עכ"פ,
אם הייתי יודע שתגובתך "ללא הילדים, לתמונה יש פוטנציאל" הייתה כנה לגמרי, ללא מניע נסתר - הייתי מוותר על תגובותי שלמעלה ( ... ).

lightflake

New member
בכלל מוטב להגיב לגופה של תגובה ולא לגופו של כותב

לא רואה בהצעה להוריד את הילדים דווקא ציניות, זו הצעה לגיטימית, אמנם תוריד תוכן אבל כפי שאמרתי לטעמי הילד שמביט עליך פוגם בצילום ובצד הימני יש הרבה בעצמו, כך שההצעה לגיטימית לגמרי. חבל להחזיר שוב ויכוח עקר שכבר חשבתי שנסגר למטה.

למעלה