עריכת תמונה

BigBadWolf

Member
עריכת תמונה

בדרך כלל אינני עורך תמונות לאחר הצילום, אבל החלטתי לנסות עם התמונה המצורפת שאני מאוד אוהב. מה דעתכם על העריכה? הייתם עורכים אותה אחרת?
אופציה נוספת ששיחקתי איתה הייתה חיתוך צמוד יותר מלמעלה ולמטה שנותן יותר תחושה של רדיפה, אבל אז אני מאבד את הפסים ברקע ונראה לי שזה חבל.

ran refael

New member
התמונה טובה, אבל העריכה לא מוצלחת

התמונה נראת לא רע, הייתי אולי מנסה זויות אחרות ומנסה להוציא יותר חדות בזמן הצילום.
העריכה מעט מוגזמת לטעמי ולא תורמת לצילום

BigBadWolf

Member
תודה, איך היית משפר את העריכה? כאמור, אין לי הרבה ניסיון בזה

xfwind

New member
יש משהו בעריכה (אולי הרוויה) שגרם לבלבול עם הצמחיה

בין החומים של העופות לחומים של הצמחים.
בתמונה המקורית זה לא קיים.
לא פוסל צורך בעריכה או אפשרות שהתמונה תשתפר - אבל יש לקחת בחשבון את האיזון העדין בין הרקע לעופות.

לא מרגיש את תחושת הרדיפה

שציינת - לפחות לא חשבתי על זה לפני שקראתי את הטקסט, אבל התמונה בהחלט הרגישה לי קודרת משום מה.

לפיכך הירוק (ובמיוחד הירוק הערוך) מאוד הפריעו לי לעין, ולכן גרסת העריכה שלי היא יותר סתווית, לטעמי היא גם מדגישה את העופות ולא גונבת מהן את ההצגה.

תודה על האתגר, ואם אפשר להבא לאפשר להוריד קובץ RAW כי אז יש יותר אופציות לעריכה.

BigBadWolf

Member
מצלם במצלמת סופר זום, אז אין RAW

(כמובן שיש גרסה יותר גדולה לתמונה, הקטנתי כדי שלא יקח שנתיים להעלות לתפוז)
כרגע אני מצלם ב-Canon SX260HS מכיוון שהיא קטנה וקלה ולא צריך לחשוב פעמיים לפני שסוחבים אותה לטרק. חשבתי להחליף אותה במירורלס, אבל הגעתי למסקנה שהעדשות עדיין גדולות וכבדות מידי כך שלפחות בשבילי עדיין לא שווה להחליף. יוצא לי להשתמש המון בזום גדול לצילום בעלי חיים, כולל בתמונה המצורפת (במקרה הזה 523mm בהמרה לחיישן פול פריים) וזה לא היה מתאפשר עם עדשה סבירה של מירורלס בלי לשבור את הכספת ואת הגב.
כל זה בתקווה ישתנה אם יום אחד יצאו עדשות שעשויות ממטא חומרים.

BigBadWolf

Member
מה איתה? מצלמה שונה לגמרי

אמנם קטנה וקלה עם חיישן 1", אבל זום פצפון ביחס לנוכחית (מקסימום 100mm בניגוד למעל 500mm של הנוכחית) עם עדשה לא מתחלפת.

BigBadWolf

Member
צודק, הסתכלתי על הגרסה הלא נכונה

אם כך זה צעד בכיוון הנכון

lightflake

New member
הירוק נראה לי יותר מדי לא טבעי

הפסים בדשא מוסיפים המון אסטטיקה טוב שלא קיצצת אותם וגם מסכים עם החיתוך של החלק התחתון, מבחינת כללי קומפוזיציה בסיסיים לשים דמות שמביטה ונעה לכיוון מסויים ולא להשאיר שם space זה לא מומלץ וזה כאן קצת יוצר לי תחושה לחוצה
ועם כל זה התמונה יפה, נחמד גם העריכה של יערעד ששינה לגמרי את גוון הנוף
&nbsp
כך כל מה שאני אומר בערבון מוגבל כי אני רק צלם חובב מתחיל
זה שאני מנהל זה רק מבחינה טכנית

למעלה