שרשור שאלות כלליות ונושאים הקשורים לצילום

eliyaho155

New member
חשוב וטוב שכולם יעלו רעיונות ,שקשורים בצלום , כולל לצאת ביחד

לצלם .זה יאחד ויקשור בין האנשים .ויהיה לא רק פורום ,זה יהיה חוג צילום ,ונוכל להפגש פעם בחודש ולהביא מומחה גם בתשלום . זה מה שיחבר את האנשים ויעשה ,את המקום הזה ,חשוב הרבה יותר ימשוך אנשים חדשים צלמים חובבים ומקצועיים מה שיותר מתעניינים .התכנים ואנחנו הם אלה שיקבעו מה יהיה תלוי בכולם .ולא רק במנהל ,בלעדיכם ,תהיה בעיה לכולנו .צריך להוסיף תכנים . ולא לקפוא ,בתכנים שלא השתנו 10 שנים . בבקשה תשנו ,הכול בידכם ,ולא בידיי משהו אחר ,תודה .

ran refael

New member
עיצות מאוד משובחות

כשיהיו לנו מעט יותר משתתפים השמיים הם הגבול, אני מאוד בעד לצאת משגרת הפורום שהייתה כאן במשך שנים..
מפגשים ואפילו אתגרי צילום בזמן מפגשים הם רעיון מצויין

KallaGLP

New member
לפי כללי הכתיב החדשים של האקדמיה דווקא אין הבדל
.

כללי הכתיב החדשים:
כלל ב – תנועת o
מסמנים תנועת o בווי"ו, כגון חוף, שופט, מולדת, שלוש, כוח, מוח, מאוד, פתאום, בנו (בְּנוֹ), כותונות, טוֹווֹת;[1] אופטימי; בוקר,רוב, כול (בנפרד, כגון 'הכול יודעים', 'למרות הכול', 'מכול וכול'), כתובת, תשובנה, סוב, תסובו, לשמור; אומנם, חוכמה, קורבן,קודקוד, תוכנית, אומן (אָמָּן), אומנות (אָמָּנוּת), הופקד (הָפְקַד), מושחז (מָשְׁחָז); אוזניים, ציפורניים, צורכיכם, יכולתי (יְכָלְתִּי),שיבולתך, כותונתי, חומרי ('החומר שלי' או שם התואר), אופייני, תקשורתי; יכולתם (יְכָלְתֶּם), ישמורך, לשומרו, בשוכבך;אונייה, חודשים; שורשים, קודשים.

ואם זה פורום אומנות הצילום, מן הראוי לקיים את האתגר השבועי כאן. למה לבטל משהו שכה רבים ממשתתפי הפורום אוהבים? מי שלא רוצה להשתתף - לא חייב, אבל למה למנוע?

lightflake

New member
אבל אין פה ניקוד אז איך יבחינו ?

https://he.wikipedia.org/wiki/אומנות
&nbsp
&nbsp
לגבי האתגר את צודקת ויתכן ונשנה את ההחלטה בהמשך
פשוט שנינו הרגשנו שרוצים להיות משוחררים מדרך העבר (שלא הובילה למקום טוב let's face it) כדי להיות חופשיים לנסות דרך חדשה, קשה לדעת מה הפריע לפורום (אולי האתגר קצת השתלט פה על כל תשומת הלב) אז לפעמים צריך את ניתוץ כל הישן כדי להתחיל מחדש, אחרי זה כשנראה שהצלחנו בדרך והפורום כבר הבריא אפשר יהיה להחזיר אלמנטים ישנים ולבחון את השפעתם שוב.
&nbsp
יש באתגר משהו בהחלט יפה ומעניין וכייפי אבל זו לא אמורה להיות הפעילות העיקרית (או כמעט בלעדית) כאן.
&nbsp
בואי נראה מה יהיה, בינתיים נמצא לו בית חם ואוהב באדיבות הפורום המקביל

KallaGLP

New member
שאלה מצוינת שגם אני שאלתי, אך מוזרות דרכי האקדמיה.

מטבע הדברים, כמובן שיש הבדל בין שני המונחים, אך על פי הכללים החדשים הוא לא נראה לעין בכתיב חסר הניקוד.
לגבי האתגר - אני ממש לא מסכימה שבו הייתה הבעיה ואני גם לא חושבת שצריך במכוון לפגום במה שעובד טוב. הפעילות בפורום נקבעת על ידי העדפות הגולשים, ויש כאן מספיק גולשים שמעוניינים בהמשך האתגר. אין כל צורך ללחוץ שישתתפו דווקא בשרשורים כאלה ולא אחרים ולבטל דברים כאמצעי לחץ שישתתפו יותר בדברים אחרים, ואם יש גולשים שנהנים להשתתף בעיקר באתגר השבועי, זה בסדר וזו מהותו של פורום פתוח.
ה"בית" בפורום השני לא חם ולא אוהב ולא קשור ולא שייך. ממש חבל.

lightflake

New member
לא קבעתי שבו הייתה הבעיה אמרתי שאנחנו לא יודעים איפה הבעיה

ולא חשבתי שהביטול הוא אמצעי לחץ אלא יותר אמצעי להתחיל דף חדש נקי.
&nbsp
אבל את מעלה כמה נקודות צודקות, תני לי לדבר עם רן על זה ונחליט מה עושים.

ran refael

New member
דעתי לגבי האתגר השבועי

אינך יכולה לכתוב בשמם של גולשים אחרים, כפי שכבר הבנת, הפורום בשנים האחרונות התדרדר ל5 גולשים פעילים, כך שהאתגר השבועי לא ממש הוכיח את יעילותו.
&nbsp
דעתי לגבי האתגר השבועי:
האתגר היא סה"כ תצוגת גלריה שתופסת מקום בדף הראשי בפורום ואפילו ננעצת ל3 ימים, כך שהיא תופסת המון פוקוס מהדברים היותר חשובים שהם מתן תגובות וביקורות לעבודות.
&nbsp
אני מזמין אותך לאתר שנקרא פייסבוק, בו קיימות המון קבוצות צילום שמטרתם העיקרית היא תצוגת גלרית תמונות עם כפתור של לייק לצד כל תמונה.

KallaGLP

New member
אין לי כל עניין באתר ושמו פייסבוק, תודה.

לו רציתי להיות שם, תאמין לי שלא הייתי מחכה להזמנה שלך. ואני גם לא זקוקה ללייקים. אני לא מסכימה עם דעתך על האתגר, אבל גם לא מכריחה אותך להחזיר את האתגר בכוח, אני רק מבטאת את דעתי.

xfwind

New member
האתגר השבועי ראוי כל עוד שהביקורת היא עניינית ורלוונטית

אני לא יכול להגיד "מקצועית" אבל בהחלט יש עוד כמה קריטריונים מעבר לחיבור/אהבה/רלוונטיות לנושא.

sagiKor

New member
אז מה שאתה אומר זה

שחבר פורום שאין לו את הידע הנדרש לשפוט את האתגר ברמה אקדמאית לא יכול להשתתף באתגר ולא יכול לשפוט את האתגר. אז אולי באמת לא צריך את האתגר...
האלו!!! זה פורום חובבים בתפוז... פתוח לכולם ואם רוצים להרחיב את מעגל המשתתפים אז אי אפשר לשחק אותה אליטה צילומית, מה שגם הסגל הקבוע של הפורום רחוק משם.

xfwind

New member
מסכים לגמרי. רק חושב איך להביא שופט לנמק יותר את בחירתו

משהו כמו רשימת קריטריונים (כולל התרשמות אישית וכ')...

וואאללה - נושא לגמרי לפוסט.

KallaGLP

New member
אין צורך בנימוקים אקדמיים.

אפשר להביע דעה אישית מפורטת ומנומקת גם אם היא לא מקצועית, כפי שראינו באתגרים רבים.

xfwind

New member
לא יודע מה זה "אקדמיים". אם הדיעה מנומקת/ברורה - דיינו.

enigo

New member
הוא לא אמר כלום על "אקדמאית" - זו פרשנות שלך.

הוא מדבר על לתת ביקורת של יותר מאשר "אהבתי", "התחברתי" וכן הלאה. נכון, זה דורש לפעמים קצת מאמץ להבין למה "אהבתי" תמונה, אבל זה מה שנותן משמעות לביקורת.

ran refael

New member
שרשור שאלות כלליות ונושאים הקשורים לצילום

הודעות ללא תמונות, הפניות שונות, בירורים ושאר ירקות... בבקשה לכאן

שלום חברים

בעקבות עדכון מערכת האתר, יש לנקות קוקיז בדפדפן ו/אולשדרג גירסת דפדפן.

נסו קודם את ניקוי הקוקיז ולאחר מכן התנתקו מהמשתמש והיכנסו שוב מחדש.

פעולות אלו פותרות את הבעיה ב99%. במידה וההודעה ממשיכה להופיע, אנא שלחו אלינו במסר את סוג הדפדפן + הגירסה,
https://support.google.com/chrome/answer/95414?co=...

וסוג המכשיר ממנו אתם גולשים ומערכת ההפעלה
https://www.y4pc.co.il/11-15-guides/what-is-my-win...;

בברכה,
הנהלת הפורומים

dudi4321

Member
הנהלת הפורומים

מתי תחזירו את המטא דאטה לצילומים שמעלים ושאתם מעלימים.
הכוונה EXIF של תמונה אם לא מחקו מראש.
הבטחתם כבר שנים שתתקנו ולא תיקנתם.

למעלה