שרשור הכרות

ran refael

New member
שרשור הכרות

היי חבר'ה, למי שלא מכיר, שמי רן רפאל, בעבר עסקתי בצילום אופנה ופורטרטים כ15 שנה, רוב עבודתי נעשתה בארה"ב ולא בישראל וכיום אני מתגורר בקליפורניה.

לא הייתי פעיל בפורום כבר זמן רב, ואשמח להכיר את אלו שעדיין כאן, בין אם אתם פעילים בפורום ובין אם אתם כאן רק כדי לקרוא תגובות.

הפורום כרגע זקוק לעזרתכם בשביל להחיות אותו למצבו הקודם, מקום שבו ניתן ללמוד ולהעשיר את הידע בצילום.

למי שלא מכיר את הסטורית הפורום,
הרבה צלמים התחילו את דרכם באמנות הצילום בתפוז, צלמים כמו רועי גליץ, הקבוצה של שלומי, פורום די ספוט ועוד..
כסטודנט לצילום, הייתי נכנס לפורום ללמוד מאנשי המקצוע כאן, מה שנתן לי המון דחיפה להכנס לתחום באופן מקצועי.
זה תלוי רק בכם אם הפורום הזה ימשיך לפעול או לא.

בתור התחלה, אשמח אם תציגו את עצמכם
• שם פרטי ומעט על עצמכם
• מה היא המצלמה העיקרית שלכם (מלבד הפלאפון)?
• מתי התחלתם לצלם?
• מי הצלם האהוב עליכם?
• מה הייתם רוצים לקבל מהפורום? (לדוגמא: ביקורות יותר חיוביות לתמונות, תחרויות צילום, ראיונות עם אנשי מקצוע, יותר מאמרים ומידע בנושא צילום... וכד..)

lightflake

New member
אני אתחיל

גל. קשה להציג את עצמי. מחפש את עצמי, מחפש את ''האמת'' הייתי מנהל פורום מדיטציה כמה שנים בעבר וזה דבר עיקרי שאני מתעניין בו ועוסק בו...
מצלמה עיקרית xt1 האהובה של פוג'י וrx100 הדור הרביעי של מצלמת הכיס הקסומה הזו ... עדיין מתחיל .. לומד... מתנסה.... לא אוהב חוקים וכללים אבל מודה שהם כלי שטוב להכיר, עוד יש לי המון מה ללמוד ... התחלתי לצלם אמנם לפני הרבה שנים כבר כילד אהבתי את המצלמה אבל לא היה לי הרבה מושג (מצורף צילום ישן שלי כילד ליד בנייני התאומים ז''ל) אבל אפשר להגיד שהתחלתי לפני כשנתיים שקניתי את הפוג'י והתחלתי יותר להתעמק בנושא
לגבי צלם אהוב, למדתי הרבה מסאם אייבל שאני אוהב, אוהב את צילומי הבתים של Todd Hido ואת הצילומים דרך הזכוכיות של Saul Leiter ועוד... ואוהב גם דרכים לא קונבנציונליות לצילום
לגבי הפורום הייתי שמח שקודם כל אנשים ירגישו בנוח להשתתף, להעלות תמונות, להנות מהחוויה, אנחנו לא פה בשביל להיות האנסל אדאמס הבא כנראה, אז לפחות שנהנה מהדרך. אבל כן אם יהיו פה הזדמנויות ללמוד ולהשתפר מה טוב ! (זה יותר באחריות שלך
)
&nbsp
אה וחושב שכדאי להוסיף לשאלון - אנא צרפו תמונה שלכם שאתה אוהבים.
&nbsp

lavivit

New member
התמונה מזכירה לי

דוקו שראיתי על אנשים האוספים בקבוקים ברחובות ניו יורק, מאחורי כל אחד מהם סיפור מרתק.

בהצלחה

volcman

New member
יאללה, נרים את הכפפה :)

• שם פרטי ומעט על עצמכם
volcman

מצלם כבר כ-10 שנים, און אנד אוף (בשנים האחרונות בעיקר אוף, לצערי), בזמנו צילמתי רחוב, דוקו' ואת המשפחה. היום רק את המשפחה, וגם זה רק לעיתים רחוקות.

• מה היא המצלמה העיקרית שלכם (מלבד הפלאפון)?
מירורלס של אולימפוס.

• מתי התחלתם לצלם?
לפני כ-10 שנים.

• מי הצלם האהוב עליכם?
לא חסרים: נאן גולדין, מרטין פאר, קודלקה, קרטייה ברסון.

• מה הייתם רוצים לקבל מהפורום? (לדוגמא: ביקורות יותר חיוביות לתמונות, תחרויות צילום, ראיונות עם אנשי מקצוע, יותר מאמרים ומידע בנושא צילום... וכד..)
ראיונות עם אנשי מקצוע, יותר מאמרים ומידע בנושא צילום. או בקיצור - השראה.

** התמונה המצורפת צולמה במהלך טקס שבת האור, בכנסיה האתיופית בי-ם, לפני כמה שנים (ותודה לתפוז שהורס את הרזולוציה והחדות).

נעים מאוד - נירית

התחלת להתענין בצילום לפני כ-4 שנים בערך. לפני כן צילמתי המון בשביל לתעד טיולים וארועים אבל לא התענינתי בצילום עצמו. אני מצלמת עם פוג'י HS10 שקיבלתי מבן משפחה, אחרי שלא הצלחתי להחליט איזה מצלמה לקנות

אני אוהבת לצלם פריימים מענינים, עם סוויץ, כאלה שאולי מישהו אחר לא רואה. אוהבת צילומי תקריב, אבל לא רק כמובן

מה שאני אוהבת בפורום הזה שמקבלים פה פידבק אמיתי ולא רק לייק. חבל שלפעמים הדיונים עוברים לכיון לא רלוונטי ואישי, אבל מה לעשות, תמיד יש אנשים כאלה. אני דווקא אהבתי את האתגר השבועי. לא נראה לי מתאים להשאיר את האתגר בפורום ציוד צילום, כי זה לא רלוונטי שם

המון המון תודה לכם שלקחתם את הפורום והמון בהצלחה

ran refael

New member
למה הכינוי הוא נירית סקוטלנד? את מתגוררת בסטוקלנד כרגע?

פיקצרמן

New member
היי שלום!

שמי נסים
בחור ישיבה בן 22 הייתי פעיל יותר פעם אבל ניתקתי בס"ד את האינטרנט מהמחשב
ועכשיו אני מגיע בערך פעם בשבוע
&nbsp
מצלם בניקון D750 עדשות 24-120 ו50 מ"מ 1.8 של ניקון
התחתי לצלם לפני 5 שנים בערך
הייתי רוצה לקבל חוות דעת מקצועיות על התמונות , ביקורות בונות,
וסתם בית לאמנות שלי
הייתי שמח לביקורות מקצועיות על ציוד צילום , וטיפים מגוונים