צילום שהשפיע עליכם מבחינה היסטורית

big ass blue

New member
צילום שהשפיע עליכם מבחינה היסטורית

כזה ששינה אתכם, כזה שהשפיע על הסגנון שלכם אולי,
או כזה שגרם להבין שחובה לתעד את הרגע, הרגשי או כד'.

תעלו את הצילומים. זה יהיה מעניין.

WOW!!!! תמונה מדהימה!!!!

ואיך עומדים ומצלמים אדם במצב כזה? אני מבינה שזאת התמונה שהשפיעה אליך

ולענין הדיון. לי אין תמונה שהשפיעה אלי ככה

big ass blue

New member
חייב להיות צילום שכזה. לכל צלם או צלמת יש כזה.

תמונה שהטרידה אותך. תמונה ששימחה אותך הכי הכי, תמונה שהעציבה אותך.
תמונה שגרמה לך להקיא מההתרחשות. תמונה שהכעיסה אותך.

צילמו אותו, כי לאף אחד לא היה אכפת, כי זה כל מה שצלמים מחפשים,
לגנוב נפש מעניינת. שם כל ההשקפה שלי השתנתה ברגע.
זה הצילום הכי לא טוב שלי, מבחינה מוסרית.

בשביל הכיף? האתגר ללמוד? האתגר לפרוץ כל פעם גבולות חדשים?

בתיאור ״תמונה שהטרידה אותך. תמונה ששימחה אותך הכי הכי, תמונה שהעציבה אותך. תמונה שגרמה לך להקיא מההתרחשות. תמונה שהכעיסה אותך.״ יש בעייתיות. 4 דברים שלא נעים לנו לחוות. אני לא מחפש לצלם דברים שעושים לי רע. אני מחפש לצלם דברים שעושים לי טוב, שמשאירים לי טעם טוב בפה. בשביל צילומים שמעבירים את 4 החוויות הלא נעימות שתיארת אפשר פשוט להסתכל כאן ואני מאוד מכבד את מי שמסוגל לראות ולצלם את הגיהנום כל פעם מחדש, אני לא רוצה להיות שם. אני מעדיף לצלם תמונת שעושות אותי שמח, כל פעם מחדש.

big ass blue

New member
למה? תמונה משמחת לא נכנסת לקטגוריית הכיף?

ברור שכן.

שאלתי ברמה ההיסטורית האינדיבידואלית שגרמה לצורך לצלם או צורך לשנות את הסגנון.

נכנסת

אבל רוב התמונות מהקטגוריה הזו הן של המשפחה/חברים.

אני לא רואה בצילום יעד לייצור אומנות לכשעצמה.

בסופו של דבר, מה שהכי חשוב לי זה אחד משני דברים. (1) להשתפר מבחינת הטכניקה/התוצרים כדי כשאני מצלם תמונות משפחה או מתעד בטיולים יצאו תמונות יותר טובות/איכותיות/מרשימות (2) לאתגר את עצמי עם טכניקות צילומיות חדשות, צילומים מורכבים במיוחד, סטאפים מורכבים שדורשים הכנה//תכנון וכו׳ - בהיבט של הסקרנות והפיתוח של הידע שלי בצילום.

התוצאה היא שאני מצלם דברים שונים, לא תמיד קשורים אחד לשני, ולא עם קו אומנותי אחיד.

אני לא חושב שיש לי איזה סגנון צילומי - לך יש, לנירית יש, לשגיא ק. יש - אצלכם יש סגנונות מאוד ייחודיים והתמדה ביצירות אומנותיות סביב הסגנונות שלכם. לי אין... אולי יהיה, אבל לא כרגע. ולכן גם מבחינתי אין תמונה שלי שגרמה לשינוי באיך שאני מצלם. כן יש אנשים שהיוו לי השראה, למשל צילומי משפחות/אנשים של רועי שפרניק במנגל הטבעוני לפני כמה שנים - זה בהחלט גרם לי להגדיר רמה שאני יכול לשאוף אליה.

big ass blue

New member
סגנון מתפתח עם השנים או כבר מהתחלה

אבל אני מאמין שתמיד לצלם גם אם חובב יש צילום בודד ששינה משהו בתודעה, אולי מקפצה כהצילום הכי טוב שעשה, או מקרה שגרם לשאיפה חוזרת.

KallaGLP

New member
לא מתווכחת, רק עונה על השאלה ששאלת בכל הקשור אליי אישית.

big ass blue

New member
לא הבינו למה התכוונתי.

בעצם מה ששאלתי, זה בסגנון של האם אתם לוחצים על השאטר כשאתם מצלמים תמונה? וכתבתי את זה בצורה לא מובנת שכולם כתבו, לא.

בסך הכל, לכולם יש צילום כזה. זה צילום שהשפיע עליכם היסטורית. צילום שגרם לכם לצלם באופן מסויים, צילום שגרם לכם לא לצלם באופן מסויים. סגנון, דרך, זה כי החלק העצוב השפיע או המכעיס, או אפילו השמח...
זה קיים, אבל לא תמיד צילום כזה כדאי להראות לאחרים...

KallaGLP

New member
לא קיים אצלי צילום כזה.

בעצמך כתבת שאין טעם להתווכח על זה כי זה עניין אישי. בחיי שאין לי צילום כזה. וגם אין לי מושג מה הסגנון שלי, לא מתיימרת להיות בעלת סגנון. בסך הכל מצלמת בשביל הכיף ובשביל לתעד את החוויות שלי, לא מתיימרת ליותר מזה, בשביל זה צריך להשקיע הרבה יותר וללמוד הרבה יותר ממה שאני מוכנה לעשות. אני רואה בזה אמנם את אחד התחביבים שלי, אבל רחוק מלהיות התחביב העיקרי או החשוב ביותר.

big ass blue

New member
האמת, שזה לא עניין אישי בכלל.

מה שאישי בזה, זה שזה שונה לכל אחד ואחת.
לא באמת צריך להשקיע, אני יודע שאני לא השקעתי בכלל.
זה בסך הכל תחביב אני מסכים. זה שיש לי סגנון, זה כי צילום זה כמו שפה, זה התלבש עליי.

KallaGLP

New member
אתה כן משקיע. למשל בזה שאתה מביא דוגמנים

ומסדר ומביים אותם ואת הסביבה בצורה מסוימת. אני אף פעם לא עושה זאת. אני רואה שאתה גם מבין בצילום הרבה יותר ממני, כלומר כנראה קראת או למדת בדרך אחרת. לי אין עניין וסבלנות לזה. אם יש לי זמן פנוי אעדיף להשקיע אותו בדברים אחרים. אתה גם משקיע בלפתח סגנון מסוים מאוד. בוא נגיד שבהשוואה אליי אתה משקיע הרבה יותר, גם אם אולי פחות ממישהו אחר.
גם אם מדובר בתחביב, יש רמות שונות של השקעה בתחביב. יש אנשים שזה אולי התחביב העיקרי, החשוב ביותר או הבלעדי אצלם, אצלי ממש לא.
ואני חושבת שהשאלה אם יש או אין תמונה אחת כזו כפי ששאלת היא בהחלט אישית והתשובה יכולה להיות שונה עבור כל אחד.

big ass blue

New member
זה בגלל האופי שלי. אני פריק של שליטה

אני מביים ואני מביא דוגמנים ודוגמניות, כשזה מעניין.
לא למדתי בשום מסגרת צילומית, לא קורסים,
פשוט התעניינתי בכפתורים ובשאר דברים, כדי שאוכל להגיע לתוצאה שאני צריך.
זה לקח לא מעט זמן.
היום אני מצלם הרבה פחות, כי אין משהו שמצליח לסובב את הראש שלי, או משהו מעניין שנתקלתי בו.
תמיד אני בחיפוש אחר אנשים מסויימים ומקומות מעניינים, ותאורה מסויימת.
לפעמים לוקח לי להוציא צילום במשך ימים ארוכים. אבל זה לא תמיד מתאפשר, כי אין באמת הרבה זמן לזה, כשמתעסקים בקריירה, ולא מאמינים במסחרה צילומית.

KallaGLP

New member
אופי או כל סיבה אחרת - עובדה שלפחות בשלב כלשהו בחייך

זה כן העסיק אותך במידה רבה מאוד.

big ass blue

New member
זה כשאכפת לך, אז האחרים חושבים שזה מעסיק יותר.

זה די פשוט, אני עושה, רק מה שאני אוהב. צילום זה הדבר הכי אהוב עליי.

למעלה