אתגר עריכת תמונה (לא תחרותי) #2

אתגר עריכת תמונה (לא תחרותי) #2

בהמשך לדיון הזה מלפני חודש שממש נהניתי והשכלתי לראות את העריכות שהועלו לפורום.

הנה התמונה השניה בפורמט RAW - מוזמנים לערוך כמיטב השראתכם

JacB

New member
נסיון פשוט

כך עשיתי, מבלי להתעמק יותר מידי.
נראה לי, כי חדות המקור (ב RAW) לא במיטבה.
וכמובן, המיזעור ל 1200 פוגם גם.

אכן

נראה לי שגם מקדימה היא יצירת אומנות מהלכת, אבל כבר הייתי עייף מכדי לרוץ ולהתמקם במקום שאוכל לצלם את הפרונט.

יפה!

זיקקת כמות מינימלית של אלמנטים שעושים סדר בעין ומייצרים סקרנות (כאילו היא מבקשת טרמפ מהולכי רגל...)

sagiKor

New member
כמו בתמונה הקודמת

מדובר בתמונה סתמית ששום עריכה לא תציל.
המסקנה העולה כאן (והידועה מראש) היא שאם היה מדובר בתמונה טובה אז היית כנראה יודע בדיוק איזה עיבוד לתת וכנראה שלא היה צריך להגזים. וכאמור, עיבוד לא יציל תמונה גרועה.

אני מבין את מטרת השרשור אבל אם המטרה היא לראות גישות שונות לעיבוד תמונה אז רצוי לתת תמונה שיש בה קצת ״בשר״ שיהיה עם מה לעבוד גם אם לא מדובר ביצירת מופת. לדוגמה תמונת שקיעה ללא עננים היא חסרת בשר אבל עם עננות יש כבר עם מה לעבוד.
תחשוב על זה....

דווקא עם תמונה כל כך סתמית שיש בה כל כך הרבה

מענין לראות מה כל אחד מאיתנו עושה איתה, ומה מושך כל אחד מאיתנו

sagiKor

New member
אם היה בה כל כך הרבה אז היא לא הייתה סתמית

אני אומר לך מה אני הייתי עושה איתה - מוחק אותה.... בטח שלא הייתי משקיע חצי דקה לנסות להציל אותה עם עיבוד כלשהו.
הרעיון של ה"אתגר" הזה לא יכול לעבוד אם התמונה המוגשת לא שווה כלום וחסרת פוטנציאל.
*** מתנצל מראש בפני יערעד על הביקורת הקטלנית שמתקבלת על הדרך.

לא צריך להתנצל

המשוב שלך בהחלט לגיטימי וראוי. התמונה הספציפית הזו לא מתיימרת להיות פאר היצירה, היא צולמה בשבריר שניה מהמותן שהגברת על קעקועיה עברה אותי ומשכה את תשומת ליבי, ומבלי אפילו שהספקתי לכוון את הפוקוס (עדשה ידנית).

אבל עדיין נראה לי מעניין להעלות אותה כדי לראות גישות שונות לעריכה - דווקא בגלל המרכיבים וההתרחשויות השונות שמאפשרים להחליט על חיתוכים שונים שמספרים סיפורים שונים לגמרי זה מזה, וגם זו דרך ללמוד להסתכל על כל מה שאנחנו רואים במציאות מולנו ולבחור את האלמנטים שחשוב לנו שיהיו בתמונה שאנחנו מנציחים.

בתמונה הבאה אשתדל להביא משהו שיאפשר להביא לידי ביטוי עריכה שהיא קצת יותר מחיתוך כזה או אחר (למרות שאין לי הרבה צילומי עננים), וכמובן שכל מי שרוצה להעלות תמונות לאתגר העריכה מוזמן לעשות כן

למעלה