אורות חג המולד???

אילן די

New member
1

EyesToSee

New member
הכוכב מפריע לי ( אם את מכירה את כתבי הקודש הנוצרים, תביני).

KallaGLP

New member
עוד לא יצא לי לצלם במקום מגוריי,

אבל הנה משהו בהעיירה Leavenworth שבמדינת וושינגטון (שכחתי את המצלמה בבית ולכן צולם בנייד).

xfwind

New member
עיירה הזויה לגמרי - "גרמניה" ממותגת שצמחה בוושינגטון

כקונספט תיירותי. כמה אמריקאי....

KallaGLP

New member
לאמריקאים אין ארכיטקטורה משלהם.

יש להם טבע מדהים ומהמם, אבל הבנייה החלוצית מכוערת ומזכירה אסמים ישנים או במקרה הטוב חיקוי למשהו אירופאי ואז זה קצת יותר סביר, אך כמובן לא ייחודי ולא מקורי ולא במיוחד מעניין. רק גורדי השחקים היו במקור משהו מקורי, ויש המעריכים זאת מאוד, אך זה לא סוג הבנייה שאני אישית מתחברת אליו אף על פי שמסוגלת להעריך את התעוזה והחזון. מקומות כמו מנהטן סוגרים עליי, אני יכולה להסתכל מרחוק, אבל מעדיפה לא להתקרב יותר מדי. העיירות האלה, כמו זאת בוושינגטון או סולאנג הדנית בקליפורניה, יותר קרובות ללבי אף על פי שאני יודעת שזה חיקוי, במיוחד לאור העובדה שראיתי את המקור. אבל לפחות זה עשוי נחמד ומוקף בטבע שרק בשבילו שווה לבקר שם שוב ושוב.

xfwind

New member
פעם התפרנסו מהרכבת, אחה"כ מתפוחים וכשהכל נגמר לקחו פרסומאי

EyesToSee

New member
עוד פעם אורח לרגע רואים את כל הפגמים אצל האמריקאים?

נו, אז גרת\גרה כמה שנים בארה"ב, זה הופך אותך למומחית בסגנון הבניה האמריקאית לדורותיו?
לא מספיק חוטובלי אחת?

(ודווקא את סגנון הצילום שלך אני אוהב).

xfwind

New member
יש בזה משהו (ע"ע טירת הרסט). הערים ה"ותיקות" הן יותר אירופה

ו"אמריקה" זה משהו ממש לא הומוגני.

KallaGLP

New member
אני לא מומחית לכלום, אני אדם עם טעם משלו, כמו כל אדם.

זו דעתי ותחושתי אחרי שביקרתי בכמה מדינות בארה"ב וגרתי בחלק. אני יודעת להגיד אם אני רואה ומתחברת למה שעיניי רואות או לא, כמו כל אדם אחר. אתה לא חייב להסכים עם הטעם שלי, אבל זו זכותי לחשוב ככה. גם בישראל, גם בארה"ב, אני יכולה לראות את מה שבעיניי הם פגמים מסוג כזה או אחר וזה לא גורם לי לאהוב אותן פחות בסך הכל הכללי. העיר שנולדתי בה היא אולי אחת הערים היפות ביותר בעולם, אם לא היפה בהן (ואת זה לא רק אני אומרת), אך גם תמורת מיליונים לא הייתי מסכימה לחזור לגור בה, כי יש דברים הרבה יותר חשובים בחיים. אז אני מציעה לשמור על פרופורציות.
בכל אופן, תודה על המחמאה על סגנון הצילום, אף על פי שגם בזה אני ממש לא מומחית.

אילן די

New member
ודאי שיש ארכיטקטורה אמריקאית

מלבד גורדי שחקים שכבר הזכרת, את מוזמנת לגגל Ranch House, Colonial House ו- Frank Lloyd Wright וכמובן Mid Century Modern שהגיעה מכאן.

KallaGLP

New member
אני יודעת, אני פשוט לא מתחברת לזה, מה אעשה.

בעיניי זה לא כזה יפה.

KallaGLP

New member
פרט לכך, אני מדברת בכללי.

ברור שפה ושם אפשר לראות בניינים או אפילו שכונות יפים או מקוריים או מיוחדים (ואגב, גם מיוחד זה לא בהכרח יפה, כל מקרה לגופו), אך אם מסתכלים על ישובים בשלמותם, לפחות במקומות שביקרתי בהם, אני בסך הכל מרגישה שזה לא יפה בעיניי.

למעלה