צילומי רחוב מתל אביב

צילומי רחוב מתל אביב

הבלוגר הזה מטייל בעולם ומביא בכל פוסט צילומי רחוב שצילם מערים שונות בעולם. הפעם ביקר בתל אביב.

התמונות ככה ככה (ממש לא מגיעות לרמה של שגיא...) אבל החלק המעניין הן התובנות שלו על המהות התל אביבית שמופיעות בפוסט הראשון. מי שרוצה רק תמונות יכול לקפוץ ישר לפוסט השני.

http://shooterfiles.com/2017/08/7-f...israel-from-a-street-photography-perspective/

http://shooterfiles.com/2017/08/33-street-photography-photos-from-one-week-in-tel-aviv-israel/

sagiKor

New member
רק עכשיו זה פורסם?

זה היה מזמן כשהוא היה כאן.
קשה לצלם בזמן קצר לצלם הרבה תמונות טובות. למזל יש חלק חשוב בצילום רחוב.
פורסט בחור מאד נחמד, יצא לי לפגוש אותו כמה פעמים כשהוא היה כאן, גם לצלם יחד וגם סתם לשבת לבירה ואפילו לקחנו אותו לירושלים. כצלם יש לו כמה תמונות טובות אבל כמו רבים אחרים סובל קצת מיכולת סינון....

גם לא אהבתי את העיבוד

יש המון שטחים כהים שקשה להבין מה קורה בהם, לפעמים הפנים רוויות מדי, בעיות תאורה, חיתוכים מוזרים - בקיצר התוצאה בינונית מאוד למרות שפה ושם יש תמונות שוות.

איזו מצלמה יש לו?

sagiKor

New member
Fuji XPRO2 + 18mm f/2

צילום באנדר, צללים עמוקים, חיתוכים אגסיביים ועוד, הם הכל כלים שנועדו לחזק מסר ותמונה אבל שום דבר לא יעזור אם אין תוכן מספיק טוב.
כל ה״עיבוד״ הזה הוא השפעה כבדה של אלכס ווב על הרבה צלמי רחוב.... האמת שגם אני ״חוטא״ בכך אם כי פחות לאחרונה.

lightflake

New member
את הצילום באנדר אהבתי ואני אנסה להשתמש בזה

רעיון גדול לטעמי, אולי הוא לא יישם אותו בצורה הכי טובה..

lightflake

New member
לא הבנתי מה מעניין התובנות שלו על תל אביב

אותי מעניין התמונות ויש בקישור השני כמה תמונות שממש אהבתי

כמובן בהקשר של צילום רחוב

4. Lots of street photographers here for a city its size
At around 500,000 people, Tel Aviv is not the biggest city. Judging by the number of well-known street photographers here, you wouldn’t be able to guess, though. With all these passionate street photographers combined with the smaller size of the city, you run into them constantly. Most hit up the same best spots and run into each other whenever they do their route. Some say it can be a problem when you get similar photos, but it also makes a strong community of street photographers here.

וכל מה שמסביב שמאפשר את זה.

sagiKor

New member
יש בקישור השני

לטעמי כ 10 תמונות טובות מתוך 33. השאר בינוניות.
הייתי מסנן אגרסיבית יותר אבל אני מבין את הצורך בכמות גדולה יותר עבור פורמט הבלוג.

כמות זה לא איכות

הוא יכול היה להסתפק ב-10 ולתת לינק לפליקר שלו ששם אפשר למצוא את כל התמונות למי שמעוניין.

sagiKor

New member
תראה...

בסופו של דבר זה גם עניין של טעם אישי.
אני בטוח שאחרים יאהבו תמונות שונות ממה שאני אוהב מתוך הסדרה בזאת.
אני בטוח שהצלם אוהב את כולן.
טעמי ודעתי נכונים רק לגבי.

אשמח ללמוד

אם מתאים, אני ארשום מה התמונות שאני אהבתי ולמה, ולקבל משוב אם יש תמונות שאהבתי שיש בהן בעיות מהותיות שהיו פוסלות אותן מנקודת מבט אחרת או לחילופין תמונות שלא אהבתי שדווקא פספסתי בהן משהו. לא צריך להגיב על הכל אלא רק על דברים מהותיים שאולי פספסתי...

אני מתייחס לתמונות בקישור http://shooterfiles.com/2017/08/33-street-photography-photos-from-one-week-in-tel-aviv-israel/

1. אהבתי חלקית - התינוק שנראה כקורה, המבט של האישה, הבחור משמאל שנראה מדבר לעצמו. הפספוס הוא שהיה כדאי להבהיר את הפרגולה כי היא כהה מדי.

2. לא אהבתי - כהה מדי, לא רואה שם סיפור

3. לא אהבתי - בנאלית, ראיתי מאות כאלו מים המלח

4. לא אהבתי - לא רואה כאן סיפור, לא ברור מה האיש עושה

5. אהבתי - תפיסה מגניבה, מעוררת תהיות מה הם עשים/מה הסיטואציה.מייצר תחושה שהם לא לבושים.

6. לא אהבתי - קצת משעממת, לא אסתטי ילד עם כרס.

7. אהבתי חלקית - ההשתקפות על הגב של האיש הקרח מגניבה, המסט של האיש במרכז, והגרפיטי. אבל לדעתי היא קצת כהה מדי וזה פוגם בהנאה.

8. לא אהבתי - תמונה מפוספסת. הזוג דרך גלגל ההצלה מקומפז טוב, אבל החלק השמאלי של התמונה משעמם.

9. לא אהבתי - הצל שהפרגולה יוצר מפריע לי בעיניים, לא רואה עניין מעבר לזה.

10. אהבתי חלקית - תפיסת רגע מוצלח של הגלשנים בלי האנשים עם עוד גולש במרכז, הילד משמאל שמרים יד. אבל משהו מפריע לי בקומפוזיציה הכללית שנראית לי לא מאוזנת - לא יודע מה בדיוק.

11. לא אהבתי - סתמית

12. אהבתי - הרוכב על מדרגות, האנשים למטה שנראה כאילו עוד שניה הולכים להיפגע ממנו, אבל הבחורה מחזיקה את המוט הגמיש - אולי תיתן לו מכה ותציל את האנשים בסכנה? או אולי הצל של הענק יציל אותם? חבל רק שגם כאן התמונה קצת חשוכה.

13. לא אהבתי - סתמית

14. אהבתי חלקית - צילום מלמעלה, מכנסיים/חולצה/כלב באותו צבע, אבל חסר לי משהו שהיה מקפיץ את התמונה.

15. לא אהבתי - האיש שנראה כאילו תלוי, אבל האיש השני מפריע והתמונה ממש חשוכה עד כדי פספוס המון פרטים.

16. לא אהבתי - למה הוא צילם את זה? סתמי לגמרי. ושוב, כהה מדי

17. לא אהבתי - תמונה עם פוטנציאל, אולי אם הייתה מצולמת כשדוכן רימונים מימינה (בגלל הקונוטציה והקבלה לצבע האדום של השמשיה). למה כל כך כהה?

18. לא אהבתי, יש פוטנציאל לחיבור בין האיש והכלב, המבטים שלהם, החיוך, אבל בכלל הכהות לא מבין מה קורה מצד ימין.

19. אהבתי חלקית - הבחורה עם הצל שמוסיף מידע על מבנה הגוף שלה ומשלים מידע שחסר בתמונה שלה.

20. אהבתי - הכל משתלב- האנשים והפרסומת, כאילו שכל דמות חיה בעולם משלה, מרגיש איזו סינרגיה מוצלחת בין האנשים והסביבה.

21. לא אהבתי - לא מוצא עניין

22. אהבתי חלקית - סיטואציה ואנשים מעניינים, אבל חבל שהעיבוד שוב מכשיל.

23. לא אהבתי - סתמית

24. לא אהבתי - לא מעניין צל של בלונים, הרקע לא מעניין

25. אהבתי חלקית - התנועה של האיש, האופניים, למה הוא רץ ככה? הכלב שמסתכל עליו. ושוב, יותר מדי חשוכה.

26. לא אהבתי - גם אם יש הגבלה בין אחורי האישה לעגלת הקניות, זה לא מספיק להחזיק את התמונה.

27. לא אהבתי - לא מוצא עניין

28. לא אהבתי - למרות שיש כאן פוטנציאל, יש המון תמונות כאלו, חסר פאנץ׳. אולי מתאימה כתיעודית של מישהו שמבקר כאן.

29. לא אהבתי - בנאלי (לפחות לנו כישראלים), חסר עניין

30. אהבתי - הכיפוף של האישה עם הילדה, היד המונפת, המבטים משמאל. מייצר עניין ורצון לפענח מה הסיפור כאן.

31. לא אהבתי - חסר עניין

32. לא אהבתי - כנ״ל

33. לא אהבתי - תמונה עם פוטנציאל בגלל העוף למעלה אבל החלק התחתון חשוך ואני לא מבין מה קורה שם.

לסיכום - 11 תמונות שאהבתי בצורה כזו או אחרת, השאר לא מוצלחות לדעתי.

sagiKor

New member
אני לא מאמין....

התחלתי לענות לך ברמה של כל תמונה. הגעתי עד תמונה מס' 17 ואז תפוז החליטו לרענן לי את העמוד והכל נעלם...
לא מתכוון להשקיע שוב את הזמן האבוד הזה.
סורי...

לא נורא העיקר הכוונה

כשאני כותב פוסטים ארוכים, אני כותב אותם במעבד תמלילים ואחרי זה מעתיק/מדביק לדפדפן.

לא סומך על אתרים מעפנים.

lightflake

New member
לא אסטטי ילד עם כרס ?

&nbsp
זו אחת התמונות הכי טובות שם לטעמי.
14 חמודה
16 מצויינת, איזה טיפוס טיפוסי
אחריה 22 25 ו26 נחמדות
&nbsp
בכפרות רק האחרונה - תמונה חזקה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

lightflake

New member
זה אגב עוד רעיון מעניין לפינה שבועית

אנחנו מדסקסים על תמונות של צלם מסויים מרחבי העולם

lightflake

New member
לדעתי זה לא רק צורך בכמות, מאוד קשה למיין בעצמך,

זה יתרון במגזין שיש עורכים שיבחרו מתוך מה שהצלם סינן

sagiKor

New member
היכולת לסנן לבד ולעשות זאת בצורה אגרסיבית

ובלתי מתפשרת היא לדעתי ההבדל בין הצלמים הגדולים לכל השאר.
כולם מצלמים תמונות גרועות, כולם מצלמים תמונות טובות פה ושם. זה רק עניין של סינון.

בדיוק בגלל זה

אומרים שכדאי לעשות את הסינון במרחק של שבועות ואפילו חודשים מרגע הצילום. אני תמיד עושה סינון ראשוני מייד אחרי שאני מצלם, וכשיוצא לי להסתכל שוב בתמונות (להדפסת אלבום משפחתי/טיולים או לחפש תמונות לאתגר
) אני רואה שאפשר היה לסנן 99% ולא 1%.

זה אחד מהיתרונות של צילום בפילם הוא פער הזמן בין הרגע שאתה מצלם לרגע שאתה רואה מה צילמת...

למעלה