צילום עם עדשה קנון 70-200

צילום עם עדשה קנון 70-200

היי חברים צלמים
קניתי עדשה קנון 70-200 לא מיוצבת
כמה שאלות ברשותכם בבקשה
אני מנסה את העדשה בכול מיני מצבי צילום בכדי ללמוד אותה טוב יותר.
מכיון שהעדשה ללא מייצב אז באורך מוקד מלא ( 200 ) היא לא חדה
האם צריך להרים את המהירות סגר ולפתוח יותר צמצם ?
צילמתי 2 תמונות לדוגמא ממרחק של מעל 200 מטר מהאובייקט .
יש למישהו כאן שמכיר את העדשה טוב ועשה בה שימוש לתת לי טיפים לצילום
עם נעדשה הזאת במצבי שמש ו פלאש וגם בסטודיו.
תודה
5871 איזו 100 צמצם 7.1 סגר 200 אורך מוקד 170
5870 איזו 100 צמצם 4.5 סגר 200 אורך מוקד 175

enigo

New member
תלוי ביציבות היד שלך, ומה בדיוק אתה מצלם

עקרונית אני מצליח לצלם באורך מוקד כזה החל ממהירות 100 (ולפעמים אפילו פחות, בעיקר פנינג), אבל אז לא כל התמונות יוצאות חדות ויש הימור מסוים. ככל שעולים במהירות אחוז ההצלחה עולה, אבל כמובן שזה בא על חשבון צמצם או איזו.

faloou

New member
בהתחשב בזה שעצם העלאת התמונות לתפוז

פוגעת באיכות, אני לא רואה בעיה בתמונה הזו
&nbsp
בעיקרון, מהירות הסגר אמורה להיות מהירה מספיק, כדי שתנועות קטנות של היד לא ייגרמו למריחה של התמונה (מריחה איננה העדר חדות, מבחינה אופטית). כלל האצבע אומר 1/אורך המוקד. כלומר, באורך מוקד 150מ"מ, מהירות הסגר המינימלית היא 1/150 (כלומר 1/250, אם אתה עובד בקפיצות של סטופ שלם). זה כמובן בהנחה שהאובייקט שאתה מצלם לא זז. אם הוא זז, כבר צריך מהירות סגר שתגרום לכך שתזוזת האובייקט לא תגרום למריחה. כאן זה כבר תלוי במהירות וכיוון התנועה של האובייקט, אבל 1/500 זה די המינימום לתפוס משהו זז, בלי מריחה.
&nbsp
מבחינת צמצם, לעדשה יש טווח פתיחה של צמצם בו היא במיטבה. לרב בפתיחה מקסימלית ובצמצם מאוד סגור, ניכר אובדן חדות (הפעם אופטית, שתלויה בתכונות העדשה). לחדות מקסימלית עדיף להשאיר את העדשה בטווח הנ"ל של הצמצם (יש מבחנים שבודקים זאת, לכל עדשה).
&nbsp
לכן, לקבלת תוצאה טובה אתה צריך קודם כל להקפיד על מהירות תריס גבוהה דיה, אבל אין טעם לעלות לערכים גבוהים מדי, כי אלו עלולים לגרום לך לפתוח צמצם מעבר לטווח האופטימלי של העדשה ו/או להעלות ISO (והעלאת ISO גם פוגעת באיכות התמונה, בפרמטרים אחרים. כמה פוגעת?! תלוי במצלמה, בתאורה, בגודל הצפייה של התמונה ובטעמך). בעיקרון, אתה שואף ל-ISO מינימלי.
&nbsp
בתמונה שהבאת, לפי הכללים הנ"ל, יכולת להוריד מהירות ל-1/250, מבחינת אורך מוקד, אבל מבחינת התזוזה של הילד... לא בטוח.
אם הילד היה אובייקט יציב, ערכים אידיאלים היו להוריד את מהירות התריס ל-1/250, ה-ISO די נמוך, אפשר להשאיר, ואת הצמצם היית סוגר בסטופ עד שניים, וכנראה נמצא יותר בטווח האידיאלי של העדשה.
אם התוצאה היתה באופן מורגש יותר חדה?
לא בטוח... אבל זו דוגמא איך מנסים לשפר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

faloou

New member
נ.ב. אני הנחתי שאתה מצלם על FF

למצלמות קרופ צריך להכפיל את אורך המוקד x1.5 כדי להגיע למהירות התריס הנכונה.

אילן די

New member
פתיחת צמצם ו/או העלאת מהירות תריס תפתור את הבעיה

העדשה הזו חדה ב- F/4. אם עומק השדה לא מספק אפשר להעלות מהירות תריס. אם לא מתאפשר להגדיל אחד משניהם, תצטרך להעלות רגישות (ISO).

למעלה