כמה תמונות (הפלגה מהרצליה לרודוס)

• פותח הנושא e zi
  • פורסם בתאריך

e zi

New member
כמה תמונות (הפלגה מהרצליה לרודוס)

3 ימים הפלגה + יומיים ברודוס.

e zi

New member
1

ravivme

New member
בזו יש משהו מאוד מרגיע

השילוב של ים והגוונים של הלילה כנראה עושה את זה.
יופי של תמונה לחדר השינה.
השתיים האחרות לא עשו לי את זה. נותנות תחושה של "ראיתי את זה כבר".

e zi

New member
יותר ויותר, אני מעדיף לערוך את התמונה על הסמרטפון,

מאשר על המחשב האישי. הכלים נוחים-יותר, ובעיקר: התצוגה איכותית-יותר. אני יכול גם לערוך דיי צמוד למועד הצילום (התמונה עולה לסמרטפון מהמצלמה דרך ה-WiFi ויש תוכנת עריכה Snapped שכוללת תיקוני פרספקטיבה, פלוס פילטרים של אינסטגרם. לכן גם יוצא, למרות שאין הכרח, שאני מתועל לפורמט המרובע 1:1. *כל מה שנכתב: בהקשר של להצגה באינטרנט*.

sagiKor

New member
תצוגה איכותית יותר על הסמארטפון?

זאת תצוגה מעוותת ולא מכויילת שהתצוגה הקטנה מסתירה פרטים, לראיה האיכות הנוראית של התמונה הזאת...
בפורום השכן בכית על שבטעות צילמת TIFF של 9MP במקום RAW, מזה בכלל משנה אם הסמארטפון מקבל רק JPG מוקטן?

e zi

New member
כן. אם היית קורא כל מילה: *לתצוגה באינטרנט*:

כלומר: כאן בפורום תפוז, באינסטגרם, לשלוח לחברים בווטסאפ.

sagiKor

New member
פעם אחרונה שבדקתי, תפוז נמצא באינטרנט

וזה עדיין נראה על הפנים על מסך מחשב נורמאלי.
בתצוגה של ס"מ על ס"מ כמו של טלפון הכל נראה טוב... יכלת גם לצלם בטלפון ולא לסחוב מערכת DSLR.

e zi

New member
יפה שבדקת בעצמך,

איפה נמצא פורום תפוז, ולא האמנת סתם כך, למה שכתבתי (אפשרות נוספת: שלא טרחת לפתוח את ההודעה ורק קראת את הכותרת):

sagiKor

New member
זה ממש מביך שאתה מנסה להגן על השטויות שכתבת...

"יותר ויותר, אני מעדיף לערוך את התמונה על הסמרטפון, מאשר על המחשב האישי. הכלים נוחים-יותר, ובעיקר: התצוגה איכותית-יותר. אני יכול גם לערוך דיי צמוד למועד הצילום (התמונה עולה לסמרטפון מהמצלמה דרך ה-WiFi ויש תוכנת עריכה Snapped שכוללת תיקוני פרספקטיבה, פלוס פילטרים של אינסטגרם. לכן גם יוצא, למרות שאין הכרח, שאני מתועל לפורמט המרובע 1:1. *כל מה שנכתב: בהקשר של להצגה באינטרנט*."

התצוגה לא איכותית יותר, היא נותנת תצוגה סלחנית יותר וכל עוד כולם רואים את התמונה רק בטלפון אז הכל בסדר... זה כמו לעצום עיניים ולחשוב שאין בעיות בעולם...

אין להתווכח עם המהירות של יכולת השיתוף כאשר מעבירים תמונה לטלפון בשטח.
השאלה היא האם לעשות דבר כזה בכלל?
בוא נשאיר בצד את התמונות הסתמיות שכולנו מצלמים, אותן אפשר לצלם ישר בטלפון, לא צריך לעבור את דרך הפעולות שלצלם במצלמה, להעביר לנייד, לערוך ולשתף.
בוא נתמקד בתמונות "רציניות יותר", כאלו שאתה היית רוצה לפרסם ולחשוף, כאלו שאתה מעלה לפורום שעוסק בצילום. האם תמונות כאלו תרצה לערוך בניד?
ונניח כשתגיע הבייתה ותערוך אותן כמו שצריך, האם אתה באמת רוצה שני עותקים בעריכות שונות מופצים ברשת?
אתה משקיע עשרות אלפי שקלים בציוד, טורח לספר לנו כמה חשוב לצלם ב RAW ולערוך את התמונה בשביל לקבל את האיכות המקסימלית ואז מה? עורך JPG מוקטן בטלפון שטוען שיש שם תצוגה איכותית יותר... בחייאת...
בכלל המיידיות שבשיתוף היא טעות עבור צלמים שרוצים להתקדם ולהתפתח ולוקחים את הצילום שלהם ברצינות. אתה מאבד בצורה כזאת כל יכולת להעריך את התמונות בצורה מפוקחת יותר. עדיף לחכות כמה ימים, שבועות ואפילו חודשים עד שנוגעים בתמונות, או יודע מה, לפחות כמה שעות טובות... עדיף לנתק את הקשר הרגשי לרגע הצילום על מנת שתוכל לסנן את התמונות שלך בצורה טובה יותר ואובייקטיבית יותר..

תצוגה ברשת הא עדיין תצוגה שאפשר להבחין בה בעריכה מזופתת ואיכות תמונה נמוכה.
התצוגה ברשת היא עדיין כלי התצוגה הנרחב והשמיש ביותר בין צלמים.
אחוז מאד קטן מדפיס תמונות ומציג תערוכות או מוציא ספרי צילום (מקצועי לא לופה..) וגם אז בדרך כלל מדובר בקומץ תמונות והרוב עדיין מוצג ברשת.
חבל שאתה מזלזל בתצוגה הדיגיטלית האינטרנטית כל כך.

התמונה הזאת לדוגמה סובלת מאיכות טכנית נמוכה. אם אני מסתכל עליה דרך הטלפון אז הפגעים פחות נראים לעין, צא מנקודת הנחה שיש לא מעט שעדיין משתמשים במסך מחשב נורמלי על מנת לצפות בתמונות...

e zi

New member
לא ברור לי מה לא ברור לך. כן, תצוגת סמרטפון (OLED) עדיפה,

על-פני צג (LCD) מחשב. ומה לעשות, צג הלטפוט שלי הוא LCD ..אפילו לא רטינה. עדיפה בעיקר מ-3 בחינות:
1. Color Reproduction
2. Contrast
3. צפיפות פיקסלים.

וגם מבחינות נוספות.

---
אני יעבד תמונות בפוטושופ, על מחשב שולחני/לפטופ, בעיקר במצבים של פיתוח RAW להמשך בעיבודים מורכבים-יותר.

sagiKor

New member
שטויות במיץ

כל עוד גודל המסך פצפון אתה בכלל לא רואה את התמונה כמו שצריך ואת הפגמים.
הנתונים על הנייר לא משמעותיים בעולם האמיתי.
בהתחשב שאתב מעבד קובץ JPG שלרוב גם מוקטן אז אתה רק מחריב את התמונה.

KallaGLP

New member
אני לא. אני מעדיפה לא לצלם בסמארטפון (אלא אם אין ברירה)

ובטח לא לערוך בסמארטפון. התמונה יפה מבחינת נושא וקומפוזיציה, אך האיכות הטכנית אינה מושלמת. האיכות במצלמה טובה, במיוחד בתנאי תאורה לא אידיאליים, בדרך כלל טובה יותר משמעותית. אני לא אומרת זאת כי אני מומחית לעניין, אלא מניסיון אישי. שווה לי את הטירחה לסחוב מצלמה ואחר כך להוריד את התמונות למחשב ולעבד כי התוצאה טובה בהרבה.

KallaGLP

New member
ואגב, יש אנשים רבים הצופים בתמונות המועלות לאינטרנט

באמצעות מסך גדול (כמוני, למשל - אני לא אוהבת בכלל לגלוש בנייד כי הכל כל כך קטן ולא נוח), ואז רואים את הפגמים באיכות עוד הרבה יותר מאשר בתמונה מודפסת בפורמט רגיל אפילו.

KallaGLP

New member
וזה נכון מבחינתי גם באשר ל"סתם" תמונות אישיות,

המיועדות לאלבלום המשפחתי הווירטואלי ולשיתוף על קומץ קרובים וחברים בלבד. חברים רבים פשוט מצלמים ומיד שולחים תמונות בוואטסאפ או בפייסבוק, באינסטגרם וכו'. לעיתים קרובות האיכות לא משהו. אני עושה את זה רק לעיתים רחוקות (בוואטסאפ, פייסבוק וכד' זה ציבורי מדי מבחינתי ואני לא משתפת שם תמונות אישיות) בשביל החוויה, אבל ככלל אני מצלמת במצלמה הטובה, אחר כך מעבדת ורק אז חולקת עם משפחה/חברים. ואני ממש לא מתיימרת שהתוצאות מקצועיות כי אני לגמרי חובבנית, אבל הן בטח יותר טובות מאשר אילו הייתי עושה זאת בסמארטפון.

JacB

New member
בדיוק כנ"ל

עדיין, באופן מוזר, מצלם במצלמה.
אני רואה את כל אלו שמצלמים בסלולריים ומייד ללא שום סינון משגרים לכל העולם, כאילו שכל לחיצה שלהם הולידה יצירה.
וכשאני מסתכל בתמונות כאלו שאני מקבל ממישהו (לא, תודה, אל תשלחו. בשבילי זה מיטרד) במסך הגדול, בהרבה מקרים האיכות על הפנים.

לי יש את הזמן לפרוק את הכרטיס, למיין ולעבד בבית בשקט.
בנייד משתמש בעיקר לתיעוד זמני, במקום פתק, או לצורך התיעצות בזמן אמיתי לגבי פריט מסויים.

e zi

New member
אני לא מצלם בסמרטפון. רק מושך תמונות מהמצלמה,

מייד לאחר הצילום. הכנסתי כרטיס Eyefi Mobi Pro. כך אם אני מסתתר באיזה חור לצלם, נגיד בע"ח, או צילמתי תמונה כמו 2, אני יכול להעלות תוך זמן קצר, בעודי לוגם בירה קרה מעבר לכביש, את התמונה לסמרטפון (או טאבלט) ולראות את התמונה מיידית, באיכות הרבה יותר טובה ממה שאוכל לראות, נכון ל-2016, על המחשב, ובטח בצג האחורי של המצלמה.

עכשיו, אני יכול לעשות תיקונים פשוטים של קרופ, תיקון פרספקטיבה, יישור אופק, אולי קצת הגברת קונטרסט - ולשתף את התמונה בין חברים בווטסאפ, אינסטגרם, בפורום, וכו'. לרוב, זה מספיק. אם יש לי כוונות מעבר: עיבוד מורכב (שכבות, retouch, המרות, כלים מיוחדים), להעלות לפליקר, להדפיס, וכו' - אני יעבד את התמונה על המחשב שולחני/לפטופ. אחרת אשמור רק את ה-RAW.

KallaGLP

New member
טוב אף פעם לא העליתי תמונות מהמצלמה לנייד,

אז אני לא מבינה בזה כלום. אני רק יודעת שעל הצג הקטן של הנייד, לפחות שלי, אי אפשר להבין בכלל את האיכות של התמונה המקורית.

למעלה