לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769327,693 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-'על מקרו, תכנון ו FOCUS STACKING'
על מקרו, תכנון ו FOCUS STACKING
<< ההודעה הנוכחית
06/07/2009 | 18:10
33
64
מכיוון שקמו שדים מרבצם ורוחות המקרו פרצו לפורום, ומכיוון שמאוד שמח לי שכך, החלטתי לעורר שוב את דיון הצילום המתוכנן במקרו.
כפי שכמה מכם שמו לב, כשהתחילו לצלם יותר ויותר מקרו, הצילום הוא מאוד טכני, ולמה הכוונה?
עומקי שדה מזעריים מחייבים פיקוס מאוד מדויק, יציבות רבה וסביבה מתאימה.
העדר אור מספיק בצמצמים הסגורים מחייב שימוש בפלש (שאם אינו ייעודי למקרו, יש סיכוי סביר שממרחק כמה סנטימטרים הוא יחרב את התמונה) או לחלופין, זמן חשיפה מאוד ארוך, וכאן חזרנו לסעיף הקודם (יציבות, יציבות יציבות ורצוי גם חוסר תזוזה).
היו לי חילוקי השקפות עם BCROWL לגבי הצילום, כשבקצרה – הוא טען שבא לו לצלם ספונטני, מהיד, מה שהוא מוצא באותו רגע (השקפה של חובב טבע אמיתי ושגם אני החזקתי בה עד לא מזמן)
מאידך, אני החלטתי שאני יותר צלם מאשר "תפסן תמונות" ואם אני כבר מצלם משהו, אני רוצה אותו הכי טוב שאני יכול, ואם זה לא יוצא טוב, אז לא נורא, אוותר על הצילום.
ולכן, כשאני מצלם מקרו, אני משתמש בכל האמצעים שברשותי, כלומר: חצובה, עדשת מקרו ועליה דיופטר RAYNOX 250 אם זה משהו ממש קטן, נעילת תריס, שלט רחוק אלחוטי ולעיתים, אלתור לדפיוזר לפלש.
חלק מכם טענו שזה בלתי אפשרי לצלם ככה ורציתי להראות שזה כן אפשרי, אם כי לעיתים זה לא תמיד קל, במיוחד כשהדוגמן לא משתף פעולה לאורך זמן, ראו את .
זה נכון שניתן גם לצלם תמונות מקרו לא מושלמות לשם תיעוד של מציאות – אבל אז לטעמי אלו תמונות שיתאימו יותר לפורום טבע פראי וחיות בר מאשר ל "אומנות הצילום".
בסט הזה השתמשתי ב:
חצובה, עדשת מקרו ועליה דיופטר RAYNOX 250, נעילת תריס, שלט רחוק אלחוטי FOCUS STACKING והכי חשוב – דוגמן ששיתף פעולה
נתונים – מופיעים בEXIF ולא שיניתי באף סט את הנתונים לאורך הסט, כך שלמרות שהתמונות הן STACK הנתונים הם נתוני אמת.
כל STACK מורכב מ 9 תמונות, שזה מה שדרוד בכדי לכסות עם עומק השדה את כל 7 הממ של העכביש (כלומר עומק שדה של קצת יותר ממילימטר לתמונה),

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'עכביש בשלוש זויות - ראשונה, חצי פרופיל'
עכביש בשלוש זויות - ראשונה, חצי פרופיל
06/07/2009 | 18:13
5
18
מורכב מ 9 תמונות (כמו יתר הסט).
F=22
זמן 1/6 שניה
ISO=200
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'וואו דני'
וואו דני
06/07/2009 | 18:16
1
12
סחתין על התמונה וההשקעה!!!
מעבר לזה- איפה אתה מוצא את העכבישים האלו
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה, הוא ניכס לעצמו את חבל הכביסה'
תודה, הוא ניכס לעצמו את חבל הכביסה
06/07/2009 | 18:26
11
עושה מארבים לזבובים בלתי נראים ומרגיש מאוד חשוב
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'וואו מרשים ביותר'
וואו מרשים ביותר
09/07/2009 | 09:31
2
13
ויש לי עכבישפוביה... .
האם אתה מצלם את המקרו על חצובה?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כן, ראנ תשובתי ל BCROWL למטה'
כן, ראנ תשובתי ל BCROWL למטה
09/07/2009 | 09:36
6
לצפיה ב-'כן, ראנ תשובתי ל BCROWL למטה'
כן, ראנ תשובתי ל BCROWL למטה
09/07/2009 | 09:36
3
לצפיה ב-'שניה - קצת יותר מקדימה'
שניה - קצת יותר מקדימה
06/07/2009 | 18:16
3
18
F=13
זמן 1/10 שניה
ISO=200
מורכב מ 9 תמונות
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'יפה מאוד'
יפה מאוד
07/07/2009 | 13:25
2
11
אבל החיבור בין התמונות בולט מאוד ברגליים..
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה. אין ספק שאתה צודק, הסברתי את זה למטה'
תודה. אין ספק שאתה צודק, הסברתי את זה למטה
07/07/2009 | 14:13
1
11
בתגובה ל BCROWL - הדבר נובע משיטת האוטומציה של STACKING על ידי מסכות בפוטושופ.
זה ניתן לפתרון בשתי דרכים , כפי שהסברתי גם כן בתגובה ההיא:
1. למצוא את השכבה בה הרקע חד ולהסיר אתץ המסיכה שמסביב לרגל (דורש הרבה עבודה)
2. לצלם מראש על רקע מרוחק, כך שלא תהיה בעיה- ראה את (רוב) התמונה הראשונה. (דורש תכנון מוקדם יותר טוב, אותו הזנחתי הפעם מתוך חוסר תשומת לב)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כן, מצטער'
כן, מצטער
07/07/2009 | 14:26
7
רק שאחרי ששלחתי את ההודעה ראית שכבר ענית על זה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ומהצד'
ומהצד
06/07/2009 | 18:20
10
F=13
זמן 1/45 שניה
ISO=200
9 תמונות

חשבתי בהתחלה שב F=22 אצטרך פחות תמונות, אבל זה לא עבד. מצד שני הראיתי שאפשר לצלם מקרו של חרקים  ב 1/6 שניה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מי שרוצה לראות את עומק השדה במקור....'
מי שרוצה לראות את עומק השדה במקור....
06/07/2009 | 18:23
11
כל העכביש הוא 7 ממ אורך, שימו לב כמה ממנו לא בפוקוס.
וסליחה על החריגה מהשלשה כמובן
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תמונות נהדרות'
תמונות נהדרות
06/07/2009 | 18:34
1
7
הראשונה והאחרונה (זו בלי העיבוד) פשוט פנטסטיות.
שאלה והערה -
הפוקוס בכל אחת מהתמונות נעשה ע"י הזזה של המצלמה על מסילת החצובה?
והערה - בתמונות עם הסטאק רואים טשטוש ברקע מאחורי הרגליים למרות שאיזורים אחרים באותו מרחק נראים בפוקוס. אני מניח שזו תוצאה של עיבוד הסטאק, אבל האם אפשר למנוע את זה איכשהו?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה יואב, ברשותך אענה למטה לך ולBCROWL'
תודה יואב, ברשותך אענה למטה לך ולBCROWL
06/07/2009 | 22:06
5
כך אענה בפוסט אחד על כל השאלות.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אליפות, מסכים עם כל מילה'
אליפות, מסכים עם כל מילה
06/07/2009 | 21:31
3
8
אין ספק שהתוצאות מעולות
אני באמת רואה את עצמי יותר כמתעד מאשר צלם, ויותר מזה יש לי פשוט קוצים בערך כמו לעכביש, פשוט אין מצב שאשקיע כלכך בתמונה, שיגידו תודה שאני מתכופף אליהם

אני פשוט הייתי מתרחק וקורפ וחוסך את כל העניין..כמובן שהאיכות לא מתקרבת.
והאמת אני כל הזמן תוהה מה לעז$$ל אתה עושה עם ריינוקס, למה לא לעבוד עם מאריך? אם באיכות עסקינן..
מצטרף לשאלות של יואב, איך זה נעשה והטשטוש..
וגם למה לעבוד בצמצמים כלכך סגורים אם כבר אתה משתמש בסטקינג..
הרבה שאלות..
אגב העכביש, צייד Oxyopes, מדהים מנגנוני ההגנה, כמו אבירים בימי הביניים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ערן, תודה, עונה לך וליואב במשותף'
ערן, תודה, עונה לך וליואב במשותף
06/07/2009 | 22:27
2
6
הכי טוב לעשות את הפוקוס במסילת פיקוס, אבל אין לי , אז אני פשוט שם את המצלמה על חצובה ומפקס כל פעם לחלק אחר, הסדר לא ממש חשוב, פוטושופ מסדר את זה אחר כך לבד.
אני משתדל קודם כל לפקס למקום הכי מעניין, כך שאם האוביקט יברח (כמו הזבוב המדובר) לפחות תצאנה כמה תמונות שימושיות.
הטישטוש ליד הרגליים נובע מהדרך בה PS עושה את הסטאק - קודם כל הוא מתאים את כל השכבות אחת מעל השניה בדיוק, לפי תוכן השכבה ואחכ הוא בוחר מכל שכבה את האיזורים שפוקוס ועושה מסיכה על היתר.
אני מחבר את כל השכבות לשכבה אחת בכדי להפוך את הקובץ לגודל סביר (במקור זה יכול להיות הרבה מעל 100MB - אבל אני מניח שמי שיש לו סבלנות יכול למחוק את המסיכה שמסביב לרגליים ומלצוא את השכבה בה הרקע בפוקוס. בעיקרון, אם מצלמים על רקע טוב, הטישטוש מסביב לרגל יועיל לבוקה, במקרה הזה הוא מפריע גם לי, אבל לא עד כדי השקעה במחיקה.
למה לא קרופ ? כי אני מעדיף לעבוד עם כל הפיקסלים ולקבל חדות מקסימלית ולא עם חצי או רבע מהפיקסלים.
למה רינוקס ולא מכפיל שתי סיבות, 1) עניין של כסף, הרינוקס מאוד זול, עלה ליואב רק 50$ ולי גם יעלה 50$ אם יואב ימכור לי אותה. מכפיל טוב שידע להתייחס לצמצם ולקבוע מהירות תריס אוטומטית עולה 1200-1300 ש"ח . 2) מכפיל עדיין נותן "רק" 1:1 ואילו הריינוקס נותנת 1.15:1 (ראו השוואה של אלון קירא  ובהזדמנות גם תמונות מדהימות )
למה צמצם סגור? כי חשבתי שאוכל להשתמש בפחות תמונות - לא הצליח בסוף, פעם הבאה צמצם יותר פתוח.
תודה על הזיהוי של העכביש
ותודה רבה על ההתענינות שלך ושל יואב
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'הוא לא זז בנתיים?'
הוא לא זז בנתיים?
06/07/2009 | 22:47
1
8
חשבתי בהתחלה שמדובר פה באיזושהו braketing חכם.. אתה כל פעם מכוון את הפוקוס ידנית במצלמה? צריך שהחרק יהיה קפוא איזה דקה בשביל זה, לא? (בלי קשר ללברוח, מספיק שיגרד לו האף והוא ישנה קצת פוזה..)
ותמונות מאוד יפות כמובן
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כשהוא זז מתחילים הכל מחדש '
כשהוא זז מתחילים הכל מחדש
06/07/2009 | 23:12
13
כמו שכתבתי למטה, הסט הזה נמשך בהפסקות 4 שעות, לא כי זה לקח כל כך הרבה זמן, אלא כי היה לי מה לעשות באמצע.
בדרך גם בדקתי STACKING על הזבוב שצרפתי, אבל לא אהבתי את הארטיפקטים של התאורה וחזרתי לעכביש. ולמה אני מספר לך את זה? בכדי שתראה שזה לא היה בגלל איזה עכביש פסלון במיוחד, זה עבד גם על זבוב ותוך כדי עבודה על העכביש.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'דני אתה בר.... איך אתה מגיע לזה'
דני אתה בר.... איך אתה מגיע לזה
06/07/2009 | 22:37
4
10
כל האופרציה הזאת.
מזל שהוא לא ברח בדקה ה90, אחרי כל ההכנות.
אני יותר מתאים לי הדרך של BCROWL, יורד על 4 מכוון קליק, קליק, ומתפלל שלא התפקשש מדי.
ובכלל אין לי עדשה למקרו.
אבל אין ספק שהתוצאה מביאה הרבה נחת.
ליגה בין לאומית חופשי.
מבקש הסבר קטן על ה 9 תמונות.
זה צילום אחד שמורכב מ 9 אזורי מיקוד, משהו שהמצלמה יודעת לתת?
או תשעה צילומים שונים ל 9 אזורי מיקוד?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'חח.. אני אכן בר....'
חח.. אני אכן בר....
06/07/2009 | 23:06
3
6
ברחנא   
ומקווה שלא בר-מינן בקרוב
לגבי הבריחה, לפעמים חלק מהדוגמנים בורחים לי, צריך לדעת איזה אובייקט לבחור, הסט הזה התחיל ב 13:00 בערך ונמשך בהפסקות (הורדה למחשב, עיבוד, ארוחת צהריים לילדים, צילום נוסף, סנדביצ'ים, אבטיח עוד סט צילום) עד 17:00
כמו שאמרתי, גם לי פעם התאים קליק וזהו, אבל החלטתי שיותר חשובה לי תמונה טובה מאשר לתפוס עוד תמונה של משהו.
לגבי הפיקוס, הסברתי למעלה, מצלמים 9 תמונות (או יותר או פחות, מה שמתאים), ובכל תמונה מזיזים את הפוקוס (ידנית) מעט קדימה או אחרוה - עד שצילמת את כל החלקים שרצית בפוקוס - בכל תמונה הפוקוס על משהו אחר.
מחברים הכל במחשב בעזרת פונקציה של פוטושופ (יש גם תכנות חינמיות לזה) ומתקבלת תמונה אחת שבה הכל בפוקוס.
ותודה כמובן
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תמונות מדהימות!'
תמונות מדהימות!
07/07/2009 | 22:41
2
5
האם אפשר לקבל מידע לגבי איזה פונקציה בפוטושופ ותכונות חינמיות מדובר לצורך החיבור.  תודה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'צ"ל או תוכנות חינמיות כמובן'
צ"ל או תוכנות חינמיות כמובן
07/07/2009 | 22:48
1
4
לצפיה ב-'תוכנה חינמית וגם סרט הסבר'
תוכנה חינמית וגם סרט הסבר
08/07/2009 | 21:20
6
לתוכנה הינמית קוראים CombineZM
סרט הדרכה מצויין לתוכנה
איך עושים את זה בפוטושופ (זה ל-  CS4 מקווה שעובד גם בגרסאות אחרות - אם לא, COMBINEZM עשתה עבודה מצוינת בשבילי):
הסבר על צילום התמונות נתתי למעלה- כעת, כשכל התמונות במחשב, פותחים את BRIDGE ובוחרים Tools>photoshop>load files into photoshop layers
כשכל התמונות יעלו כשכבות ב פוטושופ, עושים Edit > Auto Align Layers      לא לוותר בשום פנים ואופן על השלב הזה!
בסיום התהליך, עושים: Edit > Auto Blend Layers  ובוחרים באופציה STACKING
תקבלי תמונה אחת המורכבת מהמון שכבות ועליהן מסיכות כשרק החלקים שבפוקוס נראים לעין.
אני עושה בשלב הזה חיבור של כל השכבות לשכבה אחת, בכדי לחסוך מקום על המחשב, אבל לא חיבים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'דני,אתה |מלך|.מרשים.מעודד לנסות גם.'
דני,אתה |מלך|.מרשים.מעודד לנסות גם.
07/07/2009 | 08:45
1
3
לצפיה ב-''
07/07/2009 | 08:46
1
לצפיה ב-'תתחדש על הצבע'
תתחדש על הצבע
07/07/2009 | 09:24
1
3
לצפיה ב-' זהירות, צבע טרי '
זהירות, צבע טרי
07/07/2009 | 09:30
4
עכשיו רק צריך להזהר שבעתיים לא להכתים מישהו
תודה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'איזה כיף- תודה'
איזה כיף- תודה
07/07/2009 | 10:25
2
אם רק היתה לי מצלמה נורמלית וזמן..עסוקה כרגע בלהבין צילומי מאקרו של פרפרטים במדעי הצמח, לא חשבתי  אף פעם שאם אני אראה עיגול מלא בעיגולים צבעוניים אני אדע  להגיד מה זה

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'דני, יופי של מאמר! נהנתי לקרוא..'
דני, יופי של מאמר! נהנתי לקרוא..
08/07/2009 | 17:37
1
3
אבל לא הצלחתי להתרשם מהתמונות.. חששתי לפתוח אותם. שטויות של ארכנופובים!
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'פתרון לארכנופובים סוג של חרק'
פתרון לארכנופובים סוג של חרק
08/07/2009 | 20:50
9
סוג של חרק שקרוב לזבובים אך אנשים טועים וחושבים שהוא יתוש ענק, באנגלית הוא נקרא Crane fly
גם כן STACKING , הפעם של 6 תמונות
F=22
זמן=0.7 שניות
ISO=100
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'יש לי 3 מילים'
יש לי 3 מילים
08/07/2009 | 22:26
7
מדהים, מדהים ומדהים
איזה יופי, פשות כיף לראות איך עשית את זה. אני אישית מקווה שבקרוב יהיה לי יותר זמן וגם חוזר לצלם יותר.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'יש לי 3 מילים'
יש לי 3 מילים
08/07/2009 | 22:27
3
מדהים, מדהים ומדהים
איזה יופי, פשות כיף לראות איך עשית את זה. אני אישית מקווה שבקרוב יהיה לי יותר זמן וגם חוזר לצלם יותר.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'גדול...דני '
גדול...דני
08/07/2009 | 23:20
3
1. איך אתה מבצע את החיבור בין 9 הצילומים?

2. האם אתה מצלם במצב C בכדי לצלם כמות כזו של פריימים ללא תזוזה / תזוזה מזערית של הנושא ?

צילום - אמנות הצילום >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ