לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769327,693 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-''משכורת מינימום''
'משכורת מינימום'
<< ההודעה הנוכחית
24/05/2009 | 22:43
56
200
לצפיה ב-'יפה !'
יפה !
24/05/2009 | 23:01
1
8
אגב, הוא היה מת למשכורת מינימום.
לגבי התמונה - הגרעון זה רעיון טוב. נראה לי שהוא טיפה מוגזם.

וסתם מתוך סקרנות: הוא ידע שאת מצלמת אותו ?  הוא הסכים ?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
25/05/2009 | 10:50
7
לא, אני לא חושבת שהוא ידע (למרות שהייתי במרחק דיי קרוב
כדי שיבחין בי.)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אדווה '
אדווה
24/05/2009 | 23:07
31
13
קודם כל טכנית: התמונה טובה מבחינת הקומפוזיציה וההמרה אבל סובלת מחידוד יתר.
מבחינת התוכן, התמונה גורמת לי מבוכה ולאו דווקא הזדהות. האדם שצילמת נחשף בפנינו ברגע של קושי, ובודאי שלא בטובתו. ראוי היה להתייחס אליו במידה של חסד ולהימנע מפרסום התמונה, אפילו כאן. את עדיין צעירה וחסר לך הרבה ניסיון חיים. עם הזמן יתחדדו החושים ההומאניסטיים שלך.
יתכן מאד שדברי הרגיזו אותך, ואני גם מבין מדוע. בכל מקרה לא היתה לי כוונה לפגוע בך אישית.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'השאלה היא'
השאלה היא
25/05/2009 | 00:35
2
15
האם נתנה קליק בסתר וברחה או שמא שמה מטבע או 2 בקופסה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'וקצת פירוט:'
וקצת פירוט:
25/05/2009 | 10:24
1
15
יש המון צלמי רחוב שמצלמים את מחוסרי המזל שגרים ברחוב.
אבל ההבדל הוא שהרבה מהצלמים האלו מתחברים מאד לאנשים אותם הם מצלמים. מטיילים איתם, מדברים איתם, מתחברים איתם, מציעים להם מנה פלאפל, מנסים לעזור להם קצת.
מין היגיון פשוט: כולם זוכים. האדם המצולם זוכה לדבר קצת ואפילו לאכול משהו טוב, שיתייחסו אליו כמו בן אדם ולא כמו אובייקט מסכן ברחוב..שקית זבל...והצלם- הוא זוכה לסיפור מדהים (והרבה יותר חודר ואישי מאשר סתם לצלם ב-105 מ"מ מהקצה השני של הרחוב).
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'זה עדיין מקומם מאוד...'
זה עדיין מקומם מאוד...
25/05/2009 | 22:29
11
זה עדיין נצלני ולא ראוי לטעמי.

ראיתי אינספור פעמים (כמעט בכל קרן רחוב יש כאלה) "הזדמנויות צילום" שויתרתי עליהם כי הרגשתי שהם לא נכונים ולא ראויים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
25/05/2009 | 01:54
10
מבלי להתייחס כלל לתמונה שפתחה את השרשור,
בעיני לצוד הומלסים עם עדשת טלה לא מוסיף כבוד לא למצולם ולא לצלם.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'זה בסדר, כל אחד ודעתו שלו..'
זה בסדר, כל אחד ודעתו שלו..
25/05/2009 | 10:49
18
12
אני לא פליקס לופה, ולא קרוב לזה.
אבל אני כן אוהבת לצלם רגעים אמיתיים.
הבחור לא הבחין בי מצלמת אותו, אך לאחר מכן נגשתי אליו
והנחתי בקופסא שלו מטבע של חמישה שקלים.
אני לא פרסמתי את התמונה שלו כדי לגרום לו עוול
סה"כ רוצה חוות דעת, גם בזה יש הגיון.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אם היית הולכת ברחוב סתם ככה גם היית'
אם היית הולכת ברחוב סתם ככה גם היית
25/05/2009 | 22:31
16
13
שמה 5 ש"ח? גם אז היית מפרסמת שנתת לו 5 ש"ח?
את לא מבינה את הבעייתיות?
זה ששמת לו 5 ש"ח לא הופך את התמונה לפחות בעייתית....

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'קודם כל,'
קודם כל,
25/05/2009 | 22:49
15
11
אני ממש לא חושבת שהתמונה בעייתית.
לא הצגתי משהו שלא הוצג כבר בעבר.
כאמור- הוא ברחוב, וכמו שיכולתי לצלם את האיש מהקיוסק
אני יכולה לצלם גם אותו (והפרסום הוא כל עוד אני לא מרוויחה על זה כמובן..)
את החמישה שקלים ששמתי לו שמתי בשביל השקט שלי בעיקר,
הוא 'עזר' לי (אם במודע ואם לא), אז במקום לצלם וללכת העדפתי לשים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'את באמת לא מבינה כמה זה פסול'
את באמת לא מבינה כמה זה פסול
25/05/2009 | 22:59
14
10
ששמת לו כסף אחרי שצילמת אותו כדי להרגיש שלא ניצלת אותו?
למעשה עשית כאן שני דברים שמרגישים בעייתים מאוד מבחינה ערכית.
1. צילמת אותו בסיטואציה מביכה, בלי להתחשב בו אלא תוך התחשבות אך ורק בזה שיש לך אפשרות לתמונה טובה בעיניך, ואז גם פרסמת אותה ברבים.
2. "עשית טובה" בכך שנתת לו 5 ש"ח. המסר שאת מעבירה כאן גם לעצמך וגם על עצמך הוא בעייתי מאוד.

תחשבי אם הבנאדם הזה היה אדם שיקר לך ונקלע למצוקה כספית שהובילה אותו לרחוב, האם היית שמח לראות אנשים שעל הגב שלו מצלמים "תמונות אמנותיות"? למעשה משתמשים בו בתור חפץ? הרי לא באמת דאגת לו, והתמונה כאן לא מנסה לעורר אמפטיה כלפיו, או לפחות לא זה המסר שקיבלתי ממנה, אז לעזאזל, את פשוט משתמשת בו, ואז, את עושה לו טובה ונותנת לו 5 ש"ח... ורצה להכריז על זה בפורום...

את באמת לא מבינה איפה הבעיה?

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אז האמרה שאתה מעלה כאן'
אז האמרה שאתה מעלה כאן
25/05/2009 | 23:45
13
8
היא על צילום כל הומלס בכלליות.
זה כבר נושא גדול מדי...
בנוגע למה שהחלטתי על החמישה שקלים,
זו החלטה שלי. תרצה, תזדהה. באותה מידה גם אפשר שלא..
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אני לא מזדהה, קצת מזועזע האמת.'
אני לא מזדהה, קצת מזועזע האמת.
25/05/2009 | 23:56
12
10
עקרונית צילומי הומלסים זה מאוד בעייתי, בהחלט.
בכל מקרה, אם מצלמים צילום רחוב שבחלקים ממנו יש הומלסים, כחלק מהנוף של האיזור זה פחות בעייתי.
תמונה שמתמקדת בהומלס מסוים, היא בעייתית.
בטח כשהמטרה היא אסטתית גרידה, והאובייקט (אדם בשר ודם), הוא חפץ בידי הצלם ותו לא.

הוספת לטעמי חטא על פשע כשניקית את המצפון עם מתן 5 ש"ח. זה יותר משפיל מעצם הצילום עצמו אולי.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אני חושב שאתה מאד קיצוני בתגובה שלך'
אני חושב שאתה מאד קיצוני בתגובה שלך
26/05/2009 | 01:41
11
7
ולא מסכים בכלל..
כצלמים אנחנו מתעדים את המציאות כמו שהיא ומוסיפים את הזווית ראייה האישית שלנו כדי לתת אופי לתמונה.
קבצנים והומלסים הם חלק מהמציאות וכמו שאמרו בשרשור כבר, כמות החשיפה שהוא מקבל ברחוב גדולה בהרבה מכמות החשיפה כאן בפורום.
לצלם אדם בשעות כאב ומצוקה זה אמנם נושא טעון, אך לגיטימי לחלוטין (עד רמה מסוימת של חדירה לפרטיות כמובן) ונפוץ מאד בכל העולם. התמונות המרגשות ביותר והמפורסמות ביותר בעולם הן תיעוד של מצוקה של בני אדם. הרבה פעמים תמונות כאלה מובילות להרבה דברים טובים ולמודעות של הציבור למצוקה כך שאנשים אחרים יירתמו לעזור.
מאד נהוג שכאשר צלמים מצלמים אוביקט כזה אז נותנים נדבה לאדם המצולם. אין בושה בלתת נדבה לאדם נזקק! נהפוכו!
כמובן שדרך אפילו נכונה יותר היא לפתח איתו שיחה ולתת לו את האפשרות לבחור האם להצטלם או לא, אבל לא הייתי מצפה מילדה בת 15 לפצוח בשיחה עם קבצן ברחוב מן הסיבות הברורות לעין..
אני מאד לא מסכים עם המשפט האחרון שלך כאן ומגנה אותו בתוקף...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'זכותך לגנות את המשפט הזה כמה שבא לך'
זכותך לגנות את המשפט הזה כמה שבא לך
26/05/2009 | 08:46
10
8
אבל לו היית (ואני לא מאחל לך את זה כמובן) הומלס אומלל ברחוב, אני בספק אם היית מעונין שיצלמו אותך בפוזה של כריעה על הרצפה לקבלת כסף "כי זה אמנותי", ואני בטוח שעוד יותר היית נעלב אם היית מקבל כסף רק בגלל שהיו מנצלים אותך לשם התמונה ועוד היו מתגאים בזה במקום ציבורי כמו הפורום הזה.

שים את עצמך במקום האדם הזה לרגע, אל תנסה לחשוב על הדברים רק מהצד שלך.

זה שהאדם הזה חי כהומלס ברחוב זו אולי הבחירה שלו (אולי, כי אולי במאת אין לו ברירה), אבל הוא לא בחר להיות אובייקט בתמונה "אומנותית", ומי שבחר להשתמש בו, ראה בו חפץ ותו לא, ויש בזה פסול ערכי גדול מאוד.

אגב, יש בעולם המון דברים שליליים שאני לא מסכים איתם. גם אם זו נורמה מקובלת זה לא הופך את זה לנכון או מוסרי. שים לב שאני בכלל לא מדבר כאן על החוק, אני מדבר על משהו ערכי.

דבר אחד למדתי מהשרשור הזה, כנראה לא הייתי רוצה להיות בסביבה שנמצאים בא חלק מהצלמים כאן.. כנראה שטאקט וכבוד לזולת אינה מנת חלקם של כולם כאן. אז כן, אולי דעתי קצת קיצונית (לדעתך), אבל אני מעדיף להיות זהיר ולשמור על כבודם של אחרים, ואני לא רואה ברמיסה של כבודם של אחרים, שום דבר להתהדר בו, גם לא בשם האומנות (וביננו, לא היה באמת שום דבר אומנותי בצילום הנ"ל,שהיה אגב בסדר מבחינה טכנית  ואף מעבר לכך לעניות דעתי)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'טוב...'
טוב...
26/05/2009 | 09:54
8
איש איש במוסריותו יחיה.. (במסגרת החוק כמובן)
אני מניח שמעצם היותך טבעוני אתה מורגל בהסברה לאנשים ואני לא אנסה חלילה לשנות את דעתך כי המוסר שלי חלש משלך (ממש לא נאמר בציניות...)
מעריך אנשים שסבל עד כדי כך נוגע לליבם עד שהם משנים את כל מהלך החיים שלהם ומוותרים על דברים שנחשבים נורמטיביים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'היי'
היי
26/05/2009 | 12:38
4
אני בעיקרון מסכים עם דעתך, מאד אפילו.
אבל! לדעתי יש המון מקרים בהם המטרה מקדשת את האמצעים- למשל....צלם עיתונות מצלם פיגועים.
אם מסתכלים על זה בראש קטן- זה מאד פוגע בנפגעים ושאר המצולמים...הצילום הזה כנראה תפס אותם ברגע הכי נורא בחיים שלהם. ממש לא רגע שהם רוצים שיתועד וממש לא רגע שהם היו רוצים  לקבל פלאש בפנים.
ומצד שני- הצילום של הפיגוע הוא דבר חשוב. זה תיעוד. זה מביא לקהל  את המציאות בעיניים. עם הדם, עם הגופות, את כל הזוועה. צנזורה זו מילה אחרת לשקר בעיניי.

עכשיו...במקרה של הצילום של אדווה המטרה לדעתי לא מקדשת את האמצעים ....אין פה מסר ואין חשיבות תיעודית.
כמו שכתבתי מקודם, לדעתי צילום של מסכנים בת"א הפך להיות נושא "סקסי" לצלמים..

בכל מקרה, אני מנסה להיות אדם מאד מוסרי בחיים שלי, גם בצילום וגם בתחומים האחרים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'גבול הטעם הטוב'
גבול הטעם הטוב
26/05/2009 | 16:31
4
כ"אמנות", אני לא בטוח שהייתי מצלם הומלסים בצורה כזו.
כתיעוד, וצילום שנועד לעורר מודעות - בהחלט.
תמונה שיכולה להעביר היטב את הכאב שבלהיות חסר בית, או את הקרירות שלנו כלפי אותם חסרי בית, עושה צדק חברתי כלשהו, ומקדמת מטרה.
זה לא נועד למטרות רווח, וזה לא נועד למטרות של השפלת המצולם.
חשוב להבין שלצילום יש אלמנט חשוב של תיעוד המציאות, ויצירת מודעות.
כך המקרה גם עם תמונות משדות קרב המתעדות הרוגים ופצועים.

לא הייתי מעלה תמונה של אפגני כרות ראש כ"יצירת אמנות". כן הייתי מעלה אותה כפוטוג'ורנאליזם.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אגב, נראה שאנשים פה קצת קפצו על העגלה'
אגב, נראה שאנשים פה קצת קפצו על העגלה
26/05/2009 | 20:10
5
5
והחליטו להשתלח בה על התמונה הזו.
לא זכור לי שמישהו היה נחרץ כל כך נגד הזוכה של השבוע שעבר בתחרות השבועית, שהעלה תמונה של אדם שבירור לא רצה להצטלם (והעלה יד כדי להסתיר את הפנים).
מה יותר גרוע? לצלם אדם בלי ידיעתו, או להעלות תמונה של אדם למרות שבצורה מפורשת הביע את חוסר רצונו להצטלם?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-' האמת שלי ההוא הפריע יותר..'
האמת שלי ההוא הפריע יותר..
26/05/2009 | 20:32
5
גם לא מדובר במקרה שלה על תפיסת אדם ברגע שפל ורמיסת כבודו (נניח לתפוס מישהו ברחוב מחטט באף). היא צילמה את מה שהוא עושה יום יום, את מה שהוא.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'זה לא נשמע לי כמו משהו אישי '
זה לא נשמע לי כמו משהו אישי
26/05/2009 | 21:37
2
4
או קשור לזכיה בתחרות השבועית...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'נכון, אבל זו עדיין צביעות.'
נכון, אבל זו עדיין צביעות.
26/05/2009 | 21:43
1
1
לצפיה ב-'אם זה מופנה אליי, לא ראיתי...'
אם זה מופנה אליי, לא ראיתי...
27/05/2009 | 00:55
4
לא תמיד יוצא לי לעקוב, והאמת שסביר להניח שגם לא הייתי מגיב הפעם אלמלא נשיץ הגיב לפניי והתחיל הדיון.

ממש לא משהו אישי. וכי למה שיהיה לי משהו אישי נגדה?
ממש לא הכיוון, לא ככל שזה נוגע בי.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'דומני שגם אתה רואה את הדברים רק מצד אחד'
דומני שגם אתה רואה את הדברים רק מצד אחד
27/05/2009 | 07:25
3
אפתח בכך אני מקבל לחלוטין את העקרון שאין לפגוע בכבודו של אדם ומזדהה איתך בהיבט זה.
אבל כאן ההסכמה ביננו נגמרת.
תאר לעצמך שהיינו הולכים עם המתודה שלך כפי שהתכוונת בכל העולם, מה היה קורה ?
לא היינו חווים את האימה בשדרות, כי להראות אם מבוהלת וילדים רועדים ובוכים זה לא מכובד ולא יאה.
לא היינו רואים את הזוועות בבוסניה, כי הגידם נוטף הדם שצולם שם לא נתן את הסכמתו.
לא היינו קולטים מה המשמעות של הרעב באפריקה כי האם והילד הבוכה עם הבטן התפוחה שצולמו שם, לא באמת הבינו מה יעשו עם התמונה שלהם.
ואחרון חביב: לא היינו מסוגלים לנחש מה קרה בשואה מכיוון שזה ממש לא אנושי להציג את האסורים במחנות בשפל הנורא ביותר שאפשר להגיע אליו.

כלומר, היינו חיים בעולם שכולו ורוד ויפה, אך עיוורים לחלוטין למה שבאמת קורה סביבנו.

צריך להבין שהמצלמה היא עין שמשדרת למקומות מרוחקים. אם עושים בה שימוש נכון שכוונתו להעביר תמונת מצב ומידע, ללא פגיעה מכוונת באנשים, אזי זה לגיטימי לחלוטין.
וכך באמת קורה. אני מניח שאתה רואה קצת טלביזיה, אינטרנט וכו'. אתה רואה את התמונות האלה מדי יום.
אבל !
אם אלכס ליבק (צלם ישראלי ידוע) מחליט לפרסם בעיתון הארץ תמונה של חרדי על רקע דוגמנית מעורטלת, למרות התנגדותו הנחרצת של החרדי, זהו עוול חמור ביותר.
כי כל מטרתו היתה לשים אותו ללעג ולקלס בפני קהל גדול ככל הניתן.
אבל אם אדווה מצלמת הומלס מתחנן לכסף ללא פרובוקציה מכוונת היא פשוט מספרת לנו היכן אנחנו חיים.
המטרה ואופן הביצוע הם שקובעים אם יש כאן השפלה או פגיעה מכוונת, ולא הנושא המצולם.
בלי ההבחנה הזו כולנו עיוורים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'לשם שינוי אני קצת חולק עליך'
לשם שינוי אני קצת חולק עליך
25/05/2009 | 18:21
4
11
המצולם יושב ברחוב, בפומבי, חשוף לעיני כל במלוא מסכנותו.
כך שבעית המבוכה לדעתי אינה רלבנטית. הבחור כבר חצה את הקו הזה מזמן.
ועוד דבר: העובדה שהוא צולם ותמונתו מופיעה בפורום שמשתתפים בו כמה עשרות אנשים, אינה מציגה אותו באור שונה מזה שרואים אותו אלפי האנשים שחולפים על פניו ברחוב. כך שמניעת פרסום התמונה אינה משנה דבר, למעט התחושה הקצת לא נעימה שלנו (או לפחות חלקנו).

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'טוב שיש מחלוקות לפעמים. יותר מעניין'
טוב שיש מחלוקות לפעמים. יותר מעניין
25/05/2009 | 18:39
3
לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
25/05/2009 | 21:32
6
ואני לא בטוח שאתה צודק.
א. אין כאן רווח כספי או אחר מפרסום הצילום בפורום, כך שהסעיף בחוק שמתייחס לכך יורד מהפרק.
ב. ענין הצילום המשפיל פתוח לפרשנות. לדעתי (הפרטית כמובן) הצילום של אדווה אינו דומה כלל לצילום של אלכס ליבק. מר ליבק הנכבד (שאני מאוד מאוד מעריך את צילומיו) הוציא דברים מהקשרם כדי ליצור פרובוקציה מכוונת. אדווה לא עשתה שום דבר דומה לכך. הצילום שלה הוא תיעוד פשוט, ללא כל פרובוקציה.
ג. אלכס ליבק פרסם את הצילום השנוי במחלוקת בעיתון בתפוצה ארצית כאשר הוא ידע במפורש שהמצולם מתנגד לכך נחרצות. זה לכשעצמו עוול גדול מאוד בעיני. גם אני הייתי תובע !  אדווה לעומת זאת פרסמה את הצילום בפורום ספציפי של אמנות הצילום, לקהל שמתעניין בטכניקה ואומנות. זה ענין אחר לגמרי.

בשורה התחתונה: אמנם אני לא עורך דין, אבל אני לא חושב שיש כאן בעיה אמיתית.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ברחוב רואים אותו רק אם הוא נמצא שם'
ברחוב רואים אותו רק אם הוא נמצא שם
26/05/2009 | 16:15
5

כאן הוא מונצח לנצח נצחים...

גם את זה צריך לקחת בחשבון.

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'צילומי רחוב , הסכמה לצילום'
צילומי רחוב , הסכמה לצילום
27/05/2009 | 00:23
1
4
אני עובד בתור דייל אוויר באל על כך שיוצא לי להיות למשל בניו יורק כמה פעמים בחודש , וכפי שרובכם בודאי יודעים, שם לא חסר טיפוסים ואומני רחוב מעניינים לצילום . עשיתי לעצמי מעין חוק שאם אני מצלם אני תמיד שם גרוש או יותר .

נראה לי שכך הכי נכון לנהוג
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
27/05/2009 | 00:28
5
שכחתי לציין שאני תמיד משתדל שיראו שאני מצלם אותם ומקבל את הסכמתם , אמנם לא המילולית .

תמונה מצויינת דרך אגב
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'חידוד היתר הרג את התמונה'
חידוד היתר הרג את התמונה
25/05/2009 | 00:14
5
6
שאחרת הייתה טובה הרבה יותר.
נתקלתי בזה כבר אצלך בתמונות. יש לך שליטה טובה בפוטושופ אמנם אבל שליטה פחות טובה בעצמך... תנסי לשמור על זה פשוט. לפעמים קורה שקצת מגזימים ולא שמים לב כי זה קורה בשלבים, אבל צריך לדעת לזהות את זה ולחזור אחורה להתחלה והפעם בזהירות..
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
25/05/2009 | 00:36
3
צריך לדעת איפה לעצור בפוטושופ
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'עליי ועל פוטושופ... זו שיחה ארוכה '
עליי ועל פוטושופ... זו שיחה ארוכה
25/05/2009 | 10:52
3
5
אני מודעת לזה שמה שמוצא חן בעיניי הרבה פעמים
לא מוצא חן בעיניי אחרים.
לדוג' הקונטרסטיות שאני אוהבת או החידוד המוגזם במצבים מסויימים.
אבל... אני אענה לך בפשטות,
זה מה שמייצג אותי.
זה מה שאני רואה לנכון ומתאים לי, ולסגנון שלי.
אני לא חושבת שזה גורע מהתמונה כלל וכלל
אם אני הגעתי למצב שאחרי עריכה בפוטושופ
אני 'מרשה' לעצמי לשמור את התמונה ככה,
זה כי היא מוצאת חן בעיניי.
מפה ועד למצוא אנשים שיאהבו בדיוק כמוני..? יש זמן.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אדווה,'
אדווה,
25/05/2009 | 11:55
1
3
אני לא נמצאת הרבה זמן בפורום אבל ממה שיצא לי לראות, נראה שמעט קשה לך לקבל ביקורת ואין לי בעיה עם זה (אני לא מכירה אותך בכלל) אבל רק רציתי לומר לך שבלי להפנים ביקורות של אחרים (גם אם הם לא הצלמים הכי מנוסים) ולחפש אצלך את ה"פגמים" לא תוכלי להתקדם הרבה.

אני מסכימה גם עם רוב הדעות על התמונה- מחודדת מדי לטעמי.

אני מקווה כמובן שתיקחי את הביקורת שלי כביקורת בונה וברוח טובה את מצלמת מאוד יפה (הסתכלתי בגלריה של בדוויאנט-ארט. את באמת מאוד מוכשרת)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה, אבל זה לא העניין'
תודה, אבל זה לא העניין
25/05/2009 | 12:16
3
אני מעלה לכאן תמונות כדי לשמוע
איך לשפר, הרי מ'הכל מושלם' לא לומדים כלום.
אני מרשה לעצמי לסנן חלק מהביקורות,
חלק אני כן לוקחת איתי ולומדת מהן.
אבל חלק מהן אני לא מקבלת, מה לעשות.

ותודה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-''
25/05/2009 | 16:58
3
לא נורא... זה יבוא עם הזמן...
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'החיתוך רע,'
החיתוך רע,
25/05/2009 | 16:39
10
7
הסיטואציה מרוחקת, וכמו שאמר Dnme, כל התמונה מרגישה כמו לצוד הומלסים עם עדשות טלה. (כדאי גם שתדעי שפרסום תמונה מבזה של בן אדם היא לא חוקית).
טכנית, אני מסכים לגבי החידוד. הוא מיותר וגורע.
מבחינת הנושא - אני מצטער, אבל לא הראית משהו שלא ראיתי בעשרות צילומים אחרים (וגם הרבה יותר טוב מזה), שלא נדבר על כך שלא חיברת אותנו למצוקה שלו או לעצב שלו(כלומר לא עוררת בתמונה סימפטיה או אמפטיה כלפיו). התמונה לא גורמת לי לחשוב, לשאול, להתעניין. לא ראיתי את התמונה וחשבתי: "מעניין למה הוא הומלס". לא חשבתי שיש מאחוריו אולי סיפור מעניין, וגם לא התקוממתי מיחס הסביבה אליו.
הרושם שאני מקבל מכל התמונה הזאת זה "יואו, הומלס, *קליק*"

אני יודע שאני קצת נוקשה עם הביקורת, אבל חוסר המוכנות שלך לשמוע ביקורת דורש את זה.
יחסית לבת 15, התמונות שלך מעולות. אפילו זכית לקצת פרסום. מזל טוב.
אם את אי פעם רוצה להתקדם מעבר לזה, להיות מקצועית, ללמוד את המקצוע כמו שצריך, ולהמשיך להתקדם בכיוון הזה, כדאי גם שתלמדי לקבל ביקורת.
לפעמים אפשר להודות בטעות. בייחוד כשכל מי שרואה את התמונה ישר קופץ לו ומציק לו החידוד הזה, להגיד "אני דווקא אוהבת ככה, ובוחרת לא לקבל את הביקורת שלכם" היא די ילדותית. שלא נדבר על זה שגישה כזו פשוט תמנע מאנשים בעתיד להשקיע בתגובות אלייך.

ראיתי כבר תמונות טובות יותר שלך. התמונה הזאת מבחינתי לא מיוחדת, ולא מרשימה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'או-קיי.. שוב,'
או-קיי.. שוב,
25/05/2009 | 22:41
4
5
במקרה הזה, זה באמת עניין של טעם.
חסרים אנשים שמצלמים תמונות עם איברים חתוכים
כי הם אוהבים את זה?
אז אני אוהבת X ואוהבת Y. מה לעשות.
אולי הפעם החידוד מוגזם, בסדר, קורה שלא תמיד
קולעים לטעם של הרוב (וזו לא המטרה אגב, אני כאמנית אציג
מה שיפה בעיניי ולא מה שיפה בעיניי אחרים, אחרת איפה 'אני' בתוך זה?)

ברור לי שחלק מהתמונות שלי הן טובות יותר מאחרות,
כמובן... יש סוג של עדיפות כמו בכל דבר
אז בסיידר, זאת לא מהטופ 10 -- להפך, עוד אחת ללמוד ממנה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'את לא תופסת את הנקודה'
את לא תופסת את הנקודה
26/05/2009 | 00:12
1
5
כשאנשים מגיבים פה לתמונות הם יוצאים מנקודת הנחה שהצלם לא העלה את התמונות סתם בשביל חשיפה, אלא בשביל דעות וביקורת. וכשאת עונה "אני בוחרת לא להתייחס" זה קצת מוכיח שאין לי למה להגיב או אפילו `לתהות` מה אהבתי ומה לא אהבתי בצילום שלך.

נקודה שנייה: את צודקת שכאמנית את צריכה להציג מה שיפה בעינייך-וזה מאה אחוז. אבל את תצטרכי גם להבין שלא תמיד יהיה קונה למה שאמן מוכר. ויהיה זה שקר גס מצידך לאמר כי את לא מחפשת אהדה, פרסום ותהילה- כי כבר ראיתי הודעה שלמה שבה את מתגאה על "לאן הגעת"....
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ודבר אחרון'
ודבר אחרון
26/05/2009 | 00:23
3
גדולי הצלמים בעולם הם צלמים ששברו את "חוקי הצילום". אך גם את זה יש דרך לעשות. ויש הבדל בין חיתוך לא מוקפד לחיתוך שלא בהתאם לחוקים.  
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'כדי לשבור חוקים'
כדי לשבור חוקים
26/05/2009 | 00:48
1
4
צריך קודם כל לשלוט בהם.
לא כל תמונה מטושטשת / בחשיפת יתר היא "אמנות".
בד"כ זה חרטא.

אם נתעלם מהעיבוד, כצילום - לא סיפקת את הסחורה.
ברגע שאת זה לא עשית, שום משחק עיבוד לא יציל אותך.
אני שמח שאת מכירה בזה שיש לך מה ללמוד מהתמונה (וזה הכי חשוב, ללמוד דווקא ממה שלא כ"כ הצליח), ומבינה שרוב האנשים לא מתחברים לחידוד יתר שעשית. אל תתחבאי אבל מאחורי המילה "אמנות" כדי להסתתר מביקורת.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מה גם שהתמונה לא מיוחדת, אפילו צפוף.'
מה גם שהתמונה לא מיוחדת, אפילו צפוף.
26/05/2009 | 10:41
3
והחשוב מכל, תספרי עד 10 לפני שאת מגיבה(אדווה).
תצפי בביקורות, תחשבי על מה עשית ומה אמרו, ואז תגיבי.
אבל לא להפסיק לצלם, ואולי כדאי לצאת קצת לטבע, יש עוד נושאים מענינים בחוץ.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אה, ואגב, לא לימדו אותך שמתחילים עם הטוב? '
אה, ואגב, לא לימדו אותך שמתחילים עם הטוב?
25/05/2009 | 22:44
1
לצפיה ב-'דעתי...'
דעתי...
25/05/2009 | 23:47
4
אז כן אני לא צלם מקצועי
ולי התמונה הזו עושה משהו.

למרות שאני רואה את אותו ההמולס (לא זוכר אם זה דיזינגוף או קינג ג'ורג') כל יום

התמונה הזו קצת זיעזעה(ככה?) אותי.

אמ....
אופציה לחשיבה
אם היה מצב לצלם אובר דשולדר עם אנשים עוברים
זה היה ממש....

כל הכבוד:)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
26/05/2009 | 00:17
2
6
לדעתי הומלסים ומסכנים בתל-אביב הפכו למין נושא מאד "סקסי" לצילום בקרב תלמידי צילום וכו.. אפילו אם הרבה תוכן אין מאחורי זה.. זו פרופוגנדה זולה..."תראו איזה איש מסכן.. הוא מתפלל לכסף...קליק קליק". אם הצלם לא מקורי במיוחד אולי הוא גם יוסיף את הכותרת "ישראל 2009", ככה בשביל הקטע, לתת את המחאה בשקל עד הסוף.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'עם זה אני גם מסכים...'
עם זה אני גם מסכים...
26/05/2009 | 01:44
לצפיה ב-'אדוולה'
אדוולה
26/05/2009 | 11:34
2
5
אני לא אכנס לכל תוכן השרשור מבחינת המוסריות
כי לא על זה שאלת (אני מניחה...)

מבחינה טכנית, לי חסר קצת HEAD ROOM בחלק העליון
סה"כ כל השאר בסדר

ג'ודי

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה על התגובה העניינית. '
תודה על התגובה העניינית.
26/05/2009 | 11:57
1
לצפיה ב-'חסר headroom '
חסר headroom
26/05/2009 | 20:11
3
והחידוד ממש מוגזם.

נדמה לי שכבר אמרו את זה.

בחברות.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'שירשור מרתק לדעתי'
שירשור מרתק לדעתי
26/05/2009 | 17:02
1
5
תראו כמה סוגיות חשובות עלו מתצלום אחד:
* החוק וגבול הטעם הטוב.
* ז'אנר צילום הרחוב.
* צילום תיעודי לעומת צילום אמנותי.
* ההתמכרות לחידוד.
* נתינה וקבלה של ביקורת.
* "חוקי" הקומפוזיציה והחריגה מהם.
* הפילוסופיה של המוסר.

הייתי מציע לטגלן למען הדורות הבאים.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-' במיוחד הדיון מסביב לתמונה.גם לדעתי.'
במיוחד הדיון מסביב לתמונה.גם לדעתי.
27/05/2009 | 09:59
1

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ