לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2769227,692 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום - אמנות הצילום

ברוכים הבאים לפורום אמנות הצילום 
הפורום מיועד לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד, למטרת לימוד והנאה.  הנכם מזמנים להעלות את עבודותיכם ולתת את דעתכם על תמונות הגולשים, באם ברצונכם בקבלת ביקורת מעמיקה יותר כולל מתן אישור לערוך את תמונתכם, אנא ציינו בכותרת את המילה ''(לביקורת)'' אחרת אין לערוך צילום ללא אישור היוצר.

הנה כמה כללים מנחים להתנהלות הפורום: מחיקות' ו'חסימות' בפורום. א. הודעות עלולות* להימחק במקרים הבאים *('עלולות'= לפי המקרה והצורך,ובהתאם לשיקול דעת המנהלים-שניתן לפנות אליהם בכל עת, בכל מקרה של צורך במחיקת הודעה עניינית או חסימה מיודע בעל התמונה\הודעה במסר אישי ממנהלי הפורום): 1-תמונות או מאמרים שאינם של המשתתפים עצמם והועלו בלא ידיעת והסכמת בעלי התמונות\מאמרים-שהם בעלי הזכויות עליהם. (קיים מאמר נפרד המפרט קצת יותר על זכויות יוצרים ברשת-במאמרי הפורום) 2-תמונות אנשים שהועלו לפורום בלא ידיעתם\אישורם,כולל בחו"ל,וצולמו בגלוי ובהסתר-במצבים העלולים לבזות או להשפיל אותם,הכוללות פרטים מזהים-בהודעה או בתמונה-תווי פנים ברורים,מספרי רישוי,מיקומים,שמות וכד'. 3-תמונות קטינים בלא רשות הוריהם. 4-בעיקבות בקשה שתבוא מהצלם\מצולם 5-הודעות המכילות מספרי טלפון 6-פירסומים שונים 7-שפת כתיבה גסה ופוגעת כלפי אחד מחברי הפורום. 8-עניינים שאינם קשורים לנושא הפורום,כולל בירורים אישיים,בין החברים ועם המנהלים. 9-מלחמות והתכסחויות ברמה האישית,שיפריעו להתנהלות הפורום. ב. התחשבות - כיוון שהמגמה היא לאפשר כמה שיותר חופש ביטוי ובמה חופשית אמנותית לחברים-ובמסגרת החוק, לא נאפשר - הודעות/תמונות בעלות אופי פורנוגראפי ,גזעני, עויין,אלים,מיני,איברי מין חשופים בצורה בוטה,זוועתי,וכל הודעות/תמונות אשר עלולות לפגוע ברגשות הכותבים ו/או הקוראים או ל ה ת פ ר ש ככאלו יועברו לשרשור שכותרתו'למבוגרים בלבד' או 'תכנים העלולים לפגוע ברגשות' עם הסימן הרלוונטי - כדי להתחשב ברגשות מי שאינו מעוניין לצפות בהם ולהכין אותו לכך. ג.חסימות- במקרה שיש עבירה ברורה על כללי הפורום והפורומים,החוזרת ונשנית,תוך התעלמות ופגיעה בחברי הפורום ומנהליו,וחוסר שיתוף פעולה מוחלט.ובמקרה כזה-רצוי וכדאי לפנות למנהלי הפורום במסר לבירור והסדרת העניין.או לפורום משוב בתפוז,168,אם נראה מתאים יותר. ד. המנעו מהצפה של הפורום - (עמוד מכיל 15 הודעות חדשות,כל הודעה חדשה דוחקת את האחרונה בדף, לדף האחורי,בטרם קיבלה מספיק התייחסויות. שירשור לא עושה כך! אם יש לכם מספר תמונות להעלאה, אגדו את כולן בשרשור אחד! (הסבר על "איך לשרשר?", בהמשך...) לפיכך - 1. אין להעלות יותר משלוש תמונות בשרשור - כלל זה מגביר את הסיכוי שלכםם להתייחסות רצינית של באי הפורום לכל תמונה ותמונה , משפר את היכולת שלכם לברור את התמונות הטובות בעיניכם ומונע משרשור אחד שיהווה מוקד בפורום על חשבון שירשורים אחרים (שלא בזכות האיכות אלא בגלל הכמות). 2. אין להעלות יותר משרשור תמונות אחד ביום - כלל זה נועד לתת הזדמנות שווה לכל באי הפורום להציג את תמונותיהם ולקבל התייחסות הוגנת. 3. אין "להקפיץ" שרשור אלא אם כן עברו 24 שעות ללא תגובה, וגם אז אין לעשות זאת יותר מפעמיים - (הקפצה היא כתיבת תגובה לשרשור המכילה יותר מ 10 תוים בתוכן ההודעה, כך שההודעה עוברת לראש הדף. "הקפצה" אפשרית, טכנית, רק במשך 72 שעות מועד פתיחת השרשור). שלושת הכללים הללו נועדו לשמור עליכם ועל הפורם - יש לכבד אותם! כל חריגה מהכללים הללו רק באישור, מראש! מהנהלת הפורום. הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק שרשורים שיחרגו מהכללים הללו. ו. איך יוצרים שירשור ? האם בדף הפורום כבר קיימת הודעה כלשהי בנושא הדומה לנושא שלכם ? האם אתם רוצים לענות למישהו ששאל שאלה או כתב דעתו בנושא מסוים ? ליחצו על כפתור ה"תגובה" בתחתית ההודעה שלו כלומר על הוספת תגובה. ומשהו נוסף בענייני שרשור - לכל שרשור הנפתח בפורום - לגבי תמונה או עניין - יצורפו תגובות הנוגעות אליהם בלבד. שרשור של תמונה - הוא שרשור ממוקד - זה מקל על ההתמצאות והלמידה,למי שצריך. (הפורום גם משמש לזה,בין היתר:אנשים שואבים ולומדים מן המידע שבו) במידה שצורפה תמונה אחרת,או תיקון,בהסכמה משותפת,צריך להעלות בשם
x
הודעה מהנהלת הפורום
נהלים לגולש בפורום
השימוש בתמונות מותנה ברשות הצלמים ויש עליהן זכויות יוצרים.כל העתקה או שימוש שלא ברשות יש בה הפרת זכויות יוצרים
לפורום מעלים עד 3 תמונות לצלם,באותו השרשור,לאותו היום.כל צלם פותח שרשור תמונות משל עצמו.לא משרשרים לאחרים. הודעות פירסומת ו\או בעלות אופי מסחרי תמחקנה מהפורום,על פי נהלי תפוז.לא תישלח הודעה
הודעות שאינן תמונות-בבקשה לשרשר לשרשור הכללי הנמצא בדף.הודעות נפרדות כאלו עלולות להימחק-לא תישלח הודעה.
המשך >>

לצפיה ב-'חשיפה 10 דקות בחוף הבונים'
חשיפה 10 דקות בחוף הבונים
05/01/2009 | 00:54
27
31
תמונה מהיום, חשיפה של 10 דקות בחוף הבונים . אחרי שכבר היה חושך מוחלט.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מדהימה.'
מדהימה.
05/01/2009 | 01:46
9
7
אבל לטעמי- יותר מדי שמיים, מעט מדי ים. היה שווה לרדת טיפה למטה, כדי להימנע מתחושת החיתוך של הסלעים הקרובים.

עוד משהו קטן: מטר הכוכבים בולט מדי- או לא מספיק. לצערי זה נראה קצת כמו ליכלוך או שריטה. חשיפה ארוכה יותר היתה עושה עם הכוכבים עבודה טובה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה רבה! . '
תודה רבה! .
05/01/2009 | 02:22
8
9
בעיית השמיים לעומת קרקע היא בעייתית חחחח איזה מפשט מפגר

תמיד ממש קשה לי להחליט בין שמיים וארץ אני קצת מרגיש שמשה שעושה את התמונה זה השמיים פה . אם הייתי עושה פחות שמיים לא היו רואים את הכוכבים וגם לא את כוכב נוגה שמאוד מרכזי פה והקו רקיע היה חוצה את התמונה לחצי . מה שקצת היה הורג את התמונה. קשה להחליט כל פעם

האמת שהיה כבר ממש ממש קפוא אז חתכנו (אני ואבא ) והלכנו לאכול משהו P: נראה בפעם הבאה. חשיפות של 10 דקות דורשות המתנה של 20 דקות כל פעם ובקפור הזה לא תמיד יש סבלנות

מי שמעניין אותו נראה לי על פי התחזית שיום חמישי זה אחלה יום לחשיפות ארוכות בים.. מעונן חלקית עד בהיר. אז תחשבו על זה :)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אתמול בחוף הבונים (אני ממש ממש צריך ללמוד איך'
אתמול בחוף הבונים (אני ממש ממש צריך ללמוד איך
05/01/2009 | 02:49
7
23
להתקדם בצילומים האלו, אז תודה לכולם . )

הפעם השגתי פילטר  ND x6  טכלס.... לא יודע עדין איך להשתמש בו כלכך אז אשמח להכוונה.
התוצאות עדין יוצאות שרופות יחסית אבל אני חושב שהוא בהחלט מצמצם את ההשתקפויות מפני המים . (למרות שלא ניסיתי לצלם בלי זה באותו יום אני עדין דיי בטוח שזה בזכות ה ND שאני רואה דרך המים)

ללא עריכת צבעים דרך אגב. השמים באמת היו כאלו ורודים באותו יום רק חבל שבניגוד לאסיה בארץ זה נמשך רק איזה 3 דקות במקום חצי שעה
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'עוד אחת מאתמול + שאלה. '
עוד אחת מאתמול + שאלה.
05/01/2009 | 03:13
17
קצת hdr עם פנס מכיוון שכמו שאתם רואים על הסלעים , לא היו הרבה גלים אתמול והשתעממתי קצת התחלתי לשחק עם הפנס אחרי שהשמש כבר שקעה (כמעט ) לגמריי .

ושאלה...
האם הקו אופק פה ממורכז מדי וחוצה את התמונה לשתיים באופן שזה ממש מפריע? (אם בכלל)

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ו...שאלה...'
ו...שאלה...
05/01/2009 | 07:00
13
מה המשמעות של פילטר ND x6 ?
פילטר DN אני מכירה.
האם ניתן לרכוש פילטר בעוצמות סינון שונות?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תנסה להשתמש במקטב להורדת ההשתקפות'
תנסה להשתמש במקטב להורדת ההשתקפות
05/01/2009 | 20:35
4
9
זה בדרך כלל תלוי בזווית של המקור אור, פני השטח והמצלמה, אבל  במקרים מסויימים אפשר להוריד קרוב ל 100% מהשתקפויות
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מקטב=Polarize ? '
מקטב=Polarize ?
05/01/2009 | 20:49
3
7
לצפיה ב-'כן'
כן
06/01/2009 | 10:06
2
10
בעיקרון, אור טבעי (נגיד אור שמש) מקוטב בכל הכיוונים בצורה שווה ולמעשה זה אומר שאור לא מקוטב. כיוון קיטוב מוגדר במישור שניצב להתקדמות קרן האור. בהחזרה ממשטחים מסויימים ובפרט זכוכיות ומים, האור נהיה יותר מקוטב בכיווונים מסוימים מאשר באחרים. המקטב עשוי מחומר שמעביר אור עם קיטוב בכיוון מסויים ולא מעביר את הקיטוב המאונך. תחשוב על מערכת צירים X-Y. אם המקטב מעביר אור רק בציר X זה אומר שאור שמקוטב בכיוון Y לא יוכל לעבור.

אני לא בטוח שזה היה מובן. ניסיתי לכתוב הסבר פיזיקלי מבלי להכנס לפיזיקה

בכל מקרה, קצת פרקטיקה: אם תקח שני מקטבים קווים, תשים אותם אחד על השני ותסובב, תראה שעוצמת האור שעוברת דרכם משתנה, עד שבזוית מסויימת הם לא מעבירים אור כלל. זה קורה כי הצירים שבהם הם מעבירים מאונכים (כמו שניסיתי להסביר למעלה).

במצלמות SLR עדיף להשתמש במשהו שנקרה מקטב מעגלי. במקטב הזה יש שתי שכבות. הראשונה מקטב קווי רגיל, ואחריה שכבה שהופכת את האור להיות שוב לא מקוטב (נקראת לוחית רבע גל) . בגלל זה אם לוקחים שני מקטבים מעגליים לא ניתן להגיע למצב שהם לא מעבירים אור בכלל. הסיבה שמשתמשים במקטב מעגלי ב SLR היא בשביל לא לפגוע במערכת האוטו-פוקוס ו/או מדידת האור (נראה לי) כי האור שעבר את העדשה ומגיע לפריזמה והמראה עובר החזרה, ואם הוא יגיע מקוטב, יכול להיות שהוא בכלל לא יוחזר, כי בהחזרה יש כיוונים מעודפים לקיטוב הרי מראש זאת הסיבה שאפשר להשתמש במקטב להוריד השתקפות, מה שיקשה על הפוקוס וקריאת אור.

אם ההסבר לא היה מובן, זה לא כל כך חשוב. מה שחשוב הוא התכל'ס: מרכיבים את המקטב על העדשה, במקום פילטר, מסובבים אותו עד שמגיעים לזוית האופטימלית

http://www.great-landscape-photography.com/polariz...

בלינק הזה יש הסבר נחמד על איך הפולרייזר מוריד השתקפויות ובכלל על איך להשתמש בו.

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ואוו.... תודה רבה ! '
ואוו.... תודה רבה !
06/01/2009 | 10:40
1
5
קראתי הכל זה דיי עוזר
איך אני יודע אבל אם הפולרייזר שלי הוא מעגלי או קווי?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'על שלי פשוט רשום circular PL'
על שלי פשוט רשום circular PL
06/01/2009 | 11:21
5
ונראה לי שעל קווי רשום רק polarizer או משהו כזה. תכל'ס אפשר פשוט לצלם ואם אתה לא מזהה איזושהי בעיה, אז זה לא ממש משנה איזה סוג יש לך
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'ממש תמונה מרשימה!!'
ממש תמונה מרשימה!!
05/01/2009 | 03:59
6
לצפיה ב-'תמונה של WOW !!!'
תמונה של WOW !!!
05/01/2009 | 06:58
6
בעיני, פריים פשוט מדהים. אני מסכימה איתך לגמריי שהשמיים הם ה-main issue וככאלה הם עוצרי נשימה ובעיני החלוקה בתוך הפריים בין השמיים ל"ארץ" (לסלעים) מדוייקת להפליא.
יצירת אומנות של הטבע שנחשפה על ידך!!!
התמונה השנייה, שגם היא מאוד יפה, פחות מוצלחת בעיני...שכן, שם נתת משקל רב יותר לים/סלעים וניטרלת או החלשת משמעותית את אפקט ה-WOW של השמיים...אבל זו כמובן דעתי האישית...ביחס בין שמים לארץ במקרה הזה .
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'באיזה שעה הכי כדאי לצלם'
באיזה שעה הכי כדאי לצלם
05/01/2009 | 13:05
4
8
חשיפות ארוכות בים?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם! :) '
תודה רבה לכולם! :)
05/01/2009 | 14:18
3
14
היי תודה רבה כמה תשובות ושכחתי את התמונה מקודם אז אני מעלה עכשיו אבל תקראו בהודאה הקומדת את התיאור שלה גם ככה אני חופר פה בבהודאות הרבה יותר מדי :P

חשיפות ארוכות בים. שווה להגיע כשעוד יש שמש ( אבל לא יותר מדי כדי לא לחכות יותר מדי זמן לשקיעה) להשאיר לך מספיק זמן למצוא מקום טוב עם הרבה סלעים וזווית נכונה לכיוון האופק . איפה שיחשיך קודם תוכל לעשות חשיפות ארוכות יותר מהר. אבל בסופו של דבר הצבעים הכי חזקים הם ישירות מול השמש מה שכמובן יוצר את כל הבלגאן והבעיות. ממש שראיתי אצל אנשים אחרים אנשים מצלמים לכיוון השמש ומשאירים אותה ממש מחוץ לפריים אני מניח שזו דרך אחת לצמצם את השריפה אבל בשאר התמונות פשוט יש מזל והם מצלמים כשיש ענן שמסתיר אותה בדיוק . וכל השאר יחסית פנוי ( כי אחרי הכל עננים זה דבר אדיר לתמונות האלו ואין לנו הרבה שליטה בהם , אם בכלל )

החשיפות הארוכות המעניינות מתחילות אחרי שהשמיים כבר כמעט לא כחולים יותר . אבל צריך ל נסות ולשחק כי זה רחוק מלהיות מדע מדוייק. השמש והתאורה משתנה כל הזמן יחסית לשמיים והעננים וlight pollution של הערים מסביב.. דבר אחד חשוב לזכור כי בהתחלה ממש טעיתי בו .

אם עושים חשיפה של 10 דקות בים . צריך לחכות עוד10 למצלמה שעושה noise reduction אמור לקראת אווטומטיתץ. מה שאומר שעוברים 20 דקות לפחות בין צילום לצילום בזמן השקיעה
אם התמונה יוצאת Over exposed סביר להניח שהכי נכון יהיה לצלם שוב על אותם הגדרות כי השמש שוקעת ואין כבר את אותה תאורה חזקה שהייתה כשהתחלתם לצלם.!

פילטר ND  מגיע לפי שלבים אני מכיר רק את  x4  ו x6 אז ככה שיש לזה אבל כמו שאמרתי אין לי מושג מה כל דבר אומר ואיך משתמשים בו כמו שצריך אני עדין משחק בעצמי.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'סדרה מעולה!'
סדרה מעולה!
05/01/2009 | 14:30
4
יופי של מריחות
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אפשר לבטל את ה noise reduction ?'
אפשר לבטל את ה noise reduction ?
06/01/2009 | 10:30
1
5
מה קורה אם מצלמים ללא noise reduction? אינטואיציה שלי אומרת שבחשיפות כל כך ארוכות היא לא כל כך נחוצה כי יחס אות לרעש שמקבלים הוא די גבוהה.

האם האינטוציה שלי לא נכונה?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אומנם ניסיתי זאת רק עם ה d100 הישנה והטובה'
אומנם ניסיתי זאת רק עם ה d100 הישנה והטובה
06/01/2009 | 10:49
4
שכבר נהייתה מגורענת ב iso200 :)
אבל כשמכבים את ה noise reduction ( וכן זה אפשרי) אז התמונה יוצאת מאוד מאוד מגורענת. בדיגיטאלי שחור = גרעון הרבה פעמים.
אבל בחשיפות ארוכות הגרעון מכל הצבעים והמינים הרבה נקודות אדומות כחולות ואפורות .מופיע על כל התמונה.
יש הבדל בין גרעון ו noise reduction של צילום ב iso  גבוהה שהמצלמה עושה noise reduction מיידי בתגובה ל iso
המקור של הגרעון בחשיפות ארוכות לפי מה שקראתי בעבר, הוא לאו דווקא בגלל תנאים סביבתיים.
אלא מפני התחממות של החיישן עקב החשיפה הארוכה ולכן צריך להמתין זמן זהה לחיישן שיירגע. יש צורך בהמתנה של חשיפות מ 10 שניות ומעלה. עכשיו, אני לא יודע עם זו באמת העובדה הנכונה שבגללה מופיע הרעש בחשיפות ארוכות בדיגיטאלי אבל בטכלס

מצלמים בלי noise reduction ובלי לחכות את כל הזמן התמוונת יוצאות מאוד מאוד מגורענות. וכשממתינים מקבלים תמונות חלקות ויפות. :)
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-''
05/01/2009 | 16:25
1
1
מ-ר-ת-ק

מה הם ה"כוכבים הנופלים"

צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'Star Trails'
Star Trails
05/01/2009 | 17:33
2
מריחה של הכוכבים כתוצאה מתנועת כדוה"א

התמונה ממש ממש טובה !
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מצויין '
מצויין
05/01/2009 | 17:38
4
אהבתי מאד, בעיקר את הראשונה.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'איך עושים חשיפה של עשר דק'?'
איך עושים חשיפה של עשר דק'?
05/01/2009 | 18:36
4
4
אפשר בכל מצלמת SLR או DSLR?
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם : )'
תודה רבה לכולם : )
<< ההודעה הנוכחית
05/01/2009 | 20:05
3
139
חשיפות של עשר דקות אפשר לעשות בכל dslr\slr עד כמה שידוע לי .
כדי לעשות זאת צריך להשתמש במצב ידני או S בשביל שליטה במהירות תריס. מסובבים את הגלגל ומעלים את זמן החשיפה , בדרך כלל (בניקון לפחות) כשמגיעים ל 30 שניות חשיפה השלב הבא נקרא Bulb. מצב באלב זה מצב שבו המצלמה חושפת את התמונה כל עוד מחזיקים את כפתור התריס( נו זה שלוחצים עליו כדי לצלם איך שלא קוראים לו בעברית)
ניתן להחזיק את הכפתור עם האצבע. כבר עשיתי את זה במשך חשיפות של חמש דקות , אבל זה דורש סבלנות ויכול לגרום לזעזועים במצלמות הפיטרון הכי טוב זה להשיג שלט או לקנות אחד. מחירי שלטים רצים באין סוף מחירים מזולים שהם פשוט כפתור, ועד כאלו שיש בתוכם גם טיימרים ושעונים עם תאורה כדי שיהיה יותר קל לשלוט במה שעושים מבחינת חשיפה
אבל.. שמעתי שגם גומייה חזקה , אלו שנראות כמו איטרייה דקה ועבה. ביחד עם חפץ קטן שילחץ על הכפתור זה גם עובד.  ..
לחשיפות ארוכות חשוב ( במיוחד למי שמשתמש בשיטת הגומיה) להמנע מהזזת המצלמה. במיוחד אם מצלמים כנגד מקורות אור , או שיש לכם אור ישיר בתוך הפריים. ולכן כדאי להכשתמש בדברים הבאים שרוב המצלמות dslr וגם הקומפקטיות מצויידות בהם:
טיימר של 2 שניות כדי שכשלוחצים על המצלמה והיא זזה קצת עצם הלחיצה ייקח עוד 2 שניות לפני שמתחילה החשיפה והמצלמה כבר חזרה להיות יציבה.(במידה ואתם משתמשים בגומייה זה צריך לתת לכם מספיק זמן לייצב את הגומיה על הכפתור םא לא אז תעשו טימר יותר ארוך)  
אופציה שבניקון מופיעה כ M-up ( Mirror up( שזה מצב שנועד בעיקרון לניקוי החיישן אבל גם טוב לזה. שכשלוחצים ההרמה של המראה לא תגרום לתזוזות במצלמה. ולאחר מכן בלחיצה שנייה רק אז תתחיל החשיפה ( אבל לא לשכוח ללחוץ פעם שנייה על הכפתור של הצמצם ולא תצטרכו לחכות 3 דקות ואז לגלות שבכלל לא התחלתם את החשיפה : )  ( לא שזה קרה לי או משהו כזה )
*בניקון דרך אגב, מצב ה m-up בא על חשבון הטיימר. אני באופן אישי מעדיף את הטיימר בגלל שבחשיפות ארוכות בלילה כמעט ולא רואים השפעות של תזוזת המצלמה ע"י המראה.

כמובן חשוב חצובה יציבה וחזקה ( שיטות שונות לייצוב חצובה הן לפתוח את הרגליים שלה כמה שיותר רחב. ולהשתדל כמה שפחות להשתמש במנואלה ( ז"א העמוד המרכזי שמופיע ברוב חצובות) ולהשתמש רק בפתיחה והגבהה של הרגליים )
ואם יש לכם מה ( את תיק הצילום לדוגמא ) לתלות על החצובה ( להרבה חצובות יש סוג של וו' קטן מתחת על מנת לתלות עליו דברים ) זה תורם לייצוב החצובה.

אל תשכחו פנסים ( ולהזהר לא להאיר לתוך העדשה איתם,או על עצמים קרובים בתוך הפריים ,  אלא אם כן זה מה שאתם רוצים לעשות ) בכלל עדיף להשאיר אותם מכובים אבל ציוד עלול ליפול וללכת לאיבוד וזה מאוד כדאי לעשות סריקה מסביב שלא שכחתם כלום במיוחד אם יש חושך מוחלט .

לפני שמחשיך להכניס הכל לתיק. ולסגור אותו לא תרצו להגיע לרכב ולגלות שנפלה עדשה או פילטר איפהשהו בדרך ( לא שומעים דברים שנופלים על חול )

בגדים ארוכים כי בחושך יותר קר מביום . וחולצה נוספת לשבת עליה עם אתם מצלמים בים על סלעים חדים שלא נעים לשבת עליהם וגם כדי לשים משהו מתחת לברכיים כי הסלעים האלו בים באמת לא נעימים .

אם כבר חפרתי כלכך הרבה אז
לפני שמתמקים  להגיע באור יום ולחפש זוויות טובות לא לשכוח שכל דקה בשקיעה נחשפים צבעים ותאורות שונות ולא להתקבע למקום אחד. לזוז הרבה ולהרים את הראש ולהסתכל מסביב

מי שמתקרב מאוד לפני הים . ולסלעים אז עלולות להיות השפרצות ומי מלח , זה מוות בטוח לכל ציוד כמעט . הפטרון שלי לזה , זו חולצה ארוכה ואני שם את העדשה בתוך השרוול עד הקצה ומכסה את המצלמה ונכנס מתחת לחולצה ( הרבה הרבה יותר נח עם ג'קט או חולצה שיש לה ריצ'רצ' שנפתח באמצע )
כשהו מוצלל זה גם עוזר להסתכל על המסך lcd שכמו שרובכם יודעים מאוד לא קל להסתכל בו כשיש עליו שמש ישירה.

זהו נראה לי חפרתי מספיק. מעלה עוד כמה ניסויים מהיום .. היום הלכתי לנסות שובפעם הגזמתי קצת בכוונה על הפילטרים ושמתי nd X4 ושמעתי פעם ש polarizer עוזר להסתכל " דרך " פני המים אז הוספתי גם אותו , זה עזר לי להכההות ולהתחיל חשיפות ארוכות יותר מהר, אבל היום היה הרבה יותר מוצלח מבחינת גלים אבל היה משעמם מבחינת עננים שלא היו בכלל ולכן גם הצבעים הם דיי משעממים וגם 0בגלל הגלים והקצף הפעם לא היה אפשרות להסתכל דרך המים לצערי
לכן אני לא ממש מרוצה מהתמוונת של היום .
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'תודה על העצות!'
תודה על העצות!
06/01/2009 | 10:29
6
ותמונות מעולות.   אם יש עוד כאלה אשמח לראות.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'מאלף ומעלף.יופי של תמונות'
מאלף ומעלף.יופי של תמונות
07/01/2009 | 14:17
1
5
טיגלנתי.יעזור למי שמתעניין

לשיתוף ולתשובה המושקעת.
צילום - אמנות הצילום >>
לצפיה ב-'אוו תודה תודה !: )'
אוו תודה תודה !: )
07/01/2009 | 21:00
6

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ