בניית מגירה לארון

עמי1010

New member
בניית מגירה לארון

הי,

אני זקוק לעזרה בתכנון של מגירות לארון הבגדים מידות (רוחב 49.5, עומק 53).

איך מחשבים את מידות המגירה ביחס לפתח? באחד מהצדדים דלת הארון תפריע למגירה לצאת החוצה, איך לוקחים את זה בחשבון? איזה מסילות מומלצות, אני מעוניין שהמגירה תוכל לבלוט לגמרי החוצה? ושאלה אחרונה, איך מחשבים את הרווח בין מגירה למגירה?

תודה
עמי

מידות

עמי,
לגבי המידות:
רוחב המגירה = רוחב החלל הפנימי (49.5) - 2.5 ס"מ . כלומר 47ס"מ (בהנחה שהמידות מקיר לקיר בחלל אליו נכנסת המגירה הוא 49.5)
&nbsp
גובה - אני מוריד 3 ס"מ מגובה החלל הפנימי
עומק - כאן השאלה אם פני המגירה שקועים בין קירות הארון או מעליהם. אם מעל אז ממליץ להוריד 1ס"מ. ממילא המסילה תהיה 50ס"מ
&nbsp
לגבי ההפרעה - תעלה תמונה ונבין

עמי1010

New member
הוספת "קושרת"

תודה,
מכיוון שיש בטן בדופן הארון, אשר יוצרת פער של 5 מ"מ ברוחב החלל הפנימי, נאמר לי שאני צריך להוסיף "קושרת".
תוכלו להסביר לי איפה בדיוק ממקמים את הקושרת? (באמצע עומק הארון? ומבחינת גובה, בין המגרות?).
תודה
עמי

קושרת

עמי,
תבדוק האם הבטן היא לגובה או גם לעומק - קח סרגל (מכל חומר שהוא) ותצמיד לדופן - פעם לגובה ופעם לעומק.
אז תראה באילו כיוונים יש עיוות.
&nbsp
אם זה רק לגובה - תמצא את "מרכז" הבטן ושם צריך לחבר את הקושרת.
בנוסף - הקושרת צריכה להתאים לתכנון המגירות שלך, את המיקום (לגובה) תצטרך לקבוע גם לפי המגירות עצמן.
מבחינת המיקום בעומק - כדי שלא תפריע להכנסה והוצאת המגירה, היא צריכה להיות אחרי הגלגלים של המסילה, להערכתי 10ס"מ פנימה מחזית המגירה
&nbsp
בהצלחה

עמי1010

New member
קושרת

הי רון,
אני מצרף תמונה של הארון כדי לקבל הסבר מפורט יותר. מדובר בארון עם זוג דלתות שבמרכזו יש T קבוע. את המגירות חשבתי להתקין בצד שמאל במקום המדפים.
כפי שציינתי על גבי התמונה יש בטן בניצב של ה- T (הדופן הימנית של המדפים משמאל), כך שיש פער של עד כ - 5 מ"מ בצד שמאל. אם אני מבין נכון, כדי לתקן את הבטן צריך להתקין קושרת בצד הנגדי. כלומר, היכן שנמצא מתלה הבגדים. אני צודק?
בנוסף, כפי שהצעת, בדקתי אם יש בטן לעומק, והסתבר שיש בטן הפוכה. כלומר, כדי לתקן אותה יש להתקין קושרת בצד שמאל. מה עושים במצב כזה? מתקינים שתי קושרות? אחת מהן תהיה בין המגירות המיועדות ואז לא רואים אותה, אבל אם השניה תהיה בחלל מתלה הבגדים היא תפריע לתליית הבגדים וזה גם די מכוער.
עמי

המשך

עמי
יש לך צירים בצד - אז תצטרך להוסיף דופן או ספייסר כלשהו כדי שהמגירות לא ייתקעו בהם.
&nbsp
מה שהיית עושה במקרה הזה, זה בונה קוביה שבתוכה יושבות המגירות. ואז הקוביה נכנסת במקום המדפים ואותה אתה מחזק לניצבים ונפתרה בעיית הבטן.
מוזמן לתקשר בנייד אפס חמש ארבע שבע שבע ארבע שבע תשע שלוש חמש

למעלה