הנחת דק על אדמה

הנחת דק על אדמה

אני יודע שהנושא כבר עלה מספר פעמים בכל פורום אפשרי,
אבל בכל זאת...

אני מתכנן לבנות דק מעץ אורן בחצר.
יש לי שתי האופציות שאני מתלבט בינהן :
1. בניית הדק על קלונסאות שמונחות על בלטות - החיסרון הוא שהדק יהיה גבוה ואצטרך לבנות מדרגה (יש ילדים קטנים בבית ואני מעדיף רצפה ישרה).
2. הנחת קורות הקונסטרוקציה (אורן 5x10 שעבר אימפרגנציה) על חצץ. החיסרון כמו שאני רואה אותו, הוא רטיבות שיכולה לפגוע בץ.

השאלה שלי היא האם למישהו יש ניסיון עם הנחות קורות ישירות על אדמה או חצץ, והאם זה יכול לפגוע בעץ.

תודה

drors01

New member
אין לי נסיון בהנחת דק על אדמה ולא על חצץ אבל

האדמה מתייבשת באיטיות
החצץ מאפשר מעבר אויר וייבוש מהיר יותר - נשמע שעדיף על חצץ

אני אישית הייתי מעדיף מעט גובה ויציקת עמודים קטנים לתמיכה בדק.

צבינגי

New member
אני בעד יסודות (רגליים יצוקות בבטון).ראה כתבות בהתאם:

תמונות לרקע כללי
סרטון
עוד הסברים

מציע לך להתאים ממה שמתואר את המידות של התשתית שיתאימו לך לגובה הנידרש. חבל על ההשקעה אם אתה מתכוון להניח תשתית של קורות על האדמה.
תחפור קצת בשביל היסודות וכך תוכל להמנע ממדרגות..
בהצלחה

Polymagen

New member
הנחת דק עץ על קרקע

א. מומלץ לגרד מהקרקע בן 3 ל5 סנטימטר אדמה וליצר שיפוע ניקוז לכיוון יציאת המים, במקום האדמה שיצאה מומלץ למלא המקום בחצץ לבן ולא בטוף ולמה חצץ, חצץ לא סופג מים רבים כלל. טוף סופג מים רבים ולא מתאים למילוי. פלס את החצץ בעזרת לטה עץ באורך נישלט ע"י , הדק לקרקע בכבישה על ידי גלגל בטון כבד של ביוף, כזה שמניחים בתוך האדמה לניקוז מי שופכין. את לוחות העץ , חובה, לא רק רצוי, אלה חובה למרוח ווקס הגנה לעץ בחלק התחתון זה שבא במגע עם החצץ, כי שם מצטברים הרקבונות, התקינים ושאר מזיקי עץ, ואתה מדבר על עץ אורן שהוא החלש רך והפגיע מכול העצים, עזוב בן לוח ללוח מרווח התרחבות לחורף, כן לחורף, כי העץ מתרחב ממי הגשמים ובקיץ מצתמק, אץ נוהג הפוך ממתכת...לאחר ההנחה, מרח את כול שטח העץ בווקס פולש להגנת עץ.

mir80

New member
מנסיוני הכל בסדר - לא חייב כלונסאות

לא ברור מה מצב התשתית מתחת לדק והאם היא מנוקזת או לא אבל אין שום בעיה לשים על חצץ. האורן אחרי אימפרגנציה יציב יחסית וחזק וכנראה שהקורות של הדק יתבלו לפני הקונסטרוקציה.
מה שכן:
1. ניתן לקנות בלטות בטון (40 על 40) עם קוץ ברזל - העובי של הבלטה כ4 ס"מ והיא תגביה לך את התשתית בצורה יעילה בהרבה מחצץ (שיכול לברוח) ותיתן הרחקה יעילה יותר מהקרקע. לא צריך לשים כלונסאות - תשעין את העץ ישר על הבלטה.
2. שים הרבה יסודות אם יש מקום לא להתקמצן בו זה זה. כדאי לשקול לחפור וליצוק כמה מהם כדי למנוע תנועות.
3. אם הולכת להיות פרגולה מעל - תכנן מראש איפה יהיו העמודים שלה ואם הם על הדק הכי כדאי לתת להם לרדת עד היסוד (יצוק) ובעדיפות 2 לשים מתחת לדק בנקודה הזו יסוד.

למעלה