לכה על בסיס מים

תותח551

New member
לכה על בסיס מים

אני רוצה לצבוע משטח עץ עם לכה על בסיס מים, האם ניתן למשל לרדד עליה בצק, הכוונה היא האם מתאימה לאוכל או רק שמן על בסיס מינרלי.
תודה

אני לא הייתי עושה זאת.....
רידוד בצק היא פעולה "אלימה" לגבי המשטח עליה היא נעשת. וכל ציפוי עלול
לחבור לחומר אותו לשים. אני הייתי מסתפק בלוח עץ מלוטש הייטב, מצופה פורמייקה/פלסטיק, או נירוסטה.

drors01

New member

Polymagen

New member
לוח עץ לרידוד בצק.

אל תדביק שום פלסטיק או פורמיקה. אלו חומרים סינטטים רק עץ טיבעי אמיתי הוא החומר הטובהביותר עבור מישטחי עבודה מכול סוג.

milch

New member
לכה על בסיס מים למשטח רידוד - מיותר

יש לי לוח גדול של עץ אורן שמשמש אותי לעבודה עם בצקים. שנים רבות ללא כל גימור.
כל לוחות העבודה בביתי מעצים שונים מעולם לא היו מצופים עם לקה ובטח לט עם שמנים שהופכיםן להיות RANCID (לא יודע את המילה בעברית).
מה שחובב ציון כתב, לרובעדיף מבחינ הגיינית - שיש או נירוסטה וגם פורמייקה.

לקה אקרילית על בסיס מים אינה רעילה, היא משמשת לציפוי צעצועי ילדים בין היתר.

תותח551

New member
לכה למשטח עץ

העניין הוא שהמשטח הוא עץ ל.מ.י. אורן ואני חייב למרוח אותו, האם לכה על בסיס מים או שמן מינרלי?.

milch

New member
הסקת מסקנות

לאחר שתקרא שוב את ההתיחסויות לשאלתך המקורית, נסה גם להפנים את משמעותן.
מעבר לזה אתה מזכיר לי: את השופשיק של הקומקום!!!!!!...ו - אתה שואל את אותן השאלות ואנחנו נמשיך לענות את אותן התשובות.

jacob10a

New member
RANCID בעברית זה מעופש

כלים עם ציפוי ובלי ציפוי שמוחזקים בלחות נוטים להתעפש, משמע לחטוף עובש שהוא סכנה בריאותית.

drors01

New member
יכול להיות שהשומנים שבבצק עם הזמן אטמו את המשטח?

milch

New member
הכל יכול להיות

רוב הבצקים שאני לש נטולי שומנים. לא מוצא לנכון להפוך הכנת קרש עבודה לכל מטרה ליום לימודים ארוך.
קרשי העבודה שלי לחיתוכים, זכו לצריבה בצד אחד "בשר" ובצד השני "פירות/ירקות", בכל זאת, טעמים נספגים.
אני מאאאד נגד להספיג קרשים שבאים במגע עם מזון בשמנים למיניהם.
מעבר לכך, איש כאמונתו/מנהגיו יעשה...גם מוכרי שמנים זכאים לפרנסה.

Polymagen

New member
לכה על בסיס מים.

אין שום בעייה לעבוד עם לכה על בסיס מים על לוחות ואביזרי עץ הבאים במגע עם מזון, מרח לכה מדולל ב-50% מים במריחה ראשונה תן ליבוש ומרח שוב בדילול של 20% מים וסיים בלכה ללא דילול, תן ליבוש מוחלט, ומרח ווקס פוליש, או טיק פוליש לקבלת הגנה לשנים רבות ולחיזוק הלכה.

תותח551

New member
לכה על בסיס מים

תודה על התגובה, האם התשובה היא מניסיון או תלוי בלכה?

למעלה