עזרה בהפנייה למקורות

orgadsa

New member
עזרה בהפנייה למקורות

את התשוקה לעץ התחלתי בכלל מגילוף ומהר מאוד עברתי לנגרות, עכשיו לאחר שנתיים כמעט שהתעסקתי רק בנגרות מאוד מתחשק לי לחזור לגילוף ול STATE OF MIND שלו (ישיבה ברוגע עם סכין פרויקטים יותר קטנים שלא נגמרים ביום)
סוג הגילוף שאני מתעניין הוא WHITLLING כלומר גילוף רק עם סכין ובניגוד לגילוף עם מפסלות לא מוצא יותר מדי חומר לא באינטרנט ולא קצת הדגמות ביוטיוב הסכינים שיש לי זה סכין גילוף רגילה סכין גילוף עדינה וסכין גילוף לCHIP CARVING כולם של FLEXCUT.
עכשיו לאחר החפירה, האם מישהו מכיר ערוץ יוטיוב שמדגים טכניקות ופרויקטים (למשל CHIP CARVING היה לי ספר שישבתי מולו ימים ולא הבנתי את החתך הנכון ובוידאו הבנתי בדקות). תודה רבה לכולם!

Dor It

New member
מקווה שzagur631 וגם yarondg יראו את בקשתך

יתכן ויוכלו להרחיב בתחום הגילוף בסכינים.

אני מגלפת עם מפסלות ואשמח להרחבה בנושא.

yarondg

New member
ראיתי, אך אינני מכיר

רוב המדריכים שראיתי וקראתי עוסקים בעצים רכים (limewood, butternut וכיו"ב) ולכן הכל שם פשוט וקל יחסית לעבודה עם עצים המצויים בארץ. הבנתי שאם מגלפים עצים שאינם יבשים לחלוטין או עצים מסויימים כגון עץ זית, ייתכן וקל לגלפם עם סכין, אך מניסיוני הדל מאוד בתחום, זה לא פשוט.
כיום אני עובד על הפרויקט הראשון שלי עם סכין של mora בשילוב מגלפות וכלים אחרים. אני די נהנה אך אין לי מתודולוגיה שאני הולך לפיה. באם יהיו לי מסקנות אשמח לשתף.
שיהיה בהצלחה!

ובכל זאת כמה מקורות:
(1) ישנה סדרת חוברות חביבה ששווה להכיר. אני לא אוהב את הסגנון אך זה נחמד כחויה לימודית:
http://www.amazon.com/Woodcarving-Country-Bear-His-Friends/dp/1565232119

(2) מדריך וידאו בשם
Beginning Woodcarving with Everett Ellenwood

zagur631

New member
דורית היקרה..... הלוואי!!!!!

בסה"כ אני מתחיל ועדיין לא בגילוף!!!!!
&nbsp
אבל נחמד שהייתי עם יהודה באותה שורה!

Dor It

New member
מתחיל? לפני 5 ימים פרסמת

שרשור שעשה בעיני רושם של מקצוען http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=2144&messageid=177087448
עם סט סכיני גילוף מושחז היטב, ותפירה עילית של נדנים מעור נראה לי שזה הכוון שלך,
גישה יפה לחומר, התמדה, והרבה רצון וזמן וזה יגיע

yulevi, yuvaleitan, yarondg ....מצא את ההבדלים...כניראה מתוך קריאה מהירה מבלבלים מידי פעם בין משתמשים ששמם מתחיל באות Y

yulevi

Dor It

New member
מתנצלת על החתימה בסוף

מקורו כחלק מהניסוח של הטקס שנששאר בטעות לפני שלחצתי "שלח" (יש 15 דקות לערוך אחרי שליחה, אבל אצלי זה לא מצליח...)

orgadsa

New member
לפי מה שהצלחתי להבין

כל המושגים מתערבבים ומתורגמים מעוות לעברית אבל לפי מה שהבנתי ויטלינג זה כל גילוף שמתבצע עם סכין בלבד.
ניתן לעשות צ'יפ קרבינג גם עם סכין רק וגם עם מפסלות אז אולי חלקית...
יתקנו אותי מבינים ממני אם טעיתי

שואלת כי אם ההבדל הוא לא מובחן, שווה לחפש גם צ'יפ קארבינג

או carving with a knife ועוד שלל אפשרויות כדי להגיע אולי לסרטונים שלא תויגו דווקא כויטלינג, גם אם זה מהשרואים בסרטון.

eli adamit

New member
הבדלים בין המושגים.

Whittling - זה פיסול/גילוף בעץ באמצעות סכינים.
Chip carving - זה גילוף תבליטים אשר מאופי העבודה בתבליט, אתה מוציא שבבים של עץ. זה יכול להתבצע באמצעות סכינים וגם מפסלות.
למעשה האבחנה של אורגדסה נכונה והתוספת שלי שמשתמשים במונח צ'יפ קארבינג לתבליטים.

למעלה