הרכש החדש משחזת ואבן 8"

yuvaleitan

New member
בכל המשחזות שראיתי

זולות ויקרות, הכתף על הציר מאוד קטנה. כל טלטול הכי קטן עלול לשחוק את אזור חור בדסקית, ומכאן ליישור טוב - אבוד.
מה הבעהוסיף טבעת? בסדר, אל תחרוט את זה מהציר עצמו. אבל טבעת?

yulevi

New member
דרור

קודם כל תחזיר,יש לי משחזת [אדומה תוצרת הולנד] לא יקרה יש אצל צלח עם אבנים 6 ו 8
בכל הדיון הארוך הזה,היתה תגובה שלדעתי החשובה ביותר,של גילי שיש ליישר את האבן,וזה מעבר לבעיתיות הציר [מותג מדבקה סיני ].
בעיית ריקוד אבן השחזה היא תופעה ידועה,לכן מומלץ לישר את האבן לפני השימוש ובין השימושים,קיים מתקן יהלום ליישור בצורת T .
כשהחלפתי לאבן אלומיניום אוקסיד היה שפיל קטן ישרתי את האבן ען מתקן הישור והכל הסתדר

yuvaleitan

New member
יהודה,

יישור פני האבן חשוב והכרחי, אבל לא קשור לתופעה שתיאר דרור.
אם יש TILT או WOBBLE - כשהאבן לא מאונכת במדוייק לציר, לא יעזור ליישר את פני האבן. ובשום אופן אסור לגעת בצד האבן בנסיון לטפל בבעיה כזו. רק אחרי שהאבן מיושרת במאונך לציר, מטפלים במירכוז שלה ע"י DRESSER, כמו שכתבת, ומרעננים מדי פעם, כדי לחשוף גריט "טרי".
תופעת הטלטול קורית כמעט תמיד, בכל משחזת, ובכל אבן כשרק מתקינים אותה, ללא קשר לאיכות המשחזת. זה נורמלי, עד גבול מסויים, וזה בעיקר בגלל המתאם - בושינג - שבא עם האבן. מה שכן, מאוד יכול להיות שספציפית במשחזת הזו הכתף לא ישרה, מה שמאוד לא סביר שיהיה במותגים טובים. כנ"ל לגבי איכות הגימור והמנוע.

drors01

New member
תודה אבל

אני ויובל דיברנו על אנכיות האבן לציר שהיא מעבר לכל מסוכנת
גילי דיבר על מירכוז האבן על ידי הגילוח עם המכשיר - אבל זה השלב האחרון.
הגילוח צריך לבוא אחרי יצירת בושינג ספציפי לאבן ולציר שממרכז את האבן במדוייק על הציר.
אני אסביר למה,
כאשר המשחזת אולצה ל"הרגע" רק על ידי גילוח האבן והצמדתה של המשחזת לשולחן בחוזקה, עדיין קיים רטט במפגש הכלי עם האבן בזמן ההשחזה.
הרטט הזה לא מורגש כי הצמדנו והחלקנו ומרגיש לנו רגוע ולכן נראה לנו שההשחזה מגיעה למקסימום.
אבל בעצם הלהב מרקד ריקודים קלים מאוד על האבן ולכן בסוף ההשחזה הוא אינו חד כפי שהיה יכול להיות אילו היה המפגש רגוע.

לגבי מותגים סיניים או לא, התופעה קיימת גם במותגים מוכרים ומכובדים תראה את הגלגל השמאלי בסרטון.

ישנם מותגים שלא מגיעים לארץ בהם מה שהסברתי זה הבסיס למשחזת.

GILY 1

New member
צריך לשים לב

האם האבנים מגיעות עם תותבים על הציר לדוגמא חברת גמל שריד משווקת את האבנים עם תותבים

GILY 1

New member
אבן משחזת

מוותר על העדינה כמובן , אל תשכח צריך לישר את האבן לאחר הרכבה בעזרת מיישר אבן מיהלום
בהצלחה

למעלה