הרכש החדש משחזת ואבן 8"

drors01

New member
הרכש החדש משחזת ואבן 8"

יובל תודה על העיצה. האבן עלתה 238 שזה הזוי אבל לא רציתי אבן סינית ולא רציתי לבזבז זמן. ראיתי שאצל וורשבסקי האבן 6 אינטש עולה קרוב ל 120 אז זה היה הגיוני עם האמירה שלך שזה כפליים. מישהו פה בנה ג'יג לכיוון הזוית? או להשחזת מפסלות מעוגלות?

drors01

New member
המשחזת באה עם שתי אבנים, על איזה אני מוותר לטובת האבן הלבנה?

yuvaleitan

New member
על הימנית, כמובן!

איזה גריט האבנים האפורות? 60, 120?
בכל מקרה - תשאיר את הגסה, תחליף את העדינה.
האבן שקנית - דרגת קשיות K? מי היצרן? ג.מ.ל.?

yulevi

New member
הצד פחות משנה

תלוי בנוחות שלך בהתאם למיקום המשחזת והג'יגים שתיצור לה

drors01

New member
קניתי בהשחל - המוכר אמר שמיוצרת באיטליה

והוסיף שיכול מאוד להיות שזו טובה מידי בשביל חובב ושאולי מספיקה לי אבן סינית.

היצרן אם אני מזהה SUPRA או שזה שם של ליין
לא כתוב גמל שריד
הקשיות K7V
גריט 80

אבדוק את האבנים שיש ואוריד את העדינה

למה המלצת על צד ימין?

yuvaleitan

New member
האבן בסדר גמור.

זה מסוג הדברים בהם דוקא לא הייתי הוך על הסיני.
למה ימין? כדי להתחיל לחרוט צד ימין, כמובן!! באמת אין לזה שום משמעות, מעבר למה שציין יהודה - מקום לג'יגים להשחזה.
בניתי ג'יג להשחזה "אירית", אבל לא יצא מוצלח במיוחד. קפ'ן אדי קסטלין - מכיר? הוא מכין ג'יג כזה פשוט, מצינור PVC, בורג ומוט הברגה מכופף. יש יחס חשוב בין המרחק ממרכז הציר, הגובה, הבליטה של הכלי מהג'יג וכולי. לא זוכר בע"פ.
&nbsp

drors01

New member
נראה לי שמחר היא חוזרת לחנות

פתחתי, הנעתי ביד את האבן הימנית וכמות ה"זריקה" או "שפיל" או ה"שמיניות" של האבן כל כך גדולה שקיבלתי סחרחורת רק מלהסתכל עליה.

התופעה מוכרת לי ממשחזות זולות אחרות אבל הנסיון היה במשחזות 4.5 או 5".
אני מבין ש.... ברור שב- 8" יש צורך בציר יותר איכותי. הביטוי של חוסר האיזון נראה לי נוראי בכל קנה מידה.
כמובן שיכולה להיות גם בעיה באבן אבל לא עד כדי כך שיהיה לי חשק לטפל בזה.

yuvaleitan

New member
ברוב המקרים

יש מידה מסויימת של זריקה. לא כזאת עד כדי סחרחורת, אבל נניח עד חצי מ"מ. ולא כזה שמרגיש שהמשחזת רועדת בזמן עבודה, למעט לאו שתיים כשמתחילים.
אני מעיז לנחש, שהבעייה איננה בציר, כי אם איך האבן יושבת עליו - איכות הטבעת המתאמת, מידת הדיוק שלה, כמה ישרותת ההידוק וכולי. זה יכול להיות, במקרה קיצון, הכתף עליה נשענת הדסקית הפנימית.
גש לחנות, שיסתכלו על זה. נסו להחליף לאבן הלבנה, ותראו איך זה.
זוכר שאמרתי לך לבדוק בחנות, כדי למנוע את ה"תלך-תבוא"?.

drors01

New member
נראה לי שאתה קולע

הכוונה שלי בציר עקום היא שהכתף עליה נשענת השייבה אינה ישרה ב-90 מעלות לציר או שהשייבה הגדולה שנשענת על הטבעת אינה ישרה.
התחושה היא שהציר נחרט עם פספוס בכתף השמאלית או שהשייבה תקולה.
אפשר בקלות לייצר מפלסטיק או מעץ קשה בושינג מלא שיהיה מדוייק לציר ולאבן.
אם הציר עקום אז זה קל לזהות כי אפשר להוריד את האבן ולהניח על הציר מיקרומטר בזמן סיבוב ולראות את גודל הפולס.
אם הכתף עקומה אז אפשר לפרק את שתי האבנים לתפוס את הציר מצד אחד במחרטה ועם כלי מקובע לתקן את הכתף
אבל אין לי זמן לזה. המשחק שיש שם הוא לפחות 3 מ"מ.

המשחק של הצד השני עם האבן העדינה הוא משהו כמו 1 ממ וזה בסדר לא מרגיש נוראי בכלל.
הכתף הימנית היא הגסה לא ניתנת לכיוון קל. השאלה היא, האם כיוון של האבן וחיזוק מוצלח יישאר כך לאורך שנים?

yuvaleitan

New member
לא מקובל

טלטול של 3מ"מ?! זה לא לעניין, ואסור להשלים עם זה (לטעמי גם מ"מ זה גבולי). זה לא בטיחותי ולא יכול לאפשר איכות השחזה טובה.
אם אחרי שחרור של האבן, קצת משחק, וידוא שהכל נשען כמו שצריך - עדיין יש טלטול כזה - להחזיר.
זה יכול להיות הכת, או האבן או הדסקיות או או או - אתה לא קונה מוצר חדש בשביל להתחיל להתעסק איתו - בשביל זה קונים מציאות ישנות.
אגב, אני מתנצל - מדי פעם המקלדת מדלגת לי, ויוצא חרבש'ה. לא תמיד אני שם לב ועושה הגהה.

yuvaleitan

New member
מצויין

חלק מהדברים עשיתי אינטואיטיבית, הרעיון עם המדבקיות נחמד, אני אנסה אותו. את שרוולי הפלסטיק שקבלתי עם האבן, שהיו לא-יוצלחים לגמרי, החלפתי עם "בושינג" מעץ בוק שחרטתי לקוטר החור הפנימי באבן, ובמרכזו קדחתי 12מ"מ, והרחבתי מאוד בעדינות, עד שהתלבש על הציר עם מעט לחץ ובלי חופש. יש אצלי עדיין מעט טלטול, אנסה לבדוק את שיטת המדבקיות. תודה על המאמרים.

drors01

New member
שים לב לסכנות

מדבקיות שנערמו לעובי מסויים יגרמו לטבעת האוחזת את האבן להתרחק מהאבן ובמקום לבצע אחיזה על כל ההיקף היא תאחוז בקשת הנגדית למדבקות ומולה בנקודה של מגדל המדבקות.
זה אומר שהלחץ הנובע מחיזוק הבורג במרכז יתחלק על הרבה פחות שטח. הלחץ עלול לגרום לסדיקת האבן.

יש לפי דעתי לחלק את הגובה
קודם כל לברר יותר לעומק היכן הבעיה. בכתף או בטבעת (- נו השייבה הענקית) בשביל להחליט היכן יותר חשוב לערום: מהצד הקרוב למנוע או מהצד החיצוני.
אם יש צורך בגובה של 4 מדבקות אז לערום את המדבקות באופן שבבסיס יש נאמר 4 היושבות בקשת אחת ליד השניה ומעליהן 3 ומעליהן 2 ואז 1.
או לגזור קשתות באורכים שונים ממסקינגטייפ חזק אבל דק.

yuvaleitan

New member
נקודה חשובה ונכונה, אבל

בנוסף למה שכתבת, שנכון, אם הגלגל לא יישבר, אז חיזוק יתר עלול לעוות את הטבעת עצמה.
חשוב! את המדבקיות לא שמים רק באחד הצדדים, אלא משניהם, ב180מע", אחרת לא עשית שום דבר! וה"פירמידות" של מדבקיות, או שימים או מה שלא יהיה, חייבות להיות זהות משני הצדדים.

yuvaleitan

New member
ועוד דגש -

בכלל צריך להמנע מהידוק יתר. אין שום כח נגדי על האופן, ההידוק נועד אך ורק להחזיקו קבוע במקומו על הציר, זה הכל. הידוק יתר יגרום עיוותים בטבעות ההידוק, בכתף על הציר (אם הוא לא מפלדה איכותית), וייצור לחץ מיותר לגמרי על האופן עצמו.
כלל האצבע - להדק את האום ידנית כמה שאפשר, ואז עוד 1/4-1/2 סיבוב, לא יותר.

drors01

New member
לגבי האבל - אבל משלי

הסיבה לחלוקה של מדבקות משני הצדדים כפי שהוא מדגים, נובעת מהרצון לייצר הגבהה נמוכה ככל האפשר - בגלל מה שכתבתי על חלוקת העומס על הקשת.
אז הוא מחלק את ההגבהה לשני המישורים וכך משיג יותר שטח מגע.

סייגים:
אם הכתף על הציר לא ישרה אז יש צורך במגדל מדבקות רק מצד אחד של האבן - ושוב ניתן לחלק את הגובה.
אם הבעיה נובעת מהטבעות אז ברוב המקרים צריך טיפול משני הצדדים ואז הסיפור מורכב יותר.

הערה,
רצוי לסמן על הטבעות, האבן, הציר והטבעות נקודות ייחוס בשביל העתיד.

בכל מקרה הודעתי לו שהמשחזת מוחזרת והוא אמר שינסה להביא מחליפה להיום או מחר.

yuvaleitan

New member
האבלים שלך נכונים

אם אתה שם מדבקות רק מצד אחד - זה חייב באמת להיות הצד הפנימי, של המנוע, של הכתף.
בדיוק כמו שכתבת, עדיף להמנע מהערמת יתר של שימים, ולהכפיל על אותו גובה את האפקט, ע"י שימים בשני הצדדים, בכיוונים מנוגדים
אם הכתף שחוקה או לא ישרה במשחזת חדשה - לא להתעסק, להחזיר
סימונים - נכון מאוד, הערה חשובה
נראה לי שמיצינו?

drors01

New member
אם יוצא לך לאזן היום מחר אז תעלה לפה מספר תמונות

אני גם אנסה אבל לא ברור מתי הוא יביא לי החלפה...
כן מיצינו

drors01

New member
אני חושב שמה שהעלית זו הבחנה מדוייקת של ההבדלים הבסיסיים

בין מותג איכות ומוצר סיני. הבדלים בסיסיים ולא יקרים לביצוע.
האביזרים היוצרים את המעטפת מאוד פשוטים וללא בקרת איכות מספקת.
אם הדיסקית הפנימית הנשענת על הכתף היתה מ-CNC ומותאמת לציר בדיוק רב והמתאם של האבן היה מדוייק יותר אז התוצאה היתה טובה בהרבה.

זה לא אומר שלאחר סשן כיוונונים והתאמות והגעה למצב טוב שאז חיי המנוע והמיסבים היו ארוכים מספיק - זה הבדל נוסף שלא ניתן לחזות.
דרך אגב ראיתי סרטון שמראה איך אבן רועדת על משחזת בוש איכותית.
ומשחזות של POWER RECORD נראות זהות לחלוטין.

למעלה