עדכון מחרטה - הפעלה ראשונה

drors01

New member
עדכון מחרטה - הפעלה ראשונה

תמונה ראשונה צ'אק לחריטת מתכת שישמש בעיקר ליצירת בושינגים וכו'התחבר יפה ורץ בהצלחה בלי זריקה משמעותית כלומר מאוד ישר.

drors01

New member
תמונה שניה צ'אק עץ

טאלון של oneway התחבר יפה והשמיע רעשים. נמצאה טעות ונפתרה.

drors01

New member
השלב הבא

ניסוי הכלים היה חסר משמעות אמיתית
השתמשתי במברגה שסובבה את הציר רק בשביל לגלות אם יש משהו שמפריע להמשיך

השלב הבא יהיה חיבור של מנוע 1 כ"ס 3 פאזות עם שליטה על המהירות
הפעלה של 10 דקות בדיקה אם יש התחממות
הפעלה של עוד 10 דקות ובדיקה נוספת
הפעלה של חצי שעה ופירוק
בדיקה אם יש בלאי מואץ לציר ומשם החלטה על ההמשך

אם אני לא טועה לקח כחצי שנה
בגדול הפרוייקט לקראת סיום ואני אעלה מקבץ תמונות כשאסיים

moshezar

New member
האם כבר בחרת את המנוע?

אני שואל כי אני מתכנן לבנות מחרטה גדולה ועדיין לא בדקתי את נושא המנוע.
מעבר לכח ומהירות סיבוב אני תוהה לגביי שני פרמטרים, הראשון הוא הרעש שיהיה חרישי והשני הוא הגודל שיהיה קומפקטי ככל הניתן.
אשמח לשמוע ממך תובנות
תודה

drors01

New member
נושא מאוד רחב עם הרבה מאפיינים

השאלה הראשונה היא האם אתה רוצה לשלוט על המהירות בצורה יעילה.
אם כן אז 3 פאזות.
לגבי העוצמה, פה יש משהו שהוא לי מאוד מוזר
המחרטות של פעם סופקו בשתי רמות לרוב: א. חובבים 1/3 כ"ס, ב. מקצועיים: 1/2 כ"ס והמנועים אז היו פחות יעילים.
היום מדברים על כוח רב יותר ומנועים יותר יעילים כך שנראה לי שאז לא דיברו שיווקית כמו היום.

המנוע נרכש באיביי, 230 וולט. הוא כבר אצלי. הוא 1 כ"ס. Inverter compatible.
כי ישמש גם לחריטת מתכת וגם אולי למחרטות עתידיות אם יהיו
וגם יצא ככה שמצאתי אותו במחיר מצחיק יחסית לארץ.
כנראה שהייתי חייב 3 פאזות כי אני רוצה לשלוט במהירות עם שמירה על כוח ולא מצאתי דרך אחרת ממה שהספקתי ללמוד.

הוא מסוג Allan Bradley והוא אטום ומיועד לשינוי תדר = שינוי מהירות מבלי לפגוע בו.
יש הרבה מאוד סוגים והרבה מאוד הזדמנויות אם ממתינים.
סה"כ יצא כ-300-350 שקל כולל משלוח של מעל 70 דולר.
ד"א הוא חדש ואני בכלל לא יודע אם הוא עובד

moshezar

New member
אכן נושא רחב מחכה להתקדמות שלך

התכנון שלי הוא גם לתלת פאזי, יש לי משנה תדר למנוע עד 2 כ"ס וזה המנוע שאני מחפש.
המנוע שלך נראה ממש טוב והמחיר מעולה, האם הסוג שציינת מתאים למחרטות? היינו הכח לא נפגע גם בסיבובים איטיים?
להבנתי כל מנוע תלת פאזי ניתן להזין ממשנה תדר ולשלוט על מהירות הסיבוב.

אם אני זוכר נכון מהתמונה של הנתונים טכניים אז המנוע מסתובב כ2600 סיבובים לדקה ואני מניח שזה גם מתאים למחרטות
אתה מתכוון לחבר פולי עם כמה דרגות? לדעתי זה יכול לעזור לקבל כח במהירות נמוכה
מהתנסות במחחרטות עם משנה תדר כשעבדתי במהירות נמוכה מאוד בתחילת העבודה עד שהעובד מתעגל - נתקלתי בעצירות כתוצאה מחוסר כח וכאן יחס העברה מפולי קטן לגדול יכול לעזור. זאת הייתה מחרטה גדולה וחזקה בוודאות יותר מ 1 כ"ס
משה

drors01

New member
אתה בונה הכל?

המנוע הוא 1760 RPM כמקובל ב-60HZ. מקובל גם כ-3500 RPM.
בגלל הממיר אני אקבל את אותו טווח של מהירות. מה שחשוב זה שהמנוע לא יהיה מאוורר מבחוץ פנימה אלא שיהיה לו מאוורר המקרר אותו מבחוץ. גוף סגור.
שיהיה כתוב שמתאים לאינוורטר זה אומר שהבידוד של החוטים עמיד בשינויי תדר וטמפרטורה.
שיהיה CONT DUTY וקטגוריה CLASS F שמדברת על הבידוד.
ציר מקובל 5/8" בגדלים אלה. ישם לב שיש לחשוב על המחירים של הפולי כאשר בוחרים מנוע כי לעיתים פולי יעלה כמו מנוע..

איזה ציר? האם יהיה TAPER ? איזה מיסוב? זה מאוד מעניין. אשמח לשתף מהמעט מידע שיש לי.
אני בשלב מסויים החלטתי לשנות כיוון ובדקתי מידע על שינוי לציר אחר ולבסוף לא עשיתי זאת.

ממה שראיתי, הרבה אנשים רוכשים באיביי רק ראש וזנב או רק ראש ובונים את המחרטה לבד.
שמע זה מרתק ופשוט בהרבה ממה שמבט ראשוני גורם לחשוב.
תוכל לראות בקישור http://www.finewoodworking.com/tool-guide/article/homemade-lathe-on-a-budget.aspx
השימוש הוא בראש של מחרטת וינטאג' עם הגבהה קיצונית והיתר מעט דמיון.... ולא יותר מזה. כמובן שיש צורך בריתוך טוב וישר מאוד.
גם שם המנוע 3/4 כ"ס בלבד! לי זה אומר שיש מצב שההבנה של הכוח כיום שגויה.
לגבי הראשים האלה, הם נחשבים לטובים מאוד - טנקים יצוקים עם כל מה שמתבקש מראש טוב.
קוטר הציר 1". הברגה 8TPI כמדומני ו- MT2. יש שם מסבים כדוריים ואני מניח שגם מסב לחץ.
הם יצוקים כמו פעם. כבדים וקשיחים ומהווים בסיס מצויין למחרטה.
מחירם באיביי היום 89-159$. ויש עוד דומים לאלה.
אם אתה בוחר ללכת בכיוון של שילוב ווינטג' אז הדבר היחיד שיש לשים לו לב שיכול להיות בעייתי זה ציר ללא כתף \ פלאנג' תקין או הברגה שחוקה.
זו בד"כ בעיה פשוטה שדורשת הבנה בסיסית למציאת פתרון.

moshezar

New member
אינפורמציה חשובה

אחר עשרות סרטונים ביוטיוב ובדיקה מקרוב של 2 מחרטות מייצור עצמי הבנתי שעיקר הבעיה בציר האחורי שקשה לייצר משהו מדוייק לכן הפתרון הפשוט הוא באמת לקנות את הזנב ולבנות לו רוכב בריתוך, הבא בסדר הבעייתיות זה הציר הראשי שאפשר בעלות סבירה להזמין אצל חרט, התאמה עם לאגרים, אני אתאים את עצמי להברגה המקובלת 33 ממ, כל השאר זה ריתוכים ופרופיל U או I או פלאחים עבים, לקחתי בחשבון עיוות בריתוך ויש לי רעיון לכיוונון סופי לאחר שהכל מרותך.
אני חושב לשלב את המחרטה בשולחן עבודה עם מגירות כך שמסגרת השולחן תהיה קוביה מרותכת, זה יקנה יציבות משופרת והכי חשוב מקומות איחסון ואז מבחינת מקום המחרטה לא תופסת כלום.
לגביי הפולי זה אכן יקר מאוד, עדיין לא ברור לי למה חריטה סטנדרתית מאלומניום יכולה לעלות כל כך הרבה
נתנו לי כתובת בבת ים ברחוב הנביאים אאל"ט של מגרש גרוטאות שיש להם מחרטות ישנות או שבורות ואני צריך לעבור שם
אז כרגע אני בשלב תכנונים, יש לי תמונה של רוב החלקים והחיבורים ואני קצת מסתכל על מחרטות מודרניות כדי לקבל השראה
הדבר הבא שאני צריך להיות סגור לגביו הוא המנוע והאינפורמציה שלך מועילה, חשוב לי שלא יהיה מפלצתי כי אני רוצה לשלב אותו מעל גובה המיטה ואז כל הראש (כולל המנוע) יוכלו לזוז לאורך המיטה עד לקצה השני לצורך חריטת צלחות גדולות
גובה הציר מעל המיטה יהיה לפחות 25 סמ, הציר יהיה עם MT2 והמיסבים עם תושבת מובנית ולחיזוק נוסף חשבתי לרתך מסגרת לתושבת, בעניין זה אתיעץ עם מי שאני קונה ממנו מיסבים בדרום תל אביב
תודה רבה

drors01

New member
ממי אתה קונה מסבים?

אני גם צריך מסבים אשמח לקבל המלצה

moshezar

New member
ברחוב צ'לנוב

בבנין הפינתי של צ'לנוב ומנחם בגין (על רחוב צ'לנוב), לא זוכר את שמו
יש שם ברחוב צלנוב הרבה עסקים שמוכרים מיסבים, אני מצאתי את העסק הראשון מכיוון מנחם בגין סובלני ונחמד ומחירים טובים.
בכניסה לחנות בנו מין גשר קטן (2-3 מטר) כדי להיכנס בנוחות מהרחוב.

drors01

New member
גם כמעט סיימתי את מנגנון הגלגלים של השולחן

המנגנון אינו רעיון שלי אני התאמתי אותו למקרה הזה והוא עוד דורש פיין טיונינג
הוא מבוסס על שתי ידיות המשמשות כמנופים הממירים מעט כוח להרמת משקל כבד בקלות.

drors01

New member
יצירת החריטה נגנבה והגנב נתפס על חם לאחר שעות

בשעה שהוא מנסה להעביר את הרכוש הגנוב

שוקי166

New member
drors01

לדרור שלום ,אני מברך אותך על בחירתך בצק טלון של ואנואי אני משתמש בצק הזה כבר 10 שנים ,והוא עובד כמו חדש ,הייתי בנוסף מבקש ממך לשלוח לי במייל את סוגי הדבקים שברשותך ,
המייל שלי הוא
[email protected]

eli adamit

New member
דרור, אתה מקצוען ואין מה להתרגש ש...

שלקח חצי שנה. אתה נהנה מהתהליך גם אנחנו חברי הפורום (אני מניח שמרגישים כמוני), נהנים לראות את ההתקדמות, ההצלחה עד כה ותוכנית הפעולה להמשך. כל הכבוד.

drors01

New member
הי תודה. לא הפריע לי שלקח חצי שנה

היו רגעים בהם נתקעתי אבל התהליך סופר מהנה.
בסופו של דבר מדובר רק ב.... מחרטה אבל ההנאה מההפעלה הראשונה היא מדהימה.

תודה

haimhen

New member
דרור כל הכבוד על הסבלנות והחייאת והתאמת המחרטה לצרכיך!

תהנה..... בגדול חריטה היא אמנות ממש ממש כייפית ומספקת כי התוצאות די מהירות יחסית לנגרות או גילוף

drors01

New member
תודה ושאלה

היום אני מבין שהמחרטה זה פשוט ולהשיג את חומר גלם המעניין לחריטה זה סיפור אחר ולא פשוט.
האם חומר הגלם הוא ממש שמוצאים "על הדרך"?

למעלה