mdf.

ארז משה

New member
mdf.

ערב טוב. האם אפשר לקבל הסבר מדוייק,אמין ומבוסס על פי בדיקות מעבדה בעניין mdf? האם עבודה עם החומר הזה מהווה סכנה בריאותית חמורה? ואם כן מהם הסכנות. האם חבישת מסכת אבק איכותית מועילה במאה אחוז? שואב אבק ?האם תועדו אנשים או נגרים שהיו חשופים לחומר הזה ונפגעו מעצם נשימת אבק ה-mdf ? האם בכלל כדאי לוותר על שימוש בחומר הזה ? הנושא הזה מאוד חשוב לי,היות וסגנון עבודתי כרוך בשימוש דומיננטי בחומר הזה.אני בטוח שכל אבק ניסורת עץ הוא מסוכן ולכן יש לנקוט באמצעי זהירות ,אך מתוך קריאה על ה-mdf הבנתי שהוא מאוד מסוכן וגם שימוש במסכה לא יעניק נגנה מלאה.אשמח לקבל תשובה מאנשי ניסיון וידע מבוסס. תודה.

moshezar

New member
לצערי כל מי שעבד עם MDF הלך לעולמו כך שאין מי שיענה על זה

חחח
זה היה בצחוק כמובן, אבל כמו שאני מצליח לתאר לעצמי קצת נבהלת !

ועכשיו ברצינות:
היות והמעבדה שלי סגורה היום לא אוכל לפרסם כאן את הדוחות שעלו בבדיקת המעבדה
לכן רק מנסיון אישי שלי והגיון בריא אנסה לענות. יש הרבה מידע ברשת ועיקרו באנגלית.
בכל פעם שאני מלטש או חותך או מקציע או כל תהליך אחר שיוצר נסורת באויר אני שם מסיכת פנים.
הנסורת הכבדה היא הפחות מסוכנת כי היא שוקעת במהירות והנסורת הדקה מסוכנת כי היא נשארת מפוזרת בחלל האויר לזמן ארוך ונכנסת למערכת הנשימה יחד עם האויר שאנחנו נושמים. היות והMDF הוא חומר שמשלב קרטון דחוס יש לו את הנסורת הכי דקה (אין סיבי עץ), תוסיף את העובדה שיש בו דבקים וחומרים כימיים אחרים שמיצבים אותו ונותנים לו חוזק ועמידות ותקבל נסורת דקה מאוד ורעילה
כמה זה מסוכן ? כמה להתמגן ? כמה המסיכה מונעת?
המסיכה לדעתי (מזכיר לך שהמעבדה שלי סגורה היום) מונעת לחלוטין מהנסורת להיכנס למערת הנשימה בתנאי שהיא מונחת טוב על הפנים ואוטמת טוב (אם אין לך זקן)
אני צריך לסיים, נראה לי שזה הסבר ראשוני טוב ומכאן אתה יכול לברר על כל מיני סוגי מסיכות ושואבי אבק ומטהרי אויר שמיועדים לסביבות נסורת דקה ונתלים צמוד לתקרה
מקווה שעזרתי

Arazi11

New member
חחחחח, קרעת אותי....... אני על הרצפה בשלולית פיפי....

ארז משה

New member
moshezar.ההומור שלך מוצלח יותר מההסבר .

ראשית תודה על ההסבר המעניין שתובל בהומור .קצר וקולע.
בעניין המעבדה שהזכרת מספר פעמים,אז כמובן כוונתי הייתה ,האם יש מאמר בנושא,שהוקדשה לו בדיקה רצינית ומעמיקה של אנשי מקצוע כגון רופאים וכו'.הספקתי לקרוא מאמרים שאחד סותר את השני,למרות שהרב ציין שהעץ התעשייתי הזה מסוכן לבריאות ואת זה כל ילד יודע.אני חושב שבטיחות ושמירה על הבריאות לא פחות חשובים מהתחביב או המקצוע בעבודה עם עץ ואסור להקל ראש או לזלזל.ושוב תודה על התשובה ואל תשכח לפתוח היום את המעבדה.

yuvaleitan

New member
זה יופי, אבל

איזה שרפים משמשים כיום בכבישת MDF?
מה רמת הפורמלין (פורמאלדהיד) בלוחות MDF המיוצרים בארץ, או מיובאים?
מה רמת החשיפה (PPM) הפאסיבית לאדם בסביבת עבודה סבירה, בזמן חיתוך? עם מיגון סביר?
חשוב לציין שההגנה שנותנות המסיכות תלויה מאוד בפילטרים. להגנה מפורמלין דרוש יותר מאשר פילטר P3 (המיועד לחלקיקים קולואידיאליים זעירים).
אני חושב שהחשש מהאבק של ה-MDF ושל עצים אקזוטיים מסויימים צריך להיות הרבה יותר גדול מאשר החשש מהפורמלין, שנמצא בכמויות זעירות בMDF, ומתפזר באויר לרמה אפקטיבית אפסית (PPB). אבל הנטייה הטבעית שלנו לפחד ממה שאנחנו לא רואים.

boaz10

New member
האבק מעצים אקזוטיים מסוכן?

מה יש בהם?
שואל כיוון שערימה של עצים, שאני אפילו לא יודע איך לבטא את שמם, נמצאת בדרך אלי בימים אלו. המוצא שלהם בארה"ב,קנדה,טסמניה וניקרגואה.
אגב, יובל, מזמן לא קיבלתי הסברים כל כך ברורים בנושא שאני לא מבין בו כלום... והצלחתי להבין משהו :)

yulevi

New member
רעילות עצים

עיקר הבעיתיות בעיבוד של העצים,בעיקר בליטוש,יש עצים הגורמים לאלרגיות שונות,
בזמנו קיבלתי חתיכת עץ שכבר בזמן החריטה התחלתי להתגרד,ואני הייתי עטוף במעיל חרטים מגן פנים ומסיכת נשימה
יש ברשת לא מעט רשימות על רעילות עצים שונים
יש בפורום כמה שרשורים בנושא רעילות עצים כולל רשימות או קישורים לרשימות שונות

למעלה