זקוק לרעיון

מתי מי

New member
זקוק לרעיון

אני צריך לקדוח חור(אין פשוט מזה, אה?) אנכי שיהיה 90 מעלות על כל הצירים.
קוטר 20 מ"מ
מהלך 80 מ"מ
רוחב הקורה 45 מ"מ.
מהלך מקדחת העמוד שלי 50 מ"מ בלבד. גם כך אין מספיק גובהה, למהלך כפול בגלל אורך המקדח עצמו.
מה שמשאיר לי את הברירה לקדוח ידנית עם מקדחת יד.
איך אני מצליח לקדוח קדח ישר בנקודה ספציפית. היינו כמו מהלך של מקדחת עמוד, אבל ידנית.?
יש ג'יגים שאפשר ליצור?
הרעיון היחידי שיש לי. זה לקדוח מהלך מאקסימלי במקדחת העמוד, בקוביית עץ קשה, שתשמש כמוביל. ואחר-כך להצמיד אותה איך שהוא לקורה. ואז אני קודח כשהקדח בקוביה משמש כמוביל. מה אתם אומרים??? שווה את המאמץ? או שגם כך הקדח עשוי לצאת עקום כל שהוא??
ובאותה ההזדמנות רעיון. לאיך אני רואה את מרכז המקדח, מתחיל לקדןח/נוגע במקום המדויק?
פשוט, לא?

מאיר

64amnon

New member
מאיר לא יודע עבור מה אתה צריך את הקדח

אבל בזמנו שייצרתי המנורה הייתי צריך להעביר כבל בעמוד לאורך כחצי מטר, על כן פרסתי העמוד ל2
וחרצתי עם רוטר לאחר מכן הדבקתי חזרה שהכבל בפנים.

מתי מי

New member
אני צריך את הקדח בשביל Bench dog's למלחציים

עשיתי היום ניסוי אחד או שת/ניים. אבל יצא לי קדח כניסה, ביצתי (מלשון ביצה) מהשהוא(בגלל נסיונות הישור כל הזמן) וזה נורא מפריע לי בעיניים , למרות, שלאחר מקצה שיפורים הוא עשה את העבודה שלו

boaz10

New member
היי מאיר. בבית המלאכה בו אני עובד

יש מקדחת עמוד שנראה לי שהמהלך שלה גדול יותר. לא יכול להתחייב לגבי דיוק הקידוח.
אתה מוזמן לבוא ולשחק איתה קצת איזה ערב ולבדוק אם היא מתאימה לך ולקדוח כאוות נפשך...
לא מצליח להעלות לכאן תמונה כרגע, אז הנה קישור לתמונה בה תראה את מקדחת העמוד בצד ימין.
[URL]https://dl.dropboxusercontent.com/u/44524861/5%20%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA.jpg[/URL]

שוקי166

New member
תאריך: 17/11/2014 23:08 שם:מתי מי

אני הייתי לוקח פלטה ברזל קודח את העובי הרצוי מלביש את הברזל על המקדח ומוריד אותו לנקודה המדויקת מצמיד עם 2 ברגים וקודח מדויק במקום ולאחר מכו הופך את הלוח ועשה את אותה הפעולה כמובן שאפשר לעשות את זה גם עם מוביל מעץ

מתי מי

New member
תודה שוקי, אבל אני לא חושב שהמקדחה שלי מסוגלת...

לקדח בברזל, קדח של 20 מ"מ.
.

yuvaleitan

New member
כמו שאני רואה את זה

וכך ביצעתי גם בעבר - המפתח הוא בדיוק בסימון נקודת הכניסה - בצד העליון ובצד התחתון. סימון ע"י מדגש / בורג, לא רק עפרון.
ואז קידוח אחד מכל צד, לעומק מקסימלי אפשרי. אם הסימון מדוייק והקידוח מדוייק - הקדחים ייפגשו במדוייק.
אפשרות שנייה - קידוח בצד אחד עם מקדח 3מ"מ ארוך (או דק יותר, אם יש), 50מ"מ עומק במקדחת העמוד. המשך ידני עם מברגת קלאץ', עד יציאה מהצד השני. הקדח משמש מוביל לפוינט של מקדח ה-20מ"מ, מכל צד. הסטיות אמורות להיות מינימליות בעץ קשה. אפילו באורן הצלחתי לא רע. לא הייתי מתחייב על דיוק של 0.1מ"מ, אבל רבע מ"מ סטיה גג. זה תלוי כמובן גם בדיוק של המקדחה.

מתי מי

New member
תודה יובל. חלק מהקדחים לא היה דוך, והנה מה שעשיתי.

אז הלכתי על מוביל למקדח, את המוביל קדחתי על מקדחת העמוד. בחלק התחתון של המוביל עשיתי שקע כך שאפשר יהיה להושיב אותו על הקורה הנקדחת. במרכז השקע, נסרתי משולש קטן, שאפשר לי לראות את מרכז המקדח, ננעץ במיקום המסומן, וגם עשה עבודה מצוינת בניקוז השבבים. המוביל הוצמד לקורה, לאחר שכוןן למרכז. והכל נקדח על הרצפה כל שאני עומד מעל. ושולט במקדחה.
התוצאה יותר ממה שקוותי, מהלך הקידוח כ 10 ס"מ.

מתי מי

New member
היות והיו לי עוד קידוחים הקוטר 20 המשכתי להשתמש

עם המוביל גם לקידוח הפלטה. כאן היה קשה יותר לעשות set up לכל קידוח, הייתי חייב להשתמש בכליבות, קטנות, בכדי לא להפריע למהלך המקדחה. ומצד שני שגם לא יפריעו לשבת ישר על הרצפה. לכל קידוח הוצמדה בתחתית הפלטה, קורה נוספת, בכדי לקלוט את ראש המקדח, ולא ליצור קרעים בעץ של הפלטה. שלא כמו התמנונים לנו יש רק 2 ידיים, וזה לא היה פשוט לאחוז, ולכוון את הכל ביחד.
עבור הקידוח של השורה השניה והשלישית , הייתי חייב לפרק אתה הכליבות הקטנות, על מנת שאפשר יהיה להעבירם, דרך קדחי השורה הראשונה. שישמשו להידוק המוביל.
המוביל עשה את שלו, ובחלק מהקוטר שלו הוא גדל ב 2 עשיריות מ"מ. אז הוא בדרך למוזיאון.
כשאישתי שאלה אותי איך עבר לי היום, עניתי לה שסכ"ה מה שהספקתי היום, זה רק לקדוח 10 חורים. נשמע רע אה?

yuvaleitan

New member
שלוש נקודות

1. לקדוח 10 חורים ביום. זה יכול להיות לא רע....
2. אני חושב שמוביל הקידוח כדאי שיהיה מעץ קשה ולא מאורן, ואז יקח הרבה יותר זמן עד שיאופסן במוזיאון...
3. אני חושב (אוף, כמה מחשבות על הבוקר...), שאם תתחיל את הקידוח עם מקדח פורסטנר, משני הצדדים, הכניסה והיציאה תהיינה הרבה יותר נקיות. המקדחים האלה נוטים לקרוע את העץ, במיוחד באורן.

למעלה