גיג סו

Arazi11

New member
גיג סו

ברשותי גיגסו של חברת wolf לא משהו מיוחד, די זול, רציתי לדעת מה ההבדל בינו לבין גיגסו יקרים ואיכותיים. תודה.

gndakknight

New member
גם לי יש גיגסו של WOLF

והרבה קרשים עקומים...
בפשטות: הרבה פחות סיכוי שתצליח ליצור קו ישר גם אם יש לך ג'יגים. המסורית מתקפלת לעיתים ומתחילה ללכת בזווית. כמו כן לאחר לא הרבה שנים כל המבנה של הג'יגזו התעקם וקיבל זווית (וזה לא שהוא עבר שימוש יותר מדי אינטנסיבי או נפילות). הדבר גורם לכך שדופן החיתוך לא ניצבת לחלוטין למשטח.

Arazi11

New member
נכון, אבל אני מחבר חתיכת קרש ישר במקביל וקו שאני רוצה לחתוך

וזה יותר סבבה, השאלה האם יש במתקדמים יותר מכשור אלקטרוני לבקרה או משהו כזה.
&nbsp
&nbsp

ג'יגסו

הי,
גם אני התחלתי (ונשארתי עם) ג'יגסו כמסור חשמלי ראשון.
בהגדרה, קשה עד בלתי אפשרי לחתוך איתו קוים ישרים ארוכים ברמת חיתוך של מסור עגול\מסור שולחן, וסביר שקו החיתוך יסטה מהאנך בייחוד בחיתוך לוחות עבים (מעל 2 ס"מ). בלוחות עבים קורה לעתים קרובות שהמסורית לא נותרת אנכית וחתך הניסור אלכסוני.
ג'יגסו מיועד לחיתוך ביד חופשית של קווים עקומים, לחיתוכים קצרים ולעבודות בהן הדיוק פחות חשוב. יתרונו העיקרי לחובב בכך שהוא בטיחותי יחסית למסור עגול. בניתי איתו מדפים, ארון, כסא גינה - אפשר להסתדר איתו כל עוד אתה מודע למגבלות הדיוק.
ג'יגסו מאיכות טובה בנוי מחומרים עמידים יותר ומיועד לעמוד בבלאי של עבודת בעלי מקצוע, חשב על טפסן באתר בניה ומה הכלי עובר אצלו.
לכל ג'יגסו מאיכות בינונית ומעלה פעולת פנדל המסייעת לניסור מהיר, ומקטינה את בריחת במסורית הצידה, במחיר ניסור גס יותר. תפסנית להחלת להבים ללא צורך במפתח אלן, ופלטת בסיס רחבה ממתכת, הניתנת להטיה לחיתוך אלכסוני.
יש כלי לא יקר של בוש (מהסדרה הירוקה) עם סמן לייזר, לעניות דעתי זה לא מה שיגרום לו לנסר ישר יותר.
יש כלים עם פנס מובנה.
יש כלים יקרים של בוש (140, 160) עם מנגנון למניעת בריחת המסורית מהאנך. זה חשוב ומועיל, אך כיוון שהמסורית קצרה (כלומר הכלי יגיב לכל הזזה שלך של מעלה שתיים מהקו הישר), מנגנון זה לבדו לא ימנע סטייה מהקו הישר, לעומת מסור עגול.
אצלי כיוון שאיני עובד עם שואב אבק, היו מקרים של סטיה מהקו הישר עקב הצטברות נסורת בין המסור לסרגל המוביל למרות שהג'יגסו שלי מצויד במפוח להרחק נסורת זו. אישית מעדיף לכן לעבוד גם ללא סרגל, ומבין ומקבל שקו ברמה של מסור שולחן לא ייצא מזה.

שכחתי - מסוריות

אחד מגדולי הפורום מסתפק במקדחה פשוטה מהום סנטר, אך בסט מקדחים של אלפן.
איני מכיר את פרטי הג'יגסו שלך, אבל השיפור הכי פשוט וזול יהיה לקנות כה מסוריות טובות. מקווה שיש לך אותה כניסת מסוריות כמו בג'יגסו מקצועי יותר (T shank).
סט סביר לחובב יכלול כמה מסוריות של בוש (קל להשיג), או אירווין, מקיטה (פחות קל להשיג) אריזה של 5 מסוריות עולה 30-40 ש"ח:
מסוריות לניסור מהיר, עם מספר קטן של שיניים גדולות
מסוריות לניסור נקי (ואיטי יותר), בד"כ יכלול לסירוגין שיניים גדולות וקטנות
מסוריות דקות מאוד לניסור בקווים עקומים (להמחשה, פאזל של ילדים נקרא באנגלית jissaw puzzle)
מסוריות קשיחות ועבות האמורות להקטין את סטיית קו הניסור מהאנך, הדגם של בוש נקרא 144DP , הניסור יהיה איטי יותר
מסוריות בסיסיות למתכת

miromiro

New member
ממליץ לבדוק את המסוריות של LENOX

הן לא נגמרות לעולם ומאד גמישות בחיתוך.

Arazi11

New member
יעקוב ובניו אתה יסודי משהו, תודה רבה.

נראה לי אני יקנה סט מסוריות טוב ומסור עגול מנגד, בשביל הקווים הישרים, אם היה לי כסף הייתי הולך על מסור שולחן אך נראה לי אני יסתפק בזה לבינתיים.
תודה.
נ. ב.
אשמח להמלצה למסור עגול די זול באיכות סבירה.
שוב תודה.

64amnon

New member
מסור עגול המלצה- בוש gks 190 נרכש

אצל צלח , מסור מעולה.
בדוק באתר שלו מחיר.

ilansh33

New member
מסור עגול

סרגל מפרופיל זוית מאלומיניום משתדך נפלא עם מסור עגול (לדעתי פחות חשוב של איזה חברה,חשוב יותר הלהב) יתן לך יופי של חיתוכים ישרים.

למעלה