כליבות צינור + שאלות

כליבות צינור + שאלות

היי, קצת קשה למצוא בפורום מידע מקיף על כליבות צינור, אז אנסה לסכם את מה שהבנתי עד כה:

- צינור אלומיניום לא טובים כי יתכופפו תחת הלחץ, לכן צינור פלדה הם הכיוון.
- לא מומלץ שהצינור יהיה מצופה.
- הצינור יכול להיות מושחר ע"מ ליספק הגנה נגד חלודה.
- נדמה לי שצינור מגולוון זה גם טוב, אבל אני לא בטוח מה זה אומר (ואני כרגע קצר בזמן מכדי לבדוק).
- אורך אופיייני לצינור יהיה חצי מטר, מטר, מטר וחצי.
- אולי שני מטר ומעלה גם מומלץ אבל ממה שקראתי בפורום, זה מתחיל להיות עסק כבד (שאלות למטה).
- ע"מ להתגבר על בעיית המשקל אבל כן להשאיר את האופצייה לכליבות ארוכות, ניתן לבצע הברזה של הצינורות (מופות?) עבור האפשרות לחבר מספר צינורות בהברגה.

דיברתי עם מחסן ברזל שיש לו צינורות בעובי 2, 3, 4 מ"מ, ועכשיו השאלות:
איזה עובי מומלץ?
האם 2 מ"מ צר מדי ולא יעמוד בלחץ?
האם 4 מ"מ יהיה צינור כבד מדי?
האם 3 מ"מ זאת פשרה בין 2 ל-4 מ"מ, או שכל מקרה (ואורך צינור) לגופו?
איזה אורך עדיין נחשב סביר, או לחילופין, מאיזה אורך העסק נהיה כבד מדי, אם בכלל? (אפשר לצאת מנקודת הנחה שלא מדובר על בודי בילדר, אלא אדם ממוצע)

בנוסף, אשמח לשמוע אם יש שיקולים \ אספקטים נוספים שלא ציינתי וכדאי להתייחס אליהם.

תודה.

Arazi11

New member
הי, תשובות

אני קניתי צינור 3/4 מגולוון עובי 2 מילימטר וחתכתי אותו 3 חתיכות של מטר ושתי חתיכות של מטר וחצי.
זה עובד מצוין ולא מחליק זה מאוד חזק
לא לקחתי יותר עבה כי זה היה כבר כבד,
גם אני חשבתי לעשות הברגות אבל זה די זול אז אין סיבה
6 מטרים עלו לי 100 ש"ח.
&nbsp
בהצלחה
&nbsp

zeronia

New member
קליבות צינור

עד לאורך מטר יש לי קליבות רגילות
אני משתמש בשתי קליבות צינור לשני מטר (זה קורה לעתים רחוקות)

צינורות מים

שלום,
אתה רוצה צינור מגולוון, זה צינור מברזל שנטבל באמבט של אבץ מותך, וקיבל שכבת הגנה נגד חלודה.
מציע להישאר עם צינורות מים סטנדרטיים, זה זול, יבטיח את הקוטר שאתה צריך ויאפשר לך לקחת אותם אם תרצה להכנת הברגות בכל חנות אינסטלציה, ולקנות מחברים מוכנים.
יש צינורות מים מתאימים משני סוגים:
צינור ללא תפר, המכונה "סקדיול 40". צינור בקוטר נומינלי של "3/4, עובי הדופן שלו "0.11 שהם 2.8 מ"מ, קוטרו החיצוני "1.05 שהם 2.67 ס"מ, ומשקלו 1.68 ק"ג\מ'.
צינור עם תפר, המכונה "דרג ב'", צינור בקוטר נומינלי של "3/4, עובי הדופן שלו 2.65 מ"מ, קוטרו החיצוני 26 ס"מ. את המשקל לא מצאתי אבל הוא די דומה.
עובי הדופן דומה, יש הבדל של 0.2 מ"מ בקוטר החיצוני ומניח שהכליבה תדע לחיות עם שניהם.
צינורות דרג ב' אמורים להיות קצת יותר זולים, יש בהם תפר שכן הם מיוצרים ע"י כיפוף וריתוך של פח מתכת. התפר לא אמור להפריע לעבודה ולא אמור ממש לבלוט, אם מפריע לך סובב את הצינור לפני הרכבת הכליבה.
שים לב שגם למחברים יש עובי - את ההברגה על הצינור עושים בחלקו החיצוני, המחבר המתאים נקרא "מופה" והוא גדול בקוטרו מהצינור המקורי, אם כי חלק לחלוטין מבחוץ ולא אמור לגרום נזק לעובד.

yulevi

New member
איזה יופי של הסבר מקצועי

לא בדיוק דוקטורט

תואר שני בהנדסה אזרחית מהטכניון.
מהנדס מהדור שלי ( מחזור 89) אמור לדעת מה ההבדל בין סקדיול לדרג ב', אלו היו בזמנו צינורות המים המקובלים בדירות מגורים.
המספרים מחיפוש של 5 דקות באינטרנט, מדהים כמה מידע זמין. לכל דורש.

0rcohen

New member
אם כבר בקליבות עסקינן

בתור נגר מתחיל שבונה את הציוד שלו מ0, עם איזה קליבות הייתם מתחילים? צינור/רגילות? איזה פירמות מומלצות וממה להזהר? האם הכליבות שנסגרות בלחיצה על הדק כזה נהרסות מהר לטעמכם?

תודה רבה!
אור

yulevi

New member
אני מגיב כבר כמו במנטרה

בנושא הצטיידות מתחילים
אין כלל חד משמעי לנושא בכליבות והן לכלי עבודה
אני תמיד ממליץ להצטייד בהתאם לפרוייקט בזמן הנתון,במיוחד אצל מתחילים
ברמת כליבות כמה שיש לכל אחד תמיד חסר כשצריך
כמתחיל כדאי להתנסות דרך עזרה מחברים גכמה סוגי כליבות
לי יש כמה סוגים החל מכליבות פשוטות סיהיות ווגם כליבות יד אחת XP של אירוין,המועדפות עלי
יש רמות שונות של כליבות לכל סוגי העבודות,להרבה חובבים ולמקצוענים במיוחדים העדפות שונות,אם תרצה משהו שמישהו יכתוב זה או זה הכי טובים,אינני בטוח שמה שטוב ומתאים לאחד יתאים לשני

אני ממליץ שב26- 28 לחודש תבקר בתערוכה אצל צלח כדי שתראה ותחוש מקרוב
במידה ותרצה את עזרתי לצורך הבנת בנושאאהיה שם באחד הבקרים לזמן קצוב,פרטים במסרים

למעלה