התייעצות: רעיון למתנה לחרט המתחיל

מאיונז1

New member
התייעצות: רעיון למתנה לחרט המתחיל

אהלן חברים,

שמי מאיה.
ראשית - העבודות שאתם מפרסמים כאן מעוררות השראה. שאפו! צופה שקטה כבר זמן מה.

אשמח להתייעץ עמכם: בן הזוג שלי מנגר זה זמן מה (ארונות, שולחנות עבודה, ועוד ףפרויקטים יפים), ועכשיו נרשם לקורס חרטות.
ליום הולדתו הייתי רוצה לרכוש עבורו כלים שיסייעו בתחום, אך הידע שלי דל, והכוונות טובות - ולכן אני קרבן לרצון לרכוש כל דבר בתמימות :)

אשמח להצעות לרעיונות יצירתיים או פרקטיים למתנה לחרט המתחיל, או לנגר המתקדם.
נתקלתי בערכת סט מפסלות עץ 6 יח' IRWIN במארז עץ, בשווי 500+?
יקר, שימושי, יעיל?

אשמח לכל רעיון נוסף - תתפרעו. תעשו אותי שמחה!

רוב תודות, והרבה מוזה
מאיה

moshezar

New member
מאיונז1 ברכות על היוזמה

רעיון המתנה מקסים אבל אינדבידואלי
השאלה לאיזה כיוון הוא ימשיך עם החריטה, לדברים גדולים או קטנים ואיזו מחרטה יש לו, מה הוא אוהב לחרוט...

אני אישית לא אוהב לרכוש סטים אלא בבודדים לפי הצורך וההתקדמות, במפסלות יש כאלו יותר שימושייות וכאלו פחות וגם כאלה שכדאי שיהיו איכותיות יותר

אם הייתי במקומו הייתי רוצה שאשתי תיתן לי לבחור אז אם זה מתאים לך לשתף אותו זה הכי טוב שהוא יבחר מה שהוא רוצה
אם את רוצה להשאיר את אלמנט ההפתעה אז תבקשי ממנו שיבחר נניח 3 אפשרויות ואת תקני אחת מהן
מקוה שעזרתי

yulevi

New member

מאיונז1

New member
תודה משה, ושאלה

היי משה,
תודה רבה עבור התגובה המפורטת :)
חשבתי לגלות - אבל השנה אני מנסה להפתיע.
יש מפסלות שהיית ממליץ עליהן, שימושיות יותר? איכותיות יותר?
כמו כן - היכן ניתן לרכוש, במידה ואני לא רוצה להזמין באינטרנט נניח?
שוב תודה רבה
מאיה

moshezar

New member
יש שני עסקים שאני מכיר שמתמחים בתחום

שניהם בסביבת ירושלים ועושים משלוחים בעלות של ~20 ש"ח הראשון ראובן זאלק והשני יהודה ורשבסקי
כדאי לך לדבר איתם טלפונית, שניהם נחמדים. ראובן זאלק נמצא בקרית יערים עשי חיפוש ברשת ומצאי את הטלפון שלו (או של הבן שלו)
ליהודה יש אתר שנקרא TOOLBOX שם יש את הטלפון שלו (או של הבן שלו)

בכל מקרה כדאי שתדעי שהשאלה מאוד מאוד פתוח וגם להם יהיה קשה לקלוע בול לצרכים שלו

למרות שחרטתי עשרות פריטים יש כאן מומחים גדולים ממני, לדעתי המפסלת הכי חשובה היא BOWL GAUGE
ואחריה SCRAPER. וכתלות בגודל המפסלת כך גם המחיר שלה
כמובן שגם לחברה יש חשיבות וגם כאן יש מוצרים סיניים או אנגליים.אמריקאיים.אוסטרליים...
מקווה שהם יוכלו לתת לך מענה

yuvaleitan

New member
מאיה,

כחרט חובב, אני רוצה להחמיא לך על הרצון לצ'פר את זוגך בתחום התחביב שלו.
בניגוד למשה, אני חושב שאין כלי אחד או שניים חשובים יותר, יש מספר כלים בסיסיים חשובים, שחיוניים לחרט מתחיל כמתקדם. לגבי הגודל, האיכות והמחיר שלהם - פה יש מנעד גדול מאוד.
הכלים הבסיסיים שאני ממליץ כהתחלה:
- bowl gouge
- spindle gouge
- round nose scraper
- parting tool
- roughing gouge
- skew chisel
אם יש סט בסיסי שמכיל את ששת אלה, יכול להיות שזה ישתלם יותר מקניית כלים בודדים. אבל קחי בחשבון שזו הוצאה לא קטנה בכלל. חשוב שהכלים יהיו מפלדת HSS, רצוי מסוג M2 (אם כי לא הכרחי).
בנוסף להמלצות המצויינות שקבלת ממשה, יש גם כלים בודדים וסטים של חברת record power אצל צלח באור יהודה. אחד החברים רכש סט כזה ומעיד לעליו לטובה.
חריטה אינה תחביב זול!! בנוסף למחרטה עצמה ולכלים, צריך גם משחזת שולחנית עם אופן השחזה מתאים (אלומיניום אוקסיד, לבן). רצוי 8" (20ס"מ) קוטר, אבל אפשר לחיות גם עם 6" (15ס"מ). ובניגוד לנגרות שימושית, שיכולה לחסוך הרבה בהוצאה על ריהוט לבית, חריטה לא ממש "כלכלית" במובן הזה - תחביב נטו. אז הרבה אורך רוח....
מזל טוב לבעלך - ליומולדת ועל האשה המפרגנת!

שוקי166

New member
למאיה - משוקי ,כל מה שנכתב כאן נכון ,

אבל הנתון הבסיסי חסר איזו מחרטה יש לבעלך אין כל אפשרות להמליץ על מפסלות ללא ידיעה על סוג. גודל ,והספק הכוח של המחרטה אם יש לך נתונים נשמח לעזור לך אנו מקבלים בברכה חרטים חדשים כן ירבו.אם תתני לנו את הנתונים העזרה תהיה יותר יעילה .אז בינתיים שתצלחיחי ,כחרט הייתי מאוד שמח על מספר מפסלות כמתנת הפתעה לכי על זה

yuvaleitan

New member
בכיף! אם יצא מזה חורט חובב נוסף, ולא פחות מזה

זוגה מפרגנת - אדרבא ואדרבא.
תהנו!

למעלה