שולחן מטבח - שלב התכנון וההתיעצות

yuvaleitan

New member
אתגר/רעיון

מה דעתך על הרעיון הבא
חיבור הקושרות (65-70מ"מ כאמור) לרגליים בעזרת sliding dovetail?

VitaminE

New member
רעיון מעולה!

אך אני צריך שולחן ממש בזמן הקרוב.
אני שומר את הרעיון לביצוע בעץ שהוא אינו אורן ורק לאחר שאתאמן קצת ביצירת סין/גרז וזנב יונים.
תודה,
ערן.

eg1267

New member
הערות ...

כמה (טוב, עשר) הערות:

1. המשטח העליון של השולחן די קטן - עבור ארבעה אנשים עדיף משהו בסגנון 1050 מ"מ על 1400 מ"מ.
  2. גובה שולחן מקובל הוא בין 735 מ"מ לבין 760 מ"מ.
  3. המרווח המינימלי מתחת לקושרות צריך להיות 630 מ"מ.
  4. הקושרות צריכות להיות רחבות ככל הניתן - בין 80 מ"מ לבין 100 מ"מ.
  5. רגל בחתך ריבועי של 65 מ"מ היא קצת גדולה עבור המשטח העליון שלך - היא מתאימה יותר למשטח עליון במידה שהמלצתי.
  6. אני מציע לך לחדד (taper) את הרגל, החל מתחת לקושרות, מחתך ריבועי של 65 מ"מ לחתך ריבועי של 40 מ"מ (החידוד בשתי הפאות הפנימיות של הרגל).
  7. סין וגרז זה הפתרון הקלאסי - אין שום צורך להענות לאתגרים של יובל.
  8. אני לא בטוח שאני מבין למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהקושרות ייחתכו מאותה פלטה של המשטח העליון. הקושרות חייבות להיות קורה אחת, רצופה וישרה (לא הדבקה כלשהי).
  9. יש לחבר חיזוקים אלכסוניים בין הקושרות בצמוד לרגליים (corner blocks) - הם יכולים להיות מעץ או ממתכת.
  10. אני הייתי שוקל להוסיף ליכסון עדין (פאזה, בלשון הנגרים) לצד התחתון של המשטח העליון. זה יוסיף עניין ותחושה מסוימת של ריחוף.

איל

Arazi11

New member
אפשר הסבר על 9 ו-10, אשמח לתמונה.

eg1267

New member
הסברים

הנה שתי תמונות שיבהירו את כוונתי.

מבט עילי של corner blcok.
דוגמא ל - beveled edge.

איל

VitaminE

New member
ביט יעודי לראוטר.

או ניסור בזווית (כנראה פחות עדיף)

ביטים האלו ממש ממש יקרים וככל שהם גדולים יותר יש לעבוד במהירות נמוכה יותר.

VitaminE

New member
נכון, במידה ורוצים בודקים דבר כזה לפני שמוצאים 500 שח...

אני אחכה אם הביט הזה, יש קודמים לפניו...

VitaminE

New member
נשימה ארוכה. וואו!

היי, תודה!
חלק מההערות אני מקבל, חלק פחות.
1. יש אילוצי מקום, 74*118 זה כבר מתיחת גבולות, אני מחר אבדוק שוב אפשרויות לשינוי מימדים, אולי קיימת אפשרות לארגן את המטבח מעט שונה (זה ידרוש יצירתיות...).
כמו תמיד יש את הרצוי ויש את המצוי, במימדים שאתה מדבר זה ממש נוח, אך בפועל 74*118 גם שישה סועדים צפופים יכולים לאכול.
דבר נוסף אם אוסיף 15 מ"מ לאורך השולחן , אקבל שהיחס בין אורך השולחן לרוחב השולחן מתקרב ליחס הזהב. 119.5/74=1.6148 (~1.618033 יחס הזהב).
2. אני מתכנן להוסיף רגליות כיוון (המשמעות תוספת של 8-10 מ"מ) כך שאקבל גובה סופי של 730 מ"מ, פשוט קראתי בעבר שגובה שולחן סטנדרטי נע בין 72 - 75 ס"מ.
מספיק שאוסיף 10 מ"מ, גובה השולחן יהיה 740 מ"מ, הרגל תהפוך להיות באורך של 700 מ"מ, הקושרות יהיו 80 מ"מ והמרווח המינימלי מתחת לקושרות יהיה בדיוק 630 מ"מ.
5. עפ"י מה נקבעים היחסים?
6. אעדכן את התרשים ואבחן את האפשרות, בשולחן כזה, אני פחות רואה את הצורך.
7. יובל...

8.
סליחה, לא ידעתי.
9. corner blocks : אבדוק פרזול ממתכת, למרות שאני מעדיף מעץ (המתכת קצת מפחידה אותי, מכיוון שהבת שלי בדיוק בשלב שהיא משתוללת מתחת לשולחן).
10. צודק בהחלט, יש תכנון, לא הופיע בתרשים. - לדוגמא

תודה!!!
ערן.

מתי מי

New member
ערן

הייתי נצמד גם לרעיונות העיצוביים של איל.
את הזוויות ברגל את יכול לבצע על המסור השולחני. הג'יג פשוט מאוד, ואם מסובך לך או חוסר זמן. מוזמן להשתמש בשלי.
את הפאזה, לא חייב כרסם יקר. ניתן לסמן אם עפרון את גבולות הפאזה, ואז להשתמש אם מקצוע ידני את הורדת החומר עד הקווים לארוך סיבי הפלטה.את הפאזה בחלק הגדמים של פלטת השולחן, רצוי לעבוד אם המקצוע ידני בזווית של 45 מעלות, אם כיווןן הסיבים, או להשתמש ב- low angle block plane.

מאיר

VitaminE

New member
בינתיים, רכשתי את העץ.

אשדרג את התוכנית ואפנה מקום וזמן לעבודה.

eg1267

New member
נשיפה קצרה

לא מנסה לעצב לך מחדש את המטבח ... אני מבין את האילוצים ... מה גם שחלק מן הסועדים שלך הם ילדים, כך שאתה יכול להתפשר על מימדים "צפופים".

השולחן שלך מאוד פשוט - זה לא דבר רע. רגליים בזווית ופאזה (עדינה) למשטח העליון יוסיפו לו (לדעתי, כמובן) את אותו אלמנט חמקמק שיהפוך אותו מרהיט שהוא "סתם עוד שולחן" לרהיט שמשלב פונקציונליות ואסתטיקה. רהיט שתהנו להסתכל עליו ולשבת לידו. כמו שמאיר אמר, ממש לא מסובך לבצע את הזווית ברגל (באמצעות ג'יג, שבאמת לוקח חמש דקות לבנות) ואת הפאזה במשטח (באמצעות מקצוע ידני או באמצעות ראוטר עם כרסום מתאים).

איל

VitaminE

New member
יש אישור למיימדים חדשים 80*120

אנו לא פעם מקובעים... לכן רעיונות חדשים תמיד מבורכים!
זה עוזר להבין שקיימות בדר"כ אפשרויות נוספות (במיוחד כאלו שלא חשבנו אליהן)

יש דברים שאתה לא יודע שאתה לא יודע - אוכלוסיה אחת חייה עם זה מעולה, אוכלוסיה אחרת פחות...

המון תודה,
ערן.

yulevi

New member
ערן בהקשר לרגליים

חכה קצת כי משה מכין משהו יפה וניסר רגלים מעוצבות

yulevi

New member
תמונה

וזה עד שמשה יעלה תעוד
היתה התלבטות אני הצעתי למשה לחרוט רגלים ,בסופו של דבר משה ניסר במסור הסרט

למעלה