פתרון אכסון לנעליים

gilad1987

New member
פתרון אכסון לנעליים

היי
אני מעוניין לבנות רהיט כזה כמו בתמונה, כמה שאלות
א. איזו דרך הכי קלה לחיתוך עגול? יש מקום שאתם ממליצים להשיג יש פלטות עגולות.
ב. מאיזה חומר כדאי לעשות את זה?
ג. אם אני רוצה שזה יסתובב על ציר, איזה ציר כדאי לקנות? אשמח להמלצות.
ד. אני שמח כל פעם מחדש לבקר פה.

תודה רבה ושבת שלום לכם

eg1267

New member
הישר מבית מדרשה של אימלדה מרקוס

יש כמה דרכים לחתוך עיגול. הדרך שתותיר אותך עם העגול הנקי ביותר היא חיתוך באמצעות ראוטר ומחוגה (יש מוצרים מסחריים, ג'יגים אטומיים, או ג'יגים פשוטים שלוקח חמש דקות לבנות ועושים בדיוק את אותה עבודה). אפשר גם לחתוך עם מסור סרט (או jigsaw) וג'יג מתאים (חפש בגוגל bandsaw circle cutting jig), אבל אז הגימור יוצא פחות נקי. אפשר לשלב את שתי השיטות - (1) לחתוך עיגול אחד נקי (באמצעות ראוטר + מחוגה או באמצעות מסור סרט + עבודת ניקוי קפדנית), ואז (2) לחתוך את שאר העיגולים באמצעות מסור סרט (בצורה חופשית), לחבר זמנית לעיגול הנקי, ולנקות עם ראוטר וכרסום flush trim. אני מבקש ממך, בכל לשון של בקשה, לא לחתוך עיגול עם מסור שולחן.

לגבי חומר הגלם - תלוי מה אתה אוהב, כמה אתה מוכן להשקיע, מה הכלים שעומדים לרשותך, וכיו"ב שאלות משאלות שונות. אפשר להשתמש ב - MDF, לביד, או אפילו - שומו שמיים - עץ מלא.

לגבי סיבוב - לו המתקן היה קצת יותר נמוך הייתי ממליץ לך בלב שלם להשתמש במנגנון שנקרא Lazy Susie (סוזי העצלה) - למשל כאן נמצאת הגרסה של Lee Valley, אבל יש עוד הרבה מאוד מוצרים מקבילים. אם אני אומד נכון את גובה המתקן שלך (משהו כמו 1000 מ"מ) זה קצת גבולי, וכנראה עדיף ציר שעובר דרך כל המתקן (עם או בלי תמיכה מלמעלה). זה פתרון מסובך יותר, ויקר יותר. בקיצור - אם המתקן מיועד לשימוש עדין אפשר להסתפק בסוזי, אבל אם מדובר בשימוש נמרץ יותר (ילדים, לקוחות, ....) הייתי משתמש בציר אמצעי או מנמיך את המתקן (לפחות בקומה אחת).

איל

למה לא עם מסור שולחן?

היי אייל, כתבתי תגובה ארוכה וכשסיימתי ראיתי את שלך.
ברור שמסור שולחן הוא לא האופציה הבטוחה מכולן, אבל למה ההתנגדות בכל לשון של בקשה?

eg1267

New member
כי זה מסוכן

האמת - זה לא מסוכן ... זה מאוד מסוכן. כשעובדים עם מסור שולחן העובד חייב להיות (1) מונח ביציבות על משטח המסור (2) נדחף / נתמך על ידי אחד הגובלים.

אני אנסה לתת נקודת מבט נוספת: מצד אחד אני מקפיד מאוד על בטיחות ומצד שני אני עושה לא מעט רהיטים "משוגעים" - כך שבשורה התחתונה אני דוחף את גבולות הבטיחות אל הקצה. בישראל אני נחשב לנמושה, בארצות הברית אני נחשב לפרא אדם, ובאנגליה אני נחשב לאיש מאוזן (בכל הקשור לנגרות, כמובן). אני לא אחתוך עיגול על מסור שולחן (אם לא תהייה לי ברירה - אוותר על חיתוך העיגול), לא אתן למי שנמצא תחת אחריותי לחתוך עיגול על מסור שולחן, ואמליץ למי שנמצא לידי לא לחתוך עיגול על מסור שולחן.

אני יודע שיש אנשים שחותכים עיגול על מסור שולחן (אם אני לא טועה, גם חבר פורום עשה זאת לא מזמן) - זה לא הופך את זה לרעיון טוב או שיטה בטוחה.

מצטער אם אני קצת קיצוני - אבל, לעניות דעתי, חיתוך עיגול על מסור שולחן הוא בגדר "תאונה שעומדת לקרות".

איל

מתי מי

New member
כי זה מסוכן, ואני חבר הפורום שעשיתי בזמנו דבר כזה

לא שלא ידעתי שזה מסוכן. אבל הייתי חייב את זה , וניסור על מסור הסרט נתן לי תוצאה עלובה ביותר. אז החלטתי לעשות אותו בשיטת הניסור של פאות. היינו הניסור היה ישר, עד קבלת פאות קטנות ביותר. ואז...מסובבים לאט והדוק. זה היה חד פעמי (@א$ו^ל&י!!! &ל*א%65ב#ט*ו^ח@).
היום שיפרתי את ההובלה של מסור הסרט, ובפעם הבאה שיהיה צורך בניסור עגול אשתמש בו

וכן גם אני לא הייתי ממליץ על זה

מאיר

yosi1936

New member
יש אמת בדבריך

אני עשיתי עגולים על משור שולחן. צריך קודם לחתוך פינות, קרוב לסימון על השולחן או ב- jigsaw , ובמסור שולחן לכרסם משנשאר עד הסימן,
כבר יותר פרקטי במסור סרט עם הגדלת שטח השולחן המגביל ללהב. כרסומת יותר נקי? אולי. בכול המקרים צריך לעגל מסביב.
&nbsp
אם עיגולים קטנים 10-15 ס"מ במסור סרט.
&nbsp
זו דעתי

GILY 1

New member
אייל צודק

מסוכן עם כל הכבוד כל כלי והיעוד שלו ניתן להשתמש לצורך חיתוך ריבוע כהכנה לעיגול אבל לא יותר בשביל זה יש משור סרט או גיקסון לאני ודעתי גם יצור עומס לא שיגרתי למסור ונזק ..

מתי מי

New member
זה מ ס ו כ ן!!! אבל לא יוצר שום עומס על המסור או הלהב.מבחינת

הלהב. אתה מנסר ישר כל הזמן. הסכנה היא כאשר הפאות גדולות, ואם מחזיקום לא ישר, נוצר פיתול של העובד על הלהב, ואז יש אפקט של Kick back. והעובד משוגר כמו טיל. ולכן מ ס ו כ ן מ ס ו כ ן מ ס ו כ ן

yosi1936

New member
לא אומדים מול המסור kick back קיים גם בניסור ישר וגם מסוכן.

לא משאירים שפתיים רחבות והמסור מוריד אותם ללא שום כושי או מאמץ. אני לא בא להמליץ ולא לאסור. מה שצריך זה לדעת להשתמש בכלי וגם להבין מה שעושים.

חיתוך פלטה לעיגול

במידה ואתה רוצה לעשות זאת בעצמך, תוכל לבחור אחת מהדרכים הבאות, בהתאם לכלים שברשותך:

1. מסור ידני:
הרבה זיעה ועבודת כפיים.
גימור\עיגול הפינות בעזרת משוף\שופין.

2. ג'יגסו:
הג'יגסו מונח על מוביל. המוביל מחובר למרכז הפלטה ונותן מרחק קבוע מהמרכז.
גימור בעזרת משוף\שופין.

3. ראוטר+ביט ישר:
הראוטר יושב על מוביל, המוביל מחובר למרכז הפלטה ונותן מרחק קבוע מהמרכז.
הכרסום צריך להיות הדרגתי על מנת שלא להעמיס על הביט.
בסיום העבודה, ההיקף יהיה חלק וכייפי.

4. מסור שולחן:
חיבור מסילה למשטח, המסילה מתלבשת על תעלה של מסור שולחן. את הפלטה מחברים למשטח.
לחילופין - כל דרך שתאפשר לסובב פלטה על ציר כך שהיא תתנשק עם הלהב.
שתי גישות:
א. מתחילים עם הלהב מתחת לגובה השולחן, מגביהים מעט, מבצעים סיבוב של 360 מעלות, מגביהים עוד, וחוזר חלילה עד שהלהב מבצבץ מהפלטה.
ב. מורידים חומר עד כמה שאפשר מהפלטה. כשלא נשאר כמעט חומר להוריד, מקרבים את הפלטה למסור ומסובבים על מנת שהלהב יישר לכל האורך.
היתרון במסור שולחני הוא שניתן להטות את הלהב בזוית וליצור גם אפקט שיפועי בפלטה.

לגבי חיבור הפלטה
- ניתן להבריג בורג שישמש כציר.
- ניתן לקדוח חור ולחבר דיבל עץ ע"מ לקבל ציר עבה יותר.
- ניתן גם להימנע מכך עי חיבור משטח קטן למרכז הפלטה בעזרת דבק חם, כך שאת החור עושים במשטח והפלטה נשארת נקייה מחורים.

אלטרנטיבה לכל הנ"ל היא פשוט ללכת ולקנות פלטות עגולות איפשהו, אבל בזה אני פחות מבין :)

טיפ חוסך אצבעות מאת אייל גילת

אם במקרה ההודעה מעלה התפספסה - חיתוך עיגול בעזרת שולחן מסור אינו מומלץ.

האמת שברפרוף ע"ג מספר קטעי וידאו, לא ראיתי מישהו שעושה את זה באופן בטיחותי מספיק ולכן לא צירפתי קטע וידאו להודעה המקורית.
עוד אמת היא שתוך כדי הרפרוף ראיתי טמבלים שקדחו חור לתוך שולחן המסור שלהם. לכן, בעוד שקדיחה לתוך שולחן מסור נחשבת לבטוחה יותר מחיתוך עיגול עליו, גם היא מאוד לא מומלצת.

gilad1987

New member
תודה רבה רבה חברים

האמת שראיתי סרטון על חיתוך עם מסור שולחן אבל אני רואה מחבר'ה פה
שזה מאוד מסוכן אז ארד מזה.
תודה על ההדרכה , מקוה שעוד השבוע יצא לי לעשות את זה אעלה תמונות, יכול להיות שאלך עלל מסוך גיגקסו.
&nbsp
שבת שלום

שוקי166

New member
תאריך: 07/11/2014 13:05 שם:gilad1987

האמת היא שאני לא מבין בנגרות כלום אבל אם קוטר הצלחת הוא עד 42 סמ להרבה חברים יש מחרטה שתעשה לך את העיגולים בדקות

boaz10

New member
לפני כמה זמן הכנתי ג'יג פשוט ויעיל

לחיתוך עיגולים על מסור סרט. חתכתי ממנו כבר לא מעט עיגולים בקטרים משתנים מ 10 ס"מ ועד 65 ס"מ ואפשר גם עוד קצת, לא ניסיתי פחות מ 10 ס"מ.

yulevi

New member
דוגמא לתוצאת

ביצוע עם ראוטר מחוגה
ארון אמבטיה שבניתי לפני כמה שנים טובות

gilad1987

New member
יש הצעות איפה אפשר להשיג באזור ראשון פלטות אורן או mdf במחיר

במחיר טוב?
אני כנראה אצטרך כמה פלטות בשביל זה

למעלה