שוב מקדחת עמוד (+האם יש למישהו נסיון עם דגמים ספציפיים)

שוב מקדחת עמוד (+האם יש למישהו נסיון עם דגמים ספציפיים)

לצערי תהליך קניית מקדחת עמוד לוקח יותר זמן ממה שרציתי.
הייתי צריך לעשות סוויץ' בראש ממקדחות 1/3 או 1/2 כ"ס למקדחות של 3/4 - 1 כ"ס (שמכפיל או משלש את מחיר הכלי).
אני אמנם לא אעבוד עם הכלי באופן מסיבי, אבל אם כבר, אז אני מעדיף שלא לסבול מהמחלות של חוסר דיוקים, העדר כח, וכו', ותודה ליהודה על הייעוץ
(דרך אגב, ליהודה יש מקדחת רקס, סינית, שיום אחד הוא נשאר עם אחת הידיות שלה ביד).

במקום 600-700 ש"ח, אני מסתכל כרגע על כלים באזור ה-1700 ש"ח.
הדגמים שאני רואה בארץ הם בעיקר של החברות: Rex, Target, Fox, Hyundai, Scheppach.
מעבר ל-Rex של יהודה, אני מאוד אשמח לשמוע אם יש למישהו נסיון עם מקדחת עמוד של 550W או 750W, האם המקדחה היא סינית או לא, וגם אם כן - האם היא מדוייקת וחזקה או שיש לה בעיות ביצועים\דיוקים ומחלות אחרות שכדאי לשים אליהן לב.

קצת נתקעתי אז המלצות יתקבלו בברכה :)

משפט או שניים לגבי שיווק מקדחות בארץ

עשיתי כמה טלפונים ובחנות אחת אמרו לי שיש להם מקדחת דלתה, שזו חברה אירופאית, ספרד כנראה, שאם הרקס היא מכונית פרטית, אז הדלתה היא מרצדס.
מסתבר שמפרסמים מקדחות דלתה בכמה אתרים בארץ, אבל הן לא באמת מגיעות מהאתר הרשמי, אלא מאתר D&D, שהוא סיני לחלוטין.
לדוגמה: הנה מקדחת עמוד שנמכרת בארץ בתור דלתה, עם הלוגו של דלתה (!), אבל בעצם מגיעה מהאתר הסיני.

לסיכום, כשאומרים שכלי הוא אירופאי, זה לא בהכרח נכון (מה שלא נותן הרגשה טובה..)

yulevi

New member
הבית והאמא

של רוב כלי המותג מיוצרים כאן
בעניין הדלתא שנמכר בארץ,זה לא המותג האמריקאי DELTA אלא מוצר\מותג סיני DALTA

ובדיוק בגלל זה כתבתי את מה שכתבתי

קודם כל, מאוד מסתדר לי שיש בית אחד, שממנו יוצאים כל מיני מכשירים שנראים אותו הדבר, יש להם את אותם מספרי הדגם, והדבר היחיד שמפריד ביניהם הוא הגרפיקה של הלוגו של מי שמוכר.
אני די בטוח שאת מוצרי ה-D&D ראיתי גם תח תשם אחר כשהתמונה והדגם הם 1:1 אותו הדבר.

אבל מעבר לכך שהרבה מאוד כלים בארץ הם סיניים, אני חושב שזה ממש לא לעניין וזאת ממש הטעיית הציבור לשווק אותם תחת מסווה של כלים אירופאים.
בחנות שביררתי אמרו לי שהכלי הוא מספרד, ובקישור שהדגמתי מחנות אחרת, מציגים את הלוגו של חברת Delta האירופאית עם תמונה ומספר דגם של כלי סיני.

בקיצור, הכתוב מובא כחומר למחשבה לכלל ציבור הקוראים.

"אז... שלא יעבדו עליכם..."

yulevi

New member
מה שאני רואה בקישור

אכן כתוב DELTA אך בארץ מכרו מותגים בשם DALTA
צריך לבדוק האם זה אכן המותג האמריקאי
אינני בטוח שמה שמוצג בקישור זו הטעיית הצרכן עד שלא רואים את הכלי בעיניים

שאלה לגבי הבוש החדשה PBD40

בביקור האחרון בצלח שאלתי על מקדחות עמוד והפנו אותי, בין השאר, למקדחה חדשה עם צג אלקטרוני, מד לייזר, וכו' וכו' וכו'
בזמנו זה לא היה בסקלה של התקציב שלי, אבל היום זה כן. לכן הייתי שמח לשמוע אם מישהו מכיר\התנסה\שמע ויכול לחלוק חוויות של שימוש במקדחה הזו.
http://www.z-tools.co.il/product.asp?prodID=5923
&nbsp
תודה.

yulevi

New member
אבי ראיתי

וגם החברים שהשתתפו בהדרכה האחרונה בלדיקו,עושה רושם טוב,עובדים איתה במעבדת השרות בלדיקו
השבוע ראיתי גם אחת שולחנית של פלוט אצל צלח
תבקר תתרשם תוך כדי ניסוי,אם תרצה נוכל לתאם שם פגישה,כדי שתרגיש נוח להתנסות
במקרה ותחליט בוש,אז ת
..ן בסבלנות הבטחתי הפתעות

מילכוד 22

אחרי התיאור שלך אני עוד יותר מעוניין, אז דווקא עכשיו לחכות?! :)
&nbsp
דיברתי עם אבירם בבוקר יותר והוא הציע לי להגיע עם עץ ומקדח בשביל להתרשם מהבוש. אני שולח לך מייל.
&nbsp

מתי מי

New member
רגע!!! רגע!!!

הדלקתם לי את הפיוזים. תכניס אותי לשרשרת הבדיקות, ויש לי סבלנות מפה עד מחר..בשביל ההפתעות

yulevi

New member
מאיר בהשוואה לסיניות השולחניות

הי יקרה
לדעתי בגלל התכונות שלה היא יכולה לשמש לעוד כמה שימושים,והרעיון מדרבן אותי לבדוק לעומק

מתי מי

New member
כן אולי יקרה יותר. אבל יכולה להתאים לי. במקום שאין לי..

עבור מקדחת עמוד ישנה גם עם הייתי מוצא.

drors01

New member
מעניין איך הגל-ידית הזה-זו בעבודה מחזורית מרובת קידוחים

זה נראה לי רעיון חידוש שגוי לכלי שמסורתית יש לו ידית
אולי זה מונע מהמשתמש להפעיל כוח רב ושומר על המכשיר.

נקודה טובה. קראתי ביקורות באמזון

כי בניגוד לכלים הסיניים ללא ביקורות בעברית (ואולי יש ביקורות בסינית, אבל... זה סינית בשבילי), בוש זה מותג שכמעט כל אחד מכיר.

לגבי הגלגל: יש הטוענים שבעבודה מאומצת הוא יכול לעייף, ויש כאלה שלא חושבים ככה.
כך או כך, אני מניח שבמידת אפשר יהיה לבנות איזו ידית שתתלבש על הגלגל.

לגבי הדיוק: כל הביקורות טוענות שהמקדיה טובה לעבודות עץ, אבל אינה מדוייקת עבור עבודות ברזל, שזה בסדר כי עבודות ברזל הן לא ברשימת הדרישות שלי. אבל הטענה היא שהמקדחה לא מדוייקת, שישנה רעידה של הפוטר ויש סטייה של בין 0.5-1.0 מ"מ.

כשדיברתי על כך עם אבירם הוא הציע שאגיע לבדוק את הכלי בחנות.
נחייה ונראה.

drors01

New member
הגלגל ידית נועד להגביל את הכוח המופעל

המנוע חזק מאוד והיצרן בצדק רצה להגביל את הכוח הפועל על המסבים מתוך ידיעה שהמכשיר מסוגל גם ללא עומס מוגזם. הוספת ידית תגרום לבלאי מואץ וחוסר דיוק גדול יותר. מה המרחק בין מרכז הפוטר לצינור?

אני לא יודע להגיד, אבל אשמח לדעת מה צריך לבדוק

ומה אפשר להסיק מהמרחק בין הפוטר לצינור? (או שזה רק בשביל להבין עד איזה עומק ניתן לקדוח).

drors01

New member
מה המרחק המרבי מקצה הלוח שאותו אתה יכול לקדוח

זה המרחק המרבי לקדח בקוטר מילימטר ועם גדילת הקדח המרחק יורד.
לדוגמה, אם אתה קודח פתח עם כוסית אז תוריד את הרדיוס.
מהתמונה לא ניתן להבין מה המרחק אבל אם הוא קטן המקדחה תתאים לפחות מהעבודות שדווקא עבורן היא נחוצה.

תשובה + שאלות

לאחר תרגום המאמר הבא מגרמנית (לא אני - גוגל טרנסלייט) נראה שהמרחק הוא 12 ס"מ.
לטענת כותב המאמר, שהייתה בבעלותו מקדחת עמוד כ-15 שנה, המרחק לא גדול אבל סביר למכונה שכזו. מה נחשב למרחק "טוב"?

על הדרך - מרוסיה באהבה יש את הבחור הזה שמדגים קידוח עבה לתוך ברזל.
אין לי ממש נסיון עם מקדחות עמוד אבל כבר בהפעלה רואים רעידות, ותוך כדי תחילת מגע עם המתכת כל המקדחה רוקדת לרגע.
אני לא מבין מילה ברוסית, אבל התרשמתי שהבחור לא התרגש מהעניין בכלל.
(*) ממה שהספקתי לקרוא, בעיית הריקוד בקדיחה מורגשת יותר במקדחים העבים.

יש גם את המבחן הזה שמראה סוג של ריקוד במקדח.
גם גרמנית אני לא מבין, אבל מתרגום התשובות של הבודק, נראה שהוא דווקא די מרוצה מהמקדחה.

יש את העניין שהיא עושה קצת רעש יחסית למקדחות עמוד אחרות שראיתי (אבל עדיין פחות רעש משואב האבק, מסור השולחן או הראוטר שלי :)
השאלה היא האם הנושאים האלה הינם deal-breaker, או שהם לא משמעותיים ביותר? (לעומת היתרונות של מנוע חזק, משקל קל, פירוטכניקה דיגיטלית וכו')

תודה.

yulevi

New member
אבי .מאיר אתה מוזמן לקרוא

לא פעם אני כותב ומעיר לא כל מה שכתוב או רואים באינטרנט נכון או מדוייק
הבחור הרוסי קודע עם מקדח לא מאוזן,ובכל זאת קודח בשכבת מתכת עבה,מבחינתי זה אוצר הרבה בצורהחיובית לגבי המקדחה
הבחור הגרמני בודק עם מד,לך תדע עד כמה הכלי מדוייק,עד כמה חתיכת הברזל הזו מאוזנת
אני חסיד וסקפטי לכל מה שמופיע באינטרנט,חוכמת החיים שלי קונה את מה שאני יכול למשש.
קיבלת אופציית מישוש,גש תמשש,תנסה אם אתה בספק אשתדל לתאם איתך ואולי שגם מאיר אשר מגלה עניין נבדוק יחדיו את הכלי אצל צלח,ועל הדרך גם את הפלוט השולחנית
במידה ונתרשם חיובי,אקדם קניה קבוצתית
המידה ומתאים לשניכם אשתדל להתפנות אפילו מחר לפנהצ,אחרי שאתאם עם אבירם שעה לבדיקות,כדי שלא נפריע וימקמו לנו את הכלים בפינה כל שהיא

למעלה