מנסרת עצים מומלצת, באזור השרון

קובי1953

New member
מנסרת עצים מומלצת, באזור השרון

(מקווה שאינני חורג את חוקיות הפורום). מקום יחסית חדש, ניתן לקבל גם עצות טובות.
עצים איתן טל בע"מ
רחוב האופה
קדימה (אזור התעשייה של קדימה)

yulevi

New member
קובי

מעניין מה סוג המסור איתו מנסר,אפילו אבקר להתרשם זה קלב

moshezar

New member
יש משמעות לסוג המסור?

האם לא כל העצים מגיעים מנוסרים ביבוא למעט כריתה מקומית?

yulevi

New member
ודאי שיש

מנסרות מקצועיות יותר מנסרות במסורי סרט כך הניסור מחוספס פחות ונוח להקצעה,במיוחד לנו כחובבים.
יש גם מנסרות המנסרות בשרשרת וכאן הגימור גס מאוד ועם חריצים עמוקים
לאחרונה מתברר שהמנסרות הופכות לענפון בתחום ,היו ממש בודדות והיום למעלה מ 10[שאני מכיר יכול סביר שיש עוד כמה] מנסרות הגדולה ביותר ובמזרח התיכון אקליפטופ והיתר קטנות
לצערינו לא כולם מכירים את מלאכת הייבוש של העץ
רוב המנסרות מנסרות מכריתה מקומים של עצים ארץ ישראליים,אקליפטופ מייבאת ומנסרת,באחד מביקורינו במקום נוסר מהגוני בקוטר 180 סמ לנגד עינינו
לא ממליץ לרכוש בכל מנסרה מהסיבות של יבוש לא נכון נמכר באחוזי לחות גבוהים,חוסר בקרה מקצועית על מזיקי עץ

moshezar

New member
טוב לדעת

למרות שלכולם יש אינטרס לנסר במסור סרט בגלל הפחת
מסור שרשרת יוריד לפחות 8 מ"מ
לרוב אני מקפיד לקחת את המודד לחות
מאיפה קנית בפעמים האחרונות?

לפעמים אני דווקא

מחפש את העצים שנוסרו במסור שרשרת.

תראו לדוגמא כאן:
http://shr214.wix.com/shr214#!4/c1ir

בתמונה החמישית, איפה שכתוב "אחרי חיתוך הטריזים".
לצערי, שייפתי יותר מדי והסימנים של המסור שרשרת נעלמו (הייתי צריך לשייף בשביל להוריד שריטות שעשיתי בחיתוך הטריזים).

yulevi

New member
ניסור

שחר קודם כל תעלה תעוד של הדברים היפים בפורום
העדפות הניסור בשרשרת או בסרט הן בהתאם למטרות הביצוע,או סגנון העבודהניסור בשרשרת מתאים לעבודות הגסות או בסגנון כפרי
ניסור בסרט מדוייק יותר אחיד יותר,ולנגרות הוא הכי מתאים,נוח יותר להקציע,יש פחות נפל בעץ
דוגמא למה שמשה כתב
קניתי אלון בעובי אינץלאחר הקצעה נשאר נטו 22 ממ
לו נוסר בשרשרת,העובי לא תמיד אחיד לאורך הקורה,בהקצעה צריך הרבה יותר ליישר את הקורה ולהקציע עובי,הפחת יכול להגיע ל 8-10 ממ
או לקחת מקרה של נגרות אומן בכלים ידניים,לאחר הקצעה של ניסור שרשרת לכל נגר אומן יהיו שרירי ידי מצ'יסטה

yulevi

New member
עץ קשה

בפעמים האחרונות קניתי אצל מטר מונדר בטירה

moshezar

New member
מה מומלץ?

ספר קצת יותר:
  • מבחר עצים
  • מחירים
  • סבלנות
  • טיב הלוחות
  • הגבלות
  • חריגים

yulevi

New member
סיפור

המבחר בעיקר עצים נפוצים,כדאי לודא מה קיים במלאי
מחירים אינני נוהג לפרסם
סבלנות יש,במיוחד אם אני מידע לפני שמגיעים שאמור להגיע חבר פורום,הפלוס שלי ושל עוד חברים שהתאפשר לנו לבחור
טיב הלוחות כל מה שקניתי מהם התפעלתי,וכתבתי בפורום,יבשים ברמת 7-8 אחוז,ישרים מאוד,אחוז הפחת בהקצעה נמוך מאוד,מאגוז 2 אינץ אחרי הקצעה נשארו 51 ממ
אלון אדום 1 אינץ אחרי הקצעה 22 ממ
חריגים,כדי לקבל יחס כנראה צריך את מעורבותי ,כי גם שמעתי תלונה על חוסר סבלנות ,מהסיבה שחבר נחת ללא התרעה מוקדמת בזמן שפרקו משאית עצים ,
תלונה שניה הפוכה על חבר ש..... להם את המוח ניטרל מלגזה כדי לבחור קורה 1
כמו תמיד אני ממליץ לעשות חקר שוק,
הכי חשוב עזרו בנושא שליחה להקצעה תמורת תשלום יחסית זול הרבה ממה שכתבת באחת התגובות ש 50 שח מחר סביר לקורה,כאן היתה בעייה בגלל חוסר אמינות הנגריה,כי היה הלוך ושוב כל שהוא,שגרם לאי נעימות במחסן העצים כי הבטיחו מועד והנגריה לא עמדה בזה

moshezar

New member
אצלו הייתי פעם אחת

האמת שרציתי לדעת מקובי מה מומלץ אבל יצאתי מורווח גם ממך.

לגביי מטר מונדר - הגעתי בשבת בבוקר לקחתי אלון לבן והארד מייפל
הוא היה נוח מבחינת זמן מיון, טרם הגיעו אנשים, פחות נוח שלכל דבר צריך את המלגזה כי אין הרבה מקום לפרוש את הכל
מבחינת מחירים הוא יותר זול מהרוב - לא התכוונתי למחיר ספציפי אלא להשוואה. תמיד אבל תמיד לשאול מחיר בטלפון לפני שמגיעים.
היה קטע מעצבן במדידה שהוא הוסיף 1 ס"מ בכל מקרה במקום לעגל למעלה. ידוע שלוח ברוחב 16.5 מחושב 17 אבל לוח ברוחב 16 צריך להישאר 16 ולא לעלות ל17 - זה קצת עצבן אותי בסוף
איכות העץ טובה למעט שהאלון הלבן היה קצת צהוב ביחס למה שאני מכיר, לאחר שיחה איתו הבנתי שהוא מביא את העץ מ"מקור העץ" שבפתח תקוה שהוא נחשב ליבואן טוב
תודה

yulevi

New member
אין שלמות

ולא תמיד קל לי לשכנע בעלי עסקים להתייחס ללקוחות קטנים ,אנו החובבים,עיסקית הם מאוד צודקים

למעלה