עבודה ישנה שחזרה לתיקון - שולחן קפה מעץ ובטון גרונג 3D

ibonneau

New member
עבודה ישנה שחזרה לתיקון - שולחן קפה מעץ ובטון גרונג 3D

רגלי עץ אגוז ומשטח בטון עבודת כפי. מתנה לחבר לרגל חתונתו. לאחרונה חזר אלי השולחן כי רגל אחת לא התמודדה טוב עם הבלטות העקומות בדירה שלו והאובססיה של אישתו לספונג'ה - חטפה מכות חוזרות מבלטה בולטת עד שהחיבור נפתח.

התלבטתי מאוד באם לפתוח את כל החיבור לחתוך מחדש את הפרטים ולהדביק שוב - לפחות שבוע עבודה בקצב שלי. ולבסוף בחרתי באופציה חדשה לי, הדבקה בדבר מהיר (CA - ציאנו אקרילט), כולכם מכירים את הדבק כדבק שלוש שניות, הוא לא ממלא רווחים כמעט לחלוטין ובעץ לרוב הוא נספג מהר מדי ולכן לא כל כך אפקטיבי. אממה, על בסיס ניסיון שלי איתו בשילוב עם טלק (יש מלא סרטונים ביוטיוב על זה), ניסיתי למלא את הרווחים עם נסורת מאותו העץ ואז למלא בעזרת מזרק אינסולין את הרווחים - התוצאה נראית לי טובה מאוד וכיוון שמדובר בחבר טוב אני יכול להרשות לעצמי במידה ופישלתי.

איתמר

שולחן יפה מאוד, מה עובי יציקת הבטון? מה הרכב הבטון? כמה העסק שוקל? (זו שאלה של מהנדס בנין, אני מבין ביציקות עבות של תקרות ופחות ביציקות דקות לרהיטים)

נ.ב.

שונא סופר גלו, דבק מסוכן לטעמי ומבוסס על ציאניד.
לבני הקטן נשפך דבק כזה על האצבע, הוא היה מספיק קר רוח בכדי להישמע להוראות ולא לגעת באצבע עם אצבע אחרת...
לאחר הייבוש התקבל פילם לבן עבה על האצבע, ניסינו להסיר באצטון, זה לא ירד לגמרי אבל אחרי כמה ימים כבר לא ראו סימן.
הדבק כאמור מבוסס ציאניד, מסוכן להרחה, מסוכן מאוד לנשימה ע"י ילדים קטנים, ומחייב עבודה במקום מאוורר.
מדוע לא עבדת עם אפוקסי? יש אפוקסים עם נפח, ולאפוקסי אין בעיה להידבק לחומרים נקבוביים.

ibonneau

New member
ציאנו אקרילט - אינו מבוסס ציאניד

דבק סופר-גלו פותח במקור ע"י הצבא האמריקאי על מנת לשמש תחליף לתפרים בשדה הקרב ולכן הוא מדביק עור מצויין, רק מאוחר יותר גילו כי את הקרום שהוא יוצר קשה מאוד להסיר והגוף מתקשה לדחות אותו עם זמן ההחלמה ופיתחו דבקים חלופיים.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyanoacrylate - סיפור הפיתוח שונה ממה שאני מכיר אבל בכל זאת מעניין :)
&nbsp
כחלק מעבודתי אני מתעסק עם CA (קיצור מקובל לציאנו אקרילט) לפיתוח מיכשור רפואי המוכנס לגוף ובא במגע עם דם ואפילו ישנם שתלים אשר מורכבים בעזרת CA. - כלומר ישנם סוגי CA בעלי אישור FDA.
&nbsp
אין צורך לעורר פחד וחשש מסוג דבק מצויין זה, רק להשתמש בו בזהירות ועל פי ההוראות. גם דבק מגע, אסור לנשום, אסור להביא במגע עם העיניים ואסור מן הסתם לבלוע. אפוקסי אגב בעל אותם אמצעי זהירות, רק בגלל זמן ייבוש ארוך יותר ומרקם כבד יותר ניתן לטפל במקרה של מגע בזמן ארוך יותר.
&nbsp
נ.ב.
בשקדים ועוד פירות רבים יש מעט מאוד ציאניד - http://he.wikipedia.org/wiki/ציאניד

ibonneau

New member
משטח בטון

עוביו בערך שני ס"מ, יש בו מספר תוספים: סופר פלסטיסיזר, משפר זרימה וסיבי פיבר קצוצים.
הבטון עצמו הוא מיבוא גרמני ומיועד לעבודה עד עובי 4 ס"מ - דומה מעט למדה מתפלסת.
מלבד זאת ישנו זיון ברזל כרשת.

yulevi

New member
איתמר

תוכל בבקשה להרחיב עניין הדבק והטלק
זה יכול לעזור אולי גם לחרטים ,כי דבק מהיר שימושי אצלם

ibonneau

New member
טיפ של אלופים

הוא מסביר את זה הרבה יותר טוב ממני :
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=slCMkvEfK_U
&nbsp
בעבודה לעיל הנחתי (מתוך כמה נסיונות) שתוצאה דומה תתקבל עם נסורת. הפואנטה היא לצמצם את הרווחים שבין המוצקים ולמלא אותם בדבק שהוא עצמו קשה מאוד.
&nbsp
מקווה שעזרתי.
&nbsp
אגב קיים גם מזרז (נשמע מוזר לדבק 3 שניות אבל יש למזרז אפקט נוסף וזה יצירת נפח)
אשמח לענות על עוד שאלות

yulevi

New member
דווקא יש לי מזרז

שיובא על ידי טמבור,נקנה באחת ההדרכות בבית טמבור
נשאר לי אחרי שהדבק התייבש במיכל

raindog73

New member
שילוב יפהפה של עץ ובטון!

אני לא מכיר את השילוב הזה, והוא נראה לי מוצלח מאד.
המחברים שקראת להם "גרונג משולש" מסקרנים, ונראה שיש שם גם איזה טריז או סוג של ביסקוויט / לשון שמחזיקה אותם? תוכל להרחיב?

ibonneau

New member
פרטים על החיבור

ראשית כל תודה על הפרגון :)
&nbsp
קראתי לזה גרונג משולש כי במקום שתי קורות בדו מימד, יש שלוש קורות בתלת מימד.
כל קורה נחתכת ב-45 מעלות בשני מישורים ואז אפשר לחבר אותן לפינה, זה יוצר חיבור מאוד חלש כי יש רק גדע לגדע בכל כיוון.
הפתרון שלי לעניין היה לעשות שני חריצים בכל שתי פאות של כל קורה (סה"כ 12 חריצים) ולהכניס לתוכם מעין ביסקוויט מדיקט תעופתי בצורת האות ר, כך שכל ביסקוויט כזה עובר בין שני חריצים - סה"כ 6 ביסקוויטים לפינה.
&nbsp

ibonneau

New member
בטון חלק

תבנית תחתונה מזכוכית / פורמיקה - הרבה ויברציה. תוספים משפרי זרימה. לכה / סילר לבטון כמה שכבות.

למעלה