משחזת שולחנית

ibonneau

New member
משחזת שולחנית

בוקר אור לכולם,

החלטתי שהכלי הבא שאני רוכש זו משחזת שולחנית 8". יש למישהו ניסיון עם מודל מסויים ? יכול להמליץ לי על מה לשים לב ? אולי אפילו מעוניין למכור אחת שלא בשימוש ?

רב תודות

קובי1953

New member
מה אתה רוצה להשחיז?

לפני מספר ימים קיבלתי דרך הפורום אתר אשר מנחה לעשות משחזה המבוססת על נייר זכוכית. אם תרצה לראות תוצאה שביצעתי, אשר מצליחה להשחיז כלי חריטה, אצרף בשמחה.

yulevi

New member
ואיתמר

איתמר
מצטרף לשאלה של קובי
בנוסף אני ממליץ שאחד הפרמטרים יהיה שהמשחזת מגיעה ו/או יכולה לשלב גם אבן רחבה יותר ,יש מותגים שאחת האבנים רחבה יותר ומאלומיניום אוקסיד [אבן לבנה]

קובי1953

New member
בנית מחרטה מעץ.

לפני מספר ימים מצאתי באתר רעיון לבנית גלגל מעץ להשחזה על מחרטה . יישמתי:
1. חורטים עיגול/ גלגל מעץ קיים, אני בניתי מעץ סנדוויץ 20 מ"מ, קוטר של כ 20 ס"מ.
2. במרכזו קדחתי חור של 16 מ"מ, חרטתי דיבל עץ קשה, אורך 6-8 ס"מ, קוטר 15.9 מ"מ, כדי שיכנס בקושי.
3. הדבקתי ונעצתי בכוח את הפין לתוך החור, אחרי ייבוש, העלתי על המחרטה ווידאתי איזון.
4. חתכתי רצועת עור דק והדברתי עם דבק מגע את העור להיקף הגלגל, עודפים הודבקו לדופנות.
5. בחרתי נייר זכוכית עם דופן קשיח, לא ניר, יש כאלה העשויים בד או חומר חזק אחר.
6. הדבקתי את נייר הזכוכית בארבע נקודות , במצב מתוח במקסימום האפשרי, על רצועת העור.
7. ממציא הרעיון, ממליץ לסובב את ציר המחרטה 300 סיבובים לדקה.
8. השחזתי את כלי החריטה ויצא טוב יותר מאשר על משחזה רגילה. (קרוב לודאי בגלל חוסר הנסיון והידע שלי), מה שהוביל למסקנה אישית שזו דרך טובה לחובבנים.

ibonneau

New member
מטרת ההשחזה

בעיקר ללהבים של מקצועים ומפסלות אבל לא רק. אני לא איזה מאסטר יפני שמעוניין להשקיע במכשיר שעושה רק את זה.
&nbsp
יהודה, אשמח באם תוכל להפנות אותי לכמה מאותם מותגים

yulevi

New member
אברר

כי ראיתי היכן שהוא משחזת של ריובי
כדאי שתבדוק עם אבירם,כי גם להם היה משהו ואאל"ט היתה גם אבן במהירות איטית וטבולה במיכל מים
בסוף תוך כדי ירד לי האסימון,תראה בקישור משחזות שולחניות בסגנון של רקורד פאוור עם אבן רחבה,ושל מטאבו עם המהירות האיטית,אל תתיחס למחיר

ibonneau

New member
הייתי בצלח וחיפשתי

אני מעט נרתע מהריובי כיוון שבחיפוש אינטרנטי עליה (באנגלית לפי שם דגם) אין שום תוצאות מלבד ישראל מה שלא מבשר טובות לרוב.
האחרות פשוט מחוץ לתקציב... גם ב50% הנחה :(
&nbsp
אבל תודה על המאמץ.

yulevi

New member
איתמר

בכל מקרה,כשתבדוק בשוק תנסה לרכוש מכונה שהציר ארוך יותר ,כי לגמל שריד ישנן אבנים רחבות שהן חצי חלולות
בצורת כוס

למעלה