מבקש המלצה על מלטשת אקסצנטרית

מבקש המלצה על מלטשת אקסצנטרית

שלום חברים,
נראה שהגיע הזמן לקנות מלטשת אקסצנטרית
מתלבט בין הבוש הכחולה שנקנתה ע"י כמה מהחברים ומבין שיש לה גם פילטר אבק מאוד יעיל,
ובין המקיטה שיש לה ידית אחיזה נוספת
אשמח לדעותיכם
תודה, יעקב

moshezar

New member
לא יודע כמה דק הנושא לוטש אבל -

התוספת שלי לעניין : אם יש מלטשת עם חיבור לשואב אבק אז אותה תעדיף.
המיכל איסוף שמגיע עם המלטשות כמו הבוש (יש לי את הדגם "6) אכן אוסף חלק נכבד מהאבק אבל תמיד יש נסורת מרחפת באויר כי השאיבה שלה מוגבלת לעומת שואב.
כמה מוגבלת? - אתה יכול לעשות נסיון, תוציא את מיכל האיסוף וסגור את פתח האויר, תפעיל את המלטשת באויר ותראה כמה קל להתנגד לזה.
אחד הדברים שמציקים לי בזמן עבודה עם נסורת דקה הוא לבישת והורדת מסיכת האבק

אגב, עכשיו חיפשתי באמאזון ומצאתי מתאם כזה, הזמנתי
http://www.amazon.co.uk/Bosch-2600306007-Adapter-Orbital-Multi-sanders/dp/B000R5I6LI

שואב אבק

עניין כאוב. אין לי שולחן נגרות מסודר, מנגר לפעמים בחצר הבית המשותף בו אני גר, על החול בחצר עם חוט מאריך מהשקע על מכונת הכביסה שבמרפסת.
שואב האבק הביתי שלנו (דייסון אימתני) מתאים לאלרגיות של הילדים ובהוראות השימוש יש אזהרה מפני שאיבת אבק דק מעבודות שיוף ושיפוצים.
ידידה שלנו קנתה שואב במאתיים ש"ח לניקיון אחרי השיפוצניק שעבד אצלה, אבל הרעש נורא וישגע את כל באי הבית והשכנים.
אישית אני מרגיש מוגן עם נשמית סבירה ועם מיכל האיסוף של המלטשת, מיכל האיסוף של המלטשת המלבנית עובד בצורה סבירה כל עוד אני מקפיד לחורר את נייר הלטש לפי החורים בתחתית המלטשת.

בלי קשר לשואב אבק, על איזה משתי המלטשות הייתם ממליצים?

moshezar

New member
לי יש בוש 6 אינץ

היא מגיעה עם הידית הנוספת ואני לא חושב שזה שיקול מכריע
בכל מקרה בשורה התחתונה המלטשות זהות ותקבל מהן אותה תוצאה.
תשווה מחיר, משקל, מנוע, אחריות וכו
אולי מישהו התנסה בשתיהן ויכול להמליץ
בהצלחה

yulevi

New member
יעקב

מתגובות שאני שומע מחברים,כולם [בעלי הבוש כמובן] מרוצים מהבוש,ובעיקר מאיסוף האבק בתא האיסוף.
יש אותה ללא מעט חברים במסגרת הקניה הקבוצתי שהיתה
מציע שתתייעץ עם ערן י.הוא משתמש בה הרבה מאוד,והוא מאוד פדנט

ilansh33

New member
לי יש את המטאבו

[URL]http://www.z-tools.co.il/product.asp?prodID=1118[/URL] .המלטשת מאד נוחה לי לעבודה בין השאר בזכות הידית הארוכה שלה שמאפשרת חלוקת העומס בין הידיים בליטושים ארוכים .זו גם מגבלה במקומות צפופים.יכולת איסוף אבק סבירה בלבד.
בכל מקרה כדאי להתנסות לפני שרוכשים.אם תרצה אוכל לנסות להיפגש אתך על מנת להתרשם.
אילן

לי יש את המקיטה "5, ואני מבסוט

אין לי נסיון עם מלטשות אחרות כך שלא אוכל לתרום יותר מדי, רק להגיד שלידע כללי המקיטה עושה את העבודה.
כשאני עובד איתה, אני תמיד חובש מסכת מגן (משהו עם פילטר, יותר רציני מסתם בד עם שתי גומיות) וכמו כן גם סינר בישול מכיוון שאכן המלטשת משפריצה אבק לצדדים. אבל סה"כ היא שואבת את רוב האבק והיא עושה את העבודה.

בקשר לידית הנוספת, לפעמים אני משתמש בה והיא אכן עוזרת, אבל זה לא מוצר חובה - אפשר בהחלט להסתדר גם בלי.

מתי מי

New member
יש לי את המקיטה הנדונה אם שתי הידיות BO50471

מעולה, והידית הנוספת ממש עוזרת, אין בעיה לעבוד איתה גם עם יד אחת, לעבודות עדינות. ולא חושב שאיסוף האבק שלה לשקית המלבנית. יורד ביכולותיו מאחרים, צורת איסוף כזאת של אבק. זה מה שיש. אבל ניתן לחבר אותה אם מתאם לשאב אבק. ואם אתה עובד בחוץ עם מסכת פנים. האבק המיקרוני הוא ממך והלאה, בעזרת הרוח.
נ.ב
דאג לניקוי/החלפת שקית האבק שבתוך מתקן האבק.

מאיר

moshezar

New member
מסכים עם מאיר

אם אתה עובד באויר הפתוח נושא השואב אבק מיותר

העבודה הקרובה אצלי במטבח

השיוף הקרוב כאמור במשקוף הכניסה למטבח, מעדיף כאן פילטר מיקרוני ופחות סיכוי לאבק.
הבוש זולה יותר מהמקיטה, בהתחשב גם בניירות הלטש שמגיעים איתה.
בחירה בין בוש למקיטה היא "צרות של עשירים", בטוחני שאלו שתי מלטשות מעולות.
לגבי ידית האחיזה הנוספת שמגיעה עם המקיטה, לבוש יש ידית דומה ואם אחשוב שצריך, אזמין בנפרד, כ- 9$ לפני משלוח.

למעלה