מסמרים לדלפק מצופה פורמייקה

karlek

New member
מסמרים לדלפק מצופה פורמייקה

שלום לכם!
יש לי בבית דלפק (בר) מפורמייקה. ציפיתי אותו לאחרונה בטפט שלא נדבק הכי טוב. הוא יצר "בטנים" כאלה בכל מני מקומות.
הייתי מעוניינת למסמר אותו.

האם אתם יכולים להמליץ לי על מסמרים שייכנסו טוב לפורמייקה? העובי של הדלפק ממש דק, הוא 5 סנטימטר עובי ולכן לא הייתי רוצה מסמרי פלדה ארוכים מדי.

מצאתי את זה ברשת ורציתי לשמוע מה מדעתכם והאם זה יכול לחדור פורמייקה? (אלה מסמרי קישוט כאלה, פרזול נפחות קישוטי....)

http://www.bitter.co.il/product/category/131/פרזול-נפחות-קישוטי.aspx

זה אמנם באתר תחת ":פרזול לדלתות" אבל אולי זה יעזור....מה אתם אומרים?

כל טיפ יתקבל בברכה! תודה רבה

karlek

New member
היי שי! אתה צודק, וניסיתי לצלם ולהעלות לכאן

אבל זה פשוט לא נתן לי .... לא יודעת למה...
בכל מקרה,ף מדובר במשטח פורמייקה רגיל לחלוטין מעל סיבית.
לא משהו מיוחד.

yuvaleitan

New member
2 נקודות

1. ה"בטנים" האלה הן בעצם בועות אויר. לפעמים ניקוב זעיר עוזר להוציא את האויר ולשטח אותן. סטודיו C לטפטים....
2. כל מסמר יעבור פורמייקה, עם קצת עזרה - רצוי לקדוח טיפה, ממש רק בעומק הפורמייקה, עם מקדח בקוטר המסמר, על מנת למנוע פיצוץ הפורמייקה (שייראה כנראה גם דרך הטפט). המסמר יינעץ בעץ (או לביד או MDF) שמתחת לפורמייקה. אם זה שבבית (סיבית), אז כדאי מסמר ארוך יותר (~2ס"מ), ולפני שתוקעים את המסמר כדאי לטפטף קצת סופר-גלו פנימה.
המסמרי קישוט ממש נחמדים, אבל האם לא יפריעו על משטח הבר?

karlek

New member
הבעיה היא שאין לי ציוד

היי יובל
מדובר בטפט משעם. כלומר, הוא עבה. אלו לא "בועיות" של אויר ולא ניתן לפוצץ כדי להשטיח

2- אין לי מקדחה ולא לאף אחד שאני מכירה שיוכל להשאיל לי ולכן שאלתי לגבי משהו שלא מצריך ציוד חוץ מפטיש.
אז לא לגמרי הבנתי אם אני יכולה לקנות מסמרי קישוט כאלה ובעזרת פטיש הם יעברו את הפורמייקה בלי מקחדה ובלי סופר גלו? מתחת לפורמייקה אני באמתשלא יודעת מה יש. בטח סיבית כלשהי.

אני פשוט לא רוצה לקנות משהו ואחרי זה להתבדות שזה בכלל לא נכנס ועובר את הפורמייקה....אם יש לך רעיון יצירתי אחר אני אשמח!

נ.ב. זה בעיקר דלפק להנחת דברים פחות לאוכל. ולכן זה לא יפריע.

yuvaleitan

New member
אוקיי

אם זה "טפט משעם", כלומר משטח שעם מודבק על פורמייקה, שמודבקת על... משהו...
ואם, יש מספיק תמיכה מלמטה (שלא תתני מכת פטיש וכל העסק ייסדק...)
אז אני בהחלט חושב שמסמר יעבור את הפורמייקה בכמה מכות פטיש. וגם אם היא תסדק קצת, דרף השעם לא ייראו את זה.
ההמלצה היחידה שלי, כדי להקל עלייך בעיקר, זה לנסות למצוא יחידות דקורטיביות עם מסמר דק יחסית.
בהצלחה

למעלה