כדי לקחת קצה של עץ שניסרתי ולדאוג שיהיה ישר - חייב מקצוע?

eran1901

New member
כדי לקחת קצה של עץ שניסרתי ולדאוג שיהיה ישר - חייב מקצוע?

יש לי עץ שניסרתי והדפנות לא יצאו 90 מעלות מושלם
חשבתי שאוכל לתקן את זה כשאלטש, אך לא כך ואם אני מניח את שתי החתיכות שחתכתי, כשאחת עומדת על השניה הן עדיין לא צמודות.
האם אני חייב מקצוע כדי ליישר את זה?
איזה כלי, בדגש על יחס עלות תועלת גבוה, אתם ממליצים לי לרכוש?

eran1901

New member
אתה גורם לי להפליל את עצמי....

מסור עגול, אבל מדובר בחיתוכים הראשונים שעשיתי איתו ויצא לי לחרוך טיפה את העץ.
אז מה שעשיתי - ליטשתי במהירות בינונית עם נייר לטש 80, הקפדתי לעבור בצורה אחידה מאוד, אבל עדיין יצא חוסר אחידות.
&nbsp

yulevi

New member
עןד מעט יום כיפור

תקבל חנינה להפללה העצמית

קודם כל בנושא החריכה,סביר מאוד שניסרת עץ כשחלק גדול מהלהב מעבר לעובד,מה שגורם לגוף הלהב להתחמם ולחרוך את העץ,סביר שזו גם אחת הסיבות שהניסור לא ישר
בפעם הבאה תכוון את הלהב כך שרק מספר ממ מהלהב יבלטו מהצד השני של העובד,תוודא שהלהב ניצב ב90 מעלות למשטח המסור.
ותשתמש בגובל כל שהוא
אינני חסיד גדול של ניסור במסורים ידניים אך בשביל ניסורים לעיתים נדירות במסור האנכי אני מחזיק את המשולש החכם של קרג

eran1901

New member
עשיתי את כל אלו

ואף הקפדתי להשתמש בלהב מתאים (בהתאם לחיתוך אורך\רוחב), פשוט זזתי לאט מדי וזה מה שגרם לחריכה.
כמו שאמרתי, זה קרה לי רק בחיתוכים הראשונים, אחרי 3-4 חיתוכים כבר נכנסתי לקצב
&nbsp
איזו דרך פשוטה יש לי כדי ליישר את הדפנות עכשיו?
&nbsp

yulevi

New member
כמה אפשרויות

שלדעתי אין לך אותם,הקצעה ידנית,או ליטוש במלטשת צד שולחנית

eg1267

New member
שאלת תם

עכשיו כשאתה כבר בעניינים - למה לא לנסר שוב (את מה שכבר ניסרת), להוריד עוד 2-3 מ"מ ולקבל דופן ב - 90 מעלות?

איל

ibonneau

New member
יכול להיות שזה לא באשמתך :)

אם חתכת אורן 2X10 רואים "קאפינג" כפיפה של הקורה בצורה מאוד מובחנת ואז הרבה פעמים קשה לנסר ניצב לפאה הרחבה. אני לא יודע מה השימוש הנדרש ואפילו מהן המידות אבל אם אתה באזור תל אביב וצריך עזרה אתה מוזמן.

ibonneau

New member
לא תמיד באשמתך..

אם לדוגמא חתכת 2X10 מאורן, סביר מאוד להניח שיש בו "קאפינג" - כפיפה של העץ על ציר רדיאלית לציר הסיבים. ואז קשה מאוד לקבל ניצבות לפאה (קשה אפילו להגדיר אותה).
אם אתה באזור תל אביב אתה מוזמן לתאם איתי ואנסה לעזור לך עם האמצעים שעומדים לרשותי - בין היתר הכלים שיהודה ציין.

למעלה