עצה לחיבור רגלים לפלטת עץ-שולחן סלוני

yuvaleitan

New member
תתפלא!

כן, בשינויי עונות ולחות (במיוחד במרכז), עשוי להיות אפילו עד 2-3%. בוא נניח 1% - על 77ס"מ רוחב פלטה - זה מנעד של כמעט 8מ"מ!
חורים מקדימים זה בלי קשר. ברגי עץ - תלוי באורך - 6X50, 4X20 למשל.

R7502

New member
אני מעדיף את הזוויות

זה לא יהיה קטסטרופה אם אבחר באופציה הזו מבחינת התרחבות והתכווצות?
4X20 מה זה אומר ?
האם לסמוך על המלצץ המוכר בנוגע לברגים או לא?

yuvaleitan

New member
לא יהיה לך צונאמי בסלון,

אבל הפלטה בהחלט עלולה להסדק ולהתבקע, או במקרה הטוב לשבור את הברגים, או לסדוק את הקושרות. מי שלא מצוי בעניין נוטה שלא לייחס מספיק חשיבות. אם זה היה אורן, הייתי אומר - עשה מה בראש'ך, מקסימום עוד שנתיים תחליף. פלטה אלון? חבל.
4X20 אומר תבריג בקוטר 4מ"מ (לא הקנה - התבריג), אורך בורג 20 מ"מ.

R7502

New member
אוקיי אז מה ההמלצה הטובה ביותר

למשהו שאני יכול לעשות בעצמי ואיך?
יש לך בטח באמתחת איזה שרטוט או תמונה.
ושוב - אומר תבריג בקוטר 4מ"מ זה בעצם הראש של הבורג?

R7502

New member
התכוונת לדוגמאות 7/8 שבתמונה?

הבורג אמור להיות מוברג בחוזקה או רפוי?
או סתם להבריג עד הסוף וזהו?
עם מה אני אמור לחצוב בקושרות (אם אכן זה בקושרות) ?

yulevi

New member
זוית יעודית

קימת זוית יעודית לחיבור משטחי עץ לקונסטרוקציית רגלים
הצד המתחבר למשטח הוא חור אחד מוארך ,וזה מאפשר את תנועת העץ,בצד המתחבר למסגרת בקונסטרוקציה יש 2 חורים לברגים

את הבורג לא מבריגים בלחץ,אלא משאירים חופש מסויים על מנת לאפשר את תנועת ההתפשטות וההתכווצות של העץ

yuvaleitan

New member
תלוי בכלים שיש לך

אם יש לך רוטר - אפשר לחרוץ את הקושרות בעזרתו (עומק5מ"מ, רוחב 4-6מ"מ, תלוי במחבר).
מסור עגול - לכוון לעומק נמוך מאוד ולבצע חריצה
בנגריה ממנה קיבלת את הפלטה
לחליפין - מקדחה:
בין קושרות הרוחב (הקצרות) לפלטה: זוית אחת באמצע מחוברת ומהודקת חזק, כרגיל. שתיים נוספות, קרוב לרגליים, שהחור אליו נכנס הבורג בקושרת מאורך. קודחים 2-3 חורים עם מקדח עץ דק (2-3מ"מ), ומאחדים למעין חריץ עם המקדחה או עם מפסלת או עם סכין יפנית. אם אתה מתעקש על 5 זויות בקושרות הרוחב - השתיים שבין המרכזית לקיצוניות - אותו רעיון, עם חריץ קטן יותר.
בין קושרות האורך לפלטה - אותו רעיון, אלא שהקדח המורחב יהיה בפלטה ולא בקושרת.

תבריג=האיזור בבורג שמתחפר בתוך העץ
קנה=מרכז, שלד הבורג, עליו נמצא התבריג
ראש הבורג=ראש הבורג
בורג משיכה=בורג שבו התבריג אינו מגיע עד הראש, וחלק מהקנה חשוף, ללא תבריג. נועד להדק לוח בעובי האיזור שללא תבריג, למשהו עבה יותר, לתוכו התבריג נכנס.

יובל

R7502

New member
כמה מחברים מומלץ בכל קושרת?

86 ס"מ הארוכה
47 ס"מ הקצרה

וכמובן איזה גודל זוית כדאי?ביחס לגודל הפלטה והמשקל...
האם להשתמש בברגים כמו בתמונה הקודמת של יובל,ואיזה אורך?
כלומר האם להשתמש בבורג שיגיע למרכז הפלטה או יותר?

yuvaleitan

New member
זויות - המשך

לקושרת הקצרה - זוית L (או "ר"9) עם חור מאורך - שלושה (רווח ~12ס"מ) - שני ברגים לפלטה מהודקים היטב (בורג למרכז הפלטה זה מצויין, בורג אחד דרך החור המאורך לתוך הקושרת (רצוי עםראש כמו זה שבתמונה שהעלית, לא קריטי. להבריג עד הסוף ולשחרר טיפה)
לקושרת הארוכה - Z קליפס - חמישה (רווח ~14.5ס"מ). להדק לפלטה ולשחרר טיפטיפה. בורג כנ"ל.
אני חוזר על הפואנטה- תפקיד הזויות פה הוא לחבר את הפלטה לבסיס, כך שתוכל להרים את הפלטה, והבסיס ילך איתה, לא להפוך את השולחן ליחידה אחת קשיחה. לכן אין משמעות למשקל הפלטה (בעיצוב ובניית הבסיס עצמו זה כמובן כן חשוב).

זהו.

R7502

New member
למה לא להשתמש רק ב-Z קליפס

למה Z קליפס לקושרת הארוכה ולמה זוית L לקושרת הקצרה

yuvaleitan

New member
אם אתה מחרץ את הקושרות - רק Z קליפס

קח את הקושרות לכל נגר שיש לו שולחן מסור. ייקח שתי דקות. Z קליפס כמו שציינתי, לפי המספרים, הפיזור והברגים. או לפי שיקול דעתך.

R7502

New member
סלח לי על השאלה

Z קליפס בכל הקושרות כולן או רק בארוכות ?
ומה ההבדל Z קליפס בארוכות ובקצרות,או רק בארוכות?

yuvaleitan

New member
Z קליפס בכולן. ארוכות וקצרות. כוווולן.

ההבדל הוא שבקצרות המתכת תחליק הלוך / חזור לאורך החריץ (בלי לשנות עומק), ובארוכות פנימה / החוצה בעומק (בלי לשנות מיקום), בהתאם לתנועה העונתית של העץ.

yuvaleitan

New member
חן חן קרלוס

הפעם זה דרש מנה גדולה מהממוצע של סבלנות, ובסוף נהייתי קצת קצר וקוצני. בכל אופן, תודה

yuvaleitan

New member
עלית עליי

המאמר בכתיבה. נשבע לך, לא צוחק.
יהודה ביקש, אני מתייצב.!

למעלה