j7 2016 מראה השתנה

trilliane

Well-known member
מנהל
הזכרתי צבעים הפוכים לפני כמה הודעות; אבל מה הקשר לדיון?

כשבוחרים בסמסונג בצבעים הפוכים כל הצבעים בטלפון מתהפכים ללא יוצא מן הכלל – השחור נהיה לבן, הלבן נהיה שחור, אדום נהייה ירוק...
זה כמו להסתכל בתשליל (נגטיב, למי שעוד זוכר מה זה
) ולא ממש מעשי. למעשה די מעצבן, עבור מי שמסוגל לראות צבעים כמו שצריך (למשל כשהוא צופה בתמונות או בסרטונים, דבר שאנשים עושים).

BobboVilla

New member
זה אמנם נגטיב, אבל למעט תמונות, זה דווקא די עדין

תכלת נהיה כחול-סגול, ירוק כהה נהיה ירוק בהיר, אדום נהיה ורוד, וכו'. כן, שחור ולבן מתחלפים לחלוטין, אבל מכיוון שרוב המסכים הם לבנים, המעבר לשחור הופך אותם לקצת יותר קריאים וקלים על העין.
&nbsp
לא מעשי? אני לא מסכים. לי זה לא שימושי, וקצת מוזר, אבל זה בהחלט יכול לעזור למי שהראיה שלו קצת יותר חלשה. אולי לא כשמסתכלים על תמונות, אבל כן בשימוש יומיומי רגיל במכשיר.

trilliane

Well-known member
מנהל
מה זה "למעט תמונות"? אנשים משתמשים בתמונות כל הזמן!

כדי לצלם, כדי לצפות בגלריה, אפילו סתם כדי לקרוא עמוד חדשות... ולרבים יש טפט במסך הבית ו/או הנעילה... אפילו הצלמיות במסך הבית הופיעו בצבעים מעוותים לחלוטין.
&nbsp
אני חולקת עליך שזה היה "די עדין"; אם זכור לך, לא הייתי מרוצה מערכת הצבעים הבהירה, ועברתי על כל האפשרויות של שינוי תצוגה קיימת במכשיר. כשניסיתי את הצבעים ההפוכים ברגע הראשון זה נראה מתאים כי רציתי כהה במקום בהיר, אבל הבעיה שזה הפך את הכול, וזה נראה זוועת עולם. לא שרדתי דקה.
&nbsp
פתרון עדין הוא החלפת ערכת נושא, כי היא מחליפה רק אלמנטים מסוימים (ובחלקם אפשר לשלוט בנפרד, למשל בצלמיות). מעבר לצבעים הפוכים הוא פתרון די אלים.

BobboVilla

New member
אז אני לא "אנשים"? כי אני משתמש בתמונות רק לפעמים

כשאני קורא חדשות, אני מדלג על התמונות, גם כאשר הן בצבעים הנכונים. אני לא חי בתוך המצלמה או הגלריה של הטלפון, ועיקר התמונות שאני מקבל ביום רגיל הן בדיחות בקבוצות הוואטסאפ שלי.
&nbsp
הכוונה שלי ב"די עדין" הייתה שהמעבר של הצבעים מרגיש לי עדין, למעט ההיפוך המוחלט של שחור ולבן. במקום אדום - ורוד, או במקום תכלת - כחול כהה, אלו לא שינויים גדולים. לי זה לא מתאים כי אני רגיל כבר לצבעים הרגילים, אבל לא הייתי פוסל את זה. מעבר לכך, אם High Contrast בצורה הזו היה כל כך מיותר, אז זה לא היה נמצא עשרות שנים ב-Windows. לדעתי לפחות מימי Windows 95, אבל אולי עוד לפני כן.

trilliane

Well-known member
מנהל
ואתה משתמש בצבעים הפוכים? מעולם לא ראיתי מישהו משתמש

כולל אנשים מבוגרים, כולל אנשים עיוורי צבעים. כאמור, אני לא חושבת שזה עדין, אני חושבת שזה איום ונורא ובלתי נסבל, ושזה פתרון גורף וגרוע לבעיה שלמעשה כלל לא הועלתה ע"י פותחת השרשור. היא לא התלוננה על חדות ראייה או ניגודיות אלא על שמות שלא מופיעים. אני רק ציינתי שאם היא בוחנת ערכות נושא, זו הזדמנות לבחור צבעים יותר נוחים. אם לאדם מבוגר קשה להתרגל לשינויים כ"כ מינוריים כמו אלה שמפריעים לו, אני חושבת שצבעים הפוכים יהיה לו קשה פי כמה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, תיאור החלפת הצבעים שלך אינו נכון, לפחות לא בסמסונג שלי

צבעי נגטיב כשמם כן הם, נראים כמו בתשליל (צבעי אור משלמים), וזה לא החלפה של גוונים כמו תכלת בכחול או ורוד באדום וכיו"ב אלא שינויי צבעים דרסטיים, ממש כמו כאן:
https://en.wikipedia.org/wiki/Complementary_colors#Colors_produced_by_light
&nbsp
שחור <> לבן
אדום <> ציאן,
סגול <> ירוק זית,
ירוק <> מג'נטה
צהוב <> כחול (כהה)
כתום <> כחול בינוני,
חרדל <> תכלת כהה
&nbsp
וכאמור, זה לא רק בתמונות בגלריה אלא בכל הטלפון – בטפטים במסכי הבית ובמסך הנעילה; בצלמיות; בגלישה בכל עמוד אינטרנט באשר הוא; בסרטוני וידאו; במשחקים; בתוכנות מפות וניווט... (שבהן המפות נראות בלתי קריאות לחלוטין, אגב). אני מצרפת כמה צילומי מסך, "שינוי עדין" זה הדבר האחרון שאפשר לומר עליהם.

trilliane

Well-known member
מנהל
התמונות המצורפות (לא הצלחתי לצרף קודם):

על טעם וריח אין להתווכח, אבל "שינוי עדין" זה לא.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא קשור לסמסונג; זו המשמעות של צבעים מנוגדים

כפי שתוכל לראות גם בוויקיפדיה. אולי בטלפון שלך החליטו לעשות צבעי נגטיב שאינם באמת נגטיב..

YosMan1

New member
את צורת השעון דווקא אפשר לשנות:

תכנסי להגדרות - תצוגה- ALWAYS ON - ו LAYOUTS
(הטלפון שלי S7 באנגלית אבל זה אמור להית אותו הדבר...)
ושם אפשר לבחור את צורת השעון.
&nbsp
למרכז הבקרה המקוצר אי אפשר להוסיף כיתוב אבל ב- הגדרות - נגישות - יש הרבה דברים שאפשר לשנות כדי להקל על הקריאה.

trilliane

Well-known member
מנהל
Always on display זה משהו אחר ולא מסך הנעילה שהיא צילמה

אולי זה יספק אותו (במקום), אבל זה לא משפיע על תצוגת השעון במסך הנעילה.
&nbsp
בתפריט הנגישות אכן אפשר לשנות כל מיני דברים (כמו גופנים), אבל לא משהו רלוונטי לתלונות הנקודתיות שהיא העלתה.

trilliane

Well-known member
מנהל
כבר ניסיתי, ולא. מסך הנעילה אצלי לא השתנה.

לך יש S7, לה יש J7, לי יש A3. הסיכוי הוא ש-J יהיה דומה יותר ל-A מל-S, אבל שינסו ויבדקו. כאמור, אצלי זה לא כך.

YosMan1

New member
שני פתרונות שראיתי:

1. להוסיף במסך הנעילה התראות ואז בגלל שאין מספיק מקום השעון חוזר לצורתו הרגילה.
2. להגדיר למסך הנעילה THEME או WALLPAPER שיש בו שעון רגיל.

למעלה