האם אנדרואיד גרסה 6.0.1 זו הגרסה העדכנית ל-Samsung Galaxy S5

daniel22001

New member
האם אנדרואיד גרסה 6.0.1 זו הגרסה העדכנית ל-Samsung Galaxy S5

שלום

מכשיר Samsung Galaxy S5 Mini SM-G800F 16GB
היתה לי גרסה 4.4.2. כשקניתי את המכשיר לפני כשנה וחצי נאמר לי שהכל רשמי ושיש עדכוני OTA. מה שכמובן לא היה נכון, וכל פעם שניסיתי לעדכן, נכתב לי שזה מעודכן.
לאחרונה בגלל בעיות קליטה, נאמר לי ששווה לנסות עדכון גרסה, ואז התברר שאין לי עדכון אוטומטי.
פניתי למעבדה לעדכן גרסה, ועדכנו. נראה בימים הקרובים האם זה משפיע על עניין הניתוקים.

האם זו הגרסה העדכנית והטובה ביותר למכשיר הספציפי הזה?

מצ"ב תמונות של הגרסה שהיתה, והגרסה שישנה כעת.

כ"כ רציתי לשאול:

1. לאחר עדכון הגרסה, כל הנתונים נשמרו. האם זה כך תמיד? כלומר לא היה צריך בכלל לגבות? או שמשהו בעדכון לא תקין?
2. זה אולי משהו מהדור הישן, אבל בכל זאת, לאחר עדכון הגרסה נעלמו לי הסמיילים מה-SMS. האם יש דרך להחזיר את זה?

תודה

YosMan1

New member
6.01 זו הגרסה הרישמית האחרונה. מוזר שכל הנתונים נישמרו, אתה

בטוח שהמעבדה לא גיבתה והחזירה לך את הנתונים?
חלק גדול מהנתונים יורד אוטומטית מגוגל בכל מקרה בסנכרון אבל יש דברים כמו נתוני אפליקציות שהם לא של גוגל וכדומה שבדר"כ צריך לגבות ולהתקין.

blzvi

Active member
זה אפשרי רק אם ה bootloader היה פתוח מלכתחילה

יתכן ומעבדות כך מוכרות מכשירים

BobboVilla

New member
אצל סמסונג אני לא חושב שנושא ה-Bootloader הוא רלוונטי

וגם אם כן, המכשיר נמכר עם רום "מבושל" כלשהו, אז יכול להיות שפתחו אותו אז.

daniel22001

New member
מלכתחילה זה לא רום רשמי, ולכן לא יכולתי לעדכן לבד

ולפני שנתתי את המכשיר למעבדה, הוא אמר לי שעלי לגבות את הנתונים. ושלאחר העדכון יהיה צורך להתקין את השפה העברית כי במקור זה לא בעברית.
ובתכלס, כל הנתונים נשמרו, וכמובן גם השפה העברית.

daniel22001

New member
במאת האחוזים המעבדה לא גיבתה לי את הנתונים

זה היה אצלו זמן קצר, והוא עצמו היה נראה קצת מופתע מכך שכל הנתונים נשמרו.

daniel22001

New member
שאלה נוספת וחשובה. האם יכול להיות שכעת אני יכול לעדכן לבד?

האם משהו בנתונים שמופיעים בצילום מסך, יכול ללמד האם בעתיד אוכל לעדכן בעצמי או שהמצב הוא כמקודם שלא ניתן דרך המכשיר עצמו אלא דרך מעבדה או מישהו שמבין?

תודה

BobboVilla

New member
אם זו הגירסא האחרונה של המכשיר, אז אין לך לאן לעדכן

העדכונים של מכשירי אנדרואיד לא מגיעים לנצח, לרוב מדובר על שנה וקצת, אולי שנתיים במקרה הטוב (והנדיר). מכשירים קצת יותר חדשים ממשיכים (או לפחות אמורים) לקבל עדכוני אבטחה עוד שנתיים אחרי שעדכוני מערכת ההפעלה מפסיקים, אבל לפי מה שאני זוכר גם זה תלוי בטוב ליבה של היצרנית. רמז - היצרנית לא מרוויחה על עדכון המכשיר עוד גרוש, ואין לה אינטרנס לעדכן, אז תחשוב מה הסבירות שמכשיר ביניים (ומטה) יקבל עדכונים.

למעלה