אפליקציה מומלצת לזיהוי שיחות עוקץ להוצאת כספים במרמה?

ruven7

Active member
אפליקציה מומלצת לזיהוי שיחות עוקץ להוצאת כספים במרמה?

חלק לפחות מחו"ל
חוזר על עצמו בחדשות בימים אלה

BobboVilla

New member
האפליקציה הטובה היא שכל

אם הבנתי נכון את העוקץ, אז זה בסך הכל צינתוק (צלצול-ניתוק). הדרך שלא יעקצו אותך היא לחשוב שנייה וחצי.
"האם אני מזהה את המספר?" "האם אני יודע לאיזו מדינה שייכת הקידומת הזו?" "האם אני מצפה לשיחה מהמדינה הזו?"
אם התשובה לשאלות האלה היא לא, פשוט מתעלמים מהשיחה.

trilliane

Well-known member
מנהל
צלצול+ניתוק = צלתוק
(גם הגיוני יותר, גם קל יותר להגייה!)

אגב, באופן כללי בחיים אני לא מחזירה שיחות למספרים לא מוכרים (אלא אם יש לי סיבה מיוחדת). אם באמת מחפשים אותי יתקשרו שוב או לכל הפחות ישאירו הודעה.

ruven7

Active member
ואיך אני יודע אם ממדינה זרה?אם יש 00 לפני?

אין לי מושג את הנייג שלי יודע לזהות קידומות מדינות.אף פעם לא חייגו אלי לנייד מחו"ל ככל שאני זוכר.רק לקו הביתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
לפי אורך המספר והקידומת...

זה פשוט לא נראה כמו מספר מקומי. למען האמת ברוב הפעמים שחייגו אליי מחו"ל (לא הרבה ולא לאחרונה) הופיע מספר מוזר וחלקי ביותר (פחות משבע ספרות) כך שלא יכולתי לחזור אליו בכל מקרה.

אגב, גם אם יש 00 בתחילת המספר, אם אין לך שיוך במפעיל הסלולרי למב"ל ברירת מחדל, לא תצליח להתקשר כך בכל מקרה (אני חושבת שתגיע לתקליט שיבהיר לך שעליך לבצע שיוך או לחייג את קידומת המב"ל הנבחר בשלוש ספרות).

לא ברור לי למה מלכתחילה לחזור למספרים שאתה לא מכיר, אבל באופן כללי אם המספר לא נראה בתבנית ישראלית מוכרת או שמשהו נראה בו חשוד, פשוט אל תחזור אליו (אם אתה סקרן, נסה לגגל אותו, לראות מה יוצא).

אלה הקידומות של מספרי טלפון בישראל:
https://he.wikipedia.org/wiki/קידומ...95.D7.9F_.D7.91.D7.99.D7.A9.D7.A8.D7.90.D7.9C

אחרון חביב, אין כל קושי לחסום שיחות לחו"ל דרך המפעיל הסלולרי, למשל אם מדובר בקו של ילד/קשיש או אדם שבאופן כללי פשוט לא מתקשר לחו"ל (לפחות לא מהנייד).

ruven7

Active member
בעיקרון את צודקת

אלא שיש מדינות כמו קובה שהקידומת שלהן 053

trilliane

Well-known member
מנהל
הקידומת של קובה היא רק 53 ואחריה יהיו יותר מ-7 ספרות

וכדי להגיע לקובה תצטרך לחייג עם קידומת מב"ל כלשהי. אם תחייג סתם 053 תחייג למספר סלולרי בישראל.

trilliane

Well-known member
מנהל
חו"ח, לא כועסת עליך! המילה 'צלתוק' קיימת, לא המצאתי אותה...

BobboVilla

New member
סימן קריאה זו בדרך כלל מוסכמה לצעקה

ומעולם לא שמעתי את המילה "צלתוק", בעוד שאת המילה "צנתוק" כן.

אבי לב50

New member
מוסכמה על מי? לא על כולם!

המוסכמה שלי לצעקה זה כשכותבים באותית גדולות/מודגשות ומוסיפים שלושה סימני קריאה!!!

trilliane

Well-known member
מנהל
לא בהכרח, תלוי מה כתוב לפניו... סימן קריאה מביע רגש, הדגשה

אלה יכולים להיות רגשות שליליים כמו כעס ועצבים ומנגד יכולים להיות רגשות חיוביים של שמחה והתלהבות
.
&nbsp
שמעתי לא מעט גם "צלתוק" והיא קיימת והגיונית יותר, לכן אני בעד (והיא קלה יותר להגייה! בונוס!
)
http://www.dorbanot.com/1370

BobboVilla

New member
דווקא מתוך הקישור שהבאת יש הסבר למה צנתוק זה יותר הגיוני

כי העיקר כאן הוא הניתוק, לא הצלצול
.
&nbsp
בכל מקרה, אני אשאר עם צינתוק. ולא רק כי אני זקן ומקובע
.

BobboVilla

New member
לגבי סימן הקריאה

בהקשר שבו כתבת את זה, זה הרגיש (לי) כמו נזיפה.
&nbsp
"אתה משתמש במילה שגויה, ויש מילה יותר טובה שמביעה אותו דבר". אבל שוב, זו התחושה האישית שלי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל לא כתבתי שזו מילה שגויה, והתמקדתי ביתרונות

האמן לי שכשאני כועסת קשה לפספס...

BobboVilla

New member
האמת שהמשוואה דווקא די מחזקת את התחושה של "טעית"

כי אם צלצול+ניתוק = צלתוק, בהגדרה הוא לא יכול להיות גם משהו אחר.

trilliane

Well-known member
מנהל
האמת...

שחשבתי לתומי שדי בהבהרה אחת... אבל אם אתה מתעקש להיעלב ולחשוב שכעסתי עליך, בתור 3/4 פולנייה, מי אני שאגזול זאת ממך?

למעלה