שאלות לגבי הסמסונג שלי (גלקסי A3 2017, מעודכן לגרסה 7)

trilliane

Well-known member
מנהל
שאלות לגבי הסמסונג שלי (גלקסי A3 2017, מעודכן לגרסה 7)

אני יודעת שרבים מהחברים לא חובבי סמסונג; אם מה שעובר לכם בראש הוא "למה קנית סמסונג", אנא חסכו ממני מראש,

trilliane

Well-known member
מנהל
רקע תפריטי ברירת מחדל

בסמסונג הישן (גלקסי S3 מיני) כל התפריטים הבסיסיים (הגדרות, טלפון, מסרונים וכו') היו על רקע שחור. בנוכחי כולם על רקע לבן...
ומלבד בזבוז הסוללה שכרגע לא כ"כ מפריע לי (היא חדשה ומחזיקה הרבה) מעצבן אותי שהטלפון "קורן" כל הזמן, גם באזורים חשוכים שבהם זה פשוט לא פרקטי.

בהמלצת הפורום התקנתי "נובה", אבל היא לא שינתה דבר מהנ"ל (למעט מסכי הבית) כך שהיא לא ממש עזרה לי. אגב, כשניסיתי לייבא הגדרות מהמשגר של סמסונג לנובה קיבלתי הרבה אייקונים ירוקים של אנדרואיד במקום מסכים תקינים...

מתישהו גיליתי שדווקא יש ערכת נושא כהה(!) אבל היא מסתתרת בתפריט חיסכון בסוללה ולא ניתן להפעיל אותה בנפרד אלא בשילוב עם תכונות אחרות שאני לא מעוניינת בהן...

בתפריט נגישות מצאתי אפשרות של היפוך צבעים, ואומנם הוא הפך את הרקע הלבן לשחור, אבל גם את שאר הצבעים (וגם בדפדפן ובמקרים שבהם זה לא מתאים).

יש לסמסונג תפריט טפטים וערכות נושא ומצאתי בה ערכה שחורה שכנראה אמורה לפתור זאת, אבל גם עבור ערכות חינם צריך להירשם לסמסונג...
ובתנאים הם כותבים שהם יכולים להציג פרסומות... (וגם מדיניות הפרטיות שלהם, ואיזה מידע הם אוספים וכו'...). לא יודעת אם הכוונה לטלפון או באיזה פורמט, אבל זה לא מוצא חן בעיניי, מן הסתם. מישהו ניסה פעם ויכול לדווח?

אפשר להשתמש ב-Apex במקום ב-Nova

ל-Apex יש אפשרות לשנות את הצבע של התפריטים, לבטל רקע לגמרי ועוד.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
ניסיתי, לא מצאתי אפשרות כזאת שתשפיע על הגדרות ויישומי סמסונג

ולמרבה האירוניה לא מצאתי אפילו דרך להציג את ההגדרות של אפקס על רקע כהה...
נראה לי שעברתי על הכול (לפחות כל מה שנראה לי יכול להיות קשור) אבל אולי זה מתחבא אי שם, יש להם המממון אפשרויות (חלקן לא ממש ברורות לי).
&nbsp
מצד אחד מגניב, אני אוהבת שליטה; מצד שני מרוב עצים קשה לראות את היער... וקל ללכת לאיבוד. בסה"כ נראה כמו ממשק לא רע (וטוב יותר מנובה, לפחות ע"ס הניסיון הקצרצר שלי) אבל לא מצאתי בו משהו רלוונטי לי ואני רגילה לממשק של סמסונג ומסתדרת איתו היטב (והוא כבר מסודר, לכן אני לא צריכה להגדיר הכול מחדש ובצורה שונה).

trilliane

Well-known member
מנהל
האם חל שינוי בהגדרות הבסיס של SMS ב-GSM?

אני יודעת שרוב האנשים שולחים כיום עם ווטסאפ, אני לא משתמשת ביישום.

לפני כמה ימים כתבתי מסרון ארוך (בעברית) ושמתי לב שהוא הומר להודעת מולטימדיה (MMS) אף שהוא לא היה עד כדי כך ארוך. מבדיקה גיליתי שההמרה התבצעה אחרי 3 הודעות משורשרות (70 תווים כל אחת, רק אותיות עבריות וסימני פיסוק). לא הבנתי למה, כי למיטב ידיעתי התקן הוא ל-5 הודעות וכך היה בכל הטלפונים הקודמים שלי (נוקיות והסמסונג הקודם).

הודעת המולטימדיה לא נשלחה כי חסמתי אותן; אבל זה היה מעצבן, נאלצתי לפצל. ניסיתי לבדוק קידוד אחר (GSM) אבל הוא התקבל עם סימני שאלה, כי כתבתי בעברית... וכך לא נותר לי אלא להשתמש ביוניקוד. אבל למה רק 3?

האם זו הגדרה חדשה ברשת או משהו של סמסונג...?
האם זה ישתנה אם אחליף יישומון למסרונים?

BobboVilla

New member
יכול להיות שאפשר לשנות את זה בהגדרות של אפליקציית ההודעות

כך שלא תתבצע המרה ל-MMS בשום מצב. אם זה לא עובד, אז יכול להיות שסמסונג הגבילו את זה, והחלפה לאפליקציה אחרת יפתור את הבעיה. אין לי המלצה לאפליקציה חלופית, אבל בטח היו בשרשורי המלצות על אפליקציות משנים עברו
.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא...
כבר עברתי על כל ההגדרות, לו הייתה לא הייתי שואלת

trilliane

Well-known member
מנהל
יישומים חלופיים לטלפון ולמסרונים – אולי זה הפתרון?

אני גם ככה לא מתלהבת מהאופן שבו סמסונג בנו אותם, במכשיר הישן זה היה הרבה יותר נוח ומוצלח בעיניי... אולי יש אחרים מומלצים שיטפלו גם בקטעים שמעצבנים אותי ואפילו יספקו לי רקע כהה (או רקע לבקשתי)...? האם זה קיים ומה מומלץ?

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה, אבל זה בעצם להוריד תמה, כלומר לאשר את תנאי סמסונג

יש לסמסונג תמה שחורה אחרת שכבר הסתכלתי עליה והיא נראית לי בסדר, רק שאני לא בטוחה שכדאי לאשר את התנאים שלהם אם הם עומדים להציג לי פרסומות ולאסוף עליי מידע.

feedingsys

New member
העוגה

אי אפשר לאכול ממנה ולהשאירה שלמה.
אם קנית סמסונג ממילא את סומכת עליהם. לטוב ולרע.
זה בדיוק כמו לקנות אנדרואיד ולא לסמוך על גוגל.
או לקנות שיאומי ולא לסמוך על Xi Jinping

לא אמרתי בעיניים עצומות. כבדהו וחשדהו.
תמיד ניתן להסיר את חשבון הסמסונג ממכשירך.

BobboVilla

New member
לא בהכרח אפשר להסיר את חשבון סמסונג

אני חושב שראיתי פעם אצל מישהו את החשבון הזה מוגדר, ולמרות שלא היה לו צורך בו (הוא גיבה את הכל לגוגל), אי אפשר היה להסיר את החשבון.

trilliane

Well-known member
מנהל
איך מתקינים ומסירים? (עד היום לא ניסיתי...)

כאמור, התבקשתי ליצור חשבון רק כדי להוריד תמה חדשה (חינם!)

בהנחה שאוריד אותה (טרם קרה, כי לא אישרתי את התנאים), האם אוכל לאחר מכן להסיר את החשבון? (האם היא תימחק לי אם אעשה זאת...?)

feedingsys

New member
בדיוק כמו הוספה והסרה של חשבון אחר

Settings-cloud and accounts-accounts
לוחצים על ה account
על שלוש הנקודות של התפריט
ואז remove

trilliane

Well-known member
מנהל
הבנתי. והאם מניסיונך חווית שימוש שונה במכשיר בשימוש בחשבון?

למשל פרסומות ש"צצו" או הצעות או משהו דומה? (כל שינוי או שירות ב"דחיפה").
&nbsp
ואחרון חביב, האם יש תכונות שהורדת/שינית עם החשבון ונשמרו אח"כ?
כלומר, אם אוריד ערכת נושא למכשיר ולאחר מכן אסיר את החשבון, האם יש סיכוי שהיא תישאר לי מקומית ולא תתבטל/תיעלם/תיחסם?

feedingsys

New member
מנסיון אישי בלבד

לשאלתך הראשונה. לא.
לשאלה השניה,
מה שהותקן יישאר. לא תקבלי הודעה על עדכונים ושיפורים.
חוויה שונה קיימת, משום שחלק מהתוספות שלהם ניתנים ע"י רישום בלבד.
הם מתממשקים טוב יותר למה שכבר ממילא דחפו למערכת כהכנה.
אם כבר בחרת בסמסונג על כל החסרונות שיש בה,
לפחות תהני מהיתרונות.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין שם אפשרות להסרת חשבון

נראה לי שיצרתי חשבון שאין לי דרך לבטל... אוף.

feedingsys

New member
יש. גשי ל settings

משם cloud and accounts
ללחוץ על החשבון
ללחוץ על 3 הנקודות למעלה
ושם remove account

למעלה