קושיות ותהיות לגבי סמסונג גלקסי A3 2017 (זהירות חפירה
)

trilliane

Well-known member
מנהל
קושיות ותהיות לגבי סמסונג גלקסי A3 2017 (זהירות חפירה
)

המכונה גם A320. התחדשתי בו לפני כחודש והשתמשתי בו בארה"ב (עם סים מקומי). בישראל עוד לא יצא כי התעצלתי ללכת להחליף/לחתוך את הסים הישן (ואין לי כוונה לנסות לגזור בעצמי). זה לא ממש דחוף כרגע לצורכי היום יום ובינתיים אני משתמשת בישן (S3 מיני) לצורכי תקשורת בסיסית (רוב היום אני מול מחשב ולכן לא משתמשת בטלפון לכל מה שאפשר לעשות במחשב; כמו כן לא משתמשת בכלל ברשתות חברתיות).

במהלך הטיול (שבו לא היה לי כמעט זמן מחשב, מן הסתם) היה נוח להשתמש במכשיר חדיש ומהיר יותר ובגדול אני די מרוצה. לא היה לי פנאי להתעסק איתו מעבר למינימום הדרוש; התקנתי בו כמה יישומים בסיסיים שהיו נחוצים לי באופן מידי ואין בו מידע או הגדרות חשובים לעתיד (מעבר לקבצים ששמורים בכרטיס הזיכרון) כך שאם יש כל מיני שינויים/גיבויים או רעיונות שכדאי לעשות עם מכשיר חדש, זה הזמן לספר לי...

לפני שטסתי ניסיתי להיעזר בכם כדי לגבות את המכשיר הישן ולהעביר ממנו הגדרות לחדש. לצערי התהליך נתקל בשלל קשיים טכניים ובסוף כבר לא נותר לי פנאי (וכוח...) להקדיש לו. בדיעבד אולי לא כ"כ משנה... גם ככה נראה לי שפער הדורות גורם להם להיות שונים מאוד, ובמכשיר החדש כבר התקנתי כמה יישומים, מן הסתם בגרסה העדכנית שלהם.

כשרק הדלקתי אותו לראשונה הוא הציע לי להעביר הגדרות מהטלפון הישן. חשבתי לעצמי, מצוין! הוא הציע להצמיד את המכשירים גב אל גב. זה לא עבד (אולי כי צריך NFC ובישן אין). אז הוא הציע BT. זה לא עבד. הצלחתי לצמד אותם "רגיל", אבל הקטע שבו הם אמורים לתקשר לצורכי החלפת המידע הרלוונטי נכשל שוב ושוב. רק פעם אחת הצלחתי לכמה שניות ואז המכשיר החדש ננעל (סתם כיבוי צג אוטומטי), הקישור נפל ולא הצלחתי לשחזר את הרגע (אני כבר מתחילה לחשוב שהזיתי אותו
). ניחא, גם ככה בחו"ל לא הייתי זקוקה ליישומים, להגדרות ולהיסטוריה שמשמשים אותי בארץ. אבל אנשי קשר בכל זאת...

1. אנשי קשר
מכיוון שלא רציתי להשתמש בחשבון גוגל או סמסונג, לא נותר לי אלא להשתמש בכרטיס הזיכרון כדי לגבות ולהעביר את אנשי הקשר. עשיתי זאת והם עברו, אבל בלי כל ההגדרות הנלוות (קבוצות, חסימות וכו')
. יש דרך לשחזר זאת בצורה אלגנטית? (כלומר לא להגדיר מחדש ידנית...
)

כמו כן התחברתי לחשבון גוגל לפני שנזכרתי לכבות את סנכרון האוטומטי (מה שנשבעתי לעצמי לעשות בטלפון הבא...) וכך אנשי הקשר שלי התמלאו בשלל כתובות דוא"ל של כל מי שאי פעם שלחתי לו ולו מכתב אחד...
הבעיה שאם מוחקים אותם המכשיר כותב שהם יימחקו בכלל מהחשבון (ובג'ימייל אני רוצה שהם יישארו) וזה גם עלול לגרום בעיה כשארצה כנראה לשלוח דוא"ל מהמכשיר (ביישום של ג'ימייל).

בתפריט אנשי הקשר במכשיר הישן הייתה אפשרות להציג רק אנשי קשר עם מספר, כאן לא מצאתי כזאת. בחרתי אמנם ב-Custom list ושם סימנתי רק את אלה שבטלפון, בלי גוגל או Profile sharing (מה שזה לא אומר) אבל זה לא עזר, כנראה כי גם בטלפון הישן היו לי מיליון כתובות דוא"ל שזיבלו לי את רשימת הטלפונים הנקייה, כי גם שם זה הרי קרה...
(רק ששם כבר הספקתי לשכוח מהבעיה, בזכות האפשרות לעקוף אותה). בקיצור, כשאני נכנסת לרשימת אנשי הקשר היא מתחילה באנגלית עם מיליון כתובות ולא נגמרת... יישום מיותר ולא שמיש. בפועל אני משתמשת רק ב"טלפון" ואז יש לי recents ויש לי אפשרות לחפש באנשי הקשר וזהו. לא הכי נוח או כיף, אבל זה בינתיים מה שעשיתי (ובחו"ל גם ככה הייתי בקשר עם קומץ אנשי קשר בלבד). יש פתרון אחר? (לתצוגה נוחה ויעילה של אנשי קשר עם מספר בלבד).

2. עברית
אמנם הטלפון נרכש בחו"ל ועדיין, קצת מעליב שיש בתפריטים שלו אפשרות לעשרות שפות (כולל כמה די אקזוטיות) רק לא עברית
(מקלדת בעברית התקנתי מיד, כמובן). אני מסתדרת היטב עם אנגלית, אבל יותר נעים ונוח לי בעברית. התקנתי את More Locale 2 (שיש לי בישן) אבל כפי שחששתי, הוא לא עבד... הוא מציג לי הודעה בזו הלשון:
Permission Denied.
MoreLocale is not granted a CHANGE_CONFIGURATION permission.
If you're able to use development tools, you can grant the permission manually by 'pm' command.
If you have SuperUser privilege on your device, MoreLocale 2 could get the permission automatically.

תחתיה מופיעות לי שתי אפשרויות:
א. הוא יראה לי איך להשתמש בפקודה PM – חששתי לנסות;
ב. להשתמש בהרשאות משתמש על – ניסיתי, קיבלתי הודעה שהיישום לא הצליח להשתמש בהרשאות הנ"ל.
האם אלה אפשרויות שעומדות לרשותי או רק למפתחים / אנשם מתוחכמים / פריבילגים?

בכל מקרה אין לי כוונה לשלם כסף כדי ש"יצרבו" לי עברית, כך שאם זה לא משהו שאוכל לעשות לבד (או עם קצת עזרה מחברים), אוותר.

3. שינויי ממשק – כפתורים
בסמסונג הזה עדיין יש כפתור מרכזי פיזי + שני כפתורי מגע מוארים מתחת לצג, אבל סמסונג שינו קצת את השימוש. הימני עדיין משמש לחזרה לאחור (תודה לאל!) ולחיצה רגילה על הכפתור הפיזי עדיין מובילה לדף הבית, אבל לחיצה ארוכה עליו לא מובילה ליישומים הפתוחים (אלה שהיו לאחרונה בשימוש) – על האפשרות הזו בזבזו את הכפתור השמאלי
.

ולמה אני מבואסת? כי בישן הכפתור השמאלי הוקצה לפתיחת ההגדרות בכל יישום וזה היה כ"כ נוח! עכשיו כדי להגיע להגדרות אני צריכה להשתמש בתפריט של שלוש הנקודות האנכיות שיש בכל יישום בצד ימין למעלה. רק שבניגוד לכפתור, הן לא תמיד שם (במיוחד ביישומים שבהם גוללים או יוצאים מהעמוד הבסיסי) וזה ממש פחות נוח. ניסיתי לבדוק האם יש איזשהו סיכוי להקצות מחדש את ההגדרות לכפתורים אך העליתי חרס בידיי. מישהו יודע משהו?

אגב, אם תהיתם מה עושה לחיצה ארוכה על הכפתור הפיזי, היא פותחת לי איזשהו תפריט של גוגל – עוזר אישי (משהו סטייל "סירי" של אפל, אולי?) לא יודעת מה זה, לא ממש בדקתי... אבל לא משהו שיש לי כוונה להיעזר בו.

אגב ממשק, אהבתי את הפשטות והגודל הנוח של האפשרויות בווילון במכשיר הישן... לא משתגעת מהווילון במכשיר החדש (וכמה ימים אחרי שהתחלתי להשתמש בו הוא ביקש שדרוג מערכת ואישרתי, ואז התפריטים נהיו אפילו טיפונת פחות נוחים...
) אבל ניחא, זה ככה בכולם ממה שראיתי (ובמכשיר מוטורולה שעודכן אתמול לגרסת אוראו כיערו אותם עוד יותר...).

4. שינוי ממשק – אינדיקציה לחיבור אוזניות
במכשיר הישן הופיעה לי הודעה + צלמית קטנה של אוזניות בחלק העליון של הצג בכל פעם שחיברתי אותן. זה היה נוח מאוד – עזר לי לזהות שהן מחוברות (לפעמים קורה שהן לא נתקעות כהלכה ואז הדיבורית לא עובדת) וכמו כן לאחר חיבור אוזניות, עם גלילת הווילון הופיע תפריט נוסף של יישומי שמע שונים – רדיו, נגן מוזיקה, יוטיוב... קיצורי דרך ממש נוחים! אהבתי אותם והשתמשתי בו המון. לצערי במכשיר החדש לא רק שזה לא קיים, אין לי שום אינדיקציה על חיבור אוזניות. יש משהו שאפשר לעשות?

אגב, המכשיר החדש גם לא הגיע עם נגן מוזיקה מובנה. הורדתי את זה של סמסונג, הוא בסיסי ונוח וכולל את האפשרות החשובה לי ביותר – טיימר לכיבוי שמבוסס על דקות ולא על שעה מדויקת כמו ב-VLC. הוא בסה"כ די בסדר, אם כי חיבבתי יותר את הקודם (למעט איזה באג מטופש שלא ניכנס אליו). עם זאת יש לו נטייה מצערת לאבד (אחרי זמן מה של חוסר פעילות) את הנקודה שבה עצרתי בקובץ, ומכיוון שאני מאזינה לפודקאסטים בעיקר, זה די חשוב... יתרונו הגדול ביותר: רקעים כהים! מכיוון שאני משתמשת בו הרבה לפני השינה, זה מעולה. מה שמביא אותי לנקודה הבאה

trilliane

Well-known member
מנהל
המשך...
(קצר יותר)

5. שינוי ממשק – תפריטים לבנים
באחת הסקירות שראיתי ביוטיוב על המכשיר נאמר שאם קונים מכשיר שחור (לא אוהבת...) תפריט הדלקת המכשיר (הסמליל של סמסונג) הוא שחור ואם קונים זהב תפריט הדלקת המכשיר בלבן (חבל שהמכשיר עצמו לא לבן... ככה פשוט ונקי. לא אוהבת את הזהב, לצערי התפשרתי כי לא היה כחול במלאי ולא רציתי לשלם עוד עשרות דולרים או לחכות לזמן לא ידוע).

מה שלא ידעתי הוא שכל התפריטים יהיו על רקע לבן! כולם! הווילון, ההגדרות הראשיות של המכשיר, כל תפריט הגדרות של יישום מערכת... זה אולי לא נורא מבחינת בזבוז סוללה (המכשיר מצטיין באורך חיי סוללה די מרשים) אבל זה מעצבן כשלא רוצים לבן בוהק בעיניים כל הזמן (בעיקר במקום חשוך, בהופעה, לפני השינה...). כמובן, הבהירות יורדת אוטומטית, ועדיין תפריטים על רקע שחור הרבה יותר יעילים ונוחים במצבים כאלה (ובאופן כללי נעימים יותר לעיניי). חפרתי בגוגל ולא מצאתי שום דרך לשנות את רוע הגזרה. רעיונות?

6. שינוי ממשק – דף הבית
כן, הידוע לשמצה והשנוא על רבים. לי הוא לא הפריע עד כה; אבל משהו אחד שהשתנה ולא הבנתי למה/איך או מה זה נותן לי, הוא הגלילה מדף הבית שמאלה. במכשיר הישן זה היה מעגלי; כל דפי הבית שהגדרתי הופיעו בזה אחר זה, לא משנה אם זזתי ימינה או שמאלה (וזה גם היה די נוח כי היו לי רק שלושה, כך שמכל אחד תמיד יכולתי להגיע בקלות לשני האחרים). עכשיו אני יכולה לנוע רק ימינה, כי שמאלה מופיע עמוד ייעודי שנקרא Briefing. יש לו כפתור כיבוי וכך כיביתי את האפשרות (ולכן עכשיו פשוט אין לי אפשרות גלילה שמאלה), אבל אין לי מושג מה זה ולמה זה תופס לי את האפשרות לגלול שמאלה בלי שאוכל לשנות זאת...

אגב, כשגוללים מדף הבית כלפי מטה מגיעים לתפריט כל היישומים. עד כאן לא נורא, מה רע? ובכן, הגדרתי דף בית נוסף עם יישומים מועדפים וכדי להגיע אליו אני צריכה לגלול ימינה. המכשיר כ"כ רגיש לזוויות שאם אני לא גוללת כמעט אופקית לחלוטין, הוא מפרש את זה יותר למטה מימינה ושולף לי את מסך כל היישומים במקום את זה שהגדרתי...
(נו שוין, שאלה יהיו הצרות שלי בחיים).

7. הצגת יישומים פעילים, שימוש בזיכרון RAM
בטלפון הקודם היה לי יישומון וידג'ט מערכת בשם "יישומים פעילים" שגררתי לאחד מעמודי הבית ובלחיצה עליו הוא הציג לי את כמות היישומים הרצים בכל זמן נתון כמו גם גישה לנתוני זיכרון וכו'. לא מצאתי כזה במכשיר הנוכחי (אגב, היה לי ממש קשה למצוא בו את היישומונים, די החביאו את הוידג'טים והפרידו אותם משאר היישומים; אבל אולי זה ככה בכולם, כי הראו לי איך להגיע אליהם). יש עדיין משהו כזה? (או שהשליטה עברה למערכת? מדי פעם היא מדווחת לי שהיא השביתה יישומים שלא היה בהם צורך).

ומשהו נחמד: גיליתי שהיישומון של תצוגת השעה והתאריך (שגררתי לדף הבית הראשי) מקשר אותי ישירות ליישום השעון המעורר ולכן אני לא צריכה להקצות לו צלמית באחד מדפי הבית. אבל לפני שגיליתי, שמתי לב שהצלמית היא לא סתם איור של שעון אנלוגי אלא ממש מציגה את השעה הנוכחית! חמוד להפליא (רק חבל שזו צלמית מערכת ומהעדכון הקודם היא התחלפה לאחת קצת פחות יפה... למעשה כל יישומי המערכת קיבלו בעיניי צלמיות פחות מוצלחות, אבל מי אני שאתווכח עם סמסונג? כמו גוגל גם הם חייבים לשנות עיצוב כל זמן מה, אחרת יחשבו חלילה שהם קופאים על השמרים...
).

8. תצוגת שעון דיגיטלי בנעילה – הדקות מוצגות מתחת לשעה ולא לימינה
אפשרות שעצבנה אותי מאוד ועכשי כשבאתי לתאר אותה אני פתאום לא רואה אותה בכלל... אולי ביטלתי אותה איכשהו? או שמכיוון שמתחת לתצוגת השעה והתאריך יש לי הודעה על עדכון מערכת שממתין לי (כבר שבוע...) הוא דוחק את התצוגה לשורה אחת והיא תחזור לסורה...? (נדמה לי שהעדכון הקודם הוא שהפך אותה לכזאת... אבל אני כבר לא בטוחה/זוכרת, הוא קפץ לי ממש אחרי יום-יומיים של שימוש במכשיר).

תודה רבה
לכל מי ששרד עד הלום, אשמח לתובנות, הערות, הארות, הפניות וכו' מעשיות (לא בסגנון "חבל שקנית סמסונג"...
)

BobboVilla

New member
האמת שדווקא *כן* המלצנו לך על הסמסונג

תשובות, לפחות מה שאני יודע.
&nbsp
1. מה שאפשר לעשות, בהנחה שלא הוספת אנשי קשר לעומת המכשיר הישן, זה למחוק את הנתונים של "Contacts Storage". זה לא פוגע באנשי הקשר ששמורים בעננים השונים, אלא רק מנקה את האיחסון המקומי שלהם, והם יגיעו שוב לאחר סינכרון. מכיוון שאת ביטלת את הסינכרון של גוגל, אנשי הקשר הללו לא יופיעו. החיסרון הוא שזה מוחק גם את אנשי הקשר ששמורים באופן מקומי על המכשיר. אגב, אפשר להגדיר ברשימה המותאמת לא רק אנשי קשר עם מספר טלפון, אלא גם מאיזה "חשבונות" לקחת אותם. במקרה הזה את יכולה להשאיר רק אנשי הקשר ששמורים על הסים ועל המכשיר, וכל אנשי הקשר של גוגל לא יוצגו.
&nbsp
2. אין ברירה, זו הדרך היחידה. החל מאנדרואיד 4.2.2 גוגל הורידה לאפליקציות רגילות את היכולת לשנות חלק מההגדרות, וזו אחת מהן. אין בעיה עקרונית לאשר את השימוש בפקודת PM. כאן יש הסבר איך להפעיל, פלוס ההורדות הרלוונטיות לצורך כך. זה לא מסוכן.
&nbsp
3. אי אפשר לשנות את מיפוי הכפתורים במכשיר שלך. ב-S8, שבו אין כפתורים פיזיים, אז יש אפשרות תוכנתית לשנות את הכפתורים. לגבי היעדרו של כפתור 3 הנקודות, זה מעיד על אפליקציה שכתובה לא טוב. מבאס, אבל אין לך מה לעשות לגבי זה.
&nbsp
4. לא נראה לי הגיוני שאין אינדיקציה על חיבור אוזניות. אולי פשוט שינו את העיצוב ואת לא מזהה את זה? לגבי רשימת האפליקציות המומלצות, אז בעיני זה היה זבל מיותר, וטוב שסמסונג הסירה את זה
.
&nbsp
5. לא מכיר.
&nbsp
6. תחפשי בהגדרות של הלאונצ'ר את האפשרות של "גלילה אינסופית". אם אין, אז אין מנוס אלא להתקין לאונצ'ר אחר (ויותר טוב) כמו נובה.
&nbsp
7. יותר טוב שאין את זה. לסגור אפליקציות באנדרואיד זה אחד הדברים שהכי מבזבזים סוללה. צריך לסגור אפליקציה רק אם היא עושה בעיות, ולא נסגרה טוב בעצמה.
&nbsp
8. יכול להיות שככה נראה הווידג'ט של סמסונג. אם זה המצב, ואין אפשרות לערוך את מסך הנעילה ולהחליף ווידג'טים, אז אין מה לעשות.

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון! אם כך, הכול באשמתכם...

1. אני צריכה למצוא דרך להעביר אותם מחדש עם הקבוצות והחסומים... כבר אין טעם שאציג אנשי קשר בסים בלבד, העברתי את כולם למכשיר (כי בסים יש רק שם וטלפון, מספר תווים מוגבל לשם וכו'). אבל לא מצאתי איך אפשר להגדיר שאנשי הקשר של גוגל לא יוצגו... בדיעבד נראה לי שכל הכתובות הגיעו עם אנשי הקשר מהמכשיר הישן ולא מהסנכרון... ואני צריכה לוודא גם שזה לא יפריע לי כשאני שולחת דוא"ל מהיישום של ג'ימייל...
&nbsp
2. התפתחות מפתיעה בנושא העברית קרתה לי הערב: ניסיתי לחפש איך איך אני מגדילה את הגופנים במכשיר (עדיין לא מצאתי, לא זוכרת איפה זה היה...) והגעתי לתפריט השפות. הייתה אפשרות להוסיף שפה נוספת, משנית, ומתוך שעמום דפדפתי שוב בכל השפות ו... הייתה שם עברית.
לא יודעת היכן היא התחבאה לי כשרק הוצאתי את המכשיר, עברתי עליהן פעמיים...
&nbsp
אז המרתי לעברית, ומתברר שהכול התהפך ימין-שמאל. זה לא כמו More Locale שרק תרגמו, זה יותר כמו "חלונות" או שלל תוכנות אחרות, פשוט תמונת ראי מושלמת. כל הצלמיות בדפי הבית עברו לצד השני; הגלילה שלי היא עכשיו לא ימינה אלא שמאלה; הנקודות של התפריט למעלה בצד שמאל; הסימנים הקטנים בשורת המצב בראש המסך הפוכים... גם הסימנים בווילון, כולל הסימנים עצמם. רובם סימטריים, אבל עכשיו הרמקול (של הצלילים) פונה שמאלה! גם ביישומים כמו ג'ימייל עכשיו הכול הפוך לי...
&nbsp
הדבר היחיד שנשאר אותו הדבר הוא הכפתורים מתחת לצג...
אז אולי מזל שהם לא וירטואליים... לו הייתי עושה זאת מיד עם קבלת המכשיר, לא הייתי מתרגלת אליו חודש, מסדרת את דפי הבית בהתאם, זה היה אולי נוח; אבל עכשיו זה פשוט מוזר... ואני לא לגמרי בטוחה עד כמה זה מתאים לי... אולי אחכה כמה ימים לבדוק מה עוד השתנה ועד כמה קל/קשה לי להתרגל לתמונת המראה הזאת. *אנחה*
&nbsp
4. אין, בחיי שאין. ליתר ביטחון חיברתי שוב אוזניות רק כדי לוודא. אולי יש אינדיקציה שקופה?
שאבין, זה רק במכשיר הזה? חשבתי שאולי חלה איזושהי "התקדמות" בשטח והחליטו לוותר לגמרי על כל העניין הזה...
&nbsp
5. מפתיע שלא מאפשרים למשתמש לקבוע את הרקע לתפריטים. זו אפשרות די בסיסית במערכות רבות...
וכאן זה בעיקר מציק כי זה לבן. עם זאת יש לציין לטובה את טווח הבהירות של המכשיר – התאורה המינימלית שלו ממש מינימלית; במכשיר הישן הורדתי במיוחד יישום "לילה" להכהות את הצג וכאן אני כבר פחות זקוקה לו.
&nbsp
6. לא נורא, לא בטוחה שזה שווה את ההתעסקות... (בפרט שכרגע כל הדפים "הפוכים" לי ימין שמאל... עוד לא סדרתי הכול מחדש כי לא החלטתי אם אשאר עם העברית).
&nbsp
7. ואללה? מבזבזים סוללה?
הכיצד?
&nbsp
8. אני לא שולטת בוידג'ט של מסך הנעילה... כלומר לא אני שמתי אותו שם... אבל כרגע (כנראה בגלל הודעת העדכון שתקועה לי באמצע הצג וטרם ביצעתי) השעון מופיע כשורה אחת... אולי הפתרון הוא שתמיד תופיע שם איזו הודעה?

&nbsp
שקראת והגבת

BobboVilla

New member
עם הדרישות שלך, לא הייתה לנו ברירה אלא להמליץ על סמסונג

1. אני לא יודע אם זה אפשרי. יכול להיות שזה חלק מהנתונים שנשמרים באופן מקומי על המכשיר. אולי אם מסנכרנים לגוגל אז גם זה נשמר, אבל אני לא יודע, כי אני לא מסנכרן לשם.
&nbsp
2. אני חושב שככה גם More Locale יעשה לך. החל מגירסא כלשהי (5? 4.4?) כאשר משנים את שפת המערכת לשפה שהיא מימין לשמאל, הכל מתהפך, כולל האייקונים השונים. כמו שתוכניתנים אוהבים להגיד - "זה לא באג, זה פיצ'ר"
.
&nbsp
4. תראי, יכול להיות שזה משהו שסמסונג הורידו. אני בדקתי אתמול בטלפון שלי וראיתי שיש אינדיקציה.
&nbsp
5. לא זכור לי שאני יכול לשנות את צבע הרקע של התפריטים ב-Windows. מצד שני, הפעם האחרונה שהתעסקתי עם ערכת הצבעים של המחשב הייתה לפני משהו כמו 6 שנים, אם לא יותר
.
&nbsp
7. יש כאן הסבר די מפורט - https://www.howtogeek.com/127388/htg-explains-why-you-shouldnt-use-a-task-killer-on-android/ . לא עברתי על כולו, אבל נראה שהוא די ממצה.
אמ;לק: רובן המוחלט של האפליקציות מפסיקות לרוץ כאשר הן מסתיימות, ולכן אין צורך לסגור אותן. אפליקציות ש"מאזינות" (כמו אפליקציות הודעות, מייל וכו') ממילא יופעלו מחדש לאחר סגירה. זיכרון האיחסון הוא הזיכרון האיטי ביותר ומצריך הכי הרבה משאבי מערכת כדי לגשת אליו, בעוד ש-RAM הוא הזיכרון הכי מהיר שמצריך הכי פחות משאבים. כאשר מפעילים אפליקציה מהאיחסון (שזה מה שקורה לאפליקציה שנסגרה "בכוח") אז זה מנצל יותר סוללה מאשר אם "מעירים" אותה ושולפים אותה מתוך ה-RAM.
&nbsp
8. אני יודע שאת לא שולטת בזה. לא התכוונתי שאת יכולה להחליף, אלא לתת הסבר אפשרי למה זה קורה.

trilliane

Well-known member
מנהל
הדרישות שלי מצוינות.

לי! וזה מה שחשוב.

&nbsp
2. בטלפון הישן יש לי גרסה 4 ומשהו (של אנדרואיד, הכוונה) ושום דבר לא התהפך; רק השפה הפכה לעברית.
&nbsp
5. אתה יכול, לפחות מאז חלונות 95 (למעשה זה הדבר היחיד שלמדתי בקורס הכרת "חלונות" שחייבו אותי לעשות לפני כעשרים שנה במקום עבודה... כך הצלחתי איכשהו להעביר שעה וחצי בהרצאה משמימה מול מחשב בלי אינטרנט ומשחקים). בדקתי עכשיו בחלונות 7, עדיין אפשר, צירפתי צילום מסך (במחשב אני דווקא כן מעדיפה מערכת הפעלה באנגלית, אבל זה מחשב עבודה שלא אני התקנתי וזו גרסה שבה לא ניתן לשנות שפה... אחרי שנים של שימוש בחלונות אך ורק באנגלית היה לא קל להתרגל שהכול הפוך...).
&nbsp
7. הבינותי, חן חן.

BobboVilla

New member
ברור לך שאני צחקתי לגבי הסמסונג, כן?

2. זו בדיוק הנקודה שלי - בגירסת אנדרואיד כלשהי גוגל שינתה מה קורה כאשר בוחרים בשפת ממשק שהיא ימין לשמאל, והטלפון הקודם שלך פשוט לא עודכן עד לגירסא הזו.
&nbsp
5. יש לי Windows 10, ואני לא רואה שם אפשרות לשנות את הצבע. כלומר, אני יכול להפוך אותו לשחור כמו הלילה, אבל זה נראה ממש לא יפה בעיני.

trilliane

Well-known member
מנהל
ברור. לא יודעת מה קורה בחלונות 10, אולי זה מסתתר שם

במקום לא צפוי...
אבל כך או כך זה לא משנה, מאחר שהנקודה שלי הייתה להבהיר שזו אפשרות די בסיסית במערכות (גם אם מיקרוסופט הסירה את האפשרות אחרי עשרים שנה) ונתקלתי בה גם במערכות שעבדתי בהן במקומות עבודה, בדפדפנים הן למחשב והן לסמרטפון... ומכיוון שבמכשיר הקודם זה היה שחור, ויש עניין של תאורה, ניגודיות וחיסכון בסוללה, נראה לי מוזר (או סתם דפוק) שיכפו על כולם רקע לבן ללא יכולת שינוי.

רקע לתפריטים

מתקינים לאונצ'ר אחר, כגון את Apex, שכן מאפשר לשנות רקעים.

trilliane

Well-known member
מנהל
המממ... על מה בעצם משפיע יישום כזה? מעולם לא ניסיתי...

זה משהו כ"כ בסיסי במכשיר שאפילו קשה לי לחשוב עליו כעל "יישום"... או להחליף אותו בכזה שאינו מובנה...
&nbsp
רק לצורך הבהרה, כשאני מדברת על החלפת רקעים אין הכוונה לדף הבית / שומר מסך / רקע למסרונים. את כל אלה אין בעיה להחליף. אני מתכוונת לכל תפריטי המערכת, לווילון וכו'.

הסבר

את צבע הווילון בד"כ לא ניתן לשנות. את הרקע של תפריט היישומים - כן, כשמחליפים לאונצ'ר. מהו לאונצ'ר? מעטפת גרפית האחראיות למראה ולמספר האייקונים המרבי במסך הבית, תצוגת תפריט היישומים ועוד.
&nbsp
יש עשרות לאונצ'רים המאפשרים לשנות מאפיינים כאלה ואחרים. ב-Apex הנזכר לעיל יש, בין היתר, אפשרות לשנות את צבע הרקע של תפריט היישומים.
https://www.apexlauncher.com/

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה; ואיך הוא מתמודד עם יישומי המערכת הקיימים? משנה משהו?

אם אני מתקינה ומריצה, הוא אוטומטית מחליף את הקיים?
ומה לגבי השינויים שעשיתי בקיים? נשמרים למקרה שארצה לחזור אליו?
אחרונה חביבה: האם יש לו השפעה על שפת הממשק?
&nbsp

תשובות

1. אחרי ההתקנה עושים ריסטרט למכשיר, ואז הסמארטפון ישאל באיזה לאונצ'ר את רוצה להשתמש.
&nbsp
2. יישמרו
&nbsp
3. לא

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה! אחרונה חביבה: האם החדש "יורש" או מייבא את הגדרות הישן?

כלומר אם אתקין כזה אני מבינה שעליי לכבות את המכשיר כדי שהוא ייכנס לפעולה, אבל האם זה אומר שאצטרך להגדיר בו מחדש את כל דפי הבית (היישומים והיישומונים) או שהוא אוטומטית ייאמץ את אלה של קיים?

trilliane

Well-known member
מנהל
היכן ניתן לבדוק דיווחים לגבי עדכוני תוכנה של סמסונג?

כשקניתי את המכשיר (אוגוסט) הוא הגיע עם אנדרואיד 6 (כנראה) ותוך יום-יומיים קיבלתי בקשה לעדכון. אישרתי אותה, וזו כנראה הסיבה שמופיע לי 7 (נוגט).

לפני כעשרה ימים (כנראה ב-8/9 אם אני זוכרת נכון) הופיעה לי בקשה לעדכון נוסף. לא היה לי פנאי להקדיש לכך ולכן דחיתי, וכך זה נשאר בינתיים עד עכשיו...

אני מניחה שזה עדכון אבטחה ל-7 ולא שדרוג ל-8 (אוריאו) כי למיטב ידיעתי הוא עוד לא שוחרר לסמסונג (אבל מכירה מישהו עם מוטורולה שכבר קיבל עדכון בשבוע האחרון).

עד היום לא קרה שדחיתי עדכונים (אם כי במכשיר הישן היה לי 4 והוא לא קיבל עדכונים למעט ממש בהתחלה ולכן זה לא היה רלוונטי) אבל דיון בפורום השכן עורר בי חרדה קלה... והחלטתי לחפש מידע בנושא.

בשרשור ההוא הציע בובי לבדוק בפורומים ב-XDA או ב-iandroid. האחרון לא רלוונטי כנראה, כי A3 לא נמכר בישראל ואין לו פורום משלו (וגם לא מצאתי דיונים רלוונטיים). ב-XDA יש פורום לסדרת A אבל אני מוצאת התייחסויות מיולי ומאוגוסט לעדכון לנוגט ולא מוצאת שום דבר לגבי עדכון נוסף בספטמבר.

הדבר היחיד שמצאתי הוא תגובות חדשות בשרשור עתיק ב-GSM Arena ושם כתב מישהו בימים האחרונים:
I have samsung A3 and find this update horrible! Wifi disconnects. Bad mobile connection and whats apo and viber do not work properly e.g. wvats app doe nog dowload messages. So frustrated. If they do not soon repair the crap i will buy something else and never again this crap. It was a charm before the update.
http://www.gsmarena.com/newscomm-12195.php

ולכן נלחצתי...

prizman

New member
לגבי העברית, זה אכן הופך הכל.

מתרגלים לזה בסופו של דבר.
בסמסונג שלי היה אותו דבר, תחילה הוא סירב להכיר בעברית מה שלא הפריע לי
ואז ביום בהיר אחד העברית הפציעה אז שיניתי. זה לא ממש משנה לי.
לאונצ'רים כולל נובה לא יודעים ליבא את הסידור שעשית קודם וצריך לערוך את הכל מחדש.
גם אפקס וגם נובה פחות טובים כיום ממה שהיו לפני שנה, רק בשבוע שעבר ביטלתי
את הנובה שהיה לי, בדקתי את האפקס שלא מצא חן בעיני, היו שנתיים בערך
שהשתמשתי בו
וחזרתי לסמסונג הבסיסי שהשתפר פלאים.
עדכונים אני תמיד מתקין, גם אני לא הגעתי עדיין לאוריאו אבל כל שבוע בערך אני מקבל עדכון,
אבטחה ברובם כנראה, אבל לא תמיד זה לטובה. לפעמים זה יוצר שיבושים.
מאחר ואת טובה בחיפוש ברשת את יכולה לבדוק מה משמעותו של כל עדכון לפני ההתקנה
ולהחליט אם להתקין אותו או לא, אני די מתעצל בנושא. מאשר ומה שיהיה יהיה.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה הפך לי גם את השפה בחדשות גוגל...
זה הכי הזוי

שמרתי בדפדפן (של הטלפון; הוא בסדר לי לעת עתה) קישור ללקט החדשות של גוגל (בישראל). אחרי שהעברתי את שפת הממשק לעברית, גוגל התעקש להציג לי את החדשות (מישראל) באנגלית... וכל פעם הייתי צריכה לבחור מחדש בעברית... עד שנשברתי ושמרתי את הקישור מחדש.

&nbsp
בינתיים עוד לא התקנתי 'משגר' לנוכח הביקורות הסותרות/פושרות. אולי זה עוד יגיע...

למעלה