שמירה על תאריך בהעברת תמונות

EfratJob

New member
שמירה על תאריך בהעברת תמונות

שלום,
כשאני מעבירה תמונות מהאחסון הפנימי של הטלפון לכרטיס זיכרון, התאריך משתנה ליום ההעברה.
איך אפשר לשמור על התאריך המקורי של התמונה?
תודה

כלומר?

את מתכוונת לשינוי בשם של הקובץ (נניח, במקום 2016-04-20.jpg בכרטיס הזיכרון יראו 2017-04-25) או לשינוי התאריך במאפייני הקובץ, כשבוחרים בו מתוך הגלריה ולוחצים על ה-properties?

EfratJob

New member
תאריך המאפיינים

שם הקובץ לא משנה לי.
אני רוצה לשמור על רצף כרונולוגי של התמונות.
גם כשמעבירה את התמונות למחשב, התאריך משתנה ליום ההעברה, כך שאם אני ממיינת לפי תאריך - אין לי מיון, כי כל התמונות באותו תאריך.

michal@gal

Active member
מנהל
התאריך לא משתנה

בתצוגה במחשב צריך לבקש לראות את תאריך הצילום.

amitp

New member
ורק טיפה פירוט

כשמדובר על תמונות, יש לפחות שלושה "תאריכים" רלוונטיים:
1. לכל קובץ במערכת (ללא קשר אם מדובר על תמונה, סרט, אפליקצייה או כל דבר אחר) יש תאריך יצירה (התאריך בו הקובץ נוצר לראשונה)
2. לכל קובץ (כנ"ל) יש תאריך עדכון אחרון. אלה שדות גנריים שיש לכל קובץ.
3. לקבצי מדיה (כמו תמונות למשל), יש בנוסף שדות מידע נוספים שמודבקים אליהם. למשל - המצלמה שאיתה צולמה התמונה, מיקום הצילום, וגם... תאריך הצילום. השדות הללו לא משתנים עם העתקת הקובץ או עריכה שלו (בתוכנה נורמאלית), אבל הם לא מוצגים בד"כ באופן אוטומאטי על ידי מערכת ההפעלה. ניתן עם זאת להציג אותם וגם למיין לפיהם (בחלונות למשל, קליק ימני על תצוגת התיקייה, SORT by ---> More... ואז לבחור את התכונות שרוצים לראות ולמיין לפיהן).

nox120

New member
מערכת אנדרואיד מבוססת על לינוקס

במערכות קבצים של לינוקס אין תאריך יצירה. יש תאריך שינוי אחרון, תאריך שינוי אחרון של ה-inode, ותאריך גישה אחרון (אם כי זה יכול לא להתעדכן כדי לחסוך בכתיבות למערכת הקבצים).

amitp

New member
אכן, טוב לדעת

משום מה אף פעם לא יצא לי להזדקק לנתון הזה...

למעלה