שאלה טכנית לגבי הטענה באופן כללי

domuzy

New member
שאלה טכנית לגבי הטענה באופן כללי

אני עם מכשיר שתומך טעינה מהירה עם קוואלקום.
קניתי מטען חדש ו"מיוחד" שייעודי לחיבור כזה של AUKEY.
בדיקה באמצעות האפל' AMPERE מראה מקסימום טעינה ב1100מ"א.
המטען המעפן וה"פוּשט" שיש לי באוטו עם כבל פשוט נותן אותו דבר, ולא רק שהוא לא קוואלקום, הוא גם עם כבל מיקרו USB ומתאם לTYPE C.
בקיצור- איך זה ייתכן???

BobboVilla

New member
קודם כל, אל תניח אוטומטית שהאפליקציה הותאמה לבדיקה

של הטענה מהירה. לי יש אפליקציה שמציגה את מצב הסוללה, והיא "מזהה" ניתוק של המטען בדיוק ברגע שההטענה המהירה מתחילה.
&nbsp
דבר שני, הטענה מהירה זה רק עד אחוז סוללה מסוים. ב-QuickCharge 2.0 מדובר על 69%, וב-QuickCharge 3.0 מדובר אם אני לא טועה ב-80%. אם אתה מנסה להטעין כאשר אחוזי הסוללה מעל, אז ההטענה המהירה לא מתבצעת.
&nbsp
דבר שלישי ואחרון - תבדוק כמה זמן לוקח לזה להיטען בפועל, ולא מדידה על ידי אפליקציות כלשהן. תבדוק גם האם המטען המקורי מטעין יותר טוב מאשר המטענים האחרים שקנית.
&nbsp
אגב, על איזה מכשיר מדובר?

BobboVilla

New member
אין לו הטענה מהירה של קוואלקום

יש לו חיבור USB Type C, ולו יש טכנולוגיה משלו של הטענה מהירה. אתה צריך מטען ספציפי שתומך בהטענה המהירה של התקן, לא הטענה מהירה של קוואלקום - אלו טכנולוגיות שונות לחלוטין.

domuzy

New member
בעסה לי. תודה

blzvi

Active member
לא ,הרי הטלפון שלך אין לו טעינה מהירה

אז למה לרכוש בנק בטריות שמיועד לטעינה מהירה?
קנה בנק תוצרת Anker ומספיק 10000maH
כמו זה

domuzy

New member
לא מדוייק. יש לו טעינה מהירה רק

לא קוואלקום.
השאלה היא אם זה בהכרח לא יעזור או שזה פשוט יותר מדי שלא לצורך?

blzvi

Active member
מדויק לחלוטין,אין לו טעינה מהירה של אף אחד

לא ענין שלא לצורך,פשוט לא מתאים .
טעינה מהירה יש לה מאפיינים ייחודיים .אסור לטעון טלפון שאין לו במטען שמיועד לטלפון עם טעינה מהירה

BobboVilla

New member
האתר בעברית עשה לי כאב ראש נוראי

למעט שם המוצר לא הבנתי כלום.
&nbsp
מה שצריך זה למצוא סוללה שתומכת ב-USB Power Delivery 2.0 (קצת הסבר כאן - https://en.wikipedia.org/wiki/USB#PD . לא קראתי, אני עייף מדי בשביל לנסות להתמודד עם זה
). סתם דוגמא לסוללה כזו - https://www.amazon.com/iVoler-10000...TF8&qid=1480961859&sr=1-5&keywords=usb+type+c . לא מכיר את היצרנית, לא את הדגם, אבל שים לב שכתוב שהוא יכול לספק 5V ב-3A, שזו ההטענה המהירה מהתקן של USB.
&nbsp
בזה בערך מסתכם הידע שלי בנושא. אה, אני גם יודע שיש יותר מדי כבלים ומתאמים שעלולים לעשות נזקים למחשב, ואולי גם לטלפון, אז כאן חשוב מאוד לקנות מוצרים איכותיים ולא סיניים בשנקל.

G Gabi

Member
גם מוצרים של חברות איכותיות יכולים להיות בעיתיים

סרטון שנקלתי בו לפני 2-3 חודשים.
How to destroy hardware with a non-compliant USB-C device/cable (Anker Powerline USB-C cable)
&nbsp
&nbsp

BobboVilla

New member
כתבתי *מוצרים* איכותיים, לא *חברות* איכותיות

הסרטון שהבאת מראה עד כמה חשוב לעשות עבודת תחקיר רצינית לפני שקונים כבל/מטען/מתאם USB Type C, כי אי אפשר לסמוך רק על איכות המותג

למעלה