איפה מומלץ לקנות מכשיר חדש?

איפה מומלץ לקנות מכשיר חדש?

הטלפון הנייד שלי התקלקל וכנראה אצטרך לקנות חדש.
האם אתם ממליצים לקנות ישירות מחברת הסלולר שלי, או שיש חנויות מומלצות שאקבל דרכן גם מכשיר זול יחסית וגם אחריות?

המלצה

לא לקנות מחברות הסלולר, אלא פשוט לחפש באתר זאפ את ההצעה היותר זולה. האחריות לא שווה כלום ברוב המקרים (במעבדות הרשמיות יטענו שפגם כזה או אחר לא כלול בסל השירותים).

enigo

New member
ואם הכי זול בחברת הסלולאר - עדיין לא לקנות אצלה?

ברור שלא.
ותתפלא, לפעמים כן מכבדים אחריות, מניסיון. אז אם רוצים 50% יותר על אחריות - שיחפשו, אבל אם בתוספת קטנה יחסית מקבלים אחריות ארוכה משמעותית אז זה בהחלט שווה.

BobboVilla

New member
זה לא קשור לאחריות. זה קשור לכך שאתה מקבל מכשיר נכה

כי כל אפליקציות ושירותי הזבל שהן דוחפות למכשיר מאיטות אותו. וכמובן שהניסיון להסיר אותן יגרור הסרת אחריות.

אבי לב50

New member
תלוי איזה מכשיר את רוצה לקנות.

אני מסכים עם המגיב הראשון שבכל מקרה לא קונים מכשיר בחברות הסלולר שמוכרות את המכשירים במחירים מופרזים, ובנוסף לכך על המכשירים שהם מוכרים הם מטעינים הרבה אפלקציות זבל שסתם חונקות את הזיכרון של המכשירים.
&nbsp
מצד אני אני לא מסכים איתו כל כך בנוגע לאחריות, ואני בעד לרכוש מכשיר עם אחריות היבואן הרשמי, אבל שוב זה תלוי איזה מכשיר את רוצה לקנות.

אני רוצה לקנות

מכשיר שיש בו את הפונקציות הבסיסיות - הודעות SMS, ווטסאפ, כמה אפליקציות ומצלמה. לא משהו משוכלל שצורך זכרון גדול.
מה זה אומר מבחינת עדיפות הקניה?
ואשמח להמלצות על מכשירים

אבי לב50

New member
האם יש לך הגבלה עד סכום מסויים?

אני למשל ממליץ היום על מכשיר שנקרא "מוטו X פליי".
ראי נא את הקישור שלהלן:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=907876
לטעמי האישי ומתוך נסיוני בחודשים האחרונים, זה אחד המכשירים הטובים ביותר שקיימים כיום בשוק.
הוא אמנם לא הכי זול, אבל כידוע איכות שווה כסף.
כמו כן זהו מכשיר נקי לחלוטין מכל סוג של אפליקציות זבל שמגיעות על המכשירים היותר מפורסמים, וזה אומר שאם למשל כשאת פותחת מכשיר ידוע של סמסונג שמתהדר בכמות זכרון מסויימת, הרי שבפועל כמות הזכרון הפנויה שם היא פחות מ-50% נטו ובמקרים לא מעטים פתחתי מכשיר חדש וגיליתי אפילו רק 30% נטו זכרון פנוי.
כאן מדובר במכשיר נקי כאמור ולכן תמיד כשפותחים אותו יש הרבה מעל 50% זכרון נטו.
אני מדבר על זכרון ה-RAM ולא על הזכרון לאיחסון.
לשאלות נוספות אשמח לענות.

מעדיפה בפחות

עד 1000 ש"ח. לכן חשבתי על חנויות ולא על החברה, ראיתי בזאפ שיש אפשרות לקנות מכשירים טובים במאות שקלים פחות בהשוואה למחירם בחברות הסלולר.
השאלה היא האם זה מומלץ.

אבי לב50

New member
קניה מחברת סלולר תורידי מהפרק. חד משמעית.

אל תחשבי על זה אפילו, כי לא רק שהם מוכרים הרבה יותר ביוקר, הם גם מטעינים לך על המכשירים מערכות הפעלה שלהם מלאות בזבל, פשוטו כמשמעו.
&nbsp
ואם פסלנו דבר אחד, נמשיך לדבר השני, או לשאלה השניה: אז איפה לקנות? :
אישית אמליץ על חנויות שמוכרות מכשירים עם אחריות מקורית של היבואן הרשמי.
לדעתי זה חשוב למרות שיש החולקים עלי. זה עניין שלך והחלטה שלך למי תשמעי.
קחי בחשבון שמיבואנים אפורים/מקבילים וכדומה את יכולה לקבל (לפי מה שאנשים סיפרו כאן) מכשירים שיועדו לכל מיני שווקים במזרח אירופה, בדרום אמריקה, במזרח הרחוק, וזה יצור לך בעיות מבעיות שונות.
&nbsp
לכן רכישה כזאת מתאימה לדעתי לאנשים שממש בקיאים בנבכי המכשירים ושמוכנים לקחת סיכונים.
&nbsp
אז איפה כן לקנות? לא חסרות חנויות של היבואנים וחנויות אחרות שמוכרות מהיבואנים הרשמיים. לכי על אחת מהחנויות האלה, זאת דעתי.
&nbsp
קחי רק בחשבון את ההמלצה שכתבתי בתגובה הקודמת, וקחי בחשבון שאני כותב זאת אחרי שמעל 10 מכשירים עברו בין הידיים שלי רק בשנה האחרונה, ואינני אדם יהיר אך ארשה לעצמי להגיד שאין חכם כבעל ניסיון.
&nbsp
גם לי היה ממש קשה להשקיע כ-1500 ש''ח במכשיר סלולרי, אבל זה שווה לדעתי כל אגורה.
תעשי את השיקולים שלך.

אבי לב50

New member
חס וחלילה ! הכישלון המפואר של סמסונג.

עדיף כבר S3 בגירסת NEO מאשר ה-S4 הזה.
&nbsp
זאת אחת הפעמים הבודדות שבהן אני שולל מכשיר מכל וכל.

BobboVilla

New member
בגבולות ההיגיון, ב-1000 ש"ח אפשר לקנות 3 גלקסי S4

או לפחות אמורים לקנות 3. כל מחיר מעבר לכך זה שוד וחוצפה. והאיכות של המצלמה לא תכפר על העובדה שזה מכשיר איטי ומייגע.
&nbsp
אפרופו איכות המצלמה. לפני שנתיים, אחרי אירוע חברה בפיינטבול, כשכולם שלחו את הסימנים הכחולים/סגולים/צהובים שלהם, ניסיתי לצלם חבורה שהייתה לי על הרגל. כמה שלא ניסיתי, ובכמה אור שלא הייתי (כולל לצאת לגינה), המצלמה ה"איכותית" של ה-S4 לא הצליחה לקלוט את הצבעים ה"יפים" שהיו לי. מה כן הצליח לקלוט את הצבעים? מצלמת 5 מגה פיקסל (להזכיר, ל-S4 יש 13 מגה פיקסל) של נוקיה N85 (שיצא לשוק ב-2008, כלומר היה אז בן 6 שנים). אממה, לנוקיה יש עדשה איכותית *באמת* (של חברת Zeiss), ולא סתם מספרים גבוהים של מפרט.

prizman

New member
סמסונג A7

זכה להיות אצלנו בבי כמעט 3 חודשים עד שבת הזוג ריסקה אותו.
מכשיר מוצלח. 1300 ש"ח בזאפ.

T o m c o

Member
מנהל
גם אותו היא ריסקה?! תגיד, כמה מכשירים היא החליפה השנה?

prizman

New member
לא, את ה A7 היא בעצם הטביעה,

את הסוני לפניו היא ריסקה.
ההספק השנתי עומד על 5 מכשירים שאני זוכר אבל אולי היה עוד אחד

dudi4321

Member
ג ד ו ל

מישהו סיפר השבוע שצעק למלגזן: "עצור" שהמשיך ודרס לו את המכשיר S7

prizman

New member
למעשה זה היה טיפה פחות נעים.

המכשיר היה בכיס שלה והיא נפלה עם הקטנוע. אם המכשיר לא היה בכיס אז מה שאתה רואה על המכשיר
היה קורה לעצם הירך, אז כבר עדיף שילך הטלפון. הייתי שם וראיתי את זה בזמן אמת.

למעלה