האם קיים עידכון מערכת רישמי ל-Sony Z5?

ספוקי

New member
האם קיים עידכון מערכת רישמי ל-Sony Z5?

היום אני עם סמסונג S4 אקטיב עם מערכת הפעלה 4.2.2.
סמסונג לא ידועה בתוך חברה שמוציאה עידכונים תכופים לטלפונים שלה, וסדרת האקטיב במיוחד.
היום אני בחיפושים אחר טלפון חדש, ועל הפרק עומדים בעיקר 3 מכשירים:
נקסוס 6P - היתרון שבעתיד הקרוב הוא תמיד יקבל עידכוני מערכת ישירות מגוגל. החיסרונות מבחינתי הן הגודל (5.7" גדול מידי לטעמי) וכן החוסר בהרחבת זיכרון.
Huawei P9 - אני רואה המון פירסומים שלו לאחרונה, מחיר אטרקטיבי. גודל שיותר מתאים לי. מגיע עם גירסת אנדרואיד 6.0. האם חברת Huawei ידועה בתור אחת שדואגת לעדכן את המכשירים שלה?
Sony Z5 - אותה מערכת שבבים כמו הנקסוס עם גודל מסך שמתאים יותר עבורי. אפשרות להרחבת זיכרון ועמידות למים ואבק (זו הסיבה בעצם שקניתי בזמנו את האקטיב - אני עובד בסביבה של דגים ומי ים וככה אני בראש שקט עם המכשיר ירטב במקצת). כלומר נכון לכרגע המכשיר הזה מוביל מבחינתי. החיסרון שהוא מגיע עם מערכת האנדרואיד 5. באתר gsm arena כתוב שיש עידכון לגירסה 6, אבל זה לא אומר שהיבואן בארץ הוציא גם הוא עידכון מתאים בעברית. האם מישהו יודע האם קיים עידכון OTA למערכת 6 למכשיר הזה?

על איזה מהמכשירים הללו הייתם ממליצים?

G Gabi

Member
לפני שבוע-שבועיים עדכני Z2 למרשמלו

זה לא היה עם OTA מכיוון שהמכשיר עם Bootloader פתוח והרשאות root, אבל, סוני הוציאה מערכת M למכשיר Z2.
אם ל-z2 יצא, סביר להניח שגם יש ל-z5.
&nbsp
אינני זוכר אם הגרסה שצרבתי היא הבריטית או האמריקאית, אבל, עברית לא הופיעה בתפריטים. "חשיפת" העברית בוצעה בקלות, תוכל לעקוב אחר המדריך הזה - http://iandroid.co.il/forum/viewtopic.php?f=10&t=179036
(בניגוד לכתוב במדריך, במכשיר ה-Z2, כאשר מפעילים את קובץ ה-Bat כמנהל, זה לא עבד).
&nbsp
כל מה שאני כותב נכון ל-z2, אין לי z5 לבדוק עליו.
&nbsp
לפני שאתה מעדכן (OTA או צריבה "ידנית") חפש מידע על Known issues וחוות דעת על הגרסה החדשה.
כדאי גם לחפש ביקורות על המכשיר או לשוטט ב-XDA בתת-הפורום הרלוונטי. למשל, ב-z2 יש מכשירים עם בעיה מהותית עם המיקרופון הרגיל (כאשר השיחה על רמקול, אין בעיה).
&nbsp
מבחינת עמידות למים, המשתמשת ב-Z2 מבלה איתו שעות ארוכות מאוד במטבח, כולל שימוש במכשיר עם ידיים שהסתובבו בכיור, במיקסר, בתנור, בקמח, בשמן ובכל מקום אפשרי. הוא נרטב מספר פעמים ועדיין מתפקד ללא דופי (למעט בעיית המיקרופון).
&nbsp
חיי הסוללה יוצאים מהכלל.

ספוקי

New member
עד כמה שאני יודע, עידכון יצרן לאו דווקא אומר עידכון יבואן

עד כמה שידוע לי, גם אם היצרן הוציא עידכון גירסה, זה לא אומר שהיבואן "עיברת" את הגירסה למכשירים שנמכרו בארץ.
ואם אני עושה עידכון של גירסה של יצרן לא בטוח שתהיה עברית במכשיר.
לכן שאלתי על עידכון גירסה של היבואן.
האם אני טועה?

BobboVilla

New member
אני חושב שזה תלוי מי היבואן והאם הוא מתערב באמצע

אצל סמסונג ו-LG זה אכן המצב, אבל אני לא יודע איך זה אצל סוני. מה שאפשר לעשות זה לקנות את המכשיר בחו"ל (פיזית או באחד מאתרי אמזון) ואז אין לך יבואן שעושה שטיקים ושטויות, ועל הדרך אולי גם תהיה לך אחריות טובה יותר.

למעלה